Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kompressziós harisnyát hol érdemes beszerezni? fórum

Kompressziós harisnyát hol érdemes beszerezni? (tudásbázis kérdés)


19. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Syria)
2020. szept. 20. 15:55
Köszönöm 😊
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2020. szept. 20. 15:54
Nekem meg a nődokim és a védőnőm mondta, akkor lenne csak elég a térdig érő vagy a combfix ha csak hajszálerek lennének. De kérlek értsd már meg, hogy térdtől felfelé már kisujj vastagságú kitágulásom van! Az egész combomon ami már a bikini vonalig megy.
17. syria (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 14:50
Nézd meg őket! www.segedeszkozok.hu (HTS Medical Kft). Egy ismerősöm nagyon jó tapasztalatokat szerzett velük kapcsolatban. Van webüzletük és telefonos elérhetőségük is.
16. Channa* (válaszként erre: 15. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 14:06
Elég a combfix. Nekem is térdhajlatban van a rosszul működő ér, és azt mondta a doki, hogy ezért nem jó a térdig érő, hanem combfix vagy harisnyanadrág kell...
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 14. - Vkatka)
2020. szept. 20. 13:06
Nekem már egész alakos kell. Mivel combhajlantban is megjelent már
14. vkatka (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 12:28
Érdemes megnézni,én kifejezetten szép csipkés combfixeket szoktam rendelni onnan, alkalmi ruha alá is lehet használni.
2020. szept. 20. 12:09
Minden gyógyászati szaküzletben lehet kapni és időnként akciós.Különböző rugalmasságuakat árulnak.
12. 5236d12e25 (válaszként erre: 11. - Vkatka)
2020. szept. 20. 12:03

Köszönöm. Ha nem jó amit most rendeltem megnézem az oldalt.

Már nagyon sok oldalt végig bogarásztam. Elvileg ma akartam elmenni vadászni, de bevallom 2 kisgyerekkel terhesen fájós lábbal + a jobb forgóm első terhességnél nem tudom, hogy elkopott vagy csak folyamat 1 ideg nyomódik.. De néha olyan vagyok mint egy hadirokkant. 🤦‍♀️ Szóval így a nyakamba venni a várost nem akartam.

11. vkatka
2020. szept. 20. 11:46

Szia!

Sajnos nekem öröklött visszereim vannak, szintén a bal lábamon. Gyógyászati segédeszköz webáruházból (Értéksziget) szoktam rendelni gyógyharisnyát, én már évek óta csak abban tudtam dolgozni. Most szintén kismama vagyok, nyilván nem fog javulni. Már rendeltem is kismama harisnyát, bár ez kevésbé szoros, mint a másik. Mérettáblázat alapján kell leadni a rendelést.

10. Channa* (válaszként erre: 7. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 11:33

Angiológiára járok.

Biztos számít az, hogy nekem nincs kidudorodó erem, gondolom nekem ezért elég a sima harisnyanadrág is, aminél a minél magasabb denszám a lényeg, hogy szorítson azért valamennyit.


Sajnos, én ennyire nem is jártam utána a témának pont ezért.

Drukkolok, hogy találj jó méretet!

9. Channa* (válaszként erre: 4. - Iko)
2020. szept. 20. 11:31

És ez engem annyira meglepett!

A nénikémnek vettem térdig érőt és mondták, hogy mutassam a bokámat. Megtettem, de megkérdeztem, hogy miért, erre mondták, hogy a méretet így tudják, ekkor mondtam, hogy akinek veszem, annak vékonyabb a bokája:)

8. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2020. szept. 20. 10:44

Igen van kimondottan kismama kompressziós harisnya de sajnos nagy méretben nem találtam. 😑 Ezeknek 4 a legnagyobb mérete nekem naná, hogy 5/6 kell 🙄

Most rendeltem 2 db mérettáblázat szerint, aztán meglátjuk..

A bal lábam tényleg nagyon nagyon csúnya és térdhajlattól felfelé már a kisujjnyi tágulatok vannak.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2020. szept. 20. 10:41

Igen azt sajnos tudom, hogy megszüntetni nem fogja, max kicsit enyhíteni.

26.hétben járok szóval sok van még vissza,és most már elkezdett fájni a lábam ha sokat állok, már pedig sokat talpalok.

6. timycat (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 10:08

Gyógyászati szakboltban tudnak neked segíteni a méretet illetően. Lehet van már terhességre kifejlesztett is, amikor nekem kellett nem volt, ezért nekem combfixem is volt, mikor a harisnya már hordhatatlan volt a pocak miatt.


Valóban a sima akárhány denes harisnya nem helyettesíti a kompressziós harisnyát. A kompressziós harisnyán vannak pontok, sávok amik ott fognak, tartanak ahol kell, sok mosás után is. Drága, de megéri.


Terhesen nekem is ajánlották, hordtam is, mert hirtelen jelentek meg mindenhol az erek a lábamon, nagyrészt visszahúzódtak, a bokámnál, térdhajlatban maradtak csak hajszálerek. A harisnya ahhoz kell, hogy az erek ne türemkedjenek ki, ha kitüremkedik nem fog eltűnni. A terhesség alatt a hormonális változás miatt nyúlnak a kötőszövetek, ezt kell úgy kordában tartani, hogy ha visszaáll a rend az erek is még helyre tudjanak jönni.

5. Channa* (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 08:16

Biztos tudod, hogy a harisnyától nem fog meggyógyulni a göcsörtös visszér.


Amire a harisnya jó: nekem azt mondta a dokim, hogy a harisnya arra kell, hogy a folyamatos szorítás megtaníthatja a rosszul működő ereket, újra úgy dolgozni, ahogy kell, azaz nem visszafelé.


A lényeg a nyomás, amit a 120 denes harisnya is megtesz. Ettől nem fog elmúlni a már kialakult érprobléma, illetve a fásli is tökéletes megoldás, ahogy a kompressziós harisnya is.


Ezek eltűntetéséhez műtét kell. Sajnos a műtét is csak átmeneti megoldást nyújt, mert úgy 5 évente újra kés alá kell feküdni.



Én a helyedben elmennék orvoshoz és mondja meg ő, hogy mit tehetsz megelőzésként és mit, hogy meggyógyulj...

4. Iko (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. szept. 20. 08:12
A kompressziós harisnya méretezése ezek dobozán van. Általában a boka méret / átmérő a lényeg. Ha ott szorít hordhatatlan
3. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. szept. 20. 07:31

Köszönöm a tippet.

Az a helyzet, hogy a bal lábam többszörös inszalag szakkadt és ez nagyon sokat rátett. A bal lábam konkrétan majdnem fekete alul a hajszálerek miatt. Hajlatban és főleg combnál és már combhajlatban is kisujjnyi kitágulások vannak (ezt tegnap vettem észre) . Szóval nekem nem hiszem, hogy elég lenne egy sima harisnya 😔

2. Channa* (válaszként erre: 1. - 5236d12e25)
2020. szept. 19. 23:35

Nekem nem visszeres a lábam, de vannak hajszálerek a bokáimon és szoktam járni lábászhoz, aki a következőt mondta nekem:

Vegyek bárhol 120 denes harisnyanadrágot és azt hordjam akár 40 fokban is, de csak harisnyanadrágot, mert a rossz ereim a térdhajlatban vannak.


Én tescóban és lidlben vettem ilyen harisnyanadrágot, mert ott 1500 Ft-ből megvan. A gyógyászati segédeszköz boltban pedig 3x ennyibe kerül.


Ja, a méret a szokásos harisnyanadrág méret.


Még azt is mondta a doki, hogy éjszaka pedig úgy aludjak, hogy emeljem meg az ágy végét. Ilyet nem tudtam csinálni, így egy nagy párnát hajtottam félbe és az van a lepedő alá betéve, hogy magasabban legyen a lábam.

2020. szept. 19. 23:28

Sziasztok!


Akinek kellett hordania terhesség alatt elsősorban egész alakos kompressziós harisnyát tudnátok segíteni?

Méretet ugyan úgy kell választani mint egy sima mezei harisnya esetében? Vagy alakformálónál?

A védőnőm úgy tájékoztatott, hogy már nem írják fel állítólag receptre, hanem saját magamnak kell beszereznem. Állítólag nincs rá keret. 🤷‍♀️ Mindenesetre nem is szeretnék időponttal vessződni.

Holnap mennék vadászni. Nem tudom hol lenne érdemes beszereznem, illetve hol kapok egyáltalán nagyobb méretet?


Egyre csúnyább a lábam és sajnos a bal combomon már hatalmas visszerek vannak. 😔

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook