Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kombinált vagy integrált teszt, hol? fórum

Kombinált vagy integrált teszt, hol? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. zebracsikó (válaszként erre: 33. - Warnika)
2014. máj. 22. 12:00

nem mindent, az is csak 5-6 féle kromoszómarendellenességet szűr


nincs olyan, ami mindent szűrne

2014. máj. 22. 10:53
Elvileg ez az új 200ezres anyai vérvétel mindent kiszűr.
32. Vivvv
2014. ápr. 12. 19:08
Mi a kombináltat csináltattuk meg. 100% - ra semmi sem szűr.
2014. ápr. 12. 17:24

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de egy ismerősöm megcsináltatta az integrált tesztet a Bolgárkerék u-ban , alacsony kockázata lett, majd a baba megszületett lyukas szívvel és Down szindrómával :((((

Ennyit a tesztekról! Nekem is ugyanezt az eredményt hozták ki anno ugyanott és nálam minden rendben volt. Csak azt nem értem, hogy minek a teszt, ha nem szűrik ki vele a betegséget????

Állítólag azt mondták neki, hogy semmi nem szűri ki 100%-osan még a magzatvíz mintavételnél is tévedhetnek, mint ahogy már volt erre is példa.


...és mindez még pénzbe is kerül, nem is kevésbe. Elkeserítő.

30. Fishyke (válaszként erre: 29. - Babeck)
2011. okt. 1. 12:59
Teljesen egyetértek:) Amikor vártunk a Bajcsyn a tanácsadásra, akkor is épp mondták egy kismamának ezt, aki szintén rossz AFP miatt jött.
29. Babeck (válaszként erre: 28. - Fishyke)
2011. okt. 1. 12:47

:((

Sajnálom :(


Mivel hittem az integrált eredménynek (igaziból még most is hiszek), nem gondoltam volna, hogy genetikára kell mászkálnom... A Bajcsyt felhívtam, mikor megjött az AFP eredmény, és kiröhögtek, hogy 1:5500-as eredménnyel mit akarok én genetikán. Ők mondták, hogy az AFP milyen elavult, és hogy csak kismamariogató.


Szóval nekem annyit legalább megért az integrált, hogy a lelkemnek nyugtató, még ha a nőgyógyászomat nem is hatja meg... Bár inkább legyen aggodalmaskodó, mint nemtörődöm :)

28. Fishyke (válaszként erre: 26. - Babeck)
2011. okt. 1. 12:40

Vágom, nekem boholy vizsgálat volt:( Mi elmentünk egy magánklinikára, ahol rögtön fogadtak, nem úgy, mint a kórházakban...és 3 nap múlva tudtuk a biztos eredményt - hogy down-os a babánk:( Mondjuk így jó drága volt, de mindenkinek ajánlom, én nem bírtam volna ki olyan idegállapotban 3 hetet az eredményig.

Voltunk a Bajcsyban genetikai tanácsadáson, és adtak időpontot egy héttel későbbre, dehát ne már...

27. Babeck (válaszként erre: 23. - Vvicus)
2011. okt. 1. 12:38
Szerintem nőgyógyásza válogatja. Gondolom ki mennyire halad a korral :)
26. Babeck (válaszként erre: 25. - Fishyke)
2011. okt. 1. 12:37

Igen. És nálam az volt a legdurvább, hogy olyan sokára adtak időpontot a genetikán, hogy már akkor sem csinálták volna meg a magzatvíz-mintavételt, ha kérem vagy ha muszáj.


Szerencsére a genetikai ultrahang is negatív lett, de nem kívánom senkinek ezeket a heteket :((


Szerintem ha gáz van, akkor a kombinált tesztből kiderül, és időben el tudják végezni a boholy vizsgálatot, ami meg ugye biztos eredményt ad.

25. Fishyke (válaszként erre: 20. - Babeck)
2011. okt. 1. 12:33
Pff...tényleg ezzel a hülye AFP-vel ijesztgetik még mindig a kismamákat, amikor az integrált is pontosabb eredményt ad. Más országokban rég nem csinálják, hanem alapból az integrált van mindenkinek, sőt, van, ahol mindenkinek megcsinálják a szúrást, mivel az ad csak biztos eredményt (persze aki nem akarja, annak nem).
24. Fishyke (válaszként erre: 22. - Vvicus)
2011. okt. 1. 12:31
Vagy a magzatvízből, vagy méhlepényboholyból vesznek mintát egy nagy tűvel hasfalon keresztül, kitenyésztik és megnézik, van-e kromoszóma rendellenesség.
23. vvicus (válaszként erre: 20. - Babeck)
2011. okt. 1. 11:52
Na ez marha jó ám. Azt hittem, hogy ilyenkor békén hagyják az ember lányát...
22. vvicus (válaszként erre: 16. - Fishyke)
2011. okt. 1. 11:50

Köszi, akkor tényleg utána érdeklődök náluk.


Mit takar a genetikai vizsgálat?

21. vvicus (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2011. okt. 1. 11:49
Sejtbanknál csinálták nekem is tavaly (ill. a dokim magánrendelőjében vették le a vért, és hozzájuk küldték), de az ő honlapjukból nem tudok kiigazodni.
20. Babeck
2011. okt. 1. 11:40
Én a Péterfyben csináltattam integrált tesztet, 29ezerért (de minek...). Sz@r AFP érték miatt ugyanúgy küldözgettek genetikai tanácsadásra, stb. mintha nem is lenne "negatív" integrált teszt a kezemben :(
19. Fishyke (válaszként erre: 17. - Nestea32)
2011. okt. 1. 11:20
Ezek ott vannak egymás hegyén-hátán, mindkettő a Bolgárkerék utca 3. alatt van.
2011. okt. 1. 11:19
Na, most látom, hogy már mások is írták (másnévan magzati diagnosztikai központ)
2011. okt. 1. 11:16

szia


nekem tavaly a sejtbanknál csinálták ingyen. őrs környékén van.

16. Fishyke (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2011. okt. 1. 11:12

Mi kombináltra mentünk a 12. héten. Kaptunk 3-4 képet, és dvd-t is, ha dvd-t vagy cd-t kérsz, az +2ezer ft. A kombinált vizsgálat 12 ezer volt, az integrált 25ezer. De ha érdekel, hívd fel őket, hogy mik az aktuális árak, ez májusban volt.

Mi sajnos elbuktunk már az uh-n, mert túl vastag volt a tarkóredő:( Nem is vettek már vért, hanem küldtek genetikai vizsgálatra.

15. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2011. okt. 1. 11:07
Én is ott voltam kombinált teszten,de nekem ingyenes volt,mert genetikai tanácsadáson is részt vetten és ott mondta a nő,hogy így ingyen megcsinálják. Én ajánlom...
14. vvicus (válaszként erre: 10. - Fishyke)
2011. okt. 1. 11:05
Sajnálom. :-(
13. vvicus (válaszként erre: 11. - Fishyke)
2011. okt. 1. 11:04

Jól értelmeztem, hogy 25ezer a kombinált és az integrált is? Akkor inkább érdemes az integrált, ugye?


Tudom, hogy ez másodlagos, de mondjuk képet adnak az UH-ról? Esetleg DVD-t?

2011. okt. 1. 11:03
mindenképp integrált teszt!
11. Fishyke (válaszként erre: 8. - Vvicus)
2011. okt. 1. 10:59
A magándokim csinálta nekem, ott is dolgozik. Nagyon ajánlom, nagyon jó szakember.
2011. okt. 1. 10:58
Magzati Diagnosztikai Központ...Nekem ott szűrték ki, hogy baj van a babával.
9. vvicus (válaszként erre: 4. - Silk)
2011. okt. 1. 10:50
Arról már ne is beszéljünk, hogy a benzinárak mellett nem lenne kevesebb sokkal 9ezernél az út.
2011. okt. 1. 10:49
Magzati Diagnosztika Központ - van valakinek tapasztalata?
7. vvicus (válaszként erre: 5. - VTünde)
2011. okt. 1. 10:48
A MÁV-ban is ennyi. De én egy helyen akarok mindent elvégeztetni, ugyan mehetnék a MÁV-ba, de inkább mennék magánúton. A MÁV-os uh-ról nincsenek jó élményeim...
6. vvicus (válaszként erre: 4. - Silk)
2011. okt. 1. 10:47
Mert a férjem hétköznap nem ér rá (ha nem megy dolgozni, már baromira nem ingyenes a fehérvári sem...), én meg a mostani hányingeres korszakban nem vezetek, plusz a Lánykámat sem akarom hurcibászni egymagam, másra hagyni pedig nem akarom egy egész napra. Szóval, vidék nem érdekel.
2011. okt. 1. 10:46

Szia!


Én okt. 10-én megyek a Péterfybe kombinált tesztre.

Az uh-ra kértem beutalót a nőgyógyászomtól,a vérvétel 9000 Ft.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook