Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhakertet szeretnék fórum

Konyhakertet szeretnék (beszélgetős fórum)


30. 2100 (válaszként erre: 28. - Temmp)
2012. márc. 18. 19:20
En is inkabb a kertet, vagy a kert egy reszet tennem termove. A gyerekek is biztosan szeretnenek segitkezni( bar nem tudom milyen koruak, de az enyemekbol kiindulva),miattuk es az alabb emlitett okok miatt is inkabb a kertet ajanlanam. De a kerteszkedesi 5leted nagyon jo, biztos lesz benne oromotok. Sok sikert hozza! :)
29. 2a69f78972 (válaszként erre: 28. - Temmp)
2012. febr. 27. 17:14
Igazad lehet, de ezt az Úristennel is közöld, hogy zápor esetén legyen eszénél!:)
28. temmp
2012. febr. 26. 23:20

Ha már rekesz megoldásban gondolkodsz, én letenném a rekeszeket a földre. A garázs tetőn a szigetelésnek tökéletesnek kell lenni az állandó locsolást, meg mászkálást a kátránypapíros szigetelés nem bíja a végtelenségig.

Gondolom nincs eresz a garázs tetejénél. Ha nincs, akkor a szél által kihordott, meg az erősebb eső ill. a locsolás által kicsapott föld szépen folyik majd le a garázs oldalán, fekete csíkokat hagyva maga után.

A rekeszek aljába kavics kell kb. 4-8 cm a növények méretétől függően, a tetetjére meg nem szőtt geotextília, és arra jöhet a föld. Így nem mosődik bele a kavicsrétegbe a föld. Szépen fel tud párolgoni. A rekeszt nem kell kilukasztani, ha ésszel locsol az ember nem rohad be az egész.

27. Estefani (válaszként erre: 26. - 2a69f78972)
2012. febr. 25. 10:42
:) A lótetűvel lehet pecázni valamilyen ragadózó halra. De biztos frászt kapnék tőle ha tele lenne a kert. :D A honlapot megnézem, okosodok belőle! Köszönöm szépen! :)
26. 2a69f78972 (válaszként erre: 25. - Estefani)
2012. febr. 24. 21:03

A homokos talajt is elfogadják a növények!

Csak a homokos talajban kevés a tápanyag.

Ezért azt trágyázni kell. Így már nyugodtan termeszthetsz rajta.

Ha trágyázni fogod, semmi baj nem történhet. Trágyában a műtrágyát ajánlanám, mert nekem egyszer a természetes trágyától tele lett lótetűvel a kert.


Ezek azok amik nálam is megteremtek: cukkini,paradicsom,tök,bab ,borsó,hagyma csicsóka, uborka, szőlő, krumpli, alma


Ajánlanám: [link]

25. Estefani (válaszként erre: 20. - 2e087c13ad)
2012. febr. 24. 15:51
:D Igen és akkor lehet homoksütit készíteni meg mindenfélét! :D
24. 2a69f78972 (válaszként erre: 23. - Szabot.88)
2012. febr. 24. 14:01
Ez tényleg nagyon hasznos és érdekes!:)
2012. febr. 24. 13:37
22. 2a69f78972 (válaszként erre: 13. - Jollymama)
2012. febr. 24. 13:22

Ha a ládáknál maradsz, béleld ki FEHÉR mü.a. fóliával, az alját is, de alul lyukasztgasd ki pár helyen.

Azért hangsúlyoztam a fehéret, mert a sötét szín elnyeli a napsugarakat és a kis mennyiségű föld nagyon átforrósodik.

Az ablakokba, teraszokra is ezért érdemes fehér virágládát, kaspót tenni.

21. 2e087c13ad (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. febr. 24. 09:36

Ha tanácsolhatok, akkor inkább a kertetek földjét próbáljad termővé változtatni, a garázstetőt inkább napozóterasznak használd.

A ládában való termesztésnek sok-sok buktatója van.

A szabadföldi termesztés sokkal jobb eredményeket és ezért több sikerélményt okoz.

20. 2e087c13ad (válaszként erre: 19. - Estefani)
2012. febr. 24. 09:33
Homokozót! :)))
2012. febr. 24. 07:48
Nálunk elég vacak a föld. Régen szőlők voltak és eléggé homokos a talaj. Mit ajánlotok oda, hogy sikerélményem legyen?
18. 83e25137af (válaszként erre: 16. - Jollymama)
2012. febr. 23. 12:55

[link]


nekem így nézett ki a petrezselyem, eper, kapor "kompozícióm" :)


sok sikert hozzá :)

2012. febr. 23. 12:31
arra gondoltam nyitok naplót majd és rakok fel képeket a kertről
16. jollymama (válaszként erre: 15. - 83e25137af)
2012. febr. 23. 12:29
nagyon köszönöm,virul a lelkem mikor biztattok.Már a férjemet is bevontam ,megyünk is a rekeszekért és a termőföldért,jövő héten ,hogy ez legalább legyen meg.
15. 83e25137af (válaszként erre: 12. - Jollymama)
2012. febr. 23. 12:26

ó :( értelek, akkor talán tényleg jobb a ládás megoldás. de elég mélyet válassz a gyökérzöldségeknek. a többinek nem kell sok. meg az öntözés is gyakoribb kell legyen mert így akkor talajvizet nem tud felvenni. :S


van pro és kontra de a kis kaspós zöldségeim pl jól nőttek. az eprem is első évben termett. van esélyed nem kevés :)

2012. febr. 23. 12:25
Tényleg sajnos az agyagos föld a legrosszabb, de azért azon is lehet segíteni! Pl. a citromfű, a menta, egyéb honos fűszernövények agyagos talajon is szépen nőnek. Néhány gyümölcsfával is lehetne próbálkozni szerintem (cseresznye, meggy), illetve tökfélékkel, de nagyon oda kell figyelni az öntözésre. Vagy lehet esetleg mulcsozni.
2012. febr. 23. 12:25
szóval ez a garázstető úgy nézi ki,hogy egy föld alatti garázs aminek a teteje 120 cm vel van a földfelszín felett, tehát az udvar szintjétől 120 centire. LÉpcső vezet fel ide,tulajdonképpen terasznak is nevezhetném . Csak fekete kátránypapír szigetelés van a tetején és mivel telekhatáron van 2 méteres kerítés van mellette az elején pedig 80 centis korlát ,ahová lehetne futtatni a futtatnivalókat.Reggeltől délután háromig napos a hely ,utána viszont enyhén árnyékos,egy mellette lévő fűzfa és a szomszéd háza jóvoltából.Régen ide raktuk a medencét mindíg. Nem akarom az egészet földel beborítani,de ezért gondolkodtam hogy kenyeres ill. alacsonyabb zöldséges rekeszekbe teszek újságot vagy fóliát és abba megy a termöld. És igen még ez is ,szerintetek mivel érdemes bélelni a rekeszeket ,mert ugye kihullik belőle aföld. Ha fóliával bélelelem nem rohad be? és ha nincs fólia nem szárad ki túl gyorsan? Ugye a rendes termett talaj nehezen szárad ki ,de ezt majdnem minden irányból éri a levegő biztosan többet kell majd locsolni ,de kirohasztani sem akarom . Tudom sok bajom van, de már úgy elszántam magam hogy mindenképp belevágok,de ha nagyon nagy hülyeséget csinálok akkor valaki mentsen meg!!
12. jollymama (válaszként erre: 7. - 83e25137af)
2012. febr. 23. 12:09
a baj az hogy nálunk tényleg csak agyag van a föld helyén,tiszta sárga ragadós.Ráadásul töltött talaj amit ha el kezdek ásni törmelék jön elő.SOK TERMŐFÖLD KÉNE RÁ ,ÍG YTALÁN KEVESEBB IS ELÉG
11. a9f01314db (válaszként erre: 9. - Estefani)
2012. febr. 23. 11:37

Ha napos a hely, csak akkor ültessetek oda, különben nem növekszik rendesen. Én paradicsomot szoktam, s a kerítéshez remekül hozzá lehet kötözni.


A bab is jó - futóbab-, vagy a lóbab.

10. a9f01314db (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. febr. 23. 11:35

Szervusztok!

Én hosszú évekig kertészkedtem, habár városi lakó voltam, s könyvekből szereztem tapasztalatot, majd a gyakorlatban.

Egy-két fontos dolgot megemlítek, hátha tudok segíteni.


Tehát a legfontosabb a fény, aztán a jó termőföld.

Diófa köré soha ne ültess, mert a dió olyan anyagokat juttat a földbe, ami a növekedést gátolja.


A termőföld, vagy virágföld elég költséges, de ha a kertben összetákoltatsz a pároddal egy komposzt készítőt, nagyon hasznos.

Én magam megvettem a tárolót /müa./ a Baumaxban.


Ha spórolni szeretnél, magot vegyél s azt már lassan az ablak között vagy másutt megnevelheted.

Én még a kerítés mellett ha volt egy méter kis helyem lugasparadicsomot is ültettem, késő őszig termett. Te a tetőn támaszték mellett /gúla/ sikeresen nevelheted.

A tetőn való nevelés talán több locsolást igényel majd, mert a hő igen intenzíven melegítheti a földet. Erre kíváncsi leszek...

Teraszon is lehet nagy cserepekben egy-két tövet nevelgetni. Az elmúlt évben egész nyáron a saját paradicsom termésünket fogyasztottuk.

Uborka palántát pedig egy kiselejtezett vörösréz üstben neveltem. Egy méteres karókat felül összekötöztem és a karokra felfuttattam az ubit.

Sok sikert Néked.

2012. febr. 23. 11:17
Kerítésre mit érdemes futtatni? Babot?
2012. febr. 23. 10:44

Mi már gyerekkorom óta "kertészkedünk" a szüleimmel, szóval néhány tippet tudok adni neked:

- ha ládában szeretnél termeszteni, az alját vagy lyukaszd ki, vagy tegyél bele egy réteg kavicsot, hogy ne legyen pangó víz benne (kirohadnak a növények)

- paradicsomot és paprikát, valamint padlizsánt sokkal egyszerűbb palántázni, magról nem könnyű szép, erős növényeket nevelni

- néhány növény, ami mindig sikertörténet: borsó, bab, cukkini, tökfélék, eper, cékla...

- a salátafélék nagyon gyorsan nőnek, és ha nem szeded ki az egész növényt, akkor akár egész nyáron lehet róla vagdosni a friss levélkéket

- ha magról ültetsz, akkor érdemes előtte egy kicsit beáztatni őket, hamarabb megindul a csírázás

7. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. febr. 23. 10:27

ez nem rossz ötlet de a földben lehet jobban járnál. nálunk is van olyan rész ahol csak a paszulykaró terem meg de vannak tápok amik nem maradnak benne a termésben csak a növény fejlődését serkentik. utánakérdezzek? mert a szabad föld mégiscsak más mint a láda nem? :)

mondjuk kaspóban nekem is van eper meg petrezselyem. egész késő őszig kitartott. :)

6. Rozália (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2012. febr. 23. 07:32
A gyűjtött magok nem mindig kelnek ki. Ez azért van, mert a hibrid növények magjai nem alkalmasak arra, hogy ugyan olyan növény legyen belőlük. Ez még régebbről saját tapasztalat. Csak elmondtam:) Nem lebeszélni akarlak:)
5. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2012. febr. 22. 20:29

Ha magokat vettél, akkor is palántákat célszerű kitenned, tehát lassan el kell kezdened tejfölös pohárban a palánta nevelést. Legalábbis a növények zömében. Ez persze nem vonatkozik a gyökérzöldségekre.


Ezzel sok időt megspórolsz.


( A tejfölös poharakat ne felejtsd el alul kilyukasztani, mert különben megrohadnak a magok!)


A magok zacskóján rajta van a használati utasítás palántázás esetére is.

2012. febr. 22. 17:27
köszi az eddigi hozzászólásokat! Hát remélem siekrülni fog,ugyan még zöldfülű vagyok ,de nincs kizárva hogy belejövök. Csak attól félek hogy nehogy rossz helyre ültesssek ,mert hallottam hogy nem minden zöldség tűri meg egymást. Meg nem tudom hogy ezt a típusú "konténeres termesztést"bírni fogják -e.
2012. febr. 22. 16:25

Komplett tanácsot nem tudok adni, én is tavaly kezdtem kertészkedni - a gyerekkori élmények nem számítanak:)

Az biztos, hogy a mag olcsóbb, mint a palánta, én idén lehetőség szerint csak magokkal fogok nekiállni, már vettem sokat.

Ami tavaly sikeres volt, az a hónapos retek, és az uborka.

Egyébként sikerült megszottyadt datolyaparadicsomot kikeltetni a kertben, sajnos kicsit későn, így nem termett bőven, de szerintem lassan veszek és megfogom a magját, ahogy pl, a kaliforniai és a kápia ill. TV paprikának is megfogtam. Vettem nagy szemű babot is - szerintem ez az a gyerekkori kedvenc futóbabom - nem vetőmagként vettem, hanem főznivalóként, azt nem tudom, hogy kicsírázik-e, de ha igen, akkor töredék áron volt, mint a vetőmag:)

Vett magból idén saláta, sárgarépa és petrezselyem is kipróbálásra kerül.

2012. febr. 22. 15:51
Ügyes ötlet!.-)) Én városi lányka voltam, 1 éve élünk vidéken.Adott volt a terület,így űltettünk,tapasztalat nélkűl,de bejött..-))Rengeteg borsóm,répám,babom,ubink lett.Még most is azt az ubit esszük amit abbol tettem el.Gyerekek imádták enni a kertből való dolgokat nyersen is,és nagyon örültek amikor cseperedtek a növények.A ládás dologhoz nem tudok szólni,nem próbáltam.Sok sikert nektek!:-))
2012. febr. 22. 15:43

Sziasztok!

NAgyon kezdő vagyok és segítséget szeretnék. Családi házban lakunk ,de nagyon nagyon rossz minőségű a földünk ,viszont van egy 40nm-es garázstetőnk ahová konyhakertet szeretnék csinálni. A lényeg hogy minél kevesebből kijöjjön,amunka mennyisége nem számít. Arra gondoltam hogy nagy műanyag rekeszeket töltök meg termőfölddel és azokba ültetem el a palántákat! Mi erről avélemény?? Továbbá érdekelne hogy mikor milyen zöldséget ültethetek el,érdemesebb e palántát venni mint magot,és hogy milyen zöldségeket érdemes egymás mellé ültetni és milyet tilos? Szóval egy komplett tanácsadást szeretnék itt szervezni. 4 Gyermekem van és úgy gondoltam időm éppen lenne arra hogy a saját konyhánk zöldségeit megetermeljük.Várom a tanácsokat.Csak lebeszélni ne akarjatok mert elszánt vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook