Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Régi, kőből épült házakat hogyan lehet utólag szigetelni? fórum

Régi, kőből épült házakat hogyan lehet utólag szigetelni? (tudásbázis kérdés)


2022. jan. 5. 12:11
Köszönöm szépen a válaszokat. A megoldásoknak utánanéztem, így elméletben már tudom, hogy milyen módszerek vannak, tapasztalatokra voltam kíváncsi.
10. VendrinerPiroska (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. jan. 4. 21:27
Épülete válogatja. Szüleim évekig laktak egy felújított 1700-as években épült kőházban, 4m bel magassággal. Kellemesen meleg volt. Fűtés kérdése és normális nyílászáróké.
9. kisj (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 20:50
Falátvágásos-, vagy utólagos injektált szigeteléssel. (vagy a kettő kombinációjával)
2022. jan. 4. 20:02

Megoldható,van aki ilyennel foglalkozik.Vizszintesen a falba fűrészelnek az alapnál,és van befúrásos módszer.

Biztos nem olcsó,de kivitelezhető.

2022. jan. 4. 15:14
Azért az valóban nem mindegy, hogy kőház = terméskőből épült ház, vagy tégla ház???
2022. jan. 4. 14:00
Víz elleni szigetelésről van szó, átírták a címet. Régi kő ház, vizesednek a falak.
5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 09:08

Nem mindegy hogy hőszigetelésről vagy a vizesedett falak szigeteléséről van szó.

Az ár meg látatlanban.....nem ócsó,egyik sem.


Ezt a kőfalat sem értem...

Vagy vályogból vagy égetett téglából építkeznek felénk.

4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 08:49

Kőházakat nem lehet szigetelni. Se a falakat, se lentről.

Nyáron jó hideg marad, viszont télen nem lehet kifűteni, a falak mindig húzni fognak.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 4. 08:21

Ha a '70-es években, vagy azok után épült, akkor az már szigetelve van, max. minőség-hiba miatt itt-ott már elkopott.

Régi vályog épületnél úgy csinálták, hogy először a falvastagság egyik felét vízszintben bevágták, a résbe benyomták a szigetelő anyagot. Majd a fal másik oldalán is bemetszés a falba, és oda is benyomatták a szigetelőt... és szépen körbementek vele minden falnál. De hogy anno ezért mennyit fizettünk, no meg régen volt.

Inkább árajánlatot kérnék különböző mesterektől, hiszen az épület nagysága sem mindegy.

2022. jan. 4. 06:55
Szerintem azok már alap jól szigeteltek.Kőházakban nyáron is hűvös van.
2022. jan. 3. 20:38
Sziasztok! Tapasztalatokra lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy a régi, kőből épült házakat hogyan lehet utólag szigetelni. Milyen módszerrel? Mennyire hatásos? Mennyibe kerül? Az interneten utánanéztem, de jobban hiszek a tapasztalatoknak, mint a reklámoknak :). Köszönöm a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook