Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldöksérv mitől alakul ki? fórum

Köldöksérv mitől alakul ki? (beszélgetős fórum)


2009. aug. 25. 23:50
Akkor szokott kialakulni,ha erőlködik a baba.Széklet ürítés,próbálkozik felülni...ilyen kis korban,még nem igazán műtik,mert még nem alakult ki a hasi izomzat,elvégre most kezd kialakulni/fordulás hasról hátra,és vissza.../Akkor műtik,ha kifordul teljesen,és látszik,hogy nem fog visszahúzódni.Az én kisfiam 10 hónapos.Mondta a doki,hogy van egy nagyon pici köldöksérve,de ez még visszafordulhat,arra kell figyelni,hogy ne erőlködjön.A sérv még felnőtt korban is kialakulhat.A gyerekorvos gondolom meg szokta vizsgálni,ha van sérve úgy is szól,ne izgulj előre.Egyébként,ha sokat sír,és nagyon erőlködik közben sajnos kialakulhat.Derítsd ki az okát miért sír sokat.Éhes ,szomjas,hasfájós...
2009. aug. 25. 21:36

Szia!

Nekünk épp aktuális a dolog, a köldök mellett egy pici dudor, könnyen fel lehet ismerni, mert aszimmetriát okoz a hason. Nekünk mutattak egy fogást ami esetleg segíthet, persze nem mindenkinél, de szerintem ha tényleg van sérv, inkább mutasd meg orvosnak, védőnőnek. Általában nem okoz gondot. De biztos ami biztos.

A sok sírástól nem valószínű, hogy kijön, inkább tényleg genetika.

2009. aug. 25. 19:57
Fiúknál a köldök és egyéb sérv is,gyakoribb,örökletes általában...De gyorsan megműtik/2 fiam van,mindkettő sérves volt../
2009. aug. 25. 19:56
A hasfasl izomzatában kialalkult szakadáson kitüremkedik a bél.Ez a sérv.
2009. aug. 25. 18:07
Nekem is volt, 3 éves koromban műtötték (azt nem tudom, miért csak akkor). Szerintem se próbálkozz otthon, a doki biztosabban érti a dolgát.
2009. aug. 25. 18:06
Ja! felismerheted onnan, hogy valami dudort találsz ott, ahol eddig nem volt.
2. gerna (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. aug. 25. 18:05

Az a helyzet, hogy eleve van egy vagy több rés a hasfalon, ahol kitüremkedhetnek pl. a belek. Sírással, erőlködéssel ez könnyen bekövetkezhet. Így volt ez az egyik fiamnál is, 7 hónapos korban. Őt operálták, a sebész vissza tudta helyezni, de az volt a véleménye, hogy ez csak időleges megoldás.

Szerintem házilag inkább ne gyógyítsad, ki tudja mit nyomsz be, és hová.

2009. aug. 25. 17:58
Sziasztok! Azt szeretném tudni, köldöksérv kialakulhat-e attól hogy sokat sirdogál a 3 hónapos kisfiam? Ha igen, honnan ismerem fel, lehet-e "gyógyitani házilag" hogy ne kelljen műteni? Mennyi idős korig alakulhat ki? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook