Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Költözés gyermekkel, megtehetem? fórum

Költözés gyermekkel, megtehetem? (beszélgetős fórum)


27. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Dina2)
2020. okt. 7. 09:58
Valahogy én is így gondolom: várjon a kicsi, várjon az apjára, és amikor már törik a mécses, és hullanak a krokodil-könnyek, akkor ismét csak a mama lesz az, aki elviszi őt az apjához... és amikor ez majd megismétlődik ki tudja hányszor, a kicsi rájön magától is, mi a helyzet az apjával. Okosak ezek a gyerekek, nem kell nekik a tisztán-látáshoz sározni a papát. De azután majd nem vesz annyira mindent készpénznek amit az apja mond, ígér neki, ha néhányszor csalódik benne.
2020. okt. 7. 09:23

Igazából nem hiszitek el,de az első "megállapodásban",amit aláírtunk,apa beleírta,hogy az anya gondozásában lesz a gyermek,de az anya nem követel tőle gyerketratást,sem más pénzbeli juttatást.Én nem vagyok és voltam tisztában ezekkel a dolgokkal,ezt azóta átírtuk,meg kiszedte belőle,de őszintén nem célom anyagi csődbe juttatni,mert a fiam szereti nagyon....De leülök majd vele,ha lesz egyszer egy tiszta órám,mert bajt se akarok.... Köszönöm mindenkinek,minden hozzászólást elolvastam.Egyébként vitaminjait megveszi magához,meg ha szólok neki,hogy kell egy cipő vagy valami,megoldjuk.Viszi ide-oda programokra is,szóval nem az van,hogy nem költ rá,csak havi fix 30-40-et nem tud odaadni nekem elmondása szerint,ami szerintem igaz is...albérletben lakik...Szóval nekem így is oké...ha úgyis költ rá,meg ha kell valami és nem kell érte épp veszekedni...Na mindegy..utánaolvasok,köszönöm,aki linkelte azt az oldalt.Nyilván törvénytelenséget meg nem akarok elkövetni.


További szép napot nektek!!! :)

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - F.Ildikó71)
2020. okt. 6. 21:28

Igen, de az anya nem mondhat le a gyerekeinek járó pénzről. Azaz az ilyen megállapodás elvileg törvénytelen.

(Tudom, néha így lehet megoldani - én is így csináltam annak idején.)

24. F.Ildikó71 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 21:09
Én elöször is elmondanám az apai jogairól azért cserében,hogy nem kell gyerektartást fizetnie.Hidd el hosszú távon sokkal jobbá jàrnál.
23. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Dina2)
2020. okt. 6. 19:51
Remelem ezt olvassa a fórum indító 😞 én is így gondolom
22. Dina2 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2020. okt. 6. 18:56

Nem vontam bele a gyerekeket a vitákba...sose mondtam rosszat az apjukról, de tapasztalták az érzést, milyen amikor ül a kistáskával a kezében és vár, vár, hogy "demost miért nem jön apu???"

Mindenféle kifogást találtam hogy biztos dolgozik meg ilyesmi...

Aztán kamaszként amikor megkapta tőle a pofonokat, az én fejemhez vágta a gyerek, hogy miért nem mondtam el neki, milyen az apja?

Nem kell belevonni...de nem szabad burokban tartani.

2020. okt. 6. 17:13
Elköltözhet az akinek oda itélte a biróság a gyermeket,de kötelessége a gyermek láthatóságát biztositani a másik szülő részére,vagyis közösen kell megegyezniük erről.Ha bármely probléma lép föl akkor a gyámhivatalhoz kell fordulni.
2020. okt. 6. 16:53
19. 184481d874 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. okt. 6. 16:41
Igy igaz.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2020. okt. 6. 16:21
Elég nagy már ahhoz, nem 2-3 éves, hanem 6!!! hogy ne álomvilágban, ne mesevilágban éljen, hanem kezdje látni a valóságot is. Egész életére nem lehet úgy csinálni, hogy ne jöjjön rá, milyen is az apja valójában. Minél előbb kezdi kiismerni, annál kevésbé lesz majd fájdalmas a végső felismerés. Sajnos nem ő az egyedüli gyermek, aki átél ilyen válásokat, megrázkódtatásokat, őt sem lehet örök életére becsapni. Még a végén majd az anyjában is csalódni fog, ha rájön, hogy titkolta előtte az apja nemtörődömségét, szeretet nélküliségét,...
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2020. okt. 6. 16:16
Félre értettél, az apa utazzon a gyerekért, amikor a láthatás következik, ez a normális. És a gyerek majd várja az apját... mi az, hogy "a gyereket nem kellene belevonni"... róla szól az egész, és eddig csak azért nem vett észre semmit, mert az édesanyja mindig vitte őt az apjához. Az apja is felemelhetné már a fenekét, és láthatáskor menjen érte!!!
16. michelle.r (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 16:16
Szerinted a gyereket nem inkább védeni és távol tartani kellene, amennyire lehet, ahelyett, hogy a szemét nyitogatná, hogy mekkora szemét apja van?
15. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 15:51

Egy 6 éves gyerekről van szó.

Talán őt nem kellene belevonni a felnőttek vitájába.

14. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 15:50

Szép és jó, amit a fiadért teszel, de apukának is tisztában kellene lenni a kötelességeivel.

Nemcsak a jogaival.

Mindenképp kérnék tartásdíjat, és hivatalosan szabályoztatnám a kapcsolattartást.

13. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 15:48
Állami megelőlegezés csak egy bizonyos jövedelmi szint alatt (kb. béka segge)van.
12. Guruljka (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 15:04

Ha nem veszi igénybe a láthatást (még akkor is,ha nincs pénze utazni), azt a gyámügy úgy veszi, hogy nem érdeklődik a gyermek iránt.

A gyerektartás-fizetési kötelezettség pedig nincs összefüggésben a láthatással, bármennyire is ezt hiszik sokan.

2020. okt. 6. 15:04

Mondd csak meg a volt párodnak: ezek után egyik láthatásra te viszed őhozzá a fiadat, a másik láthatásra pedig utazzon ő hozzátok.

Akkor majd a fiad is elkezd gondolkodni, hogyan is működik az apai szeretet???

Egész biztosan rosszul fog neki esni, hogy hiába várta az apját, de csak így tudod felnyitni a szemét, hogy az apja milyen sz...ét.

10. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 14:54

Akkor felnőttként vagy tiniként fog a lufi kidurranni és akkor fog csalódni benne 😞. Te akarod fizetni az utazásait meg a szállást? Új párod mit szól ehhez hogy még mindig ennyire sakkban tud tartani? szerintem nem fog utazgatni akkor sem ha te fizetsz. A gyereknek meg az még rosszabb lenne ha ő utazgat ennyit. Barátnőm amúgy ugyanigy járt. Apuka nem is nagyon látogatja. Van új apuka aki tényleg szereti és neveli. Barátnőm nem engedett a zsarolásnak.

a gyerektartásért meg mindnekepp menj.

9. semleges (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 14:52
Igy-így:)
8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 14:52
Rendes tőled. Viszont pereld a gyerektartást, egyrészt mert az a gyerekednek akkor is jár, ha tőled mindent megkap. Másrészt, mert pont jól jön majd az utazási költségekre.
7. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 14:51
Én nem hordanám hozzá, ha kíváncsi rá menjen érte és vigye vissza. Csak az országból kivitel esetén kell az engedélye. Nem fizet gyerektartást? Nem csak jogai vannak hanem kötelességei is. Fizessen, te meg hajtsd ki belőle a pénzt mert a gyerektől veszed el. Nyugodtan költözzetek és sok boldogságot nektek:)
2020. okt. 6. 14:46

Köszönöm szépen nektek!


Igazából én is így tudtam,csak olyan meggyőzően tud fenyegetőzni,hogy egy pillanatra tényleg elhittem,hogy nem vihetem el csak úgy.De jó tudni,hogy mégis.Autóm nincs,úgy gondoltam,hétvégenként lenne,hogy ő jön,intézünk neki szállást,ahol lehet a fiával,meg lesz,hogy a kisfiamat viszem majd vonattal hozzá hétvégére.Sajnos abban biztos vagyok,hogy ő nem mászkálna,mert eddig se tette,ki is jelentette,hogy neki nincs pénze buszozni a városon belül se... Viszont a fiam nagyon apás,és amúgy nagyon szeretik egymást,csak az apja egy lusta disznó,hogy úgy mondjam...Biztosan mindenben segítek a fiamnak,hogy ne érezze majd úgy,hogy az apja azért nem jön,meg azért nem találkoznak,mert nem szereti,ettől szeretném megkímélni,de minden egyes hétvégén biztosan nem tudom majd cipelni hozzá és nem is fogom... Szóval így gondoltam.

2020. okt. 6. 14:37

- Én is úgy tudom, hogy írásos beleegyezést csak határon túli utazáshoz kötelező kérni és kapni, határon belül viheted magaddal, ahova szeretnéd.

- Rendes tőled, hogy a gyermeked érdekeit nézve, te hordtad eddig is láthatásra a fiadat, majd azért azt is találd ki, ha távolabb költöztök, hogyan oldod meg az utazást, szállást.

- Igenis, pereld be az apát, a gyerektartásért, nem a saját szükségleted miatt, a gyermeked jövőre érdekében.

Ha megszületik az ítélet a gyermek tartásdíjról, és az apa továbbra sem fizet, ismételten perled, az állam meghitelezi neked az összeget, és egy idő után majd napi Ft-ra átszámolva szépen leülheti a dutyiban. Majd akkor legyen nagy szája!!!

4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 14:26
Dehogynem viheted. Barátnőm is elköltözött az ország másik felére. Gyerektartást is követelj, ez nem így működik. Én biztos nem hurcibálnám helyette a gyereket. Ha fontos lenne neki menne ő, ha meg ennyire nem fontos, a gyereknek sem a megfelelő törődést adja valószínűleg. Valószínűleg nem is fogja látogatni majd😞
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 6. 14:23
Költözz nyugodtan.
2020. okt. 6. 14:07

Gyerekvédelmiseket kérdezd, de szerintem gond nélkül elköltözhetsz az országon belül.

Apukadrágát meg pereld be nyugodtan, ne legyen egy csepp lelkifurkád sem! Ha stabilak is vagytok anyagilag, akkor nyiss a gyereknek egy számlát és rakd rá, de azt kötelessége fizetni, a gyerektől veszed el ha nem jársz utána.

Nem fizet, nem jön a gyerekért, de kötekedni van kapacitása?

2020. okt. 6. 14:00

Sziasztok!


Rögtön a tárgyra térek,van egy 6 éves fiam,még óvodás.Apjával nem voltunk házasok,2 éve külön élünk,miután 4-5 évig mérgező,agresszív kapcsolatban voltunk.Azóta nekem szerencsére lett egy párom,aki soha egy rossz szót sem szólt,nem is bántott..Vele eddig távkapcsolatban éltünk,mert nagyon messze lakik tőlünk,de jövőre szeretnénk összeházasodni és összeköltözni.Egyébként szereti a fiamat is,nagyon jól kijönnek...Természetesen korrekt emberként erről tájékoztattam az apát,aki egyébként nem fizet gyerektartást még mindig,pedig már kértem többször... bíróságra nem akartam volna menni,de már felvetődött...Édesapja azt mondta,meg ne próbáljam elvinni a városból a gyereket,mert azt az ő beleegyezése nélkül amúgysem tehetem meg,pláne nem az ország túlfelére-közepére,tőle ennyire messze.... Én úgy tudom,hogy csak az országból való kiköltözés esetén kell a másik szülő beleegyezése is,de ilyesmibe szerintem nevetséges,hogy kelljen... gyerektartást sem fizet,sosem jön el a gyerekért,én hordom-viszem,hogy a fiamnak jó legyen.... Tehet ellene valamit,hogy elköltözhessek vele?Jogilag szerintem nem,de most elbizonytalanodtam,nem akarok örökké az ő nyakán élni,csak mert van egy közös gyerekünk...


Segítenétek?Van joga korlátozni bármiben?(csak aláírt megállapodásunk van arról,hogy a fiam nálam lett elhelyezve,hozzám van bejelentve,de bíróságra nem mentünk...Jogi tanácsadásra is bejelentkeztem már emiatt,de csak jövő hét végére kaptam időpontot,viszont addig is érdekelne azért...)


Segítségeteket (meg egyébként véleményeteket is) köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook