Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhába beépíthető főzőlapot keresek fórum

Konyhába beépíthető főzőlapot keresek (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. vacsa (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2017. márc. 4. 19:51

Ja, én már kb 8 éve használom.

Millió fokozat, időzítő, villámgyors, egy mozdulat letakarítani...

Hauser, nem is csúcsmárka :)

20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2017. márc. 4. 19:49
:D :D
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Vacsa)
2017. márc. 4. 19:43
A nyaralójában tapasztalta. :DD
18. vacsa (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 19:42
Micsoda? Honnan veszed ezt a sok sületlenséget????
17. vacsa (válaszként erre: 1. - Mandy10)
2017. márc. 4. 19:41
Indukciós
2017. márc. 4. 19:28

Persze amíg felforr, addig max fokozatra állítom.

Utána szükség szerint, mert van, aminek 120 fok kell.

Ami esetleg kifuthat, az edény köré törlőkendőt teszek. A mikroszálas törlőt lazán összetekerem, és az edény alját körbeveszem vele. Nem gyullad meg, de felissza, ami kifut esetleg.

15. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2017. márc. 4. 19:28
igen nyilván valahogy ki lehet tapasztalni de hát elég macerás.
2017. márc. 4. 19:22
Nálam a szendvicstalpú olcsó fazék oldotta meg a problémát. A zománcos Kisfazék (ez a neve) is jól főz, akár 80 fokon is felforr benne az étel, a fedővel kell ügyesen manipulálni.
13. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2017. márc. 4. 19:09
nekem éppen ez volt a bajom vele amit írsz, hogy a 80-100 fok között nincs fokozat. tehát a kaja vagy forrt rajta vagy kifutott, vagy pedig annyira nem főtt, hogy 2 óra alatt főtt meg egy 1 órás kaja. ezzel volt a gondom. edényeim azok voltak amik jók voltak rá, azzal nem volt gondom. pedig ha bevált volna jó lett volna, mert szívesen építtettem volna be a konyhabútoromba egy ilyen lapot.
12. Guruljka (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 4. 19:05

Nem kellenek hozzá speciális edények!

Régen így vezették be, de ez akkor sem volt igaz.


Egyedül azt kell megnézni egy kis mágnessel, hogy az edény mágnesezhető legyen. Azaz, ha tapad rá a mágnes, akkor jó az indukciósra. (Nem hagyjuk rajta a mágnest, csak kipróbáljuk, valaki egyszer régebben ezt félreértette, azért írom.)

Jó rá a zománcos edény is, és a középáras inox edények is.

Egyedül az a nagyon fontos, hogy az alja egyenes legyen, mert az indukciós ott melegít, ahol az edény hozzáér.

Az új edények alján már ábrák jelzik, milyen tűzhelyre alkalmasak., a spirál jelzés az indukciósé.

Láttam olyan edényeket is, amelyek alu alapon bevonatosak, és egy külön acél talp van rajtuk gyárilag, így indukciósra is alkalmasak.

Ha edényt akarok venni, viszem magammal az egyik kis mágnest itthonról, az a biztos. Van egy kézreálló sörnyitó-hűtőmágnesem.

2017. márc. 4. 18:59
Indukciós. Már leírták, miért.
10. Guruljka (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 18:58

Edény kérdése.

A szendvics aljú fazekammal nincs semmi baj. Főleg, ha nincs nagyon tele.


Egyedül a 80 fok és a 100 fok közé kellene még egy fokozat, más nem hiányzik belőle. Most már jó pár éve használom az indukcióst, és szeretem.

9. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. márc. 4. 18:26
de igaz. megtanultam és tudtam használni, nekem nem volt jó. és ahogy látom vannak hasonló tapasztalatokkal mások is rajtam kívül.
2017. márc. 4. 18:15

Nekem is gázos a főzőlap, és villany a tűzhely (beépített). Nagyon szeretem.

A villany főzőlap a legxarabb a vilagon. Az egyik albiba olyan volt....útáltam.

Az indukcióssal nincs taoasztalatom.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mandy10)
2017. márc. 4. 18:07
Azt tudnod kel, hogy az indukcióshoz speciális edények kellenek. Persze, ha tudod, elnézést az okoskodásért!
6. Yennefer (válaszként erre: 1. - Mandy10)
2017. márc. 4. 17:52

Gáz. mégpedig egy okból. mifelénk pl gyakran van áramszünet. ha pedig igen. akkor lőttek a főzésnek...


ha nincs áramingadozás, és biztosan stabilan tudod, hogy nem bajos a hálózat, akkor indukciós, az volt a vágyam, de biztonsági okoból a gáz a jobb. vagyis a kombi (gáz lap+villanytűzhely)

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mandy10)
2017. márc. 4. 17:19

Indukciós. Ez fogyasztja a legkevesebbet és ha véletlenül kifutna valami,azonnal letörölheted mert a lap nem forró. Ezért még biztonságosabb is a gyerekek miatt, hogy nem forrósodik fel a tűzhely.


Az enyém egy neff márka, ezen időzítő is van, szóval nem ég le semmi nem fut ki semmi mert ha ott is kell hagynom valamit, külön külön mind az 5 zònára tehetek időzítést, hogy mikor kapcsoljon le. Legyen az 5 perc főzési idő vagy akár másfél óra, a megfelelő fokozatra teszem (9 fokozat van) és ha nem is vagyok ott, akkor is le fog kapcsolni a főzőlap, amikorra be van állítva, otthagyhatom nyugodtan. Nagyon meg vagyok vele elégedve, 5 éve használo, előtte villanytűzhelyem volt, hasonló a főzése csak az indukció kevesebbet fogyaszt és a villanytűzhely pl sokáig forró marad, kifutott étel egyből ráég. Az indukciót szupergyors törléssel le is takarítod, nagyon kényelmes.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 4. 17:08
Ez nem igaz. Tanuld meg használni, akkor nem lesznek ilyen problémáid.
3. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1. - Mandy10)
2017. márc. 4. 17:01
az indukciósról jó tudni (ilyen van a nyaralómban) hogy csak bizonyos fokozatokon lehet főzni és vagy alig fő a kaja vagy kifut. rengetegen problémáznak ezen, villanyból a sütő nagyon jó ezért ezerszer jobb sütiket lehet rajta sütni, de főzni a gáz jobb legalábbis nekem (is) mert sokkal jobban állítható mint a villany. ezért lehet most már olyan tűzhelyet kapni aminek a sütője villany, a főzőrésze gáz.
2017. márc. 4. 16:44
Indukciós legyen.
2017. márc. 4. 16:42

Sziasztok!

Most készülök beépíthető főzőlapot venni,és nem tudom,hogy gázos,vagy indukciós legyen.Aki segíteni tud írja le a véleményét.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook