Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaktlencsések segítsetek! fórum

Kontaktlencsések segítsetek! (beszélgetős fórum)


2013. jún. 18. 10:17

Sziasztok!

Nekem is cilinderes az egyik, de hosszú évekig nem volt az, mert a sok okos nem azt adott, csak az új szemészem. Viszont a tükröződés-csillogás (ami néha nálam is van) és a cilinder között nem látok összefüggést. Tippelnék még a nem helyes görbületre a csillogás kapcsán..

2012. máj. 10. 14:10

Esetleg megoszthatnátok a kontaktlencsével kapcsolatos dolgaitokat, élményeiteket, ki milyet használ, melyik a legjobb, hol voltatok próbalencséért...:)

Hérfőn megyek az SZTK-ba, majd megírom mi volt! :)

2012. máj. 10. 13:48
És köszi a segítséget! :)
2012. máj. 10. 13:47

Hát igen, ezt én sem értem :S

AZért köszi a válaszokat! :)

És 0,25 cyl értékben is van tórikus lencse?

Akkor e miatt van a tükröződés és a furán látás!

2012. máj. 10. 13:12
Próbalencsébenis van tórikus,úgyhogy nem is értem,hogy miért nem azt kaptál próbára.
2012. máj. 10. 13:10

Szia,


Nagyon profi vagy :D

Nekem is cilinderes lencséim vannak. A próbalencsének az a lényege, hogy megnézzék a szemed hogy is viszonyul a lencsékhez. Sajnos próbalencsében nincs cilinderes csak a véglegesben lesz. Kérdezd meg erről a szemész orvost, aki a lencséket adta.


Sok sikert!

2012. máj. 10. 13:10
Szerintem kellene egy másik lencse.SZTK-ban írták ezt?Amikor annó elkezdtem lencsét hordani,akkor nekem egy órát kellett viselnem a vizsgálat után.Én egy bevásárló központban voltam optikában beméretni.Ott tették fel és mondta a doki,hogy akkor menjek vele pár kört!:-)Nekem tökéletes,azóta sincs vele semmi bajom.Esetleg menj el más dokihoz is.Mert nálunk már előfordult a családba,hogy az egyik helyen szarul mérték be apámnak a szemét.ezért a szemüveg is rossz lett!:-( Elment egy másik helyre,ott tökéletes lett neki egy újabb vizsgálattal!
3. pillangó28 (válaszként erre: 2. - Pillangó28)
2012. máj. 10. 13:09
azért tükröződhetnek a tárgyak...
2012. máj. 10. 13:08

igen!! olyan kicsi értéknél is számít a cilinder.

Ami amúgy azt jelenti, hogy a szemed rosszul töri a fényt!

de lehet csináltatni cilinderes lencsét is, tesómnak is az van!!! :)

2012. máj. 10. 12:55

Sziasztok! :)

Hétfőn kaptam meg az első próbalencsémet. Az a problémám, hogy legfőképp a bal szememmel, vagyis bal kontaktlencsémmel a tárgyak tükröződnek, csillognak. De általában fénynél. Minden fényes dolognak a körvonalát látom...szóval tükröződik a széle. :( A jobb szememnél csak egy kicsit tapasztalom ezt.

Tegnap voltam az SZTK-ban a dokinál és azt mondta, hogy az lehet a bibi, hogy a próbalencsém nem tórikus (cilinderes).

Aki nem tudja, hogy mi a cilinder: úgy tudom , hogy a szaruhártya felszíne nem teljesen "normális", vagyis pontosan nem tudom...

A bal szemem 0,5 Cyl (cilinder), a jobb szemem 0,25 Cyl (cilinder) van rajta. (Ha kell: Bal: 4,75 ,jobb: 4,5 dioptriás)

Az a kicsi cilinder érték is számít? A 0,25 cyl is zavarhat, ha nem tórikus lencsét hordok? :(((

Vagy talán más lencsét kéne megpróbálni. A balszememen minden nagyon tükröződik, pedig jól tettem fel, jól tisztítom, nincs kifordulva...

Segítsetek! :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook