Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Komolyzene - aki nagyon nem szereti (vagy szereti), beszélgessünk róla. fórum

Komolyzene - aki nagyon nem szereti (vagy szereti), beszélgessünk róla. (beszélgetős fórum)


2011. dec. 17. 23:51

azt se tudom, milyen anélkül. Főleg a vokálisat imádom: a jó minőségű operaénekléstől teljesen odavagyok.

mindenevő vagyok: csak frissen, átgondoltan, sokszínűen legyen előadva :-)

megértem azokat is, akik nem szeretik: a gyerekkori benyomások iszonyú fontosak.

Elég egy rossz hangszertanár, egy fapofa, savanyúuborka énektanár, és a is gyerkőc a komolyzenét beazonosítja a személlyel.

12. szimba
2011. szept. 3. 19:11
minden reggel Bachot (J. S.) hallgatok munkába menet az mp4-emen :)
2011. szept. 3. 19:06
Én azt vettem észre, hogy a komolyzene élvezetéhez nekem egy bizonyos érettségre volt szükségem. Mindig szívesen meghallgattam, de igazán élvezni, érteni csak harmincéves korom körül kezdtem.
10. zenef
2011. szept. 3. 18:56

Kellemes hangulatú, frissen indult komolyzenei fórum. Várunk minden kedves leendő tagot, aki komolyzenéről szeretne igényesen beszélgetni.


Az oldal címe: pszi(pont)atw(pont)hu

9. 60f38ac606 (válaszként erre: 8. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 23. 10:59

Főleg annak kimeríthetetlen téma, aki imádja. :) Magyon sokat olvastam már róla (szóval nemcsak hallgatom) és Láng György (félig-meddig valós) életrajzi regénye elolvasása után értettem meg igazán a művészetét is. Minden egyes tragikus mozzanat benne van minden egyes "hangjában", tökéletesen érzi a "bőrén" az ember az egészet...


Mozartról pontosan ugyanezt gondolom. Ő megrendelésre "gyártott", ezért nem hat rám annyira. Lehet csodagyerek volt, de behódoló is (bár lehet nem igazán tehetett mást, mert az Ő élete sem volt mesés...). Ludwig van viszont küszködött, rágódott a művein, azért van akkora erejük, hogy nem igazán akad párjuk.


No gondoltam még ennyit hozzáfűzök. :)

Amúgy másik szerelmem a metál zenében (ugye komolyzenei elemek ebben is vannak) és van egy kedvelt együttesem a Tvangeste, aminek egyik 9 perces szerzeménye a Moonlight sz.-val indít, majd szépen ráépülnek a másik zenei stílus elemei. Még így is igazán jó!

8. cbae83ef4f (válaszként erre: 7. - 60f38ac606)
2009. szept. 23. 10:27

Szia,

Tökéletesen megfogtad a lényeget Beethoven-nél.

"Tökéletes, egyedi, tragikus." Tudjuk, hogy csak Róla hónapokig el lehetne beszélgetni, de röviden: valóban, olyan "komolyan" vette a hivatását /az elhívatását(!) erre a Világra/ Beethoven, hogy minden tekintetben csak kristály tiszta remekmű került ki a keze alól.

Ismert, hogy találtak olyan kotta-kéziratot, amelyen egy hang 8x volt átragasztva (akkoriban úgy tudták javítani a megváltoztatandó hibát), és amikor visszafejtették az átragasztásokat, az eredetileg leírt hang és a nyolcadik átragasztáson lévő hang megegyezett - s a két hang leírása között hat(!) év telt el.

/Míg Mozart a "Figaró házassága" nyitányát egy éjszaka teljesen újra írta, mert nem tetszett a megrendelőnek...:)/

Üdv

7. 60f38ac606 (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 23. 09:49
De mennyire, hogy itt van! Bár most ismét olyan időszakom van, hogy nem igazán nézek tévét, de régebben voltak olyan reklámok, amik alatt komolyzene szólt. Az emberek talán tudatosan észre sem veszik, csak ha meghallják, pl. egy mosópormárka ugrik be róla. A vallásomból is ki lehetett volna forgatni, mikor egy tisztítószert reklámoztak Beethoven szimfóniával... Amúgy nálam ő az abszolút favorit! Tökéletes, egyedi, tragikus. A sírás is rámjön, ha őt hallgatom (főleg a Nagy fúgát), leírhatatlan...
6. cbae83ef4f (válaszként erre: 4. - KEND)
2009. szept. 23. 09:42

Sziasztok!

Kedves KEND, látom van két gyermeked, pláne az egyik kisiskolás, ezért kérdezem, hogy a kezdőt a gyerekekre érted vagy önmagadra? Ha gondolod írd meg.

Mindettől függetlenül, jelen fórumon a kezdőt főként a "kezdő zenehallgatóra" értem.

Miért fontos a komolyzene és annak tudatos, rendszeres hallgatása?

Nagyon egyszerű a válasz: a mai, rohanó világunkban ez a legegyszerűbben elérhető relaxációs módszer!

Az elérhetőségét nem ragozom, a mai technikával már elfogadható áron csodálatos minőségben elérhetőek a világ legjobb előadói. Tudom, egy koncertjegy az nem minden mai átlag ember számára érhető el, de nem ezen van a hangsúly.

Ennyit a technikai részről.

Miért egészséges a zene? Nagyon sok kutatás kimutatta, hogy egy kellemes zene meghallgatása olyan biokémiai folyamatokat indít el az emberi szervezetben, melyek minden tekintetben pozitív hatásúak (sokszor - Isten bocsá' - még háttérzeneként is!). Különösen a preklasszikus zene hat a legkedvezőbben (Bach, Vivaldi, stb.). Fogalmunk sincs egyenlőre, hogy miért.

Ennyit erről a részről, most tényleg a zenéről.

----------------------------

A komolyzene tudatos hallgatása és maximális élvezete igényel bizonyos háttérismeretet. Enélkül is lehet természetesen (!) élvezni a zenét, de egy kis felkészüléssel sokszorosa lesz az élmény. Na ezzel a felkészüléssel vagyunk úgy, hogy "Na, még külön tanuljak ahhoz, hogy meghallgassak egy darabot?"

Nem, nem erről van szó. Ez egy folyamat, az ember belesodródik ebbe, ha 1. van egy belső indíttatása, vagy 2. van olyan partnere, ismerőse, aki bevezeti ebbe a csodállatos világba.

Itt én megpróbálok néhány fogódzót adni nektek, hogy hogyan érdemes elkezdeni, milyen művekkel a komolyzene megismerését és ugyanakkor a megszeretését.

Legközelebb erről írok, szívesen várom a véleményeteket.

Üdvözlet: F/T

2009. szept. 20. 08:45
Én a dallamos darabokkal kezdtem régebben,amit tulajdonképpen mindenki ismer.csak nem tudja hova tenni.Mostanra már szeretem az operákat is.Bár én tanultam zongorázni is,lehet onnan a szeretet. :)
4. KEND (válaszként erre: 2. - Cbae83ef4f)
2009. szept. 20. 08:29
ha van valami jó tipped kezdőknek, azt szívesen veszem:)
2009. szept. 20. 08:19
Szerintem azzal rontanak el sokmindent, amikor énekórán tizen egy-két éves gyerekekre eröltetnek bizonyos zenedarabok meghallgatását vagy betanulását, elemzését. Ugyanez igaz a gyerekként nehezen felfogható szépirodalmi művekre is.
2009. szept. 15. 02:41

A helyes nyitómondat: Sokat nem szeretnék bevezetőként.

Csak annyit: mindenkinek a füle nyitva, mindenki hozott 1-1 dalt a gyermekkorából.

Hogy van az, hogy mikor felnőttek leszünk, a zene lepereg rólunk?

Persze, van a háttérzene, a mindennapi. De: odaülni és együtt meghallgatni egy zongoradarabot...

Miért olyan kevesen vagyunk ilyenek.

Álszent lennék, ha azt mondanám nem tudom a választ.

Én itt segítek annak, aki akarja, hogy közelebb kerüljön a muzsikához.

2009. szept. 15. 02:36

Sziasztok!

Sokkat nem szeretnék beveztőként.

Azért nem szeretik az emberek a komolyzenét, mert sosem tanították nekik. Sosem volt egy ember, aki azt mondta volna: hallgasd! ez ezért szól.

Ezen a fórumon azt szeretném, ha néhányan közelebb kerülnének a Zenéhez. Ennyi.

A komolyzene itt van a mindennapjainkban - csak mi elzárkózunk előle.

Nyissunk egy kiskaput ezirányba!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook