Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencsések! Hogy győztétek le a kezdeti "félelmeteket"? fórum

Kontaktlencsések! Hogy győztétek le a kezdeti "félelmeteket"? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 26. 12:56

Szia! Nekem is legalább egy óráig tanították az optikában, mire sikerült betenni. A nő mondta, hogy inkább nem várná meg, hogy kiszedem, úgyis jobb, ha kicsit bent marad. Otthon meg nyugodtan próbálkozhatok.

Én is cikinek éreztem, pláne úgy, hogy aki műkörömmel jött, simán feltette, én meg nem.

Aztán otthon könnyebben ment: otthon már nem úgy próbáltam feltenni, hogy a pupillámra, hanem úgy, hogy széthúztam a szemhéjjamat, felnéztem, és a szemem fehérjére tettem a lencsét, ami utána a helyére "úszott".

Sokkal könnyebb úgy!:)

2013. jún. 26. 11:30

Hű, köszönöm szépen a biztató szavakat, aranyosak vagytok, hogy ennyien írtatok. :)

Amon-Ré, ugyanígy mutatták nekem is, na meg már napokkal ezelőtt kaptam több tájékoztató szórólapot is, úgyhogy az elmélet már nagyon megy, csak sajnos a gyakorlatban bénázom. :D

4. Cippora (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. jún. 26. 11:10
Mindenkinek nehéz a kezdetekben,nekem volt hogy 2 órába telt mire kiszedtem :D Most meg pikk-pakk 2 mp alatt be,és kiveszem.Nyugi,meg fogod szokni,mint mindenki :) gyakorolni kell.
2013. jún. 26. 10:19

Szia!


Nem tudom milyen technikával tanították a behelyezést. Nekem sem ment annyira egyszerűen. Otthon sokkal könnyebben fog menni, mikor már nincs néző :) Nekem úgy tanították, hogy pl. bal lencse behelyezésnél: a lencsét a bal mutatóujjra kell tenni, a jobb kézzel a fel teteje felöl a bal felső szemhélyat fogom le, a bal gyűrűs ujjal meg az alsó szemhélyat, és felfelé nézel, és úgy a bal mutattó ujjon lévő lencsét berakod. Biztos van más technika is azért írtam ennyire részletesen :) Mindig figyelj a lencse szögére, hogy párhuzamos legyen a szemeddel. Én a részletekre koncentrálva, figyelve arra, hogy rendesen feszítsem a szemhélyat le tudtam győzni a félelmet.

2. vberni01 (válaszként erre: 1. - C6d087edcb)
2013. jún. 26. 09:57

Nő vagy, tehát gondolom neked is előfordult már hogy a szemfesték a szemedbe került, és alul ill. a könnycsatornában összegyűlt. Ilyenkor az ember lánya fog egy fültisztító pálcikát, vagy zsebkendőt, és szépen kitörölgeti a szeméből.


Ugyanez van a kontaktlencsével is, egyáltalán nem macerásabb, mint a sminket eltávolítani! ;)


Majd belejössz!

2013. jún. 26. 09:51

Lassan három éve szemüveges vagyok, de már az elejétől kezdve barátkozom a kontaktlencse gondolatával. Tegnap voltam szemésznél, ma pedig az optikusnál „szenvedtünk” egy órán keresztül, de egyszerűen nem sikerül felhelyeznem. Annyira ódzkodom minden ilyen „belenyulós” dologtól, hogy egyszerűen automatikusan, ahogy közeledett az ujjam, és vele együtt a lencse a szemem felé, hiába húztam szét, mindig belepislogtam, vagy egyszerűen nem mertem beletenni.

Az optikus nagyon segítőkész volt, és mondta, hogy mivel látja rajtam, mennyire stresszelek, ezért most pihentessük egy kicsit ezt az egészet, és ha újra felkészültnek érzem magam, akkor nyugodtan menjek vissza és próbálkozunk tovább.

Lányok! Annyira szégyellem magam, hogy ilyen hülye kényes vagyok, vagy nem is tudom, minek nevezzem ezt az egészet. Hogy lehet erre felkészülni? Vagy nem rágörcsölni? Nektek is ilyen volt az elején?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook