Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könnyű ma elhelyezkedni dajkaként? fórum

Könnyű ma elhelyezkedni dajkaként? (beszélgetős fórum)


2013. jún. 18. 01:56

Ja,kifelejtettem,hogy már kertészek sem nagyon vannak,mert a nyugdíjas állások megszűnnek.Ugyanis nyugdíj mellett már nem lehet dolgozni.

Ezért a dajka a kerti munkálatokat is maga végzi-ami nem kis feladat.Télen havat lapátolni,ősszel lombokat szedni,stb..

2013. jún. 18. 00:43

Azért végeztem el,több,mint 100 ezerért a tanfolyamot,mert az igazgatónő,ahova a lányom jár- megígérte,hogy lesz állás,ne aggódjak.

Ez egy éve volt.Márciusban végeztem,és azóta sincs állás:((

Leépítések vannak-az önkormányzatnak nincs pénze.Most az lesz,hogy egy dajka fogja ellátni a másik két ember munkáját is ugyanazért a pénzért:oo

Hiszen a konyhás állások folyamatosan szűnnek meg.

A dajka fog takarítani,mosogatni,ételt átvenni-öltöztetni,stb..Annyi idő sincs,hogy az illemhelyre elmenjen.

Ez van ebben az országban-egyre több leaz a munkanélküli.

Ha beszélnék egy-két nyelven,már rég elmentem volna külföldre.

2012. szept. 20. 19:38
Valójában ma már sokkal több a dajka, mint a nekik szóló álláslehetőség. Folyamatosan indítják a dajkai tanfolyamokat ami csak pár hónap, és ahogy vége indul a következő. Ez arról szól hogy a tanfolyam szervezőinek meg a tanároknak legyen munkája, nem arról hogy el is lehessen helyezkedni dajkaként. 3 havonta nem mennek nyugdíjba a dolgozó dajkák, hogy az újaknak átadhassák a helyüket.
9. kallos (válaszként erre: 8. - Nana06)
2012. szept. 19. 19:40
Ez bíztató:)
2012. szept. 19. 16:01
Nekem anyukám végezte el a tanfolyamot tavaly nyáron Győrben. Júniusban végzett, és szeptemberben talált is magának állást. Pont ma van egy éve, hogy ott dolgozik....:)
2012. szept. 19. 14:23
Egyáltalán nem könnyű. Az elmúlt évben több barátnőm is elvágezte de egyik sem tudott elhelyezkedni vele.
2012. szept. 19. 12:57

Köszi a véleményeket...

Egyébként Budapesten élek.

2012. szept. 19. 12:33
A mi ovijainkban a dajkák feladata a csoportszoba rendbentartása, takarítás, pakolás, viszont aktívan részt vesz napközben az óvónőkkel együtt a gyerekek foglalkozásában és a rájuk való figyelésben is.
2012. szept. 19. 12:31
Egyébként nagyon kis könnyű a tanfolyam.
2012. szept. 19. 12:31
Maga a tanfolyam könnyű,el helyezkedni nem tudtam benne,4 éve hogy le raktam,igaz én nem tanfolyamon hanem két éves suliba,a Dajka feladta a takarítás mint a gyerekkel való foglalkozás,sajnos.Legalább is ahol én lakom itt az!!!
2012. szept. 19. 12:31

Attól függ melyik megyében. A keleti régiókban az önkormányzati intézményekben létszámstop van érvényben már jó ideje, és a dajkákat ha pótolni kell, közmunkásokkal pótolják. Egyházi ovikra, bölcsikre, vagy magánovikra persze ez nem vonatkozik. Abból nem tudom mennyi van a környezetedben.

Viszont ez egy olyan szakma, amivel szerintem nem jársz rosszul..ha most véletlenül nem is, de évek múlva is hirtelen jól jöhet.

2012. szept. 19. 12:11

Sziasztok!

Tapasztalatokat, véleményeket szeretné kérni tőletek a tanfolyamról, munkáról stb..

Könnyű ma elhelyezkedni dajkaként?

Előre is köszönöm mindenkinek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook