Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaktlencse segítség!!! fórum

Kontaktlencse segítség!!! (beszélgetős fórum)

2010. szept. 28. 21:05
hello, 9-es görbületű kontaktlencse kell nekem, de találtam egy olcsóbbat és jobbat de az csak 8,9-es görbületben van... szerintetek az a kis eltérés számít vaalmit?
2010. szept. 19. 21:00
Az iWear kontaktlencsével kapcsolatban rossz tapasztalatom volt. Sorban mentek tönkre a lencsék, 1-2 nap használat után és nagyon diszkomfort érzetem volt. Még van belőle itthon. Ez volt az első és utolsó alkalom, hogy ilyet vettem. Azóta neten rendelem. Sokkal olcsóbb és semmi probléma vele.
22. Baby0309 (válaszként erre: 21. - Amon-Ré)
2010. szept. 13. 21:25
Igen,köszi :-D
2010. szept. 13. 17:09

Szia!


Igazából azt is el kell döntened, hogy milyet szeretnél, van olyan amit minden este ki kell venni, meg van olyan, ami bent maradhat akár 30 napig, éjjel, nappal (persze ezek drágábbak). Az optikus meg úgyis javasol valamit. Nekem azok a lencsék jöttek be, amelyeknek nagyobb víztartalmuk volt, mert azok konfortérzete jobb, vagyis nem érzed annyira a nap végére, hogy szúr a szemed. Ami fontos, hogy szemcseppentőt, vagy műkönnyet mindenképpen használj elősször. Abban is figyelni kell rá, hogy milyen, hogy lencse használatnál is lehet e használni ( én egy gyógyszertárban kapható szemcseppre a naturals tears II,-t használtam, mert árban ez csak egy ezres, de ki kell próbálni ez is egyéntől függő)Ami még fontos, a szem pihentetése, ha használod tartsd be a használati időket, mégha úgy érzed is, hogy nem kell cserélni a lencsét. Én ugyan 10 év kontaktlencse használat után visszatértem a szemüvegre és egy fényre sötétedőt csináltattam. Manapság már ezek is nagyon jók. De azért próbáld ki a lencsét érdemes. Remélem segítettem.. :)

20. Baby0309 (válaszként erre: 19. - Felica)
2010. szept. 13. 16:08
:-D Köszi
19. felica (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:53
Amire a leginkább ügyelj majd, ha használod, az a higiénia. minden egyebet el fog mondani az optikus. Őneki kell tudni ,hogy a szemedhez mi a legmegfelelőbb. Be kell, hogy tanítson a behelyezésére és a kivételére (anélkül haza sem engedhet) Egyébként én csak ajánlani tudom, aztán úgyis te tapasztalod meg, hogy szeretni fogod, vagy sem. Én kb 4 hónapja váltottam kontakt lencsére és nem bántam meg. Fusztrált a szemüveg. Most végre hordhatok divatos napszemüveget és bátrabban variálom az öltözékemet is. Azt még elmondom neked, hogy eleinte nem volt könnyű, mert a kivétellel nehezen boldogultam, majdnem feladtam, de megérte a kitartás. Fantasztikus érzés, hogy az ember bekeretezett szemek nélkül lát.
18. Baby0309 (válaszként erre: 16. - Genlips)
2010. szept. 13. 15:31
Persze,ezt egyébként én is így gondoltam,pontosan ahogy leírtad :-)Neten csakis akkor rendelnék,ha már bejött a próbalencse!
17. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:30
Ez tényleg jó ár, bár rizikós. Én kisvárosban élek, tehát mindenki ismer mindenkit - elég volt akkor rendelnem a lencsét, amikor bevált a próbalencse. Bár én csak típust váltottam most, 12 éve élek kontaktlencsével :)
16. genlips (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:29

elég nagy butaság reklám alapján választani klencsét. úgy meg még nagyobb, hogy nem is szakember választja ki neked a legmegfelelőbbet és csak úgy neten rendelni akarsz valamit.

a szemedről van szó, nem bármi másról (haj, köröm, bőr), ami adott esetben visszanő......

ez egy olyan dolog, amit igazán nem neked kéne tesztelgetni, hanem egy szakembernek megmondani! tessék elmenni vizsgálatra, viselj próbalencsét, mert nemcsak a dioptria, szemgörbület, esetleg más adottságok számítanak, hanem az is, hogy egy-egy klencse típust hogy visel a szemed. van amelyik jobban szárítja, van, amelyik egyszerűen kényelmetlen

neten rendelni akkor szabad, ha már kipróbáltad a klencsét, tudod a paramétereit és speciel most nem a boltba mész bemenni megvenni, hanem neten rendeled meg

ez marhára nem hasonlít ahhoz, hogy bemész a boltba és veszel egy sampont a hajadra, olyat, amilyet gondolsz!

2010. szept. 13. 15:26

Amit most hirdetnek az olyan 13000 Ft.(vizsgálat,csak akkor ingyenes,ha utána mindjárt megvásárolod a lencsét).Ez 6 havi lencse+folyadék+próbalencse. Elvileg akkor ez is jó ár.

Bár nem értem,mert ha próbalencse ugye nem jó és én mégis megvásároltam a 6 havi lencsét az ingyenes vizsgálat kedvéért,akkor mi van??? Szopacs!

14. Szilvamama (válaszként erre: 10. - Dormira)
2010. szept. 13. 15:23
Szemüvegem -10 dpt, a lencsém -8 dpt :)
13. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:23
Megmondod, hogy mennyi az a jó ár? Én egy újgenerációs szilikon-hidrogél lencsét hordok, a 3 havi 10500 + 2800 a hozzávaló folyadék. Ez a nem drága kategóriába tartozik szerintem, kaptam 1 havi próbalencsét + folyadékot a vizsgálat után. A neten rendelve sem volt olcsóbb ez a fajta, ha hozzáadom a postaköltséget, de ezt fajtája válogatja szerintem.
12. Kriszti0711 (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:20
Én az egyik webáruháznál féláron találtam meg a lencsémet:) Azért ez nem elhanyagolandó. Érdekes mód a többi helyen sokkal drágább, nem értem, hogy hogy van:S
11. Baby0309 (válaszként erre: 7. - Genlips)
2010. szept. 13. 15:20
Na hát én tényleg nem vagyok járatos ebben,nem is hallottam még kontaktológusról :-))) Megnézem ezt a fórumot,köszi!
10. Dormira (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:17

Szia!


Mindenéppen menj el optometristához/szemészhez...stb, mert annyi féle dolgot kell nézni ilyenkor, inkább ne tedd tönkre a szemed kisérletezéssel.

Nálam a szemüveg és a k.lencse dioptriája sem egyezik, a lencse 0,25-tel kisebb...


Csak azért nem fog a drágára rábeszélni, hogy neki jó legyen! Én is megkérdeztem, vagyis úgy kértem, hogy elfogadható árú lencsét szeretnék.

Én is kaptam próbalencsét, az mindenképpen jó!

2010. szept. 13. 15:17
őszintén szólva az egyik nagy "optikus" cégnél van most akció,hogy 6 havi lencsét kapok folyadékkal elég jó áron(asszem)és az előtte való vizsgálat ingyenes. És erre a lencsére pont azt írták,h annak jó,aki még viselt lencsét. Szóval most bepörögtem,hogy nekem ilyen kell :-))) Azt nem tudom,h ilyenkor a tesztlencse is az iWear-es? Szóval a neten is lehet rendelni??? az jó! mennyivel olcsóbbak amúgy?
2010. szept. 13. 15:16

Szia!

Optikus, ahova én járok, minden alkalommal - ha kérem - megvizsgálja ingyen a szemem, és első alkalommal kaptam egy havi adag ingyenes próbalencsét. Utána vettem párszor olyat, majd egy következő ingyenes vizsgálatnál felajánlott egy újítást. Kaptam abból is ingyen egy párat. Az már drágább típus, de utána azt veszel amit akarsz, nem muszáj azt, amit ők ajánlanak.

Érdemes utánaérdeklődni az optikusoknál is, hogy kinél hogy megy ez...

7. genlips (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:15

én a kontaktológusommal megbeszéltem, hogy nem náluk veszem meg a kontaktlencsét, előre tisztáztam, hogy neten fogom rendelni az olcsóság kedvéért. olyan kontaktológushoz menj, aki érti is a munkáját... olyan helyre, ahol jó minőségű klencsékkel foglalkoznak. van egy jó fórum az index.hu-n: kontaktlencse.. mit hol mennyiért (ilyesmi a cím)

adnak próbalencsét mindig és egyébként sem vagy vásárlásra kötelezve a boltban, ahol egyébként drágábbak a klencsék, de én ezt nyugodtan meg tudtam beszélni a kontaktológusommal és ettől függetlenül még tök normálisan és professzionálisan talált nekem megfelelő lencsét, amivel végre nem romlik a szemem több, mint egy éve. nem úgy, mint szemüveggel meg a nem hozzáértő kontaktológusok által ajánlott klencsével...

2010. szept. 13. 15:07
Szia! Nekem volt, de utáltam :(! Most úgy csinálom, hogy kontaktológussal megnézetem a szemem, aztán interneten rendelem meg a megfelelő dioptriás lencsét. Így az iwear-nál olcsóbban kapok éjjel-nappali lencsét.
2010. szept. 13. 15:03
Ne hagyd, hogy vmi drágát rád beszéljen. Mondjuk szerintem egyik sem olcsó:S Én 1-2 dobozzal vettem az optikusnál, aztán rendeltem a neten:) Na, ott vannak jó árak! Azt már tudod, hogy milyen görbületű és méretű kell?
4. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2010. szept. 13. 15:02
Mielőtt végleg váltanál kérj próba lencsét! Egyáltalán nem biztos, hogy azért mert te szeretnél lencsét, a szemed is szeretne;)
2010. szept. 13. 14:59
Tudom :-) De lehet,h rám akar beszélni olyat,ami drágább,de az olcsóbb is megfelelő lenne mondjuk. Vagy ilyesmi...ezért gondoltam érdeklődöm,hátha.
2010. szept. 13. 14:57

Szia!

Ha elmész optikushoz, majd ő megmondja, hogy milyen lencse kell neked. Csak úgy nem tudsz venni.

2010. szept. 13. 14:54

Sziasztok!

Ismeri valaki az iWear Basic havi kontaktlencsét?

Szemüveges vagyok és most váltanék,de nem ismerem melyik a jó kontaktlencse. Erre gondoltam. Egyébként mire kell figyelni első használóknak? Kicsit félek tőle,de a szemüveget annyira nem szeretem! Köszi szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook