Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldöksérv szülés után fórum

Köldöksérv szülés után (beszélgetős fórum)


11. Darabka (válaszként erre: 10. - Bajusz9)
2009. febr. 18. 17:40

Már kértem egy sebésztöl tanácsot...még lehet várni, de ha nö,muszáj müteni...szerinte...én reménykedem,hogy még sokáig nem...ha tovább fogyok, talán jobb lesz...hm...

Köszi a reagálást :-)

10. bajusz9 (válaszként erre: 8. - Darabka)
2009. febr. 16. 15:59

Nekem nem fájt a sérv, viszont simán ki tudtam tapintani. Csak viszonyításképpen, 165 centisen voltam akkor úgy 80 kiló, tehát hájréteg nálam is volt (és van is).

Szerintem mutasd meg orvosnak.

9. szabotimi (válaszként erre: 1. - Zizi68)
2009. febr. 15. 21:24
a férjemnek csinálták magánklinikán kecskeméten. 5-re mentünk és műtét után jöttünk is haza.Helyi érzéstelenítéssel csinálták végig beszélgettek a műtét alatt.Egész este nem aludtunk, nagyon fájt neki. Én segítettem neki megfordulni, inni felülni. A 3. nap már jobban érezte magát:)
2009. febr. 15. 19:54

Sziasztok!

Nem tudom,jár-e erre még vki...Én csak gyanítom,hogy sérvem van, de a fiam szülése (és jó pár plusz kiló felszedése)óta gyakran fáj a köldököm egyik oldala, föleg puffasztó ételek, ill.több étel után...eleinte nem volt vészes, de mostanság egyre rosszabb...én azt hittem, a sérv nem fáj...nekem ez a vmi viszont igen..nem tapintható, gondolom a bör alatti háj miatt,de határozottan fájdolgál...

Van vkinek hasonló problémája?

Köszi!

7. bajusz9 (válaszként erre: 6. - Zizi68)
2008. okt. 16. 08:10
Akkor OKÉ, nem tudtam.
6. zizi68 (válaszként erre: 5. - Bajusz9)
2008. okt. 16. 07:47
Úgy tudom a köldöksérvet a plasztikai sebészek is tb-re ingyen elvégzik. Szerintem, akkor nem érdemes 2 műtétet vállalni ha elég 1 is.Igaz, nem mindenhol. de tudok néhányat.
5. bajusz9 (válaszként erre: 4. - Zizi68)
2008. okt. 15. 19:30

Nem tüntetik el a köldököt, csak többszöri kiújulás után. Nekem a 3. terhességem után alakult ki, rendes sebész operálta, szinte egyáltalán nem fájt utána.

Maga a heg csak alig látszik, de mivel "kicsit" vastagabb a hasfalam (na jó-hájas), így picit be van húzódva a seb helye. De ez csak az én hibám, le kellene már fogyni végre.

Szóval ne félj tőle, nem fáj annyira mint a császár, hiszen maga a seb is sokkal kisebb, és nem is mennek olyan mélyre a műtét során sem.

Lehet hogy rosszul gondolom, de nem ráérsz akkor plasztikai sebészhez menni, ha esetleg mégiscsak látszik a heg? Ő azt is el tudja tüntetni, vagy nem?

Ja, és megmaradt a köldököm, és nem is újult ki a sérv. Egy éve műtöttek.

2008. okt. 15. 19:09
császármetszésem nekem is volt, kettő is, nem is látszik. de a sérv az más..... a sima sebész eltünteti a köldököt....
3. Arika (válaszként erre: 1. - Zizi68)
2008. okt. 14. 15:44

Szia!


nekem még nem volt hasonló problémám, de ha neked köldöksérved van akkor azt rendes sebész is megcsinálja.

Mivel a köldöködnél fog vágni és varrni, nem is fog látszódni.

Szerintem ezért kár fizetni egy plasztikai sebésznek.


Egyébként nagyon gyors dolog, viszont altatásban csinálják..és általában már másnap haza lehet menni.

kicsit utána fáj a hasad...persze mert húzódik, de kibirható.


Nekem egyébként császármetszésem volt, és kb annyira fájhat a köldöksérv is, az anyukám az mondta.

de simán tudok bikinit hordani!;)

2008. okt. 13. 18:53
szia:)nekem ágyék sérvem vlt ugy születtem +mütöttek mar 34éves vk 4ével ezelött mütöttek+ujra de csak az1ik oldalt.a heg no lát6ó:)most ugy csinta+a dr h vmi hálot mütötbe h többet neujulhasson ki álitolag ezt csak40-45éves korig alkalmazák(én mag uton ismerösnél csintatam)a barinöm a köldök sérvét sima sebéxel azota nincs köldöke!csak plasztik sebéxel ajánlot!!!(ha kel jo dr ajánlok aki a cicim csinta:)azt no árt ha tudod..h szulni hüvely uton no ajánlatos és no is lehet.valoszinü nekem ez akkor ment tönkre mert a szülő dr-om no mondta ez15éve!de most4éve felvilágositot a sebész ismerösöm és h 99%h annak köxizhetem az új mütétet.mütét után 6hétig semmit no emelhetx én utána is ovatosan a sportal tehát éxel sulyzozni stb..rem vmit tudtam segiteni..a szándék+vlt:))
2008. szept. 15. 10:00
Sziasztok! Mindenkit köszöntök aki elolvassa levelemet és segíteni próbál nekem vagy annak aki erre téved. Biztosan sokan járunk hasonló "cipőben" de nem találtam kifejezetten sérvről szóló fórumot. Egy köldöksérv műtét előtt állok de csak plasztikai sebészet jöhet szóba, mert szeretnék még bikiniben járni a strandon. Ha valaki már átesett ilyen műtéten és van tapasztalata, akár jó akár rossz, kérem ossza meg velünk, hogy okulhassunk. Én Budapesten szeretném műteni, szorít az idő, őszi szünetre tervezem. Ha tudtok hasznos információt, segítsetek. Köszi!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook