Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhai hangulatok fórum

Konyhai hangulatok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Konyhai hangulatok

2008. okt. 14. 22:34
A mi konyhánk is állandóan kicsi, pedig nem is olyan kicsi. Na, de nem is nagy.
2008. okt. 14. 19:42

A konyha az ellenségem jelenleg!

Nagyon picike,alig van hely ahol bekészithetném a kajàt,szinte semmi.

ENni is csak 2 ember fér el kényelmesen.

Kicsi,de olyan zsufolt is...

2008. szept. 17. 07:39
Konyha a sor végére???? ebben van valami igazság. Azért, mert az kerül a legtöbbe. Én is már mindennel kész voltam a lakásba, a konyhát csak 3 évre rá tudtam megcsinálni, az idén. És imádom. Nagyon szeretek ott lenni amióta kész. Olyan lett amilyet szerettem volna :)))) jó, dekorálni még kell, de arra már nem futotta :DDD De tavaszra az is kész lesz.
18. winny
2008. szept. 14. 19:17

Most,hogy olvasom a cikket meg vagyok elégedve a konyhámmal.Semmi felesleges csak az üvegmosó! Ritkán használom és mindig gondot okoz a reszelő és a szűrő levételénél.

Beviszem a spájzba.

Nincs arra törvény,hogy csak a konyhában lehet.:)

17. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - Straniera)
2008. márc. 3. 15:29
Próbáld ki egy kis darabon, hogy nem lehet-e közvetlenül a parafára tenni a tapétát. Biztosan van ilyen tapéta is. Ha úgyis mész az OBI-ba, kérdezd ott meg. Nagy és felesleges munkától szabadulnál meg!
16. 1366d1807f (válaszként erre: 8. - Agnes.b)
2008. jan. 5. 12:12

Ezt még így nem próbáltam, de majd sor kerül erre is.

Idáig azt csináltam, ha maradt egy kis levegő, hogy tűvel a közepét kilyukasztottam és oldalról kinyomkodtam a levegőt. Nem lehet látni a szúrást utána!

2007. nov. 1. 18:17
Nagyon örülök,hogy leírtátok hogyan kell az ötapadós tapétát felrakni.Mert pont most csináljuk a lakásfelújitást.S,a gyereknek a szekrényét szeretném felújitani de eddig nem tudtam,hogy hogyan kell.
2007. jún. 5. 17:52
Én is imádok szép konyhában lenni,mindennap főzök és utána azt szeretem,ha minden elvan mosogatva tűzhely letörölve, pvc felmosva jó illattal.De a lakás többi helyisége is rendben legyen.
13. inci47 (válaszként erre: 12. - Janita)
2007. jún. 5. 16:00
Tudom milyen egy szép konyhában főzni, enni és beszélgetni, mi is tavaly újítottuk fel a lakásunkat.
12. janita (válaszként erre: 11. - Inci47)
2007. jún. 5. 15:58
Köszi!!!
11. inci47 (válaszként erre: 10. - Janita)
2007. jún. 5. 15:23
Jó főzést,kellemes pinenést kívánok Nektek!
10. janita
2007. jún. 5. 14:51
Nemsokára új lakásba költözünk és legelsőnek a konyha berendzését terveztem meg.Mivel mindennap főzök és legtöbb időmet ott töltöm el.És akkora konyha, hogy egy kis kényelmi sarkot is terveztem tv-vel kanapéval asztallal.Alig várom,hogy ott legyek.
9. inci47 (válaszként erre: 5. - Rika1)
2007. ápr. 25. 16:24
Nagyon ügyes vagy !jó ötletet adtál az öntapadós tapéta felrakásához!! nekem ez sohasem sikerült,bárhogy próbálkoztam. Kis területű farostlemezre szerettem volna feltenni,de mindig maradt alatta levegő, ezért elment tőle a kedvem és nagyobb területen nem is mertem próbálkozni.
8. agnes.b (válaszként erre: 7. - Rika1)
2007. márc. 17. 15:07
Hát az enyv leszedéséhez nem sok ötletem van, de az öntapadós tapétát benedvesített felületre a legjobb feltenni,aztán vonalzóval (vagy hasonló tárggyal)a vízzel együtt a levegőt is ki lehet préselni.Azért jobb így,mert ha véletlenül elrontod a felragasztást,még le lehet húzni a felületről sérülésmentesen.
7. Rika1 (válaszként erre: 6. - Straniera)
2007. márc. 8. 18:59
Hát nem semmi lesz azt leszedni,érdeklődjél még, hátha valakinek van ötlete rá.:))de nem irigyellek.:)
6. straniera (válaszként erre: 5. - Rika1)
2007. márc. 8. 17:32

Köszi a tanácsokat!

Ahogy előzőleg írtam, az lesz majd nehéz, hogy a szekrényajtóról le kell szedni a parafaburkolatot, és az enyvet is, amivel rákenték, azt se tudom, hogyan...Aztán még valahogy lecsiszolni, hogy sima legyen...

5. Rika1 (válaszként erre: 4. - Straniera)
2007. márc. 8. 14:52
Szió! Nem nehéz,feltenni,mert öntapadós.A hátulját kell óvatosan húzni lefelé,szép lassan,és kinyomni a levegőt,úgy hogy közben simítod.Fentről lefelé kezdjed rakni.Több méret is van,figyeld meg hogy neked melyik a jó,és akkor könnyebb lesz ,mert nem kell hozzá tóldani.Ami meg kimarad a széleken szikével vágd le.Nagyon egyszerű,én már többször csináltam ilyet.Anyukáméknál szintén panelba,a beépített szekrényt,már jó pár éve,és még mindig szép.(Azt fehér erezetűvel.)Még ajánlatos felfúrni,új foggantyúkat,és kész az új konyhaszekrény.Ami nagyon fontos,hogy sima felületre dolgozz!!Jó munkát.puss
4. straniera (válaszként erre: 3. - Rika1)
2007. márc. 8. 13:28

Köszi! Megnézem az Obiban, amit ajánlottál.

Aztán ha tetszik és beszerzem, akkor majd jövök "ríni", hogy kell szépen tapétázni...:)) Nincs túl sok tapasztalatom ebben, de most egyedül szeretném megoldani.

2007. márc. 7. 14:40
Amikor beköltöztünk anno 25 éve,rögtön letapétáztam,öntapadóssal a fehér ajtókat,egy német gyártmányú fa mintázatúval.Már itt is lehet kapni,akkor még nem volt.Évekig bírta,nagyon szerettem.Nagyon tartósan megmaradt a színe is,pedig folyékony súrolóval is tisztítottam.Több méretben is láttam már azóta. A fürdő és Wc ajtót is azzal tapétáztam le kívülről.Azon még most is ott van.Obi-ba lehet kapni,csak azt a fajtát ajánlom.A másik megoldás,amit már azóta csináltam,új ajtókat tettünk fel.Most nagyon szépek ezek az mdf-es bútorlapok. Több színben is lehet kapni.Aztán lehet sarokpolccal is feldobni,úgy hogy az oldalához rögzítve.Nekem is úgy van megcsinálva és nagyon jól mutat.Hát egyelőre ez jutott eszembe.Jó lakberendezést.:))
2007. márc. 7. 14:17

Van esetleg arra ötletetek, hogy egyszerű panel-konyhát hogy lehetne feldobni valamilyen költségkímélő módon?

Most parafával van bevonva a szekrényajtó, ami újkorában még mutatós volt, de most már...Csúnya, na, és még nehéz leszedni is (anno enyvvel ragasztotta oda az asztalos bácsi). Tanácstalan vagyok. Az biztos, hogy az egész konyhaszekrényt nem tudjuk még mindig lecserélni, sajnos.

Ismertek esetleg valamilyen jó minőségű öntapadós tapétát, vagy valami mással próbálkozzunk?

1. Hoxa
2007. febr. 26. 11:01
Amikor egy új lakásba költözünk, általában sok időt szánunk a nappali, a szobák díszítésére, de a konyha sokszor a sor végére kerül ebből a szempontból. Pedig a vendégsereg is sokszor itt gyűlik össze a finom étkek körül, bármilyen apró is ez a helyiség.

Ugrás a teljes írásra: Konyhai hangulatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook