Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kommunális adó fórum

Kommunális adó (beszélgetős fórum)

2010. márc. 19. 14:40
Én rokkant nyugdíjas vagyok, fizetem a kommunális adót - évi 7.000,-Ft - és minden hónapban a kukadíjat, pedig átlagban 2 hetet nem vagyok itthon.
2009. máj. 31. 15:07
Köszönöm Roncsderby a tájékoztatást.Még annyit hozzá ténnék,hogy a városban kb.2005-ben vezették be a kommunális adót,majd 2007-ben eltörölték.A kommunális adót azóta kell fizetnie a férjemnek,mióta vállalkozó lett:2008 április.
2009. máj. 31. 07:58
A kommunális adó nem egyenlő a szemétdíjjal.Ez egy helyi adó, ami azt jelenti, h. a bevétel a helyi önkormányzatoknál marad. Az fizeti, aki ingatlannal rendelekezik egy adott településen. A helyi adóbevételeket az önkormányzatok a település intézményeinek működtetésére használják fel.
2009. máj. 31. 07:52
Ki tudná elmagyarázni,hogy miért kell kommunális adót fizetni az egyéni vállalkozónak?A vállalkozás építőipari,tehát változó helyen dolgozunk.A székhely és a telephely egy tizedik emeleti két szobás panel,ahol a közös költségben már fizetünk szemét szállítást.Semmilyen extra hulladék nem keletkezik.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook