Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kompressziós zokni fórum

Kompressziós zokni (tudásbázis kérdés)


24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Lávli*)
2020. júl. 15. 19:15
Sajnos nekem már nincs. Elment 2,5 éve.
23. Lávli* (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 15. 19:02

Ez egy szuper lelet!

Gratulálok!:)

Én is ezt a gyógymódot alkalmazom 😀🐕

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. júl. 15. 18:37

Megtörtént :-) "... jó légzésszinkron áramlás detektálható.Az erek lumene normál tág comprimálható- Az alszárvénák distalis compressiora feltelődnek."

Javaslat sok séta, kutyával. Sajnos azt nem írtak fel.

2020. júl. 8. 21:32
ez meg mi?
20. Lávli* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 8. 19:57

Mindig szigorú voltam a betegeimmel 😀 úgy biztosabb az eredmény 😀💗

Írj majd a dopplerről :)

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Lávli*)
2020. júl. 8. 19:53
Köszönöm, sebész írts fel, ki is váltottam. Jövő szetdán mehetek doppler vizsgálatra. Ha nem vagy ilyen erélyes, lehet nem itt tartanék.💟
18. Lávli* (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 19:37

Szuper!

Ki írta fel?

2020. júl. 7. 19:33
Kedvező(bb) hírek: beutaló doppler vizsgálatra (időpont még nincs), eredménnyel érsebészhez kell menni. Ma felírtak kompressziós zoknit, épp bezárt az üzlet. Holnap megyek.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Lávli*)
2020. júl. 4. 19:00
Köszönöm, a "borsó szerű" az visszér tægulat, megvan vagy 30 éve. Tavaly is volt hasonló, ven....on kúra segített, meg magnézium. Jövó héten lemegyek megint a háziorvoshoz. Van egyêbként spina bifida-m is, a zsibbadást eddig erre fogtàk.
15. Lávli* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 4. 18:46
Mindenesetre, kérlek, fogadd meg a tanácsomat: nem tudom, mit takar pontosan a vádlis borsónyi duzzanatod, de ha pihenés után fájdalmat érzel járáskor, vagy fekvő helyzetben, ha vissza feszíted a labfejed, vagy ha fura, indokolatlan izomlázszerű érzésed van, akkor bármiféle beutaló nélkül keresd fel gyorsan a legközelebbi sbo-t, vagy az ügyeletet, onnan majd hívnak mentőt.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2020. júl. 4. 18:38
Az sem, már nem árulnak :-)))))
13. Lávli* (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 4. 18:32

😳🙄 meg vagyok döbbenve.

Akkor marad a DM zokni. :/

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2020. júl. 4. 18:29
Köszönöm, a kerületben nincs is ilyen rendelés :-( Volt már, hogy sebészeten leordították a fejem, hogy a nyári szabadság kellős közepén jut eszembe műttetni magam. Bőrgyógyász utalt be basalioma kimetszés miatt :-(
11. Lávli* (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 4. 17:39

Angiologiara kérj beutalót.

Ha halasztgatod, mert úgyse érnek rá, akkor azt veszed észre 2 hónap múlva, hogy eltelt 2 hónap és már rég túl lehetnél rajta, de nem jutottál semmire.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2020. júl. 4. 17:11
Köszönöm, vizsgáltatnám. Szabadságolások vannak, elvétve van rendelés. Néhány éve nem is írt fel a sebész, azt mondta az nem segít, egyek ilyen-olyan pirulát. A segédeszköz boltban meg azt mondta az eladó, hogy írassam fel, mert egyébként drága. Háziorvosnál voltam, 3 hete szedem Ve.or...-t, semmi javulás. Dagad, szúrkál.
9. Lávli* (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2020. júl. 4. 08:06

Magyarországon is.

A szakorvos eleve méretet ír fel, aztán a gyógyászati boltos centizik és pontosít a dolgon.

Persze ehhez megfelelő indok és betegség kell.


FI, ne kísérletezgess, mert azzal többet ártasz, mint használsz, vizsgáltasd meg magad orvossal.

Vannak ezek a DM-es, ilyen olyan zoknik, harisnyák, de azok csak komfortérzetet adnak sportolóknak, hosszabb repülőútra indulóknak, de gyógyhatásuk nincs. Olyan, mint mondjuk súlyos influenza esetén a szopogatós cukorka.


Egyébként lehet kapni a gyógyászati segédeszköz boltban olyan kompressziós harisnyát is, amit nagyon könnyű felvenni, bármilyen szoros is, mert van hozzá mellékelve a dobozban egy nylon "papucs" féle, és azon nagyon könnyen átcsusszan a harisnya, és a felhúzása után könnyedén ki lehet elől húzni a lábujjaknál a harisnya alól.

A fáslit nehezebb JÓL feltekerni, mert nagyon nem mindegy, hol és mennyire szorít, aztán meg lecsúszkálhat, hiába vannak kis kapcsai.

8. cc7a88f96d (válaszként erre: 7. - Maxi54)
2020. júl. 4. 07:03
Külföldön cmre lemèrik a làb rèszeit ès az alapjàn adjàk a megfelelő mèreter,mert ha tùl szoros az sem jò .
2020. júl. 2. 22:20
Gyógyászati segédeszköz boltban vény nélkül kapható kompressziós zokni, tapasztalatom szerint méretben és minőségben segítenek választani, tudnak személyre szabott tanácsot adni.
6. 60458c31c7 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:57

Nagyon szívesen.

A fáslinak az az előnye, h bármilyen méretre lehet használni, és olyan szorosra amilyenre akarod.

Olcsóbb is, és azt is elég könnyen lehet mosni.

De, a harisnyát segítséggel sokkal könnyebb felhúzni.

Zoknit könnyen egyedül is.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 60458c31c7)
2020. júl. 2. 19:53
Köszönöm.
4. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:49
Ha mégis harisnyát akarsz, akkor a cipzárosat vegyed, mert könnyű felhúzni. Cipzár bokától térdig.
3. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:41

Az Amazánon nagy választék van.


[link]

2. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 2. 19:36

Szia,

Nekem úgy van tapasztalatom, h a feleségemnek petefészek rákja volt, és vagy harisnyát hordott, vagy pedig én fásliztam neki. A harisnyát elég nehéz felhúzni, zoknit sokkal könnyebb, mert rövid.

Ezt itt szabadon lehet venni, vagy online.

Itt pedig információt találsz.

[link]


[link]


[link]

2020. júl. 2. 19:19

Sziasztok!

Déemes kompressziós zoknira gondoltam, valakinek van tapasztalata.Bokámnál sok-sok seprűvéna, vádlinál olyan borsónyi duzzanat van. Eszem tablettát, kenegetem. Ennek ellenére dagad, szurkál itt-ott. Talán sebész írhat fel kompressziós harisnyát, de mostanság bejutni majdnem lehetetlen küldetés.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook