Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik könnyebb? Egy vagy két gyerekkel? fórum

Melyik könnyebb? Egy vagy két gyerekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. márc. 10. 20:22

Szia!

Nekem 2 kicsi van, szinte összenőttek, nekem nem tűnik fel, hogy ketten vannak, értem ezt úgy, hogy közös napirend lett, most igaz minden duplázva lett, de nem nehezebb, mint 1 gyerekkel.(dupla terítés, dupla fürdetés, de mellettük szóljon, hogy ebéd után egyszerre alszanak.)

Ami nehezebb az a séta, mikor mindkettő kis motorral szeretne jönni, dupla figyelem, de megoldható.

61. Borian (válaszként erre: 58. - Channa*)
2020. márc. 10. 08:27

Igen, ezt megerősíthetem. A férjemnek két nővére van, az egyik csak 9 hónappal idősebb nála (nem tudom, hogy csinálták anyósék... ), a másik 6-tal. Teljesen más volt a kapcsolata a kettővel. A kisebbik nővére mintha az ikertesója lett volna. Az más kérdés, hogy most, hogy felnőttek, érdekes módon a nagyobbik életmódja, értékrendje hasonlít a miénkre, és jobban kijön az idősebbel.


Én csaknem 10 évvel vagyok idősebb az öcsémnél, félig voltam csak a tesója, félig a pótanyukája. Nem vagyunk rossz tesók, de sokkal több közös témája van a fiammal, mint velem. :-)


Az én csemótáim között 4 év van. Az idősebb fiú, a kicsi lány. Ez így nem jó felállás, fordítva, ha a lány idősebb szeretnek "anyáskodni" a kicsivel, de a nagyobb fiú csak a betolakodó hisztist látja egy húgban, aki lerombolja a játékait. :-)

60. Channa* (válaszként erre: 56. - Rabankari)
2020. márc. 9. 19:21

Egyébként, ha gond van, akkor természetesen mind a hárman bele adunk mi is mindent, nem vitáztunk sem akkor, amikor meghalt anyu, sem akkor, amikor apu halt meg. 1 mondattal megegyeztünk mindenben.


Ilyen téren mi is jó testvérek vagyunk. A bátyámnak és nekem valahogy mindig szorosabb volt a kapcsolatunk, hiszen mi szinte egyidősek vagyunk, együtt voltunk babák is, picik és kicsik, stb.

A húgunk meg egy UFÓ:D Olyan mintha nem is velünk nőtt volna fel, annyira más, mint mi. Ha nem hasonlítana külsőre ránk, akkor simán hihetnénk, hogy összekeverték a tesónkkal:DDDDD

59. Channa* (válaszként erre: 58. - Channa*)
2020. márc. 9. 19:16
Ja, nem rajtunk múlik. Az ő döntése, hogy nem akar minket, és ez csak azért van, mert szerinte mi vagyunk az UFÓ-k és nem ő:DDDD
58. Channa* (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2020. márc. 9. 19:15

Ez sok dologtól függ.

A bátyám és köztem pont 1 év van, és mi gyerekként is és még most is nagyon jól kijövünk egymással.


A húgunk tőlem 4 évvel fiatalabb. Vele sosem jöttem ki. A bátyám hatalmas türelemmel rendelkezik, ő tudta kezelni a hisztiket, stb., de ennek ellenére mi sem találkoztunk a húgunkkal már évek óta. Tudunk róla, de nem keressük egymás társaságát...

57. Channa* (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 9. 19:13

Ááááh, nem jó a három év! Sok! Vagy kevés!

Mivel nem egy korosztály nem is fognak együtt sem játszani, sem szórakozni, mert mindig nyűg lesz az egyiknek a másik.


A legjobb az, ha éppen csak 1 év van a két gyerek között. Ez tapasztalat.



A másik: nekem egykém van, de sosem unta magát a mi társaságunkba, ugyan is elég érdekes elfoglaltságot találtunk ki mindig és nem a telefont nyomkodtuk, bámultuk a TV-t vagy írogattunk egy fórumra.

A felnőtt társaságban, pedig mindig nagyon jól feltalálta magát.

56. rabankari (válaszként erre: 55. - Pampalini)
2020. márc. 9. 19:00

Én nagyon jó viszonyt ápolok a nővéremmel,szerintem elmondhatom ritka jó a kapcsolatunk. Nem is nagyon emlékszem gyerekkori vitákra sem.

Viszont nagyon nem ezt tapasztalom a környezetemben, tágabb családban.

Egymással versenyeznek, ha nem abban kinek okosabb, ügyesebb a gyereke, akkor anyagiakban.

Van, ahol a szülők eleve különbséget tesznek a gyerekek között és ezért alakul ki feszültség a testvérek közt.

A legdurvább, amikor az örökségen veszekednek,vannak akik szóba sem állnak egymással egy hagyatéki után.

Szóval szerintem az igazán jó testvéri viszony nem olyan gyakori.

55. Pampalini (válaszként erre: 54. - Bözsi néni)
2020. márc. 9. 17:33
Semmi nem tökèletes. Mi hárman vagyunk testvèrek. De ha felhívjuk egymást hogy kell valami segítsèg, megyünk.
54. Bözsi néni (válaszként erre: 52. - Pampalini)
2020. márc. 9. 11:48

Igen. De nagyon dicséritek itt a testvlr dolgot, közben pedig nagyon sok fórumban irnak kinfliktusról, testvéri ellentétekről.


Szóval nem olyan idilli az sem, ahogy most itt lefestődik.

53. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 9. 11:46
Te látsz egy ilyet, de abból nem lehet általánosítani.
52. Pampalini (válaszként erre: 50. - Bözsi néni)
2020. márc. 9. 06:42
Elèg szomorú ha testvèrek ennyire nem kíváncsiak egymásra.
2020. márc. 9. 06:37

Èn azt tapasztalom,hogy 1gyerek elèg sokszor unja magàt,hiàba jàtszik vele a szülő,az nem ugyanolyan,mintha màs gyerekkel jàtszana.

Köztem ès testvèrem közt majdnem 6èv van,szerintem az elèg nagy korkülönbsèg.

Gyerekeim közt pont 3èv van,a nagyobbik fiù,a kisebbik làny.

50. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - Pampalini)
2020. márc. 9. 00:00

Ó. dehogy nem! Nekem elvileg van testvérem, de már 25 éve a színét se láttam, azelőtt is évekig se hallottunk róla.


A barátnőm pedig már 38 éve jó barátom, akivel hetente találkozunk, beszélgetünk, és kölcsönösen segítünk egymásnak.


Nekem egy gyerekem van. Sosem akart testvért, és sosem volt semmi gond, játszott egyedül, ha nem értünk rá, ovi, suli után mentem vele játszótérre. Jöttek hozzánk is a barátai, volt, hogy ő ment. Nyaralásnál sem volt gond, mindig könnyen összebarátkozott más gyerekekkel.

2020. márc. 8. 22:26

Ez ugrott be:


[link]


26 éves, és hogy örül a tesóknak.

48. Channa* (válaszként erre: 46. - Csalános)
2020. márc. 8. 22:04
És mit számít, hogy azonos nemű lesz 2 testvér?
47. globus (válaszként erre: 45. - Csalános)
2020. márc. 8. 21:02
Értő olvasás...
46. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 8. 20:57
Igen, IGAZ! Sőt 3-al is könnyebb,mert ott már kettő azonos nemű. Különben számít hogy mennyit tud a gyerekkel tölteni valaki, nehéz, ha 2-vagy 3 műszakot vállal. Na és a férj mennyit segít, ezek mind befolyásolják a gyereknevelést. De ha a gyereket normál mederbe terelve nevelnek, nem fog 6-8 évesen többet akarni, mert látja a szülei viselkedését. Legyen egészség, ruha, családi program és ne mindenki arra menjen, amerre akar.
45. Csalános (válaszként erre: 19. - Globus)
2020. márc. 8. 20:53
Ez nagyon nagy hülyeség, bocsánat. Őseink 6-8-10 gyereket felneveltek és tv nélkül is tudtak játszani. Csak ma már a szülők elsőre megveszik az új mobilt, vagy amit az elkényeztetett gyerek kér. Mert el vannak kényeztetve már óvódáskorban is. "Globus" így is felnőtt és gondolom sokan mások.
44. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 35. - Pteri)
2020. márc. 8. 19:45

Én ezt nem jelenteném ki.

Anyukámék nagyon jól jártak velünk anno.A hugommal úgy elvoltunk mint a befőtt.

Nekem a lányom és a fiam folyamatosan veszekednek.

Úgyhogy ez nagyon függ a gyerekek nemétől,korától és természetétől.

2020. márc. 8. 19:31

Nekem sokkal könyebb volt 1-el.

Egy tündéri kislány.Gond egy szàl se..

Aztán jött egy fiú.Na ő aztán kitesz 5öt.Úgyhogy igen nekem 1el könnyebb volt.Most h 2 van olyan mintha ha 6 lenne😂Attól imádom tuti unalmas lenne nélküle az élet😁

42. Pampalini (válaszként erre: 41. - Channa*)
2020. márc. 8. 19:19
30 Éves? Fiatalabbnak gondoltam.
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Pampalini)
2020. márc. 8. 19:16

Mit?

Nekünk nem lehetett több gyerekünk, ha lehetett volna, akkor lett volna tesó.

Nem csak most hiányol egy hugit, hanem mindig is hiányolta.

30 éves és valóban tesót hiányol...

40. Pampalini (válaszként erre: 39. - Channa*)
2020. márc. 8. 18:52
Hajjaj korán kezdi. Mennyi idős?
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Bichi)
2020. márc. 8. 16:33

Biztos.

A fiam mindig hiányol egy hugit:D

38. Bichi
2020. márc. 8. 16:09
Szerintem sem nem könnyebb, sem nem nehezebb, vannak részek biztos, amiben segítség, ha ketten vannak, és van, amikor nehezebb. Én speciel egyke vagyok, ahogy a fiam is. Most így már 22 éves gyerekkel sem érzem, hogy hiányozna nekem egy testvér, a fiam pedig kimondottan nem akarta, hogy legyen testvére. Na persze nem miatta nem lett. Nem bánom, hogy így van, de lehet ha lenne tesóm, akkor arra gondolnám, hogy pont így jó :)
37. Borian (válaszként erre: 35. - Pteri)
2020. márc. 8. 15:43
Az sok mindentől függ, tudnak-e egymással játszani. Korkülönbség, azonos neműek, vagy sem, érdeklődési kör. Az enyémek nagyon ritkán játszottak együtt, most is két külön baráti társaságuk van (kamaszok), ezért könnyebbséget nem jelentett, hogy ketten vannak, inkább, ahogy írtam, a dupla igények miatt nehezebb. Nem bántam meg őket, természetesen, de ami igaz, azt miért tagadjuk.
36. varadero (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 8. 15:26
Egyertelműen jobb ha több gyermek van a családban. Kettővel az elején ugyan nehezebb, de később viszont sokkal egyszerűbb az élet. Az ember nem hinné de így van. Az anyagi részét pedig muszály megoldani. Az is velük jár :-)
35. pteri (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 8. 15:02
Mindenképpen könnyebb kettővel. Olyan sokszor elnéztem, hogy az enyémek milyen jól eljátszanak együtt , addig nekem jut idő valami házimunkára, az egykét nevelő anyukák pedig panaszkodtak, hogy a gyereknek hiányzik a gyerektársaság, hiába játszik vele a szülő, meg kell szervezni, hogy átmenjen játszani másokhoz. ez főleg ovis korban volt. Most iskolás korban a nagyobb segít a kicsinek a sulis dolgokban. Olyat is látok, hogy nyaralásra "kölcsönkérnek" gyereket, hogy az egykének legyen társasága.
34. Pampalini (válaszként erre: 32. - 184481d874)
2020. márc. 8. 14:58
Igazság szerint én azt bánom hogy nem lett több. Az ember csak magára gondol, de ha egy gyerek van, és mi itt hagyjuk, egyedül marad. Egy kapcsolat vagy barát sosem lesz olyan fix kapocs mint egy vér szerinti testvér.
2020. márc. 8. 14:58
5 felnőtt gyerekem van, ennyi,
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook