Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koleszterin az ételeinkben fórum

Koleszterin az ételeinkben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Koleszterin az ételeinkben

2009. okt. 26. 18:25
Most olvastam,hogy a tökmag,vagy a tökmagolaj milyen jó a magas koleszterin ellen.Védi a szivet,és az érfalakat.
9. NOA
2008. okt. 14. 11:28
Vele csináltattak tojáskúrát és csodálatosan felpöckölte a jó koleszterin szintemet a rossz nem ment följebb.Azóta is bátran eszem csak néha elfelejtem:)
2008. szept. 17. 10:21
Anselmusnak igaza van.Itt egy link,amit érdemes elolvasni,mielőtt "eltemetnénk" a legjobb fehérjeforrást. [link]
2008. máj. 30. 18:21
Nagyon fontos megkülönbözteteni a HDL és az LDL koleszterint. Az LDL koleszterin az ami lerakódik az erekben és rugalmatlanná teszi őket, a HDL pedig, amelyik pont ezeket a lerakódásokat "oldja", illetve megakadályozza a kialakulásukat, tehát ezt 'kell' fogyasztani, mert segít. Nagyrészt ez található a tojássárgájában és a halakban, tehát ezek igazából egészséges ételek.
6. Icus (válaszként erre: 5. - 1fc6b1dbaa)
2008. máj. 30. 10:56
Csak az a baj, hogy a "neten szinte minden van":( Te, mint laikus, hogyan döntesz? Amit a kis belső hang sugall ugy:( Hogy jó-e? Ki tudja. Én is olvastam több mindent, nagyon hajlok rá: pénz-üzlet-pénz. Erről szól a dolog:( Érdekes, hogy némely doki azt mondja: 40 év felett aspirin és koleszterin szint csökkentő. Némelyik a koleszterin nem okoz szív és érrendszeri károsodást (több felmérés után). Az élet mód az ami érrendszeri problémát okoz. Itt a stressz-re, a mozgás szegény , pihenés nélküli életmódra gondol és nem az étkezésre.
5. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 4. - Rozália)
2007. nov. 29. 18:09
Sajnos erről beszéltem... A "dokik" sem ismerik a valóságot. Javaslom,hogy nézz utána a neten,ha nekem nem hiszel.Sokat vitatkoztam én is orvosokkal,professzorokkal,minek eredménye az lett,hogy kirúgtak a fősuliról,de később bebizonyosodott,hogy nekem volt igazam,persze ez akkor már senkit sem érdekelt.. Egyél nyugodtan tojást és ne hidd el a dokik dumcsiját,mert ők sem Istenek.Ötven éves könyvekből tanulnak és nem hajlandók tudomásul venni,hogy a föld nem lapos!Néhány orvos "lázad"(pl:a Cenzúrázott egészség alkotója),de alapvetőleg egy helyben topognak.Ragadd meg a netet és olvass el minden véleményt,kutatási eredményt.Hajrá....sok sikert....
4. Rozália (válaszként erre: 2. - 1fc6b1dbaa)
2007. aug. 9. 12:36
Tegnap kaptam a kardiológusomtól egy táblázatot, a koleszterinszegény étrendhez. Ebben fel vannak sorolva, hogy mit szabad és mit tilos fogyasztani. E táblázat szerint a tojásfehérjét szabad, sárgáját tilos.
2007. júl. 23. 17:21
Köszike a táblázatot!Most h elnézegetem,látom melyik ételehez milyen érték társul.Valóban fontos a helyes táplálkozáshoz ismerni ezeket az adatokat.Én a legritkább esetben eszem a magas koleszterinű ételeket,a testalkatom is arányos, mégis magasabb a koleszterinszintem a véremben.Örökletes tényezők is hozzájárulnak.
2007. jún. 30. 12:24
A tojás mellé oda kellett volna írni,hogy benne kifejezetten "jó" koleszterin van.Ez azért is fontos,mert első ránézésre ilyesztően magas a koleszterin tartalma.Érdekes,hogy még a profi szakácsok sem tudják ezt a tényt,de ami még megdöbbentőb az az,hogy néha még az orvosok sem.Lényeg a léneg,tojást enni kötelező.;)
1. Hoxa
2007. jún. 29. 13:58
Az alábbi táblázat mutatja néhány mindennapi ételünk koleszterintartalmát. Bár a bevitt koleszterin mértéke csak kis részben befolyásolja a vér koleszterinszintjét, akinek magas ez az érték, annak oda kell figyelnie a bevitt táplálékokra is. Ehhez nyújt apró segítséget ez a lista.

Ugrás a teljes írásra: Koleszterin az ételeinkben

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook