Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldökzsinór vér levétel fórum

Köldökzsinór vér levétel (beszélgetős fórum)


20. angelic smile (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2014. aug. 1. 21:16
Köszönöm szépen a válaszod. Nekünk jövő februárban aktuális lesz a téma, akkor addig utána járunk. :)
19. c9f9b53798 (válaszként erre: 18. - Angelic smile)
2014. aug. 1. 15:24
Én úgy tudom, ha igaz, amit mondtak a tároló intézetben, hogy Belgiumban, Angliában, Svédországban igen, persze Kínában, Japánban és az USA-ban is. Állítólag itthon is képesek lennének rá, csak a jogszabályok nem engedélyezik.
18. angelic smile (válaszként erre: 17. - C9f9b53798)
2014. aug. 1. 14:07
Meg tudnád mondani, hogy hol?
2014. aug. 1. 13:37
környező országok némelyikében lehetséges a szaporítás
16. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - ManókaBoróka)
2014. aug. 1. 13:36

Mi máshol tároltatjuk, valóban a levett mennyiség és annak minősége határozza meg, hogy hány kg-ig használható fel, természetesen nem mindegy milyen típusú betegségre használható (pl. teljes csontvelőcsere esetén a mennyiség kevés), és kutatások, kísérletek folynak újabb és újabb betegségek gyógyítására, egy szívinfarktus után gondolom kevesebb őssejt elég mint egy csontvelő transzplantációnál... Szaporítani tudják, csak a jogszabályok nem engedik meg, de környező némelyikében lehetséges ez is, így gondolom, ha nagyon nagy a baj, akkor a szaporítás kérdése is megoldható.

Nehéz erre választ adni, hogy megéri-e vagy sem... a jogszabályok miképpen változnak majd... Szerintem, aki anyagilag megteheti tegye meg, nem lehet tudni, hogy néhány éven belül milyen újabb betegségekre lesz megoldás az őssejt-kezelés.

2014. aug. 1. 12:55
Ha anyagilag megteheted, vetesd le. Sose keljen használnotok, de ha véletlenül kellene, akkor kéznél van.
2014. aug. 1. 12:54

ha most még nem is jó annyi betegségre, de folyamatosan fejlődik a tudomány, így pár év múlva lehet, hogy sokkal bővebb lesz a profil


én a helyedben biztosan levetetném

2014. aug. 1. 12:52

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy kinek milyen tapasztalatai, infói vannak a köldökzsinórvér levételről?

Mármint érdemes vagy nem?

Később tényleg fel tudják-e használni?

Hallottam ezt-azt, hogy felesleges, mert nem tudják a sejteket szaporítani, meg csak kis gyerekeknél használható, meg sok olyan betegségnél nem,amiért igazából szeretné az ember levetetni...

Segítsetek légyszi, mert 4 nap múlva választ kellene adnom a CBC-nek!

Köszi!!

2014. jan. 30. 12:07
Férjemet leginkább az a része érdekelné, amikor szerveket tudnak előállítani. Ahhoz meg ugye köldökzsinór darab is kell, és az meg már tényleg egy vagyonba kerülne, csak a tárolás. Inkább arra gondolok, hogy ne érje soha olyan baleset, ami miatt szervátültetésre lenne szükség.
11. zsana85 (válaszként erre: 3. - Queenga)
2014. jan. 30. 12:02
Az első dolog amin meglepődtem, hogy a levett őssejt csak 20kg-os testsúlyig használható fel. (Állítólag levétel után nem is szaporítnak, csak, ha fel kell használni az őssejtet, ennek ellenére a KRIO egyik ismerősömtől elkért +30ezer forintot ilyen címen, hogy tele legyen mindkét üvegcse.) Amire eddig leginkább fel tudják használni az a leukémia, de az meg egy genetikai betegség, és ha a saját őssejtjét kapja vissza a beteg, rövid időn belül újra beteg lesz és belehal. Amiket eddig sikerként mutatnak fel itthon, az orvosom szerint nem sokat értek el, mert csak a "mintha talán jobb lenne, majd idővel lehet jobb lesz" mondogatások mennek. Az igaz, hogy esetleg testvér őssejtje segíthet, de ki tudják már nyerni felnőtt emberből is, igaz ez is pénzbe kerül. Azt meg pofátlanságnak tartja, hogy ilyen összegeket elkérnek a fagyasztásért, mert fele ennyibe sem kerül az egész. A saját lányának nem vetette le. Szerinte ma már nagy divat lett ebből az őssejt dologból. Ezeket ő az alapján mondta, hogy van egy professzor barátja, aki ezzel foglalkozik, külföldön is sokat jár, és ezzel a professzorral szokott sokat beszélgetni erről a témáról. De ez az én orvosom véleménye. Egyik barátnőm vidéken él, februárban szül, ugyanezeket mondta el neki is az ő orvosa. Engem igazából ez a 20kg-os határsúly dolog lepett meg, utánanéztem és tényleg igaz.
2014. jan. 30. 11:42

mi is tervezzük levetetni (juniusban születik a kisányunk) a cordot választjuk, többek kötött azrt mert van egy programjuk, hogyha (itt romániában legalábbis) hogyha szükség van transzplantacióra 185.ooo euróig ők állják a költségeket.

mi az elős babánál nem vetettük le, picit bánkódom emiatt, (mert mi van ha... most ezt nem akarjuk kihagyni

2014. jan. 30. 10:40
Nekünk a doki (aki a párom nagybátyja) azt mondta, mikor megkérdeztük, hogy ha megtehetjük, mindenképpen vetessük le. Így is lett, a Cord Blood-ot választottuk, mert az volt legkedvezményesebb. Erre azt mondta a doki, hogy tárolás szempontjából tök mindegy hol van, csak a Cord-nak régebbi levételi eszköze van. Ez 3 éve történt.
2014. jan. 30. 10:03

Mi egy gyereket terveztünk.

keresztszülő program...jó az akinek ilyen adakozó rokonaik vannak. Fiam egy bodyt kapott,meg egy rugdalózót azt is ketten vették:)

Mindenki maga döntse el tud e áldozni rá!!

2014. jan. 30. 09:54

Mi is levetettük a fiunkét.

Igen, elmondták, hogy mivel a sejtekben kódolva vannak bizonyos betegségek, nem mindenre jó az őssejt sem - lehet, hogy saját magán nem is tudnak majd vele segíteni. DE! mi van, ha a testvérén pl igen??? Mert mi nem egy gyereket tervezünk...

Meg aztán ok, hogy gyerekcipőben jár még ez a technológia, de ha a technológia fejlődését nézzük, 5-10-20 év múlva fényévekre lehetnek majd a mai tudástól.

Mi a Sjetbankkal vetettük le, és nem csak a vért, hanem szöveteket is. Akkor az kb. 15 ezer ft-s különbséget jelentett, ami az egész árához képest még egy plusz havi részletet se jelentett.

Ill. ha már ilyesmiben gondolkodtok, érdemes megnézni a részletfizetési konstrukciókat, meg a "keresztszülő" programokat is - ahol létrehozhattok egy számlát, és barátok, ismerősök fizethetnek oda. Nálunk ez az ötlet nagyon bevált egy olyan párnál, akik az esküvő előtt 1 hónappal tudták meg, hogy baba lesz, és nászajándéknak ezt kérték!:)

2014. jan. 30. 09:48

Van pro és kontra. Ki szerint semmi értelme , ki szerint jó dolog.


Én azt vallom hogy a 20 év alatt amennyi időre választod pl elősre a tárolást, azt a párszázezret ugyis elvered másra, elfolyik a pénz,akkor már miért ne erre.


Ne járjon senki ugy hogy áll a kórház folyosóján és azt mondják neki, hogy ez meg ez van de ha lenne őssejt...


Mi a Kriot választottuk.

Ikreink lesznek, mindkettőjükét levetetjük.

Van egy 6 éves lányunk, az övét anno nem, tehát most mindenkppen mivel már hárman lesznek, megcsináltatjuk, igy az ikreké elég lesz mindhármuknak.


ÉS NE AZ ÁR DÖNTSÖN SOHA EGY iLYEN KÉRDÉSBEN.

Ne az olcsót válaszd mindenképpen, hanem azt amelyik tövbbet nyujt.


Mi pl a sejtbankot preferáltuk, a krioval szemben, a krio drágább volt, ezt el is mondtuk a képviselőnek, a vége az lett, hogy a sejtbankos ár felééért kötöttünk a krioval ikres 20 éves szerződést osztott tárolással.


Érdemes picit alkudozni :)

2014. jan. 30. 09:43
Ja és egyik orvos ismerősünk sem nagyon ajánlja, mondván gyerekcipőben jár még ez a tudomány, itthol meg csak kísérletezgetnek.
2014. jan. 30. 09:42

Mi is gondolkodtunk, két előadásra is elmentünk,amit két különböző cég tartott.

Egyikük sem adott egyértelmű igen választ arra, hogy képes meggyógyítani ugyanazon ember betegségét amit egy adott ember köldökzsinór véréből levesznek, ami már mindazt az információt tartalmazza, köztük a betegséget is ami később előjön?

Persze minden esélyt szeretnénk megadni a gyermekünknek,de mivel nem kaptunk biztos választ ezért nem vetettük le.

De mondjuk ha pár százezret keresnénk ketten havonta, biztosan levetettük volna, és így az sem akkora gond lenne ha csak külföldön tudnák elvégezni a műtéteket ba esetén.(többnyire így van)

2014. jan. 30. 09:37
Mesélj, zsana, miért nem érdemes? Mi az első babánál a KRIO-t választottuk, a 2.nál a CORD-ot, de ő csak márciusban születik. De nagyon érdekel, mit mondott az orvosod.
2014. jan. 30. 09:13
Mi gondolkodtunk rajta sokat, rákérdeztem az orvosnál és azt mondta, hogy teljesen felesleges. Elmagyarázta, hogy miért. Sok dolgot nem említenek ezek az őssejttároló cégek. Egyébként a KRIO-t tudom ajánlani, bár nem olcsó, de mindenki meg volt elégedve velük, azok közül, akiket ismerek, hogy őket választották.
2014. jan. 30. 09:00
Köldökzsinór vér levételéről mi a véleményetek. Hol a legérdemesebb (aránylag olcsó) intézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook