Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyvek a párkapcsolatról, házasságról fórum

Könyvek a párkapcsolatról, házasságról (beszélgetős fórum)


2010. máj. 21. 08:57
Én a Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő? című könyvet olvastam, szerintem nagyon jó, sok igazság, jótanács van benne, szeretem magát azt a sorozatot is, amelynek egyik köteteként ki lett adva, igaz nem az egész sorozat ilyen témájú könyveket tartalmaz, de jó kötetei vannak..
2009. nov. 24. 20:41
A könyvet azért csak olvassátok el mindketten, jót fog nektek tenni. :)
18. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Myrthil)
2009. nov. 24. 20:40
Szia! A szerelemhez sokszor kell önfeláldozás. Én soproni vagyok, mikor megismerkedtem a párommal, ő BP-n élt. Én otthagytam a jó munkahelyemet, a családomat, a barátaimat, mindenemet. Nagyon boldogtalan voltam pár hónapig, annak ellenére is, hogy a döntésemet nem bántam meg, mert a párommal nagyon szerettük és szeretjük egymást. :) Fél év elteltével már volt jó munkahelyem, barátaim, új hobbim, a tánc, ami azóta is tart, és elkezdtem ismét boldog lenni. Mindig nehéz, ha új körülmények közé kerülsz, de az élet folyamatos változás, örök körforgás, a mostani rossz helyzeted is jobb lesz, mélyről csak magasabbra lehet menni. Elhiszem, hogy nehéz most neked egy panelban, de legalább azzal vagy, akit szeretsz. Egy párkapcsolat mindig kompromisszumokról szól, bizonyára ő is lemondott már valamiről érted. Ha tényleg ennyivel boldogabb lennél egy kertes házban, próbáld meg ezt megértetni a párodat. Egy igazi anya pedig boldog a gyermekével, egy panelban is. Én sem szeretnék albérletbe gyereket szülni, én már egy saját panellel is kibékülnék. :) de ha lenne egy egészséges gyermekünk, az mindkettőnket sokkal boldogabbá tenne, függetlenül attól, hogy albérletben vagy saját lakásban lenne, mert azért nem ez a legfontosabb. Ha elköltöznétek egy családi házba, és magasabb lenne a törlesztőtök, akkor pedig azon aggódhatnál, hogy ha te nem dolgozol, egy keresetből hogy tart el a párod téged és a gyereket. Bár az anyagi helyzeteteket ennyire nem ismer, ezzel csak azt jelezném, hogy mindig találhatsz valamit, amin aggódsz. Szerintem próbálj meg többet arra koncentrálni, hogy szeretitek egymást, és beszélgessetek erről őszintén. Minden kezdet nehéz, ez valóban így van, de a szerelemnél mindenképpen megéri. :) Most ebben a számodra nehezebb helyzetben gondolj erre sokat, és próbálj meg magadnak valami olyan hobbit találni galambászkodás helyett, ami szintén boldoggá tesz, és nem kell hozzá kertes ház. Meglátod, rögtön pozitívabb leszel. Ilyen negatív állapotban beszélsz a pároddal, akkor sajnos nincs mit csodálkozni azon, hogy elutasító. Higgadj le, nyugodj meg, töltődj fel, légy kicsit pozitívabb, és hidd le, utána sokkal könnyebben megoldjátok együtt ezt is, és ki tudja, talán a kertes ház is összejön. :)
17. Myrthil (válaszként erre: 16. - 04d410066e)
2009. nov. 24. 09:56

Szia!


Feltettem magamnak, és még mindig tartom magam ahhoz, hogy azért nem akarok gyereket, mert panelban lakom.


Azokat, amiket elterveztem, nagyjából megcsináltam. Hálás is vagyok a sorsnak, hogy az álmaim nagy része teljesülhetett. Ami pedig még nem, az vagy a gyermekhez kapcsolódik, vagy olyan, amit mellette is lehet csinálni. Kivéve a családi ház.


Hogy mennyire vagyok a gyerekhez érett, azt úgy is csak akkor tudom meg, ha már úton lesz.


Egy saját lakás már van – ahol most lakunk -, amit ha eladunk, önerőnek tökéletes. Most ahol tudunk, csak spórolunk. Inkább az rémít meg, hogy erről teljesen másképp gondolkozunk. Mint írtam, én a gyerek előtt költöznék, mert utána már úgy is rá költenénk, a párom meg csak akkor, ha már nagyobb lesz, mert addig spórolhatunk, és kisebb hitelt kellene felvenni.


Eközben pedig lelkileg összetörök, mert nem bírom a bezártságot. Tavaly nyárig versenyszerűen galambászkodtam, nyulászkodtam, és egy ragaszkodó kutyám is van. Választanom kellett köztük, és a párom között, mivel egy másik, számomra idegen és ismeretlen városba kellett elköltöznöm, távol a szüleimtől.


Már most érzem, hogy a depresszió kerülget. Folyton azon rágódom, hogyha nem megyünk innen tovább, akkor szép lassan bedilizek. Szörnyen megvisel, mivel eddig volt egy 800 m2-es udvarunk, plusz egy nagy konyhakert, ahova suli/munka után kiülhettem, és csak bámultam ki a fejemből, amíg meg nem nyugodtam, most pedig 45 m2-es lakásba vagyok bezárva. Belegondolni se merek, hogy egy gyerekkel hogy fogom magam ott érezni.


Lehet, nevetségesnek tűnik az egész, de én egész életemben ehhez voltam hozzászokva, és most úgy érzem, ha lehetőségünk volna tovább menni, párom akkor se akarna. Még az elől is elzárkózik, hogy lehetőségeknek utána nézzünk.


Leginkább arra keresem a választ, hogy ezt miért nem képes megérteni. Nekem már az is megnyugvás lenne, ha csak beszélgetnénk a dologról, és sikerülnöm meggyőzni, menjünk tovább, amint lehetne.

16. 04d410066e (válaszként erre: 15. - Myrthil)
2009. nov. 23. 15:52

Értem! Tedd fel magadnak a következő kérdéseket?

Biztos csak azért nem akarsz szülni, mert panelban laktok? Lehet, hogy esetleg azért nem akarsz szülni, mert még nem érzed magadat elég érettnek hozzá, (elvégre csak 23 éves vagy) vagy azért, mert még sok mindent szeretnél csinálni? Vagy esetleg azért, mert mint írod, nem álltok jól anyagilag, és ez idegesít inkább? Tanácsot tulajdonképpen nem akarok neked adni, mert neked kéne tudnod, mi lenne jó. :) De a szavaidból azt veszem észre, hogy te nem csak a panel miatt nem akarsz gyereket. Hiszen ha nem álltok túl jól, akkor nem érdemes most költözni, és ha később máshogy alakulnak a dolgok, akkor bármikor elköltözhettek. Én is panelban nőttem fel, de nem ez a fontos. A gyereknek az a fontos, hogy szerető családban nőjön fel. :) Az anyósoddal kapcsolatos ellenszenveded pedig le kellene győznöd. A gyermek anyja te vagy. Majd szépen megmondod neki, hogy ez a te gyereked. Először biztosan megsértődik, majd rájön, hogy ez így van. Mi albérletben lakunk, és azért is hálásak vagyunk, hogy mindent tudunk fizetni. :)

15. Myrthil (válaszként erre: 14. - 04d410066e)
2009. nov. 23. 14:34

Hogy érthetőbb legyek. Én falun, családi házban nőttem fel, ő városban, panelban.

Az esküvőre készülünk, és felmerült a baba kérdés is.

Csakhogy én addig nem akarok szülni, amíg ott lakunk. Utálok panelban lakni, el sem tudom képzelni, hogy ott neveljek egy gyereket. Azonkívül anyukája egy emelettel feljebb lakik, és nem felhőtlen a viszonyunk. Rettegek attól, hogy mindenbe bele akar majd szólni, mondván ő már felnevelt egy gyereket.

A párom viszont maradna, mert szerinte nincs jobb hely egy gyereknek, mint a panel, és ha majd nagyobb lesz, csak akkor költözzünk.

Anyagilag nem állunk túl jól, de még fiatalok vagyunk, és én csak két hónapja kezdtem el dolgozni. :)

14. 04d410066e (válaszként erre: 13. - Myrthil)
2009. nov. 23. 14:30
Ha igazán szeretitek egymást, és alapvetően jól kijöttök, akkor biztosan össze tudjátok csiszolni az időzítéseket is. Csak mindig próbáld meg az ő szempontjából is figyelembe venni a dolgokat. :)
13. Myrthil (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2009. nov. 23. 14:25

Igen, nálunk is voltak ilyen beszélgetések, amiket a könyv olvasása után mellőztem, és tényleg egyszerűbben ki lehetett belőle szedni.

Előtte állandóan paráztam, hogy mi rosszat mondtam neki, amiért morcos, közben pedig előfordult, szimplán csak kikapott a kedvenc csapata.


Most úgy érzem, nem egy irányba akarunk továbbhaladni. Vagyis azonosak a céljaink, csak azokat más időben szeretnénk megvalósítani :)

12. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Myrthil)
2009. nov. 23. 13:55
Egyébként mi a baj? Már ha nem titok. Hátha tudok tanácsot is adni. (Azért a könyvet mindenképpen olvasd el. :)
11. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Myrthil)
2009. nov. 23. 13:54
Én is ezt szerettem volna tudni, és ekkor kaptam ajándékba szülinapomra Lama Ole Nydahl könyvét, és nagyon sokmindenre ráébresztett. Pl. többet nem erőltettem a mi bajod? Semmi. kommunikációt, mert a könyv ráébresztett, hogy hogyan gondolkozik ilyenkor ő, a férfi. És láss csodát, lassan megnyílt nekem, csak azért, mert békén hagytam. :) Csak azt sajnálom, hogy a párom nem szeret olvasni, mert ő is jobban megértene engem és úgy általában a nőket, ha elolvasná. :)
10. Myrthil (válaszként erre: 9. - 04d410066e)
2009. nov. 23. 13:44
Igen van párom, de úgy érzem, néha nem találom vele a közös hangot, és szeretném tudni, miért nem. :)
9. 04d410066e (válaszként erre: 8. - Myrthil)
2009. nov. 23. 13:38
Most néztem meg az adatlapodat, és látom, hogy van párod. :) Láma Ole Nydahl könyvét inkább azoknak ajánlanám, akiknek van párjuk, Bärbel Mohr könyvét pedig elsősorban azoknak, akiknek még nincsen, de szeretnének. :)
8. Myrthil (válaszként erre: 7. - 04d410066e)
2009. nov. 23. 13:33

Köszönöm, épp ilyenekre gondoltam. :)

Nem az kell, megmondják, mit csináljak, hanem hogy más szemszögből is megismerhessek a dolgok alakulását!

2009. nov. 23. 13:30
Bärbel Mohr: Jobb kettesben. Ez nem ad konkrét tanácsot, hogy mit tegyél, inkább felnyitja a szemedet, hogy pl. miért nincs párod, vagy ha veszekedtek, akkor lehet, hogy te is hibás vagy stb. A másik könyv, ami jó, Láma Ole Nydahl: Könyv a szerelemről. Ez pedig rávilágít, hogy a férfi és a nő miért nem érti meg egymást, és hogyan érthetnék meg egymást. Ez az egyik legszebb könyv, amit valaha olvastam. De egyik sem olyan, mint amit Bedina ír, hogy na ugye, ezt is megírták, úgy van ahogy olvastam, tudhattam volna hogy ilyen vagy", hanem ezek a könyvek után más perspektívából vagy képes látni a párkapcsolatokat. Nekem nagyon sokat segítettek, sok mindenben felnyitották a szememet. :)
2009. nov. 23. 10:54
Jajj, csak azt ne csináld, hogy könyvek alapján kezdesz dönteni és azok alapján éled az életed és a házasságod! Az komolyan nem vezet jóra. Persze, olvasgass nyugodtan a témában, ha érdekel, de nehogy az legyen belőle egy veszekedés alkalmával, hogy: "na ugye, ezt is megírták, úgy van ahogy olvastam, tudhattam volna hogy ilyen vagy...."
2009. nov. 23. 07:27

Nincs konkrét kérdésem, csak szeretek a témában olvasgatni.

Sokszor nem is érzem, hogy hibák követek el egy-egy mondattal, vagy tettel...


Én elsősorban olyan könyvekre gondoltam, mint Allan Pease - Barbara Pease: Miért Hazudik a Férfi? Miért Sír a Nő?

4. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. nov. 22. 22:32

Pl. Gary Chapman könyvei


[link]

2009. nov. 22. 22:26
Csatlakozom naka-hoz... az ÉLETET könyvből nem lehet elsajátítani... milyen tanácsokra vagy kiváncsi? Szerintem egyszerűbb ha itt érdeklődsz és a gyakorlati részén jobban tudnak segíteni.
2009. nov. 22. 21:23
Ami a könyvekben van leírva annak nem sok köze van a valós mindennapokhoz.Hagyatkozz inkább az ösztöneidre az eszedre és a szívedre.
2009. nov. 22. 21:03
Házasságról és párkapcsolatról szóló könyve(ke)t keresek, ami hasznos tanácsokkal láthat el….

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook