Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kollégista a gyermekem fórum

Kollégista a gyermekem (beszélgetős fórum)


2016. szept. 17. 16:28
szerintem hétvégén ha otthon van próbáld a felé tolni a beszélgetést, hogy "de klassz neked hogy együtt laksz most osztálytársaiddal, barátaiddal így tudtok együtt tanulni klassz programokat csinálni és kicsit ki is szabadultok a szülői felügyelet alól önállóbbak lesztek stb." ezzel érezteted vele, hogy ez egy nagyon jó helyzet és nem rossz és picit elkezdi magát felnőttebbnek érezni, hogy végül is egy "önellátó" kis emberke lett. próbáld meg nem kihangsúlyozni azt, hogy mennyire hiányzik nektek mert ezzel csak a honvágyát növeled. szerintem ezt próbáld ki
4. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Tüncyanyu)
2016. szept. 13. 14:02
Pakold fel egy tonna sütivel, és kínáljon meg mindenkit, aki egy kicsit is szimpatikus. A kollégisták szívéhez is a gyomrukon keresztül vezet az út.
3. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Tüncyanyu)
2016. szept. 13. 13:51

Bíztatni kell, hogy vegyen részt kollégiumi és egyéb rendezvényeken, sportoljon és legyen minél többet együtt a többiekkel. Legyen nyitott, érdeklődő, kérdezze a többieket, barátkozzon.

De ami a legfontosabb, hogy éreztesd vele, bízol benne és abban, hogy sok barátot fog szerezni és jól fogja magát érezni, mert most még mindenkinek új minden, mások is ugyanezt érzik mint ő.

Legyen szorgalmas és tanuljon, ez a legfontosabb. :)

2. Nyuszó123 (válaszként erre: 1. - Tüncyanyu)
2016. szept. 13. 12:21

Hétvégén, töltsetek együtt sok időt. Programok stb.

Többet sajnos nem tehetsz.

2016. szept. 13. 12:08

Lányom 14 éves most került el otthonról kollégiumba. Korábban nem voltak nehézségei egy közösségbe való beilleszkedésnél, de most folyton fáj a hasa és hányingere van. Nagyon hiányzunk neki.

Sokszor felhív telefonon,minden nap beszélünk.Tudom,idő kell hozzá, hogy megszokja ezt az új helyzetet. A kérdésem az, hogyan tudnám segíteni őt, hogy minél előbb túl legyen ezen az időszakon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook