Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
494. Anahita (válaszként erre: 481. - Vera76)
2019. okt. 25. 22:23

Szia Vera!Szeretnélek megkérni,hogy küld el nekem is privátban a szuper jó orvosod elérhetőségét!Nagyon sokat segítenél vele.Elore is

köszönöm.

493. Anahita (válaszként erre: 478. - Zsófi71)
2019. okt. 25. 22:12
Kedves Vera76! Nagyon sokat segítenél,a szuper orvosod elérhetőségének elküldésével priviben!A tüneteim nagyon hasonlóak,ahhoz amit magadról írtál,és nagyon kétségbe esett állapotban vagyok.Elore is nagyon köszönöm.
492. Mircsu (válaszként erre: 489. - Gyöngyvirág23)
2019. okt. 20. 00:19

Szia Gyöngyvirág23!

Sikerült elküldenem priviben.

491. Mircsu (válaszként erre: 489. - Gyöngyvirág23)
2019. okt. 19. 23:39

Szia Gyöngyvirág!

Próbáltam elküldeni priviben, de megjelent, hogy nincs ilyen felhasználó.

Mi lehet a gond?

490. Mircsu
2019. okt. 19. 23:18

Szia Gyöngyvirág23!

Priviben küldök választ!

489. gyöngyvirág23 (válaszként erre: 488. - Mircsu)
2019. okt. 18. 08:35

Szia Mircsu!

Nekem offolták mindkét petefészkemet két szikevágással.Már elötte is voltak tünetek, de most minden gyorsan fel fog pörögni.A csontritkulás és a szív -érrendszeri betegségek késöbbi tünetek.Akinek megvan legalább az egyik petefészke az sokkal jobb helyzetbe van.Gondoltam elmegyek egy endokrinológushoz, hátha ő átfogóbb képet tud alkotni az összes hormonról.Mindenféleképpen szükséges lenne nekem, mert mivel ösztrogén, progreszteron nincs a szervezetben, Érzem a bőrömön, hajamon, kedélyállapotomon, éjszakai izzadáson, hogy valami kellene, de az nem a vénynélküli termékek.Kérlek, írd már meg a tapasztalataidat, nem vagyok biztos, hogy jól értelmeztem, de Te kaptál már hormonpótlást?Ha igen csináltak elötte sok vizsgálatot Pl hormonpanelt,csontsűrűségi vizsgálatot, kardiológia stb. Köszi előre is.

Legyen szépnapod!

488. Mircsu (válaszként erre: 484. - Gyöngyvirág23)
2019. okt. 17. 23:37

Szia Gyöngyvirág23!

Én is ilyen alapon közelítem meg a problémát, engem is a hosszútávú hatások érdekelnének. A hőhullámok, alvás hiány sem érdektelen, de szerintem sokkal fontosabb a szív- és érrendszerre kifejtett hatás, illetve a csontritkulás lassítása. Erre a legtöbb belgyógyász ingatja a fejét és ellenzi a hormonpótlást, de van egy-két olyan orvos,aki támogatja. Én is sokféle variációt kipróbáltam, mellékhatásként nálam emelkedett a vérnyomásom. Emiatt hagytam abba az egészet. Viszont nem érzem jól magam és most szinte utolsó lehetőségként kaptam az Anjeliq tablettát.Most próbálom, még nincs tapasztalatom. Eddig még nem is hallottam erről a készítményről.

487. gyöngyvirág23 (válaszként erre: 486. - Miki70)
2019. okt. 17. 20:03
Még annyit, ha mindenkit és főleg a GYERMEKÉT is kizárja, akkor nagyon nagy a baj.Lehetünk klimaxosok , de a gyermek az akkor is életünk értelme. Figyelj nagyon rá, nehogy valami nagy baj legyen, ha érted mire gondolok, szakorvos kellene.
486. Miki70
2019. okt. 17. 19:18
Sajnos velüksem beszél mindenkit kizár az életéből anya testvér barátnő gyermek és én mint szerető férj
485. gyöngyvirág23 (válaszként erre: 482. - Miki70)
2019. okt. 17. 12:30

Szia Miki70!

Olvastam a bejegyzésed és próbálom ezt a helyzetet csúnya szóval "női aggyal"átgondolni.Nagyon egyetértek az elöző hozzászólóval a netes témában.Viszont egy dologért ne sértődj meg amit most leírok.EGYETLEN férfi sem fogja soha megérteni, hogy milyen dolgokon megy keresztül egy nő egy nagyobb hormonális változás kapcsán, pl terhesség, klimax.Elképzelhető, hogy a párod sokkal nagyobb törödést igényelne, mint azt Te gondolnád.Elképzelhető, hogy a klimax miatt érzett félelem, tesi-mentális problémákat mással ossza meg pl kolléganő, netes partner, így borítékolható az elhidegülés, mert számára a másik fél aki megérti ezeket jelenti a biztos támaszt.Ez csak egy feltevés részemről.

ÜDV.

2019. okt. 17. 12:04

Üdvözlök Mindenkit akik életben tartják ezt a fórumot!!

Sajnálatosan nem tudom megérteni, miért ez az érdektelenség, pedig minden nő ezen életszakaszon keresztül megy, csak nem egyforma tempóban.Én leírhatnám mikor vettem észre a jeleket, csak sajnos ez mind cirka 5 év után állt össze teljessé, az hogy ezután mire számíthatok azt még nem tudom.Én igazán nem szedek semmit és nem is szeretem , ha több oldalon át erről beszélnek, hogy kinek mi a jó.Rengeteg pénzt ki lehet dobni az ablakon.Sokszor gondoltam már arra, hogy ha lenne egy olyan orvos vagy csoport aki fogná a kezed és vezetne ezen a mindenki számára most még ismeretlen úton.Én nem vagyok ellene a hormomterápiának, csak tudjam a pro és kontra tényeket szakmai szemszögből.Engemet nem igazán a hőhullámok és stb. érdekelnek, hanem a hosszútávú hatások, csontritkulás, szív- érrendszer, mentális problémák, amire úgy gondolom a hormonok nyújtanak segítséget és ezen tények birtokában majd én döntök. Jó lenne beszélgetni más hölgyekkel akik valahogy hasonló szempontból közelítik meg e témát.

Legyen szép napja mindenkinek!!

483. VendrinerPiroska (válaszként erre: 481. - Vera76)
2019. okt. 16. 15:13

Elolvastam, viszont idézném a cikket :

"Ez egy megfigyelésen alapuló tanulmány, így nem állapította meg az okokat és a kutatók szerint vannak bizonyos korlátok, amelyek hatással voltak az eredményre."

Tehát az okokat nem kutatták, hogy miért nem lett trombózisuk, csak a statisztikát elemezték. A cikk nem szól arról, hogy a hormon pótlást kapó nőknek milyen volt az egészségi hátterük, pld vizsgálták-e őket előzetesen trombofilia hajlamra, amit igazándiból nem ártana megtenni minden nővel, akinek bármiféle hormontablettát felírnak, mivel ők az ösztrogén/ösztrogén+progeszteron kezelések v terhesség esetén sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve. Ismerve a brit egészségügyet, nem tartom valószínűnek, hogy tesztelve lettek volna rá. Így nem lehet kategorikusan kijelenteni, hogy azok a nők, akiknek nem lett problémájuk, az csak azért van, mert tapasszal kapták a hormonpótlást és akinek volt, az azért kapott trombózist mert tablettás hormonpótlást kaptak.

Sajnos sokkal többen hordozunk magunkban potenciális veszélyforrásokat, mint amennyien tudunk róla. Az én trombofilia hajlamom is csak azért derült ki, mert a nőgyógyászom a vetélésem után rendesen kivizsgáltatott. Így én bármennyire is szeretnék egy kis hormon rásegítést, mert a bőröm, a hangulatom és az éjszaki álmom nagyon megszenvedi a változást, nem merem bevállalni - még tapasszal se az esetleges veszélyek miatt.

Valamint mindenkinek ajánlom, hogy alaposan nézesse meg magát, mielőtt hormon pótlásban gondolkodik. Az az orvos, aki csak úgy felírja őket rendes kivizsgálás nélkül, egy sarlatán. Nem pánikkeltésként: de a keresztanyám petefészek rákjának tüneteit is menopauzának nézte az orvosa és hormonnal kezelte, míg nem lett abszolút nyilvánvaló, hogy mi a probléma. Szóval csak vigyázva a hormonpótlással.


Miki70: sajnos a kommunikációban nem nagyon tudok segíteni. A bővebb család ismeri a problémát? Hátha egy testvér v. a szülei tudnának vele beszélni.

Viszont nem lóg sokat a neten? Láttam már olyat, aki egy online kapcsolat miatt hagyott ott egy családot.:(

482. Miki70
2019. okt. 16. 11:45

Sziaztok

Abban a kétségbe ejtő helyzetbe kerültem mint férj és apa hogy a páromon észrevettem hogy változó korba lépett de eddig jó párkapcsolatban éltün 32 éve vagyunk eggyütt jóban roszban de most azt mondta hogy már nem látja bennem csak a gyerekei apját és egyedül ujj életet szeretne kezdeni gyerek nélkül 16 éves és nélkülem mi nagyon szeretjük próbáltunk mindent de nem beszél velünk átköltözött a gyerekszobába a fiam a mi hálónkba harmadik szeméj nincs a dologban azt tudjuk mert nem jár sehová munka utan jön haza mit tegyünk tanácstalanok vagyunk mondom elzárkózik a komunikáció elől elköltözni nem tud mert anyagilag nem tud fentartani egy albérletet meg nem is szeretnék de mi legyen tanácsokat előre is köszönöm

481. Vera76
2019. okt. 12. 00:59

Sziasztok!

Egy kis információ a hormonpótlással kapcsolatban:


[link]


Még mindig nem téríteni akarok :)

V.

480. Mircsu
2019. okt. 8. 23:18

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Angeliq hormonpótló tabletta szedésével kapcsolatban?

479. kensington (válaszként erre: 452. - Vera76)
2019. szept. 24. 11:32

Szia Vera76!

Megkérhetlek, elküldenéd nekem is az orvosod telefonszámát légyszíves? Hormonpótlás előtt milyen vizsgáltaokat kell elvégeztetni? Nemrég érdeklődtem egy nőgyógýásznál és meglepődtem, hogy nem néz hormonpanelt a pótlás előtt.

478. Zsófi71 (válaszként erre: 452. - Vera76)
2019. szept. 16. 15:17
Kedves Vera76! Nagyon megörültem, amikor olvastam a hozzászólásodban, hogy milyen jó orvosod van és mennyire elégedett vagy vele!Megtennéd, hogy elküldöd nekem privátban az elérhetőségét? Köszönöm!!
477. Vera76 (válaszként erre: 476. - Mircsu)
2019. szept. 11. 22:31
Szia, elküldtem privát üzenetben!
476. Mircsu
2019. szept. 11. 00:40

Kedves Vera76!

Meg tudnád adni a doki nevét?

475. VIP
2019. szept. 9. 22:43
Hullámzó. Rettenetesen zavar. Hamarosan ligetszépe kapszulával probálkozok.Remélem segít.
474. kensington (válaszként erre: 473. - VIP)
2019. szept. 9. 20:12
Szia! Nekem is ezek a tüneteim, ahogy korábban is írtam. Én Szójavitet és méhpempőt szedek. Valamennyit enyhültek a tünetek..mondjuk úgy, hogy elviselhetőbbek lettek. De az állóképességem csökkenése nagyon zavar. A munkában sem tudok úgy teljesíteni. Ha ez így marad, akkor lehet, hogy a hormonpótlás mellett fogok dönteni. Neked folyamatosak ezek a tünetek vagy hullámzó?
473. VIP
2019. szept. 3. 20:05
Sziasztok.Változókor tüneteire ki mit ajánl? Tapasztalatok? Nálam hühullám, reszketés, látásromlás, álmatlanság, depresszió...elegem van. Gyenge vagyok. Nincs kedvem semmihez.Szedtem méhpempöt, remifenin pluszt, Memo aktiv..egyik sem használt.Előre is köszönöm.
472. globus (válaszként erre: 470. - Carmena)
2019. aug. 13. 15:10
Visszakerestem, ez nálad még a folyamat elején történt, amikor az első mensi késett, kimaradt. Én 5 évvel előbbre tartok, de még vannak panaszaim. Elmentem Synlabba, sajnos nem jutottam be, szept. elejére adnak már időpontot.
2019. aug. 13. 15:05

Sziasztok!

Nektek is ciklikusan jelentkeznek a klimax tünetek? Nekem már egy éve az mentruació közepétől 7-10 nap, amikor rosszabbul vagyok ( fáradékonyság, kedvetlenség..stb), a ciklus végefelé pedig az izzadás, álmatlanság. Már a ciklus elejére nem is terezek programot, mert úgy sincs hozzá energiám 😕

470. Carmena (válaszként erre: 465. - Globus)
2019. aug. 5. 08:59
Igen, laborvizsgálat volt. Sok ösztrogén, nagyon kevés progeszteron volt.
469. gabi44
2019. aug. 2. 20:30

[link]


Sok jó hatása is van.

468. gabi44
2019. aug. 2. 20:27
Hőhullámra, rossz közérzetre, ízületi panaszokra.
467. júliusi (válaszként erre: 466. - Gabi44)
2019. aug. 2. 17:07
Mire akartad amúgy szedni?Érdekes,kiváncsi lennék ,nekem hatna e erre...
466. gabi44 (válaszként erre: 464. - Júliusi)
2019. aug. 2. 13:58
Igen , nagyon jó volt , teljesen ugyanolyan lett , mint a klimax előtt, tulajdonképp nem is erre akartam szedni, ez csak a "kellemes mellékhatás" volt. Viszont amikor nem szedtem jött megint a szárazság.
465. globus (válaszként erre: 463. - Carmena)
2019. aug. 2. 10:57

Honnan tudod, hogy sok volt az ösztrogén? Laborvizsgálattal?

Tervezem megnézetni fizetősen, éppen e kettőre gondoltam.

Ovestin krém nem használ, esetemben semmire nem jó.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook