Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencsével lehet úszni? fórum

Kontaktlencsével lehet úszni? (tudásbázis kérdés)

2008. júl. 26. 22:19
A fertőzés miatt nem szokták ajánlani, "amúgy " lehet, csak figyelni kell, hogy ki ne essen (pl. amikor úgy csobban be melléd valaki, hogy kb 10 liter víz megy a szemedbe:))))
2008. jún. 1. 20:43
Nekem nagyon nagy felüdülés volt kontaktlencsével úszni, mert azelőtt szemüveg nélkül alig láttam valamit, semmi élvezet nem volt benne.Persze nem merültem le, és vigyáztam is amennyire lehet.
2008. jún. 1. 18:50
Köszönöm az információkat.
2008. jún. 1. 18:21

Sós vízben lehet, édes vízben a fertőzésveszély miatt elég kockázatos...

Az egy dolog, hogy kiúszik-e a szemedből vagy sem, ha kiúszik, max beraksz egy másikat. De az elég kellemetlen, ha baktérium kerül a vízből a lencsédre, ott aztán vígan szaporodik, és pár nap múlva pompás szemgyulladást okoz.... Nekem kétszer volt szaruhártya gyulladásom kontaktlencsétől (pont így, vízben került rá valami trutyi), mert én is úgy gondoltam, hogy "ugyanmár nekem ne szövegeljen senki")


Úszószemüveggel OK, de akkor tényleg ne vedd le az úszószemüveget közben (hogy ne menjen alá egy kis víz sem).

Az, amit itt valaki írt alább, hogy a fröcskölő víztől meg tudja a lencséjét védeni, azzal, hogy elfordítja a fejét, az több, mint vicces (már bocs attól aki írta).


Amúgy lehet csináltatni dioptriás úszószemüveget is, vagy eldobható (egy napos, eldobható) lencsét kell használni úszáshoz.

2008. jún. 1. 11:50
Nekem már nincs lencsém, de amikor volt, úsztam vele. De víz alatt nem lehet! Hiába csukod be a szemed, elmozdulhat. Én nem láttam nélküle, ( :) ), de ha neked nem nagyon rossz a szemed, és víz alá is szeretnél menni, inkább vedd ki! Egyébként nem kell.
2008. jún. 1. 11:45

Én azzal úszom rendszeresen. Nem megyek a víz alá, és figyelek arra, nehogy a szembe jövő telefröcsélje a szemem - fejelfordítás.

Amúgy az úszószemüveg sem rossz dolog! :D Én például legutóbb a kontaklencse mellé kaptam a boltban egy ajándék szemüveget. Szóval az eladók szerint is lehet!

2008. jún. 1. 11:26
Szia, nem ajánlott. Úsztam már én is, de folyton figyelnem kellett, h nehogy "kiússzon" a szememből. :) Persze attól is függ, h mennyire kívánsz a víz alá menni.
2008. jún. 1. 11:22
Kontaktlencsével lehet úszni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook