Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kontaklencse-reakciók fórum

Kontaklencse-reakciók (beszélgetős fórum)


2010. febr. 23. 22:43
...
2010. febr. 22. 22:38
Sziasztok! En 7 eve kontaklencset hordok, de ugy hallottam hogy egy bizonyos idö (evek) utan tanacsos a szemunket pihentetni.. vagyis egy kicsit vissza allni a szemüvegre.. Nem tudna nekem megmondani mennyi idöt szükseges pihentetni a szemet? Eleg 1-2 hetet? Vagy esetleg 1-2 honapot?
2010. febr. 17. 14:54

Egyetértek a többi hozzászólóval. Nem is tudom, hogyan lehet csak úgy DM-ben kontaktlencséket eladni??!!! Olvasószemüveget még OK, azt csak olvasáshoz veszik fel, de az sem a legjobb, hogy bárki bármilyet vehet, és ezzel ronthat a helyzeten.

Nekem 1,5 éve van lencsém, és előtte 5 évvel is próbáltam, de akkor nem lehetett, mert nem illeszkedett a szememre. Mondták, hogy ez később változhat, jobb lencsék is jelentek meg azóta, és tavaly minden probléma nélkül sikerült.

Optikában csináltattam, de természetesen rendes szemorvossal, aki direkt a lencsékkel (meg talán a különösebb esetekkel) foglalkozik abban az optikában. (anno csak 1 optikus volt). Bemérte a szememet (mert lencséből nem pont olyan kell, mint szemüvegből, hanem általában 1 dioprtiával gyengébb, mert közelebb van a szemedhez), és próbálgattuk, hogy milyen variációban lenne a legjobb. Mert ugye a 2 szem sem egyforma és nem csak a dioptria számít, lehetnek egyéb, pl. fénytörési problémák, meg egy csomó más dolog.

Mikor meglett a megfelelő lencse, egy optikus segített berakni. Pontosabban megtanította hogyan kell. Elég sokat szarakodtam vele, de sikerült. Ezt a lencsét megkaptam 1 hónapra, próbalencsének. Első nap 4 órát lehetett benn, aztán 6 aztán 8, és így tovább, akár 12-16 órákat is benn lehet. (Persze ez a lencsétől függ).

Napokig nehezen ment a berakás, és még éreztem is, hogy a szememen van, fura volt, de aztán megszoktam és már nem is éreztem hogy ott van. Ráéreztem, hogyan lehet können kiszedni, meg berakni stb.

1 hónap múlva vissza kellett menni, megállapította a doki, hogy minden OK, jól illeszkedik, látok vele stb.

Szóval ez nem játék, elég gáz, hogy csak úgy lehet kontaklencséket kapni manapság... tiszta felelőtlenség.

2010. febr. 17. 14:51
köszönöm a segítségeteket! Elmegyek szemészhez,és megkérdezem!Az a legbiztosabb...
2010. febr. 17. 14:50

Én lencsét használok már jó pár éve....

Az egy dolog a betanítás de lencsénél kevesebb dioptria kell mint a szemüvegnél és a másik fele hogy több mérete van a lencsének nem mindegy melyiket rakod bele és ezt csak orvosi vizsgálat után tudod meg hogy milyen kell pontosan.

Szóval előbb menjél el dokihoz!


Amúgy az se mindegy melyik oldalról rakod a szemedbe. Mondjuk az könnyen kideríthető mert ha szúr akkor tuti a rossz oldalt választottad :D

16. 2e53573acc (válaszként erre: 14. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:49

jó akkor ha tudod az más.....


mindegyik rásimul,majd akkor ha a retinádat odavágja

gratulálhatsz a dm-nek.okosak...nagyon.nem drága x euró...a hozzáértő meg ingyen

15. Marjann (válaszként erre: 14. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:49
Ettől még közel sem mindegy, hogy a dioptria, görbület megfelelő. Arról nem is beszélve, hogy nem látod a saját szemfeneked és nem tudod, hogy egyáltalán hordhatsz-e lencsét. Ne a szemed világán akarj spórolni!
2010. febr. 17. 14:46

De nekem teljesen rásimul a szememre,sehol nem lóg ki,nem zavar,nem ég,nem viszket...semmi....


Folyadékba adták,meg vettem is hozzá...tudom,hogy kell tisztítani...

13. 89b99f816e (válaszként erre: 11. - 89b99f816e)
2010. febr. 17. 14:46
*görbület
12. 2e53573acc (válaszként erre: 10. - 2e53573acc)
2010. febr. 17. 14:45
február végéig,amúgy asszem 3000ft
2010. febr. 17. 14:44

Bizony. Csak úgy nem szabad levenni a polcról egy lencsét, és betenni.

Meg kell, hogy vizsgálják előtte a szemed, hogy milyen méret kell, milyen dioptria pontosan. Nem mellesleg pedig komoly higiéniai szabályok vonatkoznak a lencseviselésre, illetve tisztításra és tárolásra! Ha ezeket nem tartod be, komoly következménye lehet.

Vettél tisztító folyadékot hozzá? Tudod, hogy kell tisztítani?


Szóval előbb szemész, majd ő megmondja, hogy mit, hogyan?


Amúgy nekem jó volt a lencse, a domborulata megfelelt, viszont az átmérője ezek szerint nem, mert látszott, h picit lelógott a szememről, ez még semmi, de fájt tőle a fejem, úgyhogy nem mindegy, mennyire passzol a szemedre! Nekem amúgy színes lencsém volt, de nem használtam sokat.

10. 2e53573acc (válaszként erre: 6. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:44
szerintem ne használd!nem játék!nem akarom reklámozni tényleg nekem most az o.f.o.t.é.r.t.nél,ingyen vizsgálták be olyan akció van,és 7000ft lesz a lencsém,vagyis 30db/15pár.ajándék lötyivel meg minden,...érdemes rászánnod az időt
2010. febr. 17. 14:43
Értem,,,akkor meg kellene kérdezzek egy szemészt? Mondjuk otthon már mondták,hogy lehetne (kb másfél éve),csak nagyon drága volt....
8. Den Haag (válaszként erre: 6. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:43

Hú... Mindenképpen keress fel szakembert! Nehogy betedd a kontaktlencsét a szemedbe!!!

El sem hiszem...

7. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:42
Szia, nagy felelőtlenség boltból, polcról levenni lencsét és azt berakni. Ha eddig egyáltalán nem használtál, akkor először szemorvos, pl. ofotértben, és ő megvizsgál, bírja e a szemed, mivel olyan bajt is okozhat, amely nem látszik külsőleg. Fontos a dioptria, ami nem egyezik meg a szemüveged dioptriájával, a görbület, stb.
2010. febr. 17. 14:41
Ja és még azt,hogy honnan tudom,hogy melyik fele kell a szememen legyen? Vagy az mindegy? Olyaz ez a lencse,mintha "gumi" lenne....csavarodik meg minden....
5. 2e53573acc (válaszként erre: 3. - 2e53573acc)
2010. febr. 17. 14:41
és mindíg valami speckó kimondhatatlan nevű méretezés mondott meg nem mondom neked,ami nagyon nem mindegy,és kb.40 fajtából választotta ki hogy ne torzítson mert teljesen más fél dioptria szemüvegnél és más a lencsénél.
4. Den Haag (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:40
Én a helyedben először elmennék egy szemorvoshoz. Nem biztos, hogy hordhatsz kontaktlencsét, és nem mindegy, milyet. Engem annak idején ki sem engedtek a boltból csak akkor, ha ki- be tudtam tenni a lencsét a szemembe. Sajnos ez már nem divat.
2010. febr. 17. 14:39

szia,nekem épp most készül a próbalencsém.hivatalosan be kell hogy tanítson egy optikus,fél órát előtte ott kell benne lenned ő nézi a reakcióidat,és megtanít hogy használd azt megfelelően.

és persze előtte beméri a szemed hogy pontosan mekkora és milyen ívű lencse a te szemednek a megfelelő

2. Marjann (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2010. febr. 17. 14:39

Szia!


Először is, én tuti nem mernék kísérletezni holmi polcról levett lencsével. (ahogy a szemészek a multikán kapható olvasó szemüvegekért sem lelkesednek)!

Amikor én először lencsét vettem, rendesen volt betanítás, ahol leültettek és megmutatták, hogy kell betenni. Igaz, utána még hetekig bénáztam (asztal, törölköző, tükör, fél óra), aztán egy idő után, már menet közben is ment ki-be.


Szerintem mindenképp kérdezz meg egy szemészt, hogy mit ajánl, milyen lencsét (pl lencséből nem mindig az a dioptria kell, mint szemüvegből). Ja és lencse mellett évente el kell menni vizsgálatra (ismertem olyat aki annyit hordta, hogy úgy tönkrement a szeme, hogy egy évre eltiltották a lencsétől)

2010. febr. 17. 14:36
Sziasztok! 9 éve van szemüvegem...tegnap voltunk (németországba) DM-be,és láttunk a polcon kontaklencséket,mínuszosokat,vagyis ami kell Nekem.De ennyi a köret :) Vettünk egyet,mondván ma kipróbálom (amúgy havi lencse).Először is alig akart bemászni a szemembe :P Mindenki így volt ezzel,aki kontaklencsét használ?Vagy csak én vagyok ilyen béna? A második pedig az,hogy ha nem szeretné a szemem,akkor mennyi idő alatt jelentkeznek a jelek? Igaz most csak az egyik szemembe van,mert 1 lencse volt benne,de legalább látom,hogy milyen :) Nem volt túl drága (5 euró volt,vagyis a pár az 10 euró),és azért lenne jó,mert ha kiszámolom,akkor kb ugyan annyi,vagy még olcsóbb lenne egy évre...kérlek,válaszoljatok! Előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook