Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Költségtérítéses akarok lenni!!!Lehet? fórum

Költségtérítéses akarok lenni!!!Lehet? (beszélgetős fórum)

1 2
34. andi6020 (válaszként erre: 32. - Aniju)
2012. aug. 2. 19:31
7-10 az a 4-5
33. 97f33311ff (válaszként erre: 31. - Globus)
2012. aug. 2. 19:23
Azért a munkaadók többsége sem olyan hülye, hogy ne nézze meg, mit hoz magával a leendő munkavállaló,. Míg a felsőfokúra Oklevél, addig a diplomára rá van írva: Diploma. Innentől nem lehet átvágni senkit, kivéve ha valaki nem látott még ilyet.
32. aniju
2012. aug. 2. 19:20

Most nem azért, de itt többen úgy csináltok, mintha a gyerekeiteket örökre ide akarnák kötni.

4-5 év sztem vállalható és pikkpakk elszáll.....

31. globus (válaszként erre: 30. - Rinike)
2012. júl. 31. 16:10
Persze, még olyna tanfolyamok! is vannak, amelyek az adott helyre felsőfokú képzettséget adnak. Megszerzői arra hivatkoznak, hogy felsőfokú végzettségük van, ennek megfelelően több fizetést várnak el. Nem diplomáról beszélek, csak egy oklevélről.
30. rinike (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. júl. 31. 15:59
Nagyon érdekes dolgok vannak mostanában az oktatási rendszerben. A fiamnak éppen az volt egyik nap a problémája, mit mondjon, hol fog tanulni (egyetemen vagy főiskolán), mert egyszer azt mondta eddig, hogy felvették főiskolára, és akinek modta kijavította, hogy az ELTE, az egyetem, nem pedig főiskola. Másnap azt mondta valakinek, hogy felvették az egyetemre, mire akinek mondta, az kijavította, hogy 3 éves képzés nem lehet egyetem. Én azt javasoltam neki, hogy mondja azt, hogy egyetemen fog főiskolai szakon tanulni. Más ellentmondások is vannak sajnos, amikkel mostanában szembesülök, hogy a fiam a felsőoktatásban fog tanulni.
29. Gavrilo1 (válaszként erre: 28. - Marel2)
2012. júl. 31. 15:20
A minta szerődést olvasna nincs benne szó hogy az adott szakmában kell elhelyezkedni.
28. marel2
2012. júl. 31. 15:19
Számomra az nem világos, hogy az adott szakmában kell-e elhelyezkedni vagy bármilyen más szakma is jó hogy teljesítse a feltételeket. Tudnak-e majd nekik állást adni??? Tehát még nincs részletesen kidolgozva.
2012. júl. 31. 15:09

Vagy a pénzt, amit tandíjra fizetnél berakod egy számlára. Hozzácsaphatod az ösztöndíjat is.

Ott lesz, ha kell. Aztán lehet, hogy nem is lesz rá szükség.

Nem látom értelmét eldobni az államilag finanszírozott képzést.

26. andi6020 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. júl. 31. 14:53

Ki tudja. Bármi lehet. Töröltek már el, meg vontak vissza számtalan jogszabályt. Meg aztán munkát is kell adni a diplomásoknak.

Mondjuk én inkább arra számítok, hogy kinti fizuból nevetve vissza lehet majd fizetni. Ha meg mégsem jön be külföldön az élet, mert ugye sose lehet tudni, hát legalább tandíjat nem kellett fizetni.

25. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. júl. 31. 14:36
Az egytem 3 év a mesterképzés még plussz 2, de nem kötelező, eléggé megválogatják hogy kit vesznek fel. Az orvosi lehet hogy más, meg anno az én időmben az egyetem valóban 5 év volt és volt fősuli, de most már nincs.
24. trapiti (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2012. júl. 31. 14:33

A felvin egyébként ez van fent:

"Az ösztöndíjszerződés aláírása a beiratkozás előfeltétele az állami (rész)ösztöndíjas finanszírozási formában, ezért amennyiben a jelentkező beiratkozáskor nem kívánja aláírni a hallgatói ösztöndíjszerződést, akkor önköltséges formában kezdheti meg a tanulmányait."

Vagyis aki nem írja alá, az automatikusan önköltségessé válik :)

23. trapiti (válaszként erre: 21. - Rinike)
2012. júl. 31. 14:27

Milyen egyetem az, amit 3 év alatt végez el? Mert a 6 év csak ebben az esetben lenne igaz, hiszen a képzési idő kétszeresét kell itt tölteni. Ráadásul nem biztosítotti jogviszonyról, hanem magyarországi állásról és itteni adózásról van szó, az adóhivatal fogja figyelni.

20 év alatt kell teljesjtenim, de nem 20 év múlva fizet ám... ha valaki 5 évig tanul ami egy átlagos egyetem elvégzéséhez kell, 10 évet kell a 20-ból itthon töltenie, amit értelemszerűen az első 10 év után meg is kell kezdenie, ha nem jön haza 10 év után, már fizethet is.


Abban szerintem butaság reménykedni, hogy nem lesz érvényben a jogazabály, hiszen mindenki aki ilyen feltételek mellett legkezdi a tanulmányait, aláírja a szerződést, vagyis akik vállalják azokra biztosan vonatkozni fog.

22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Rinike)
2012. júl. 31. 14:23
Ugyan így gondolom én is. A fiam sem marad itt, ez biztos, ennek ellenére államilag finanszírozott karra jelentkezett, és vették fel.
21. rinike (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2012. júl. 31. 14:19
Az indokod az, hogy szabadon dönthessen a gyermeked. Maximálisan egyetértek azzal, hogy ez fontos szempont. Úgy gondolom azonban, hogy a szabad döntés lehetősége akkor marad meg a gyermekemnek, ha kihasználjuk az állami támogatást, hiszen így van lehetőségünk szabadon választani, hogy menjen-e külföldre, vagy sem. (Mint már írtam, az én gyerekem biztosan megy.) Ha azonban lemondunk az állami támogatásról, és költségtérítésesen tanul, akkor eggyel kevesebb a döntési lehetőségünk száma, mert ebben az esetben később, utólag már nem dönthetünk úgy, hogy mégis élünk az állami támogatás lehetőségével. Még ha állami támogatottan tanul, akkor most nem fizetünk, és ha 20 év alatt nem lesz 6 év biztosítási jogviszonya Magyarországon - és el sem törlik ezt a jogszabályt - akkor majd 20 év múlva, ha bejött külföldön az élet, könnyen kifizetjük, vagy ha nem jött be annyira, mint reméltük, akkor kérhetünk rá 10 év részletet is. Szerintem tehát akkor van több lehetőségünka szabad döntésre, ha nem zárjuk el magunkat attól sem, hogy államilag támogatottan tanuljon a gyerek. Személyes véleményem (reményem) azonban az, hogy 20 év múlva nem lesz már hatályban ez a jogszabály.
20. trapiti (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 13:42
Hát, ha az én gyerekem most tartana itt, én is inkább fizetnék a tanulmányaiért (sokkal inkább erre mint bármi másra...) mint hogy idekössék. Ha költségtérítésesen végez, szabadon dönthet, hogy hol folytassa az életét...
19. marel2
2012. júl. 31. 11:42
Olvasd el a felvi.hu-n a szerződés tervezetet. A képzési idő kétszeresét kell Magyarországon eltölteni a végzés követő 20 évben. A másik meg, hogy nem lehet végtelenségig húzni a suli elvégzését, a képzési idő másfélszerese alatt le kell tenni a vizsgákat. Ha nem akkor a jegybanki alapkamat + 3 %. Ezt kell meggondolni.
18. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2012. júl. 31. 11:21
Ne aggódj. Maradj államiban, ha már felvettek. Külföldről majd röhögve visszafizeted, amikor itt lesz az ideje.
2012. júl. 31. 11:21
és ti már kaptatok papírt is arról, hogy felvettek az adott intézménybe?
16. rinike
2012. júl. 31. 11:19
A fiamat is államilag támogatottra vették fel, és már most tudjuk, hogy nem fogja tudni (és nem is akarja) teljesíteni azt, hogy 6 évet itthon maradjon, de a lényeg az, hogy most nem kell fizetni. 20 év múlva majd mellényzsebből kifizeti.
2012. júl. 31. 11:12
Szerintem, ha már kimész külföldre, akkor röhögve visszafizeted a tandíjat. Ne menj át költségtérítésesre. Csak rosszabbul jársz! Így inden előnyét élvezheted és esetleg később kell fizetned, ha átmész viszont azonnal fizetsz és elesel az előnyöktől. Nekem ez a véleményem.
14. aniju
2012. júl. 31. 11:05

Te tudod, de hülyeséget csinálsz. Szerintem. Én tudom, milyen fasza volt mindentől elesni, amit kaphat 1 áll fin. hallgató. :)


4-5 év itthon maradásért....?

13. e369fc680d (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:19
Én is dolgozom,de igen,anyáék kérték,hogy inkább kérjem át magam,minthogy itt kelljen maradnom.Amúgy idegenforgalom.
2012. júl. 31. 09:57
És ehhez a szülők mit szólnak? Fizetnek, mint a katonatiszt boldogan és dalolva???
11. karcsú én (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2012. júl. 31. 07:36
Nincs különbség, csak mostantól állami ösztöndíjasnak hívják az államilag támogatottat. Ugyanannak a fogalomnak a két elnevezése.
2012. júl. 31. 07:31

Bocsi, de tud valaki választ az én kérdésemre is?

[link]

köszi

2012. júl. 31. 07:17
Meg milyen szak, mennyiért? :)
2012. júl. 31. 07:16

én költségtérítéses voltam, hiába volt jó az átlagom, nem vettek át államira.


Baromi sok mindentől elestem ám. Használd ki.

7. karcsú én (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2012. júl. 31. 07:14
Nem írod alá a támogatási szerződést, és automatikusan átkerülsz költségtérítésesre, ennyi.
2012. júl. 31. 07:08

Én csak azt hallottam hogy a végzést követően 20 éven belül 4 évet itt kell dolgozni Magyarországon ez nem "annyira" vészes.


Jó az államilag finanszírozott képzés használd ki az előnyeit.

5. rinike (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2012. júl. 31. 06:51
A végzéshez képest 20 év múlva merül fel, hogy vissza kellhet fizetned a tandíjat, vagy annak egy részét. Addig még annyi víz lefolyik a Dunán, és annyi féle-fajta kormány lesz/lehet, amelyek akár egy toll vonással el is törölhetik az egészet, hogy inkább örülj az államilag támogatott képzésnek, annak, hogy most nem kell fizetni, a többivel meg törődj 20 év múlva!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook