Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kölyökkutya mindent szétrág, hogyan szoktassuk le róla? fórum

Kölyökkutya mindent szétrág, hogyan szoktassuk le róla? (beszélgetős fórum)


1 2
15. d5bae51d10 (válaszként erre: 14. - Dd9dec5381)
2018. máj. 10. 11:43
Na eddig ez volt az egyik legjobb komment. :)
2018. máj. 10. 11:42
Olvasvan titeket azt hiszem ha este hazaertem elnezest is kerek a törpenyulamtol. :)) Es en meg azt hittem nekem gyulik meg a bajom a fogacskakkal...
13. ab3619a9cd (válaszként erre: 11. - Selena78)
2018. máj. 10. 11:37

Nekem a csivava lopkod és rág szét mindent,de érdekes,mert csak a gyerek játékait.Értem ez alatt a kinderes játékokat,a társasok bábuit és a plüssöket.

Ha épp elpakol a gyerek akkor is simán végig leltározza az alsóbb polcokat,hátha hagyott ott valami kincset.

12. d5bae51d10 (válaszként erre: 11. - Selena78)
2018. máj. 10. 11:34
"Valahol olvastam, hogy ahová kutya kerül a lakásba, ott nagyon gyorsan megtalálják az emberek mindennek a rendes helyét." Így talán helyesebb. Kicsit felülírt a telefonom. I am sorry. Jó fej macskád lehet. :)
11. selena78 (válaszként erre: 9. - D5bae51d10)
2018. máj. 10. 11:32

"Valahol olvastam, hogy ahová kutya kerül a lakásba, ott nagyon gyorsan megtalálják az emberek a rendtartást."

:)


Nem ide tartozik, de nem tudom megállni. Nekem egy macskám volt, aki lopta a zoknikat, és a bútorok alá hordta be őket.


Soha olyan tisztaság nem volt a házban, mert állandóan a bútorok alatt keresgéltem, és ha már bemásztam, vagy elhúztam, láttam, hogy por van, és felmostam.


Azóta, sajnos, leszoktam róla.

10. d5bae51d10 (válaszként erre: 9. - D5bae51d10)
2018. máj. 10. 08:13
Nem ette meg a jegygyűrűmet, eldugta a párnájába. :)
9. d5bae51d10 (válaszként erre: 8. - Új.kezdet)
2018. máj. 10. 08:10
Na most: Valahol olvastam, hogy ahová kutya kerül a lakásba, ott nagyon gyorsan megtalálják az emberek a rendtartást, hogy minden dolog biztonságos helyen legyen. Nálunk alap - pedig Szeder már nem rág - hogy a cipőket nem az előszobába rakjuk le, hanem egy zárt ajtó mögé egy kamraszerű, de nem kamrának használt helységbe. Az én csizmámat is kicsipkézte télen Szeder. Parkettás helységbe, hálószobába nem mehetnek be. (Két kutya van, két puli.) Kábeleket csatornákba raktuk, miután a kicsi kiszervezte az internetet a házból. A háncs előszobafalat fára cseréltük. Tehát alap: Pakolj el mindent, amit lehetséges. Ne férjen hozzá papucshoz semmihez. Nekem pl. még a jegygyűrűmet is elcsórta, pedig nem szarka. Jól be is ijedtem, hogy lenyelte. Egyébként hét hónapos korától viheted kutyasuliba. Előtte kutyaoviba. Mi megszereztük az E/1 alapvizsgát. Nem hiszem hogy ezzel van összefüggésbe, de kb. két hónapja már nem rág. Na jó, néha elcsen még egy-egy reklámújságot. Szeder most 10 hónapos. Csutak 10 éves. Csutak is rá volt cuppanva a szemüveg szárakra papucsokra, aztán kinőtte ezt a hobbiját. HANGSÚLYOZOM: Mindent elpakolni, amit féltesz. Már amennyire lehetséges. Ha fogzást befejezi a felesleges rágást is be fogja fejezni.
2018. máj. 10. 07:58

Le van fárasztva rendesen. A gyerekek gondoskodnak róla. Meg az udvaron van általában nappal, mindig szalad.

Mindíg talál valami rágnivalót.

Tegnap vacsora után ahogy mostam fel a konyhát és az előteret 8 olyan cipőt találtam, aminek nem volt meg a párja.

Úgyhogy este még kincskeresésre indultunk a gyerekekkel, versenyeztünk ki talál több cipőt az udvaron ☺

2018. máj. 10. 07:20
Alap, hogy mindig fárasztd le! Gondolom akkor rág, mikor egyedül van, mert mondjuk dolgoznotok kell.
6. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Új.kezdet)
2018. máj. 10. 07:18
Igen. Tudnék mesélni. 11 hónapos pulim van. Már nem rág.
5. papája (válaszként erre: 1. - Új.kezdet)
2018. máj. 10. 06:15
Volt nekünk is egy tacsink. Én imádtam, hogy mindent rágott, olyan aranyosan tette. Sajnos az első tüzelését követően erről látványosan leszokott. Ez követően már többet semmit nem rágott meg. Személy szerint nagyon sajnáltam. Úgy látszik itt lett vége a kölyökkornak.
2018. máj. 9. 23:34

Nálunk az vált be, hogy sok játékot kapott, és ha vmi olyat rágott amit nem szerettem volna (kezemet, papucsot, ruhát, stb) akkor a valamelyik játékával játszottam vele, figyelem elterelésként. Így a pozitív megerősítésként meg volt, hogy játszottam vele és megtanulta, hogy ezeket szabadon rághatja és senki nem kap idegrohamot :D


Vannak rágható játékok is, (pl ízesített bőr cuccok) érdemes ilyeneket is beszerezni. Legyenek olyan saját tárgyai amiket szabadon rághat, mert rágni fog, de megtanulhatja olyan dolgokon levezetni a "feszkót" amik tényleg az övéi.

3. Regin_a (válaszként erre: 1. - Új.kezdet)
2018. máj. 9. 23:12
Kölyök kutya mindent megrág akármit teszel ellene. Majd "kinövi". Tapasztalat!
2018. máj. 9. 22:59

Egyszer biztos.:) Kérdés, hogy addigra marad e hajad a fejeden :)


Vigyétek el kutyaiskolába.

2018. máj. 9. 22:41

Sziasztok!


Van a gyerekeknek egy hét hónapos kikutyusuk. Tacskó.

Már szobatiszta, bent él velünk. Mindenki nagyon szereti.


Amit kérdzni szeretnék. Hogyan lehetne leszoktatni arról, hogy mindent, de szó szerint mindent szétrágjon.

Az, hogy ne hagyjunk elől semmit, nem opció, mert ma az éjjeliszekrényről húzta le és rágta szét a szemüvegemet.

De viszi a cipőket, na azokat mindig keresni kell. Jó ha használható állapotban kerülnek elő.

De szétrágta a lábtörlőt, sprűt és bármit ami elé kerül.


Foglalkozva van vele. Kertes házban èlünk, szaladgál kedvére.


De már megőrülök tőle, hogy mindent szétrág. Kinövi ezt valaha?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook