Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Köhögésre? fórum

Köhögésre? (tudásbázis kérdés)

9. Spring76 (válaszként erre: 2. - Kriszti0430)
2009. febr. 4. 17:01

Na, gyerekkorom legrosszabb ízű gyógyszeréről van szó:((((((


Babérlevél vagy hársfa te nagyon jót tesz.

S ha nem szakad föl én a nagymamámtól tanultam, hogy be kell kenni a bőröd sertés zsírral ott ahol a légcső van. Arra vizes ruha és arra száraz ruha. ezt éjszakára és reggelre minden ok. Nekem bevált és már a férjem is rájött, hogy nem butaság.

8. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 7. - Winny)
2008. nov. 17. 20:17
Ezt azért lehet egy kis citromlével ízesíteni, vagy simán édesen kell inni?
2008. nov. 17. 17:34

2 ek.pirított cukrot /ne barnuljon meg/ felöntünk egy dl vízzel és megfőzzük.

Nincs mellékhatás!

Váljék egészségedre!

2008. nov. 17. 16:23
Robitussin
2008. okt. 30. 20:31
hagymatea
2008. okt. 30. 17:50
lándzsás utifű
2008. okt. 30. 15:51

Közben mindent megtaláltam róla! :

Elixirium thymi compositum FoNo VII. Naturland



Hatóanyag:

6,75 g Nátrium-bromid 33,3 %-os oldata, 9,00 g szirupkészítéshez való narancs-tinktúra, 45,00 g kakukkfű-tinktúra.


Segédanyag: Kasszia fahéj-, narancshéj-, kardamomumtermés-, szegfűszeg-alkoholos kivonata, metil-parahidroxibenzoát, 96 %-os alkohol, szorbinsav, szacharóz, desztillált víz.



Javallat:

A készítmény a légcső és a hörgők gyulladásos folyamatainak kezelésére alkalmazható.



Ellenjavallat:


Ne alkalmazza a készítményt, ha Ön:

kakukkfű iránti túlérzékenységben szenved.

Alkalmazása tilos vékony- és vastagbélgyulladás (enterocolitis) és szívelégtelenség fennállása esetén.



Mellékhatás:


Mint minden gyógyszernek, az Elixirium thymi compositum Naturland oldatnak is lehetnek mellékhatásai.

Az anyatejbe átjutó brómsó a szoptatott csecsemőben aluszékonyságot, bőrén acnét okozhat. Nagyon ritkán előfordulhatnak allergiás bőrreakciók, pl. kiütések, csalánkiütés, arcödéma, száj- és torok ödéma (Quincke-ödéma), vagy nehézlégzés, gyomor problémák (görcsök, hányinger, hányás).



Figyelmeztetés:

-



Kölcsönhatás:


Tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.



Terhesség/Szoptatás:


Terhesség és szoptatás idején csak orvosi javaslatra a kezelés előnyének és kockázatának mérlegelését követően alkalmazható.



Gépjárművezetés:


Nem befolyásolja hátrányosan az ezekhez szükséges képességeket.



Alkohol:

-



Adagolás/ Alkalmazás:


Amennyiben az orvos másképpen nem rendeli naponta 3-szor 10 ml-t kell bevenni.



Túladagolás:


Túladagolás esetén a mellékhatások fokozódhatnak.



Ha elfelejtette bevenni az oldatot:


Amint észrevette, hogy elfelejtette bevenni az előírt adagot, pótolja azt mielőbb, de soha ne alkalmazzon dupla adagot.



Tárolás:


Legfeljebb 25°C-on, fénytől védve tárolandó.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.


Csomagolás: 150 g oldat barna színű PET palackban, mely PP csavaros kupakkal van lezárva. 1 palack + 1 műanyag adagoló eszköz dobozban.


OGYI-T-9852/01


Betegtájékoztató OGYI eng.száma: 19.687/40/2004

2008. okt. 30. 15:47

Elixirium thymi compositum FoNo VII. Naturland -ezt ajánlották nekem.Férjem el is szaladt megvette csak elfelejtette megkérdezni hogyan kell fogyasztani.

Használt már valaki ilyent?

2008. okt. 30. 15:45
Köhögésre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook