Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koffein terhesség alatt.. fórum

Koffein terhesség alatt.. (beszélgetős fórum)


2009. nov. 27. 11:44
Sziasztok! Én úgy tudom, hogy első trimeszterben növeli a vetélés kockázatát, de első trimszterben mi nem? :-D Ezért is vagyok itthon 1 vetélés után a második terhességemmel, most vagyunk 6 hetesek, Én személy szerint kerülöm a koffeint, csak néha, heti 1x iszok kávét sok tejjel, pedig nagyon szeretem a kávét. A borral hogy álltok? Mármint terhesség alatt? :-D Elvileg jót tesz, sőt csökkenti a vetélés kockázatát, természetesen kis mennyiségben, van aki szerint meg nem...
2009. szept. 24. 17:08
Sziasztok! Én kávéztam,napi 2-t ha otthon voltam 3-at amikor dolgoztam,energiaitalt is ittam néha.
2009. szept. 18. 10:05

Koffeint csak módjával, attól nem lesz baj...

Amúgy tök nagy tévhit, hogy a koffein emeli a vérnyomást. Azt nem, csak a pulzusszámot. Ezért is mondják az öregek, hogy a túl erős kávé szívdobogást okoz...

Én is ittam kávét, nem túl erőset, méghozzá úgy hogy 1 adag kávé és ugyanannyi tej. De ha megkívántam még egyet, én bizony ittam ebéd után is.

Az energiaitalokkal csak az a baj, hogy azért az a 32 mg/100 ml azért sok... És azt nem lehet higítani...

A feketeteában annyi koffein van, mint egy presszókávéban. Bár ha úgy csinálod, hogy 1 filter 1 liter vízhez, akkor nem vészes. De azt is olvastam valahol, hogy a zöldteában több van... Szóval nem tudom. De szerintem fajtája is válogatja - mindenből: kávéból és teából is...

2009. szept. 18. 09:41
Én úgy tudom lehet koffeint inni.Nekem van egy ismerősöm aki terhes,és energiaitalt is iszik.Azt mondta lehet,mert alacsony a vérnyomása.Hát...nem tudom,én azért ha szebad-ha nem,nem vállalnám be,inkább kávéznék.Egy 3in1 tuti nem árt meg.
2009. szept. 18. 07:41
Terhesség alatt csak a dohányzás tilos, kávét és energiaitalt is lehet fogyasztani, persze módjával, nem pedig ész nélkül.
2009. szept. 18. 06:43
Én tejeskávét ittam terhesség alatt, semmi gond nem volt.
5. d3bb59819c (válaszként erre: 3. - Mea26)
2009. szept. 18. 05:58

Nekem a dokim azt mondta, fekete taát ne igyak, a többit nem ellenezte.


Ittam energiaitalt egyszer, és utána annyira elkezdett mocorogni a bébim, hogy megiiedtem nagyon, így várom, hogy megszülessen, és csak utána iszok majd. De már nagyon hiányzik. :)

2009. szept. 18. 01:56
Próbáld ki...ha számodra elég a koffeintartalma,akkor mindenképp egészségesebb!Én is nagy energy drink függő voltam, idő előtt leszoktam(terhesség előtt)...de néha belefér! Most várom, h pocakos legyek :D
2009. szept. 18. 01:30
igen..olvastam.Nem is iszom meg már azt ami a hűtöben van.Igaz még nem vagyok terhes,de nehogy ez legyen a baj.És a tea??Az lassabban fejti ki a hatását mint a kávé,de tovább tart.
2009. szept. 18. 01:13
Rá is van írva a flakonokra,h terhesség,szoptatás alatt nem lehet fogasztani...de néha sztem belefér! Sok ismerősömtöl hallottam, h napi 1 kávét iszik/ivott és a doki nem ellenezte!
2009. szept. 18. 00:56
Terhesség alatt lehet koffeint fogyasztani??Én magam főleg energia italt szoktam inni,ami alapból sem biztos hogy jó dolog..de terhesség alatt tilos lenne????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook