Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyha, mennyi idő alatt takarítjátok ki? fórum

Konyha, mennyi idő alatt takarítjátok ki? (beszélgetős fórum)


10. Zopa
2011. okt. 27. 16:39
9 négyzetméteres konyhában is bírok orákig takarítani.fő az alaposság!:)
2011. okt. 27. 16:14
pillanatok alatt,mert mindenki eltakirt maga utan mindent,
2011. okt. 16. 12:08

Ha nagytakarításról van szó, akkor lemosom a 3 ablakot, kipakolok a szekrényekből, azokat áttörlöm-mosom, majd lemosom a konyhapultot, felmosok és kész.

Miért mosogatnám el újra a mosogatógéppel elmosott, tiszta edényeket, amik a szerényben vannak?


Porfogóim pedig nincsenek. Körülbelül 3-4 óra alatt készen vagyok.

7. Léda73 (válaszként erre: 1. - Frotto76)
2011. szept. 19. 14:01
Szerintem minimum egy-két nap kell, igaz ez függ a konyha nagyságától, a sok "csetresztől", mi mindent kell lemosni. Ha lemosom a konyhabútort kívül-belül, átmosva az összes edényt, evőeszközt, fiókot, konyhaeszközöket, sütőt,akkor tuti, hogy nem félóra.
2011. szept. 16. 23:35

Hát attól függ, ha nagytakarítás akkor mint az előttem szóló 2-3 óra!

de ha nem akkor 30 perc

2011. jún. 20. 22:26
Hát , ha nagy takarításra gondolsz az olyan 1-2 óra a konyhabutor mert akkor mindetn kipakolok belőle. egyépként beépített nemtudom kihúzni túl gyakran és lába van igy minden nap alatta fölmosok és porszívózok.,
2011. jún. 14. 08:05
Hát...én zónázni szoktam, aminek a keretében végigtakarítok mindent. Ez azt jelenti, hogy minden hétre be van osztva egy helyiség (1. hét előszoba, 2. fürdő...stb.), amikor azt teljesen kitakarítom. Általában összesen 3-4 óra alatt megvan az egész (napokra lebontom így nem tűnik soknak). De amikro festettünk sem volt egy délutánnál több a takarítás/rendrakás. A titok: nem kell hagyni rászáradni a padlóra a festéket (és akkor nem kell vakarászni), illetve nem kell mindenféle felesleges limlomot tárolgatni, amiket sosem használsz és csak a port fogják... :)
3. frotto76 (válaszként erre: 2. - Dávid herceg)
2011. jún. 13. 22:30

Na akkor ezek szerint nem én túloztam el.


Mire visszaraktuk a gáztűzhelyet, konyhaszekrényt, pultot, mindezeket lemostam rendesen már az egy nap volt.

2011. jún. 13. 22:28
Szia! Mi amikor költöztünk az új albérletbe kb. 2-3 napig pakoltam és takarítottam az odavalókat. Amúgy én se vagyok tisztaság mániás. :)
2011. jún. 13. 22:25

Festettünk a múlt héten, glettelés, csiszolás, volt tapétázás is. Ez után a konyhát és az étkezőt három napig sikáltam.

Barátnőm meg dilisnek nézett, hogy mit tudtam annyi ideig molyolni vele.


Mire mindent letöröltem, kipakoltam, átmostam (poros lett minden) kimostam a függönyöket, szőnyegeket, terítőket, el is telt három nap.

Másnak mennyi ideig tart ez? Mármint egy tényleg alapos takarítás, amikor még a fűszertartókat is kiüríti és azokat is átmossa?


(egyébként nem vagyok tisztaságmániás, sajnos nagyon nem, de kellett ez, mert minden csupa por volt)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook