Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések segítsetek kérlek fórum

Kontaktlencsések segítsetek kérlek (beszélgetős fórum)


2015. ápr. 15. 14:51

Nekem is havi lencsém van.

Az előző garnitúrát majdnem 2 hónapnyi napi viselés után 3 hónapig "áztattam", aztán elővettem, és elkezdtem hordani megint.

Kb. 3 nap után kezdtem érezni, hogy már nem annyira jó. Mentem az optikába, mert utolsó pár lencsém volt.

Vizsgálat alatt csak annyit kérdezett a nő, hogy ugye lassan lejár a hónap? Mert lát a lencsén egy kis trutyit, ami annak a jele, hogy kezd elhasználódni.

2015. ápr. 15. 09:56

Havi lencsét hordok,de túl hordom 1,5-maximum 2 hónapig.Ahogy lentebb írták,én is érzem már mikor "fárad" a lencse.Elvileg az optikusok szerint káros,mert így nagyobb a fertőzöttségveszély,de ez van,nekem bajom nem volt még belőle,másrészt elég drága ahhoz,hogy csak úgy dobáljam.Meg hát az optikusnak is az az érdeke hogy minél többet vegyél ugye...amúgy ismerek olyat aki a havi lencsét fél évig is hordja és nincsen baja tőle.

Lézeres műtét nagyon megérné,de én rettegek tőle.Hiába szültem egy gyereket,de a szemműtét gondolatától is rosszul vagyok...

2015. ápr. 14. 18:52
köszönöm mindenkinek!
2015. ápr. 14. 11:01

Szia! Én évek óta havi kontaktlencsét használok, 3 hónapnál rövidebb ideig sosem hordtam! Estére természetesen kiveszem. De tapasztalatom az, mint egy korábban hozzá szólónak: a lencse jelzi, ha elhasználódott, mert akkor kényelmetlen lesz a viselése. A mostani lencsémet szerintem már egy éve is használom, nem is emlékszem rá mikor cseréltem... hülyeségnek tartanám kidobni, amíg teljesen kényelmes a viselése.

Egyébként volt olyan lencse (B&L) ami egy hónapig se bírta. Egyszer kipróbáltam, mert olcsóbb volt, mint az én cibavision lencsém. De soha többet nem fogok váltani, tanultam az esetből. Ez a ciba viszont borzasztó jól bírja, és nagyon kényelmes.

7. krisszi77 (válaszként erre: 5. - Viva70)
2015. ápr. 13. 23:19
Én is tervbe vettem a műtétet,csak egy kisgyermek mellett nem olyan egyszerű,mert nincs segítségem.
6. krisszi77 (válaszként erre: 1. - Be11f313e1)
2015. ápr. 13. 23:17
Én is igy tudom,hogy ha nem alszol benne akkor tovább lehet hordani.
2015. ápr. 13. 20:25
Én 9 évig hordtam lágy kontaktlencsét anno. Azóta már biztos modernebb lencsék vannak a piacon. Én sem tartottam mindig, minden előírást be az igaz. Túlhordtam, nem cseréltem ki mindennap a folyadékot..., spóroltam vele...:D A vége az lett, hogy láttak a szemeimen valami elváltozást, ami a kontaktlencsés pályafutásom végét jelentette volna akár... Szemüveget nem akartam hordani, ezért bevállaltam egy lézeres szemműtét inkább. Ti nem gondolkoztok iyenben...?
2015. ápr. 13. 19:57

25 éve viselek lencsét.

Mindig havi lencsém volt, de a a viselési időt elég lazán kezeltem.

Tapasztalatom az, hogy a lencse jelzi ha elfáradt. Olyankor kényelmetlen a viselése, kiszárad a szem...diszkomfortos a lencse viselése. Ha ezt érzed azonnal el kell dobni!

Lehet, hogy most sokan megköveznek, hogy ez felelőtlenség. De merem remélni, hogy ez a nem kevés év tapasztalat és az, hogy a szemem teljesen rendben van, engem igazol.

2015. ápr. 13. 19:54
Régen mindig továbbhordtam a lencséket, de egyre kevésbé bírja a szemem (száraz sajnos). Én max 1 hétig hordanám tovább, nem véletlenül 2 hetes a 2 hetes és havi a havi. Tini koromban nem érdekelt, de azóta annál többet ér a szemem világa.
2. a0b9818b19 (válaszként erre: 1. - Be11f313e1)
2015. ápr. 13. 19:45
Én annak idején pár év használat után tudtam meg, hogy kétheti a lencsém, amit én havinak gondoltam, mert a doki azt mondta, én meg sose néztem... Akkor szerencsére nem lett baj.
2015. ápr. 13. 19:40
Hali! Pár hónapja vagyok kontaktlencsés. Eddig napi lencsém volt, d ez ugye nem túl gazdaságos, így 2hetesre váltottam, Johnson&Johnson lencsére. Azt mondták, hogy ez elvileg olyan lencse amiben akár aludni is lehet. Én nem alszom lencsében, naponta kb 8-10 órát hordom. Elvileg ugye nem szabadna 2 hétnél tovább hordanom, de azt az infot kaptam, hogy ha nem hordom 24 órát, akkor nyugodtan használhatom egy hónapig is? Mi erről a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook