Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kontaklencse-k. tartó tisztítás fórum

Kontaklencse-k. tartó tisztítás (beszélgetős fórum)

2010. szept. 4. 23:27

Ahogy megláttam a címet, egyből egy eset jutott eszembe, ide leírom.

Nekem szemüvegem van, de bonyolult üveggel, nem tudnak ilyen lencsét készíteni, meg nem is nagyon szeretném. De a történet:

Unokaöcsém haza látogatott Ausztriából (ott él, családjával együtt). Amikor beültem mellé a kocsijába, a következőt mondta, és rámutatott a sebességváltó boksz tartó rekeszére. Volt ott minden féle fajta nassolni való. Ezt meg ne edd, mert ez a nejem kontakt lencse tartalék-csomagja. Magamtól sem ettem volna meg, így meg pláne nem. Ezek szerint ez olyan, mint a gyógyszertárban árult dioptriás szemüveg. Itt, a példában 3 pár volt vákuumzáras csomagolásban.

17. Krisztine2 (válaszként erre: 16. - Annaaa)
2010. ápr. 22. 17:55
azt nem írtam hogy van lágy meg kemény lencséhez is:)
16. Annaaa (válaszként erre: 12. - Krisztine2)
2010. ápr. 22. 09:24
Milyen árban vannak a Rossmannban ezek a termékek és milyen típusú lencséhez?
2010. ápr. 21. 15:56

Én is a folyadékkal együtt cserélem a tokot, közben nem szoktam tisztítgatni, héha elöblítem csapvízzel és hagyom kiszáradni, ennyi.

A lencséket eddig max 2 héttel hordtam tovább (havi lencsékről van szó), nem volt gond.

14. tyityu
2010. ápr. 21. 15:12

Sziasztok!

Nekem 6 éve van lencsém. Mindig olyan folyadékot veszek, amihez adnak tokot is. Amikor új flakkonnal kezdek, akkor kidobom a régi tokot. Hetente átmosom a tokot. Velem is megtörtént, hogy sokat szúrt a szemem, nem értettem miért. Aztán mikor átmostam a tokot, akkor minden megszűnt. Szerintem volt vmi a tokon, ami irritálta a szemem.

A túlhordással kapcsolatban, én mindig havonta 'jó kislányként" kidobom a lencsémet. Úgy vagyok vele, hogy ha már lencsével strapálom a szemem, akkor igyekszem előírásszerűen használni. Nem szeretném, hogy esetleg évek múlva kijöjjön vmi probléma, mert hanyag voltam. Lehet, hogy hülyeség, és nem kell mindent túl komolyan venni, de én így vagyok nyugodt :)

13. Szilvamama (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. ápr. 21. 14:53
Szia, én a folyadékkal együtt szoktam cserélni, vagy ha eszembe jut bedobom a mosógépbe egy 60 fokos mosáshoz :) A havi lencsémet rendszeresen túlhordom, mert egyszerűen elfelejtem, hogy mikor tettem be ... :)
12. Krisztine2 (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. ápr. 21. 13:22

Én is most próbáltam ki a Rossmanos cuccokat,árához képest jó:)

vettem tokot is.kíváncsi leszek meddig bírja.

csak azt hiányoltam hogy műkönny nincs:(

2010. ápr. 21. 13:16
Rossmanban a tok vagy 300ft..ez nem sok...kbirható.
10. c75565e593 (válaszként erre: 9. - Krisztine2)
2010. ápr. 21. 13:16

De.

Ma már a szerek többségéhez adnak tokot is.

Én sem cseréltem régen, de mostmár igen mivel havonta a szerhez adnak másikat:)

De mostanában Rossmannos szert veszek olcsó és jó...a régi szereimben a márkát kellett megfizetni, nem a minőséget.

2010. ápr. 21. 12:50

Nekem tizenéve van lencsém,de ilyet még nem hallottam hogy havonta a kukába kéne dobni a tokot:)

Én időnkénnt kifőzöm és semmi baja a szememnek:)

8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - Annaaa)
2010. ápr. 21. 11:21
Semmi bajod nem lesz, elég néha kifőzni és kész. Túl lehet hordani, én a folyamatos viselésűt most cseréltem 60 nap után, pedig 30 nap után kukába kéne dobnom, egyszerűen elfelejtettem, mert berakom aztán 30 nap múlva kiveszem. Aki teheti próbálja ki a folyamatos viselésűt, az én szememnek sokkal jobb mint a napi lencse, és nem kell folyadék, semmi csak kidobod és kész jöhet a másik, és csak havonta.
2010. ápr. 21. 10:17

Köszike a válaszokat...


Gondolom akkor ez is csak a lehúzásról szól...

Mivel pl. az egyik optikás boltban (nem írom le a nevét) 1700 ft csak a tok...

Nah most a lencse mellé kinek van pénze erre havonta?

(nekem nincs diákmelóval)

6. Marjann (válaszként erre: 5. - Annaaa)
2010. ápr. 21. 10:15
Hát ha én hónapokig (6-7) tudtam használni, akkor nagy gond nem lehet vele. Egyébként ez a kifőzés se rossz, max havonta egyszer eljátszod.
2010. ápr. 21. 10:13

Eddig én is úgy használtam, hogy amíg volt lötyi az ahhoz tartozó tokot...

De most az összes kontaktlencsés szórólapon, tájékoztatón az volt, hogy havonta kell cserélni mert elszaporodnak benne a bacik...

(antibakteriális tartóban és fertőtlenítőben???)

Szerintem hülyeség..de mindenhol ezt írja!

4. fd8e423e9e (válaszként erre: 3. - Fd8e423e9e)
2010. ápr. 21. 10:13
szóval azt akartam írni, hogy ekkor fogtam, és kidobta a lencséjét, és kifőztem a tartóját
3. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - Annaaa)
2010. ápr. 21. 10:12

Egy pár nappal lehet, az biztos, a férjem rendszeresen szokta. Nálunk a férjemnek folyamatosan be volt gyulladva a szeme, járt szemészhez - az el akarta küldeni nemibeteg gondozóba is (gondolom herpeszvírus miatt, vagy valami ilyesmi), amikor fogtam kidobtam a lencséjét és kifőztem a tartóját, és két nap múlva rendejött a szeme.


Szóval nem hinném, hogy cserélni kell, egyszerűen főzd ki, ezzel fertőtleníted.


Én a magamét is szoktam, nyárra van nekem is csak lencsém, de én nem szeretem.

2010. ápr. 21. 10:11

Szia!


Én sosem cseréltem a tartót, illetve ha új folyadékot és ahhoz adtak újat, akkor. Szerintem ha alaposan kimosod és hagyod levegőn mindig megszáradni, akkor nem lehet baja.


Havi lencséket nem ismerem, de a 3 hónaposat simán túl lehetett hordani 2 héttel és a napit is fel lehet húzni kétszer (ez utóbbit doki mondta)

2010. ápr. 21. 10:08

Sziasztok!


Tavaly nyáron már volt kontaktlencsém, idén megint akarok napszemüveghez!

Azt olvastam most, hogy a tartót havonta kell cserélni! Ez komoly?

Tavaly nem mondták mikor először volt kontaktlencsém!

Ti ezt mennyire tartjátok be?

Illetve a havi lencsét lehet tovább húzni 1-2 héttel mint az 1 hónap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook