Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
464. júliusi (válaszként erre: 462. - Gabi44)
2019. aug. 2. 10:56
Én erre a panaszomra keresek megoldást.De belsőleg, cseppekben hatna? Ez még nem jutott az eszembe, csak külsőleg, kenőcsök, síkosítók, kúpok,ilyesmi.
463. Carmena
2019. júl. 31. 14:49

Sziasztok!

7 hete nem jött meg és nem vagyok terhes. Éjszakai hőhullámaim már fél éve vannak. Eddig sok volt az ösztrogénem, progeszteron krémmel ellensúlyoztam. Most mi lesz?

Mi vár még rám? 47 éves vagyok.

462. gabi44 (válaszként erre: 461. - Csili 71)
2019. júl. 22. 19:59

Szia!

Próbáld ki a b álint cseppnek a ligetszépe olaját, nagyon jó volt nekem, amíg szedtem, a hüvely szárazság is amíg szedtem elmúlt.

2019. júl. 22. 12:57

Sziasztok, még kezdő vagyok 48 éves. 2 éve már csak 2-3 alkalommal menstruáltam. Idén mármegint 3 hónapja nem és iszonyú hüvelyszárazságomat cikatidrinával kezelem, szexhez síkosítót használunk, nem fogom fel tragédiának de van hogy szex után kis pirosas váladék van ami másnapra nyomtalanúl eltűnik. Idén emiatt kivizsgáltak minden rendben, vérből még tumormarkereket is néztek. Lazakötőszövetű vagyok, rossz érrendszerrel, szakadékony stb. Lehetséges hogy csak a szövet elvékonyodása miatt van ez? Hálisten nem mindíg és tényleg csak pecsétnyi. Másnak is van, volt hasonló?

Köszönöm szépen.

460. fe1756676e (válaszként erre: 458. - Kriszti39)
2019. júl. 20. 13:00

Szia.


Hasonló volt a gondom pár hete, de mióta szedek algákat sokkal jobban vagyok. Alszok mint a bunda, nyugodt vagyok és csak tényleg melegben izzadok.

459. Bözsi néni (válaszként erre: 458. - Kriszti39)
2019. júl. 20. 10:22

Szia!


Lehet. De lehet pajzsmirigy probléma is. TSH-t kellene nézetni(vérvétel), meg ultrahang.

Háziorvossal beszélj.

2019. júl. 19. 19:04

Sziasztok

Én még új vagyok itt.

42 éves leszek az lenne a kérdésem hogy szerintetek ilyenkorba jelentkezhet tünet.

Izadok sokszor éjjel is.

Nem alszok túl jól, ideges vagyok, fáradt, szerintetek ez lehet jelzés volt már így valaki.

Elöre is köszönöm a választ

457. maciori
2019. júl. 5. 19:03
Sziasztok! A Gynex cseppet vagy a női tinktúrát próbálta valaki? Nekem mindkettőt ajánlották.
456. Babuci3 (válaszként erre: 453. - Gaga21)
2019. júl. 3. 18:47
Nekem a szorongás a legrosszabb meg a fáradékonyság 😟
455. Babuci3 (válaszként erre: 452. - Vera76)
2019. júl. 3. 18:46
Szia ! Hasonló cipőben járok elküldenéd hogy ki az orvosod aki segített? Köszönöm szépen
454. Vera76 (válaszként erre: 453. - Gaga21)
2019. jún. 28. 07:02
Szia, válaszoltam priviben! V.
453. Gaga21
2019. jún. 27. 19:45

Kedves Vera76!

Nekem is ugyan így pszihés problémáim vannak,depresszió, borzalmas enerváltság!

Pár hónapja kapom a lenzetto,duphaston kombót,sajnos még nem érzek változást :-(

Neked a pszihés tünetek mennyi idő után szűntek meg?

Az orvos nevét megírnád esetleg?

Nagyon köszönöm !

452. Vera76
2019. jún. 26. 00:07
Sziasztok! Csak szeretném a saját tapasztalataimat megosztani. 44 évesen maradt el a menzeszem. 4 évig próbálkoztam a hormonmentes megoldásokkal, gyógynövények, progeszteronkrém, de csak egyre rosszabb lett. Hőhullámok, magas vérnyomás, izületi fájdalmak, nulla libidó és aludni sem bírtam, 3-4 órákkal húztam hónapokig. De nem is ezek voltak a legrosszabbak, hanem a pszichikai dolgok, a depresszió, ill. mintha nem is ezen a világon éltem volna - nem tudom másképp megfogalmazni. Jártam az orvosokat, a legtöbb azt mondta, felejtsem el a hormonpótlást, bírjam ki, míg elmúlik ez az egész. De rettenetes volt úgy élni, elkeseredésemben olvasgattam külföldi menopauza fórumokat, rendeltem az internetről ösztrogén krémet (mert hát ez a feel good hormon) és elkezdtem használni. Minden jobb lett, de bennem volt az ideg, h progeszteron nélkül használom és fogalmam sem volt, mi lenne az ideális adagolás. Emiatt abbahagytam és kezdődött minden elölről. Mindezek után elmentem egy ismert dokihoz, akitől kisírtam egy kombinált hormon tapaszt, ami Ausztriából simán behozatható. Szuper volt, két hétig, amikor vérezni kezdtem tőle... akkor azt mondta, ezt a hülyeséget befejeztük, ha valamit akarok, felírja a Livial-t. De azt meg nem akartam, sok negatív tapasztalatot olvastam róla külföldi fórumokon. Úgyhogy megint jött a hőhullámos, depis és egyéb korszak, amikor ismét elkezdtem keresgélni és végre találtam is egy orvost, akivel első pillanattól megértem magam, nem néz hülyének, partnerként kezel, kutatási eredményekkel traktál a témában, amikor félévente találkozunk (érdekel, tényleg). Egy éve vagyok hormonpótláson, a legkorszerűbb megoldást kapom, bioazonos hormonokat, Lenzetto spray és Utrogestan hüvelykapszula formájában. Minimális adaggal indítottunk és kiderült, h nekem ennyi elég is. Vége a hőhullámoknak, jól érzem magam, jól alszom és ha odafigyelek az étkezésemre és sportolok, ugyanúgy fogyok, mint fiatalkoromban. 😉 Szóval én a hormonpótlást nem adom semmiért, nekem ez hozta vissza a normális életet... Az orvosoknak az van beragadva, h a hormonpótlás gáz, mert még a Premarin tapasztalatokat veszi alapul a többség (terhes kanca vizeletből előállított hormonkészítmény, ami tényleg rizikós volt), de a kardiológusok már igencsak kezdik felismerni a hormonpótlás előnyeit. Nem akarok téríteni, bárkit is rábeszélni a hormonokra, de nekem ez lett a megoldás, jó, ha tudjátok, h ilyen is van és a bioazonos terápia elérhető kis hazánkban is.
2019. jún. 17. 07:43

Sziasztok! 50 éves vagyok. 8 éve használok hormonpótlást. Ebből egy év volt Gynex, a többi ellenőrzött adag azaz gyógyszeres pótlás. Mindent elolvastam mielőtt nekikezdtem. Bár a növények beltartalmi ingadozása igazolt, azért úgy gondoltam megér egy próbát a Gynex. Egy évig működött, aztán egyik reggel a valaha volt legnagyobb hőhullám és mindjárt ,,kipukkan a fejem”-re ébredtem. Utána döntöttem a biztonságos dózis mellett. Azóta semmi bajom. Dolgozom, sportolok, nem száraz a szemem, érdekel a szex, jó a kedélyem. Nem üt meg a guta, nincs keringési panaszom, nem szedek Frontint - amihez ugyanúgy hozzászoknak - és nem járok pszichológushoz. Nem sorolnám tovább.

A legtöbb nő fogamzásgátlót szed egész életében, akkor most nem igazán értem, hogy ha egyébként egészséges és nincs akadálya a hormonpótlásnak, akkor miért ne pótolna olyasmit, ami egyébként egész életében a szervezetében volt?

Európában 65 éves korig, az USA-ban már 70 éves korig hormonpótolnak. Komoly tanulmányok vannak statisztikákkal. Minden fent van a neten, ez nem a középkor.

Ne szenvedjetek feleslegesen. Egy nőnek amúgy is egész életében nehezebb.

Tapaszt használtam 6 évig, ez most átmenetileg szünetel hiány miatt. Amíg újra lesz gél+tabletta kombinációt alkalmazom. Európában (azaz nem itt a Balkánon) a spray + tabletta a legnépszerűbb.

Vidám öregkort kívánok mindenkinek!

450. d2505ce2aa (válaszként erre: 449. - D2505ce2aa)
2019. jún. 14. 06:58
Ja, és nem egyszer hanem míg elmúlik. :)
449. d2505ce2aa (válaszként erre: 447. - Kiseri)
2019. jún. 14. 06:43

Zuhanyzás után jól szárazra törölni és kamillás hintőporral beszórni.:)

Jó egészséget!

448. ángyombángyom (válaszként erre: 446. - Zsuzsa6)
2019. jún. 13. 20:22
Néztek nálad pajzsmirigy funkciókat? Inzulinrezisztenciát? Amit leírtál erre utal. Vérnyomás pánik tünetek, szédülés..stb.
447. Kiseri
2019. jún. 4. 08:23

Sziasztok!


Én csak a hőhullámokkal kínlódok, és talán a hangulatingadozással, de az nem vészes, mindig is érzékeny típus voltam. Ma reggelre viszont úgy ébredtem - iszonyatosan izzadtam az éjjel -, hogy az egyik hónom aljánál a bőr begyulladt. Máskor a mellem alatt voltak piros kiütések. Valaki tapasztalt ilyet? Mivel kenjem?

Üdv.: Erika

446. Zsuzsa6
2019. ápr. 28. 20:26

Sziasztok! én is leírom mivel kell küzdenem már évek ota,hátha segít valakinek,én 52 éves vagyok 40 éves koromban kezdődött a valtozokori nyavajam,gyűlölöm mar😂

Cukrom leesett hirtelen,attól a perctől fogva zúg a fejem

Allkapocs ízületi gyulladás fél évig tartott

Menzesz kimaradasok hónapokra és amikor megjött a falat tudtam volna kaparni

45 évesen maradt el vegleg

Vérkeringés

Rosszullétek ajulasig,hogy több alkalommal el is dobtam magam,már nem évek óta, mert próbálom kezelni de az elejen sokszor sikerült elajulnom.

Ízületi gyulladás mindenhol

Nehezebben gyógyuló sebek

Depresszió

Én aztán pszhiaterhez fordultam

O sokat segített antidepresszáns sal és egy kis frontinnal,de csak egy hónapot szedtem a frontint,viszont a másik gyógyszer megmaradt.

Erős szívdobogás érzet,nekem 6 hétig volt

A fül pattogassa,ami nagyon idegesítő az is egy pár hétig tartott

Vérnyomás ingadozás,nekem alacsony ha fel megy akkor rosszul vagyok

Cukor le föl ugral

Hőhullámok egy évből pár hónapig van nekem

Izzadás,éjjel nappal

Hidegrázás,

Nőgyógyászati gyulladasok,

Székrekedés, hasmenés.

Belgyógyászati problémák

Szív és errendszeri bajok

Párkapcsolati problémák,én egyedül is vagyok azóta!

Idegesség egy percről a másikra

Ingerlékenység

Fronterzekenyseg de az nagyon nalam

Én az ügyeletet hétvégeken elég sokszor látogattam és még mostanában is.

És most ott tartok,hogy épp a beleimmel szórakozik,éppen már most másodszor fogom ebben az evben kezdeni rá a kivizsgálást. Melegség érzet a labaimban.

Ami nekem a legrosszabb,hogy amikor dolgozom és egyszer csak azt érzem hogy elajulok,akkor felugrom megmozgatom magam,vizet iszom,néha mérek cukrot,vernyomast és lefekszem ha nem múlik muszaly nyugtatót bevenni azzal átmegy rajtam,megfigyeltem ha hidegfront jön akkor jön ez is.Eddig mindig mertem a cukrot, vérnyomást,de már nem és olvastam állandóan de ezek a dolgok sem jók szerintem!Én mindig sovány alkat voltam, de mikor elmaradt felszedtem 10 kg utána visszament a megszokott 50 kg-ra.Tök jó lenne minden most már kicsit ebben a korban élvezhetne az ember hogy nem kínozzák menstruációs görcsök stb,és hát jó pár évig folytatódik sokkal komolyabb dolgokkal,ami néha ilyeszto is tud lenni,én már szerintem az orvosok agyara megyek biztos de hormont nem szeretnék szedni!

Hát minden Klimaxos hölgynek kívánok sok egészséget és sok kitartást,mert hát sajnos egész komoly dolgokig el tud menni ez a valtozokoros időszak!

445. kensington (válaszként erre: 437. - Sara67)
2019. ápr. 18. 20:01

Szia Sara67!

Köszi, hogy leirtad a tüneteidet, mert most nagyon megnyugtattál.

45 éves vagyok és kb. fél éve kezdődtek ezek a nagyon kellemetlen tüneteim (szinte minden, amit leírtál).

És tényleg mindig hullámokban jön. Mikor a háziorvosomnak mondtam, hogy olyan fura bizsergést és égőérzés érzek s fejbőrömön és fáj a fejem akkor csak nézett, hogy ilyet még nem hallottak. Màr én éreztem zizinek magam. Ha ez évekig eltart, akkor erősen elgondolkodom a hormonpótláson, pedig tartok a mellékhatásától.

444. ángyombángyom (válaszként erre: 437. - Sara67)
2019. ápr. 14. 08:41
Ugyanezeket a tüneteket okozzák a pajzsmirigy problémák, és társa az inzulin rezisztencia. Leginkább változó korban jön elő. Illetve akkor szokott kiderülni évek, esetleg évtizedek után.
443. kuksi72 (válaszként erre: 435. - Királyné)
2019. ápr. 6. 16:04
Nekem annyira jó (triseqvens) hogy nekem meg nem áll szándékomba soha abba hagyni. Azt mondja a dokim h egy nőnek élete végéig szüksége van az ösztrogénra, nem csak addig míg a szervezet előállitja. Tnap voltam mammográfián ott azt mondja a doki h kizárt dolog h napi 2 mg-től bajom lesz. Persze ha genetikailag benne van az emberben az más.
442. kuksi72 (válaszként erre: 436. - Anie2)
2019. ápr. 6. 16:00
Livialból a napi 2x1 az nem sok? Az napi 5 mg ösztrogént jelentett? En nem ezt szedem de csak napi 2 mg-t kapok.
441. Ildikócska (válaszként erre: 437. - Sara67)
2019. ápr. 5. 18:22
Én is hasonló tünetekkel vagyok. Most nagyon zavar az ízületek fájdalma, az örökös émelygés ( igazából a joghurt és a vajas pirítós, amit szívesen eszem), a jelentős túlsúly. Meg aztán hamarabb fáradok. Kevesebbet bírok.. 😊 DE pozitívan gondolkodom, gondozom a növényeinket, és mindent elvégzek, amit a vállalkozásunkban, és az otthonukban szükséges? Ne hagyjuk magunkat!! 😊😊
440. Macsek. (válaszként erre: 439. - Sara67)
2019. márc. 28. 13:17
Rendben, köszönöm, utána nézek.
439. Sara67 (válaszként erre: 438. - Macsek.)
2019. márc. 28. 09:10
Szia, ami nekem használ :E vitamin,D vitamin (de ezt krém formában használom azt mondják börön keresztül jol felszivodik),méhpempö (ezt 3 hónapos kurában szedem nem nyelem le csak nyelv alat tartom kb.5 percig hogy ne legyen rossz a gyomromnak)még ami nekem használt a gyomor problémákra az a antihisztamin,mert az ösztrögénhiány miatt tul sok ahisztamin a szervezetben es a hisztamin szabályozza agyomorsav termelést(ezt nem én találom ki van pár orvos a családomban)szóval nekem egy 3 hetes claritin kura sokat használt. Ezeknek nézz utána a neten találsz sok dolgot róla ,de inkább angol oldalakon keress rá.
438. Macsek. (válaszként erre: 437. - Sara67)
2019. márc. 27. 20:12

Szia,

örülök, hogy leírtad a tüneteidet.

Én most múltam 46, a kedélyállapot változást, a rendszertelen ciklust, a hőhullámokat a változókor tüneteinek tudtam be.

Azonban a hetek óta tartó gyomorfájásom miatt megijedtem, orvostól-orvosig járkáltam, de nem találtak semmit. Ezek szerint ez is ettől van.

Mostanában gyakran én is érzek nyomást a fejemben, ez is elég ijesztő, gondoltam elmegyek egy MRI-re, de pár napja elmúlt. Szóval akkor ez is egy változókori tünet. Remek :(

Ízületi fájdalmaim is vannak változó intenzitással.


Szerencsére az általad felsorolt tünetekből csak kb. 6-7, ami rám jellemző, remélem nem is lesz több. Neked kitartást, ez a sok probléma rettenetes lehet.


Hormonpótást semmiképp sem szeretnék, én is inkább a gyógynövényekben hiszek. Gynex cseppeket szedek 2 hónapja, egyelőre úgy érzem, hogy talán használ valamit a tünetek enyhítésében.

437. Sara67
2019. márc. 27. 18:18

Sziasztok! Mindenkinek aki hasnlo furcsa tünetekkel küzd a változókor alatt.Azért osztom meg történetemet ,mert talán vannak akik ugyan igy élik át ezt az életszakaszt és talán ugyan ugy megrémülnek ezektöl a furcsa tünetektöl amiket gyakran nem mond el az orvos hogy talán a tomboló hormonk okozzák .Általános hogy a nögyógyászok letudják azzal hogy “Ön ehhez még fiatal,vagy egy feszültségoldó tablettával tudják le.Ezért talán miután eljöttél az orvostól és nem látod a fátol az erdöt és ugy gondolod egyedül te vagy ilyen borzasztó helyzetben olvasd el ezt a listát és aztán ird le a tiedet hogy segithess másoknak is megérteni ennek a korszaknak az utvesztöjét.



47 éves koromban kezdett rendszertelenné válni a ciklusom,és 48 éves multam amikor utoljára megvolt.Most 51 éves vagyok és még mindig tombolnak a hormonok.


Tünetek:


1.höhullámok,izzadás (nem csak éjjel)

2.allergia mindenre

3.erek furcsa görcsölése az ujjakban

4.szorongás

5.alvás problémák

6.gyomor problémák

7.puffadás

8.nyomodás a fejben,bizsergés a fejbörön (mintha hangyák lennének)

9.kábának erzed magad(mintha részeg lennél)

10 iny gyulladása

11.émelygés

12.szédülés

13.hirtelen düh,ingerültség,minden apró dolog zavar

14.sirás csak ugy

15.enyhe sulygyarapodás(az a 3-4 kg ami régen nem volt)

16.bör viszketése

17.kezek zsibbadása

18.feledékenység

19.furcsa homályos látás,de nem ugy homályos,csak homályos

20.hirtelen légszomj,pánikroham érzése

21.sziv hirtelen szaladása

22.semmi nem érdekel,zavar ha sokat beszélnek hozzád

23.orr dugulás

24.fül nyomodása ,viszketése

25.izületi fájdalmak

Nos a tünetek amikkel én küzdök,ezek nem egyszerre jelentkeznek ez egy körforgás az egyik jön a másik megy,4 éve .A menete :egyre ritkábban,egyre enyhébben.Személyszerint nem hazsnálok hormonpotlást ,inkább gyogynövényeket használok,jógázom,egészségesen táplálkozom(igyekszem).


Kérlek mond el te is a listádat ,hátha segit másoknak.

436. Anie2 (válaszként erre: 432. - Betty51)
2019. febr. 12. 10:37

Kedves Betty51 és Zsuska0!

Én is szedtem a Livial 2,5 mg tablettát 2 éven keresztül napi 2x1,aztán csökkentve 2x1/2-re.Nekem is segített,minden tünetem elmúlt és boldog voltam.DE és ez itt a nagy DE,mert epekövem lett és magas vérnyomásom tőle,az idén januárban végleg elhagytam a szedését.Most lesz epeműtétem és a magas vérnyomásra 4 féle gyógyszert szedek.Mindennek ára van szokták mondani,nekem ez túl nagy ár volt. Sajnos 95%-ban biztos h a Livial okozta a betegségeket. Most Femseen-t próbálom ki,tegnap rendeltem meg.A Livial abbahagyása után ugyan olyan erősek a klimaxos tünetek sajnos.De ha újra választhatnék a hormont kihagynám az életemből.Én is minden gyógynövényes szert kipróbáltam a Livial előtt, a Wild Yam gyökér segített a legtovább,de 1 év múlva ismét gyötörtek a problémák,azért engedtem a hormonnak.Nagyon megbántam!!! Csak abban reménykedem h a Livial elhagyásával és kardiológussal együtt talán újra vissza áll a normális vérnyomás is és elhagyható lesz minden gyógyszer.Az epehólyag nélkül is van élet,de az étrendemet át kell alakítani miatta. Azért írtam le,hogy jól gondoljátok meg mielőtt elkezdi bárki is szedni a hormont. Egy biztos: segített,elmúltak a tünetek,de nagy árat fizettem érte.

435. Királyné (válaszként erre: 434. - Klaris)
2019. jan. 20. 17:03
Szia! Én egy éve Ladybont szedek. Minden klimaxos tünetem megszünt tőle. Próbáltam abba hagyni, hátha már anélkül is jól volnék, de sajnos 3 nap után ujra minden tünetet produkáltam. Ezért folytatom a szedését.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook