Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyvek 11-12 éveseknek fórum

Könyvek 11-12 éveseknek (beszélgetős fórum)


2014. aug. 9. 20:11
Köszönöm mindenkinek a tippeket! :)
10. gkreka
2014. aug. 9. 12:32

A Vad Focibanda (12 vagy 13 kötet)

Harry Potter

Egy ropi naplója

Kinizsi Pál

A repülő osztály

Emil és a detektívek

A koppányi aga testamentuma

Verne könyvek

A nagy indián könyv

Karl May indiános könyvei



Szívem szerint Jókait és Mikszáthot is ajánlanám. Ennyi idősen nekem nagy kedvenceim voltak... De látom a fiaimon, hogy őket nem köti le.



És klassz, hogy ráérzett az olvasás örömére! Jobb későn, mint soha :)



+ Vidd el (jobban mondva valamelyik szülője) egy könyvtárba! Csak a Budapesten lévő Szabó Ervin Könyvtár hálózatot ismerem gyerekirodalom tekintetében, de róluk állíthatom, hogy nagyon jól tartják a lépést a legújabb gyerekirodalommal is. És felkészült, segítőkész, gyerekbarát könyvtárosokkal találkoztam ott.

2014. aug. 9. 10:25

Nekem ugyan lányom van, de Böszörményi Gyula könyveit is jó szívvel ajánlom.

Esetleg Harry Potter könyvek?


Amúgy tényleg szörnyű hogy már az iskolában is ez van, meg sem próbálják a gyerekekkel megszerettetni az olvasást... de hogy otthon sem? Gondolom ott a szülők sem olvasnak, ha egy 12 éves még nem olvasott el egyetlen regényt sem... a 6 éves lányom többet olvasott már ennél... :/

8. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 4. - _Lilith_)
2014. aug. 9. 07:40

Tényleg elég nemtörődöm a tanár, pont neki kellene "igazából kötelezni.

De ha már ő nem, akkor a szülő.Régen nekem is volt, hogy a gyerek megkérdezte , pl. pénteken: megvan-e filmen, mert ha nem, kikölcsönözné x filmet. Kérdeztük, miért akarja pont azt , mondja hétfőre el kellett volna olvasni a könyvet. Na, akkor még van időd, és még aznap könyvtárból elé raktam.

De, keresd:" Távolban egy fehér vitorla "-Katajev

2014. aug. 8. 22:54
Én pont 11 éves korom körül szerettem meg olvasni, nagy kedvencem volt Darren Shan könyvei, főleg a vámpíros könyvei Rémségek cirkusza az első kötet címe, 12 kötetes, de én le se tudtam tenni 11 kötetes a Démonos könyv sorozata, az is nagyon jó, de a vámpíros sokkal izgalmasabb, szerintem tetszene neki :) Louis Sachar-tól a Bradley az osztály réme nagyon szép könyv, egyszerre szórakoztató és nagyon érzelmes könyv.
2014. aug. 8. 22:11
Egy Ropi naplója. Imádni fogja .
5. _Lilith_ (válaszként erre: 2. - Krisztinke)
2014. aug. 8. 22:09
Rengeteg jó ifjúsági regény van, a Tüskevár ezek közül nagy kedvencem, de első regénynek nem ajánlanám. Szerintem az a világ, amelyet megjelentet, távol áll a mai gyerekektől (teszem hozzá, elég baj ez!). Ezért vagyok bajban, mert az újabb ifjúsági irodalmat nem ismerem.
4. _Lilith_ (válaszként erre: 3. - D2d5bb5db4)
2014. aug. 8. 22:03
Nem az én gyerekemről van szó, a rövidítettet pedig a tanár engedte, amit nem is értek.
3. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - _Lilith_)
2014. aug. 8. 21:56

Az elég baj, hogy a kötelezőket hagytad rövidítettben olvasni.:(

De holnap szétnézek, és hátha addig kapsz is ötleteket.:)

2014. aug. 8. 21:54

Fekete Istvan konyvek, Tuskevar, Teli Berek

Arkady Fiedler: Az Orinoco folyonal


Ezeket szerintem elvezni fogja

2014. aug. 8. 21:51
Sziasztok! Milyen könyveket ajánlanátok egy 12 éves fiúnak, aki kedvet kapott az olvasáshoz, de még nincs "regényélménye"? (Eddigi kötelezőket megúszták rövidített verzióval)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook