Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Könnyű fizikai munkát végzek és egyre lassabban megy a meló, már nem tudok gyorsan dolgozni, egyre csak lassulok, miért? fórum

Könnyű fizikai munkát végzek és egyre lassabban megy a meló, már nem tudok gyorsan dolgozni, egyre csak lassulok, miért? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Evawitch (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. febr. 17. 20:18
Tanulnék több mindent, hogy kipróbáljam, mi az, ami tetszik, mi az, ami menne is, de csak magamra számíthatok ebben és a saját pénzemre, ami ugye a minimálbér körül van és fizetnem kell albérletet is magamnak. Szeptemberben kezdenék el egy sulit. Idén elkezdtem volna, de rosszul küldtem be a jelentkezési lapot, a suli meg persze nem szólt semmit erről... 30 évesen már nagy változást szeretnék, nem pedig ugyanezt, ami most van.
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - Evawitch)
2012. febr. 17. 20:17

Menj ősztől közgazdasági suliba, estire vagy levelezőre. Én levelezőre jártam, gyerek és munka mellett is eléggé elviselhető volt.

Utána kereshetsz valami irodai munkát.

18. Evawitch (válaszként erre: 17. - 2a69f78972)
2012. febr. 17. 20:14
Én is gondolkodom, de gyárból gyárba nem akarok menni, főleg nem szalag vagy gép mellett dolgozni nem szeretnék, mert meghülyülnék tőle még jobban... Valamit ki szeretnék találni, mert hiába nem veszik észre még mások, akkor is zavaró számomra ez a dolog.
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 16. - 2a69f78972)
2012. febr. 17. 19:32
De én a helyedben mindenképpen pályamódosításon gondolkodnék, mert az elmondottak alapján nem innen fogsz nyugdíjba menni!:)
16. 2a69f78972 (válaszként erre: 15. - Evawitch)
2012. febr. 17. 19:28

Azt mondd el neki, amit elmondtál nekünk!


Ha mi laikusként úgy gondoljuk, hogy ez esetleg egészségi probléma, akkor egy orvos, - egy jó orvos! - fog tudni kezdeni veled valamit.

15. Evawitch (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. febr. 17. 18:43
Máshol is ezt javasolták nekem. De mit is mondjak nekik? :S Amúgy gyerekkoromban sem voltam különb. Fizikailag nem tudok mit kezdeni magammal. :S
14. 2a69f78972 (válaszként erre: 13. - Evawitch)
2012. febr. 17. 18:18

Hát akkor sürgősen kezdj el tanulni, hogy azt csinálhasd a későbbiekben, amiben jó vagy.

Addig ne izgasd magad, amíg a munkahelyeden nem kifogásolják. Ráérsz majd akkor aggódni emiatt.


De egy orvosi vizsgálatot EEG, MR csak beiktatnék.

Kérj a neurológiára beutalót.

2012. febr. 17. 17:11

Sziasztok!

Már régóta tart a lassulás, kb. 2-2,5 éve egyre rosszabb. 5 éve dolgozom ott. 25 éves vagyok. Tudok fogni az ujjam hegyével, de nincs kézügyességem egyáltalán és nem tudom rendesen megfogni az apró dolgokat, szerencsétlenkedek velük. Mindig is ilyen voltam, nem véletlenül hagytam abba egy sulit, amihez ez kellett. Inkább szellemi munkát végeznék, de nincs rá lehetőségem. Ha elkezdek tanulni, akkor is évekig még ilyen helyen kell lennem, ha egyáltalán találnék-e valamit...

12. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. febr. 17. 16:45
Nem tartod tolakodásnak, ha megkérdezem hogy hány éves vagy?
11. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. febr. 17. 15:08
miért nem tudsz fogni az ujjaid hegyével?
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2012. febr. 17. 07:36
Én is szoktam lassabb lenni, ilyenkor összekapom magam és figyelek, hogy a tempóm visszatérjen a régibe. Ez mindenkivel előfordul. n nem aggódnék rajta nagyon csak akkor, ha nagyon sokáig tartana.
2012. febr. 17. 05:22
Én is hasonló téren dolgozok, és nekem is vannak időszakok mikor lassabban működök, mint kellene :) De mindez csak azért mert ki vagyok fáradva... Mikor voltál szabadságon? Szerintem egyszerűen csak szánd rá magad egy kis pihenőre! Én egyébként ugy csinálom, hogyha érzem hogy már nagyon nem tudok gyorsan dolgozni, lustulok be, akkor kérek több munkát, hogy ne legyen időm, és észrevétel nélkül felpörgök a szaladgálástól :))
8. felhőjáró (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2012. febr. 17. 05:16
Menj el egy orvoshoz.Nézesd meg magad.Akár csináltass egy ct felvételt mert ennek komoly okai is lehetnek.Nem ijesztgeni akarlak, és remélem mindent rendben is találnak.Ne hagyd magad elküldeni egyetlen orvostól sem.Biztos van oka...
7. Evawitch (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2012. febr. 16. 19:44

Nem gondolkodom rajta, mert odamegyek minden géphez dolgozni, ahova kell és nem is utálkozok sehol. :)

Azt látom sokszor, hogy mellettem halmozzák a cuccot, mert lassú vagyok, vagy éppen nincs mit csinálniuk, mert nem normális tempóban dolgozom. Ilyenkor látom, hogy velem van a baj, nem pedig csak kitalálom, sajnos. :(

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Evawitch)
2012. febr. 16. 19:33
Hát, akkor mindent bele! Pörögj fel és ne kattogjon az agyad azon, hogy lassú vagy, mert tényleg az leszel:)
5. Evawitch (válaszként erre: 4. - 8ef78160df)
2012. febr. 16. 19:07
Tényleg lassú vagyok, de nem azért, mert unom. Nekem néhány dolog tetszene is, de csigatempóban csinálom a többiekhez képest, pedig ők sem kapkodnak.
2012. febr. 16. 19:02

Nem unod a munkád?


Vagy nem lehet, hogy nem lettél lassabb, csak már annyira rutinból megy, hogy lassabbnak tűnik (vagyis unod)

3. Evawitch (válaszként erre: 2. - 5751a2a59f)
2012. febr. 16. 18:57
Munkahelyen MÁR nem foglalkozom velük. Régen kínlódtam sokat gondolatban, de akkor is gyorsabb voltam, mint most.
2012. febr. 16. 18:54
nincsenek magánéleti gondjaid esetleg amin folyamatosan kattog az agyad és eltereli a figyelmedet?
2012. febr. 16. 18:49

Gyárban dolgozom operátorként, kézi összerakós soron. Észrevettem, hogy egyre lassabban dolgozom, mint pár éve. 2 év alatt nagyon sokat romlott ez a dolog, 5 éve vagyok ott. Amúgy sincs kézügyességem, most meg a lassulás is ront a helyzeten. Azt nem hiszem, hogy a munka utálata miatt lenne. Más, aki később jött hozzánk dolgozni, pár hónap alatt is gyorsabb lett, mint én. Nem egy emberre értem, hanem alapból az évek folyamán érkezett munkatársakra. Nem kávézom, nem szedek semmit, nem alkoholizálok, nem vagyok álmosabb nappal vagy este, mint pl. 3 éve. Eddig senki nem vette észre annyira, de ez bármikor feltűnhet valakinek. Az elméleti, szellemi dolgokat meg tudom csinálni, amit a többiek néha nem tudnak vagy nem értenek (anyag megrendelés, teljesítménylap töltés, mihez mi kell, tudom fejből, pedig van vagy 100 féle dolog, amit különféle alkatrészekből teszünk össze). Mit tudnék tenni, hogy ismét gyorsabban tudjam csinálni a dolgom? Kézügyességemmel is gond van, mert nem tudok fogni az ujjaim hegyével...

(Egészségesen táplálkozom, vitaminhiányom nincs, voltam már vérvételen is.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook