Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autó átíratásnak mi a menete? fórum

Autó átíratásnak mi a menete? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 1. 22:21
Nincs autóm, nem is akarok venni, de az eddigiekből azt szűrtem le, hogy telefonálni kell egy Kormányablakba és megkérdezni a teendőket.
6. 8c6da3d030 (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 1. 16:15

Add oda az autódat, én elviszem,megcsinálom az adás-vételt, és majd, mondom MAJd jelentkezem..


U.I: Soha napján érdelődj. :D

(Vicc,aki nem értené :D)

2019. márc. 1. 14:41

Az adás-vételinek 4 példányban kell készülnie.

Kell eredetiségvizsgálat és a kötelező biztosítást az adás-vételi napján meg kell kötni.

Eredetiségvizsga után mehetsz az okmányirodába, kormányablakhoz átíratni az autót. Ott kapsz új törzskönyvet és forgalmit. Az átíratásra 15 napod van, viszont az eladónak is be kell jelentenie az eladást, neki 8 napja van erre.

Az eredetiség vizsgálat olyan 20-25 ft körül van kb.

Az új törzskönyv és forgalmi ha jól rémlik 6000-6000 ft és kell fizetni illetéket, amit neten kalkulátorral ki tudsz számolni, ha ismered az autó adatait.

Ezen az oldalon minden infót megtalálsz és a kalkulátorokat is. :)

[link]

2019. márc. 1. 13:06

Adásvételire van nyomtatvány, papírboltban lehet kapni, de ha autókereskedőtől veszed, neki biztosan lesz.


Kormányablaknál kell intézni. Bárhol az országban lehet intézni.

Az eladó nem kell hozzá. Átírják azonnal, kapsz új forgalmit, ha kérsz új rendszámot is. A forgalmi 6000 ft, az új rendszám is pénz, de nem tudom mennyi.



Nagyjából remélem tudtam segíteni.

3. simple (válaszként erre: 1. - Logic2)
2019. márc. 1. 13:05
Adásvételi szerződést aláírjátok, ezt a netről le tudod tölteni. Az eladó bemegy vele az okmányirodába, nyilvántartásba veszik, hogy ő eladta. Utána te beadod ugyanitt az adásvételit, és átkerül a te nevedre. Itt kell az illetéket is megfizetned, erre készülj. Célszerű együtt menni átiratni, a későbbi kellemetlenségek elkerülése érdekében.
2019. márc. 1. 13:03

Google a barátod....


[link]


[link]


Ez az első pár találat és akad még kb. 70, a net tele van szerződés sablonokkal.


Sok sikert!

2019. márc. 1. 12:40

Szeretnék venni egy kocsit.

Ha ki van választva az autó, megvan a megállapodás a vételre. Átnézettem a kocsit.


Ezután milyen lépések jönnek?


Írni kell egy adásvételit? (Erre van valami sablon?)


AMI LEGINKÁBB ÉRDEKEL:

Az átíratásnak mi a menete? Hol történik? Eladónak és a vevőnek is menni kell? Mennyi idő az átíratás?


Lehet buta kérdés, de nem vettem még kocsit, eddig családban lévő kocsikat használtam.


Köszönöm, ha valaki pontosan, érthetően leírja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook