Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
554. Uzsika
2020. okt. 30. 13:51
Nem volt eddig ételallergiás panaszaim. Sokat stresszelek . Fáj a gyomrom is időnként.
553. Katica5 (válaszként erre: 547. - Uzsika)
2020. okt. 29. 09:51
Nem lehet mögötte ételallergia?
552. Katica5 (válaszként erre: 551. - Mongi)
2020. okt. 28. 22:35
Változó az éjjeli. Van, hogy csak 2-3x, de ahogy kezdődik, kitakarózom, úgy gyorsabban elmúlik. Sosem fáj a fejem. A mellkasomtól indul a fejem irányába. Eddig nem volt rögtön egymás után.
551. mongi (válaszként erre: 549. - Katica5)
2020. okt. 27. 07:18

Kb.hányszor kelsz éjjel?

Neked is olyanok a hőhullámok,hogy lentről kezded érezni,ahogy halad felfelé a melegség?Olyan volt-e,hogy 2 azonnal egymás után?

Gyakori fejfájásod van-e?

550. Uzsika
2020. okt. 26. 18:30
Köszi Judit!
549. Katica5 (válaszként erre: 546. - Mongi)
2020. okt. 26. 16:36

Köszi a választ!

Eleinte nem tudtam visszaaludni éjjel, most ahogy elmúlik a hullám, alszom is tovább. Persze, jobb lenne, ha nem lenne...

Nem sportolok, de rá fogom venni magam úgy, mint az egészséges étkezésre (kevés ch, koffein, sok zöldség). Utóbbit ma már el is kezdtem. :)

548. 55Judit (válaszként erre: 547. - Uzsika)
2020. okt. 26. 14:05

Emésztési panasz nagyon sok féle okból lehet.

Ajánlom tanulmányozásra a füves Gyuri bácsi honlapját, ahol a tüneteid alapján minden bizonnyal tudsz majd választani gyógyteát.

De ki tudja, ha csak a bélflóráddal van gond és ez okoz panaszt, az Entenor is megfelelhet. ha a székleted nem a normális, ezt feltétlen szedjed.


Én most Entenort szedek, mert lyme kórra egy talicskányi brutál erős antibiotikumot kaptam ami kiöli a bélflórát, ezzel lenullázza az immunrendszeremet is.

547. Uzsika
2020. okt. 26. 13:40
Sziasztok. Emésztési panaszaim is egyre sűrűbben jelentkeznek. Nem tudom mit tegyek ? Milyen gyógynövény segít ?
546. mongi (válaszként erre: 543. - Katica5)
2020. okt. 26. 06:49

Szia!

Én Gynex cseppeket szedtem 1 évig,amitől nekem is rendbejöttek a dolgok,de érdekes módon nekem is csak 1 évig hatott.Utána visszamentem a dokihoz,aki le is állította,mert lett egy kis miomám a cseppektől.Igaz,ez gyógynövényes csepp,de nyilván,hogy hatása legyen,magas ösztrogén tartalmú.

Most nem szedek semmit.Nappal is vannak hőhullámaim,de éjjel kb.100-szor.Ezek szerint ez megszokható?!Ajjaj!

Hajhullással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni,én azt (még)nem tapasztaltam.

Te egyébként sportolsz valamit?Ennek akarok utána nézni mostanság.Hátha az intenzívebb mozgás tud segíteni...

545. 55Judit (válaszként erre: 544. - Uzsika)
2020. okt. 25. 14:26

Szia!

Hát, ide ha beírom, akkor reklámozás miatt ki is tiltanak. Egyszerű rátalálni, a nevét írtam. Q+.

544. Uzsika
2020. okt. 25. 13:16
Szia Judit.mi a neve pontosan amit szapora pulzusra szedtél.hol lehet kapni? Köszi
543. Katica5
2020. okt. 25. 11:57

Sziasztok!

45 éves múltam, június óta nincs menstruációm, előtte 4-8 hét közötti időintervallumban rendszertelenül jelentkezett. Tavaly nyáron kezdődtek a (főleg éjszakai) hőhullámaim. A Japonica femina nevű tablettát ajánlotta az orvosom, amivel 1 éven keresztül nagyon még voltam elégedve, idén augusztus óta viszont éjszakánként arra ébredek, hogy újra lever a víz. Pár napja hormonpótló gyógyszert kaptam (Ladybon). Egyelőre semmi pozitív hatást nem érzek. Nyár óta 5 kg-ot szedtem fel és nagyon hullik a hajam. Tudtok esetleg ajánlani valamit? Az alváshiányt lassan kezdem megszokni, de a hajhullással nem tudok megbarátkozni.

542. mongi (válaszként erre: 532. - MolnarE)
2020. okt. 25. 06:44

Szia!Mi újság veled,hogyan alakultak a tüneteid?

Én 43 vagyok,és kb.1 éve időnként egy ideig hőhullámok gyötörnek,rendszertelen mensivel együtt.

541. 55Judit (válaszként erre: 539. - Uzsika)
2020. okt. 24. 16:50
A klimax azt a szeret támadja, betegíti meg, amelyik a leggyengébb. Többnyire a szív az.
540. 55Judit (válaszként erre: 539. - Uzsika)
2020. okt. 24. 16:49
Szia! Időnként az én pulzusom is felgyorsult nyugalmi állapotban. Bár én nem tudom hogy a klímax miatt, vagy a régi kemotherápiás kezelés miatt v olt. mert ugye aki a kemót sok évvel túléli, általában nem egy újabb rákos megbetegedésben halnak meg, hanem szívelégtelenségben. Ez a hosszútávú mellékhatása. na most én 17 éve kaptam. A klimax is akkor kezdődött. A szapora pulzus 3-4 éve kezdődött. 2 éve szedek napi 2 szem Q+-t, erre kb. 3 hét elteltével megszűntek a panaszok, és máig semmi. Tehát én ajánlom neked is kipróbálásra. Egyébként is a kor előrehaladtával ezt az anyagot nagyon fontos pótolni, mert a saját termelődése egyre lassul.
539. Uzsika
2020. okt. 24. 16:21
Sziasztok.pulzusszámom néha 100.55éves vagyok.ez is változókórral jár. Milyen gyógymódot vagy gyógynövényt javasoltok?
2020. okt. 10. 22:17
Sziasztok! A másik topikban nincs nagy mozgás, ide is írok :-) A kellemetlen hőhullámok nekem mindig akkor jelentkeztek, amikor erős stresszhatás ért. Progeszteron krémet használtam, és a barátcserje kapszula nagyon sokat segített. Problémát nekem éveken át hajhullás okozta inkább, 2016-ban elmentem a klimaxambulanciára, és ott kaptam a Trisequenset, semmi gondom nem volt vele,már akkor egy éve nem volt menzeszem, 2018-ban visszatért a menstruációm, több éves kihagyás után. Most olvastam arról, hogy ez a szer erősen androgén hatású, ami nem túl előnyös, vélhetőleg közrejátszik a hajhullásban is. Azon gondolkodom, hogy talán váltani kellene másik hormonpótló készítményre, az Angeliq-ra gondoltam, az viszont mindennap azonos összetételű, és azt gondolom, hogy nekem az nem biztos, hogy jó, abbahagyni nem merem a hormont, félek hogy a hajhullás felerősödne, vélhetőleg már kevés az ösztrogénem is, ami a hajhagymának nagyon fontos. Esetleg van valakinek erről tapasztalata, vagy véleménye? Köszönöm előre is :-)
537. 0210ab52c7 (válaszként erre: 536. - Vera76)
2020. aug. 22. 16:56

Szia !

A TSH ami nincs rendben az 4 és kettőnek kéne lenni.

Hidd el mindehol voltam már.

Mindenki felírt valamit próbáltam is szedni de rosszul voltam.

50 évig soha semmit nem szedtem nem tetszik a szervezetemnek.

Most kezdem csak tapasztalni a klimax tüneteit és nem tudom hogy mit is kéne éreznem. Ez azért fontos hogy szét tudjam választani a pániktól.

536. Vera76 (válaszként erre: 535. - 0210ab52c7)
2020. aug. 22. 12:47

Szia! Hogy mit "kell" érezni? Sokféle lehet, teljesen egyéni, h ki mit tapasztal a klimax alatt. A hőhullámokkal nem feltétlenül jár együtt az izzadás.

Nehéz időszakon vagy túl, ahogy írtad, ezért változatlanul azt mondom, keress egy orvost, aki jobban látja az összefüggéseket és tud segíteni. Az, h a hormonod 4, de 2 kéne legyen, nem információ, milyen hormon? Mivel csökkenteni kell, pajzsmirigyre gondolok, a TSH-ra. Ha a pajzsmirigyed nincs rendben, akkor az is simán boríthat mindent. De nem akarok okoskodni, keress egy orvost, szerintem.

535. 0210ab52c7 (válaszként erre: 531. - Vera76)
2020. aug. 22. 11:36

Szia !

Köszönöm a válaszod.

Csupán arra lennék kiváncsi hogy pontosan mit kéne a hőhullámok alatt érezni ? Tudod a pánik tünetek is hasonlóak és így nagyon nehéz szétválasztani.

A fejem és a mellkasom ég de nagyon de nem izzadok csak ritkán és akkor is inkább a végtagjaim.

És remegek de belül. Ez mondjuk a nyugtató elvonása miatt is lehet.

A lényeg hogy fizikálisan mit kell érezni ilyenkor a klimax alatt ?

Minden nap vagy csak bizonyos időközönként ? Olvasok rengeteget de a lényeget sehol nem írják le.

A hormonok 4 körül vannak amire a doki azt mondta 2 kéne hogy legyen és kaptam is hormont de nem merem beszedni mert félek a mellékhatásoktól.

534. MolnarE (válaszként erre: 533. - Lávli*)
2020. aug. 21. 15:55
Szia! Igazad van, amugy is esedekes a nogyogyaszati szuresem. Kosznom a valaszod!
533. Lávli* (válaszként erre: 532. - MolnarE)
2020. aug. 21. 15:53

Szia!

Én csak azt tudom javasolni, de azt nagyon, hogy minden, bármi jellegű változással érdemes orvoshoz fordulni, inkább fölöslegesen, mint későn. Nem érünk rá semmire.

532. MolnarE
2020. aug. 21. 15:50
Sziasztok! Szeptemberben leszek 47 es sajnos ugy nez ki, hogy nalam is lassan bekoszont a valtozokor. A terhessegeim utan nagyon eros lett a menzeszem, igy allandoan vashianyom volt, amit infuzioval potoltak. A ciklusom lecsokkent olyan 21 napra. Azutan november korul idonkent kethetente jott meg, egyszer kesett, mar akkor gondoltam, hogy itt valami nem stimmel, mert amugy szabalyos ciklusaim voltak. Most julius elejen volt meg utoljara. Azonkivul, hogy magam alatt vagyok emiatt (halara remisztett a sok betegseg, hizas, almatlansag elorejelzese), mas tunetem nincs. Kerdesem az lenne, hogy erdemes mar most emiatt orvosoz fordulni? Vagy meg raerek ezzel. A valaszt elore is koszonom!
531. Vera76 (válaszként erre: 530. - 0210ab52c7)
2020. aug. 21. 15:08

Szia! Ha a leleteiden a női hormonokat is néznék, azok valószínűleg nem mutatnának tökéletes értékeket, ezért van meg kéthetente. De szerencsés vagy, hogy egyébként minden más rendben - csak mert nem szokott így lenni, amikor a klimax beköszönt. A sport biztos rengeteget segít, szuper, hogy csinálod!

Mondjuk a leveledből nekem nem jött le, hogy mit szeretnél, de ha ennyire rosszul vagy, keress egy hozzáértő nőgyógyász orvost, aki tud rajtad segíteni, fölöslegesen ne szenvedj.

2020. aug. 15. 16:55

Sziasztok!


50 éves múltam pár napja.

Tavaly meghalt édesanyám minek következtében pánik beteg lettem idén januárban amire komoly nyugtatókat kaptam. Erre jött a klimax de úgy hogy papíron már túl vagyok rajta de a valóságban kéthetente megvan.

És most a hőhullámok amiket eleinte nem tudtam különválasztani hogy ez most pánik vagy a klimax. Nem izzadok egyáltalán ami a rengeteg sportból eredhet hogy edzett vagyok.

Őszintén nagyon szarul vagyok.

A gyógyszerekről is most jövök le és már totál elfogyott minden erőm.

Egész életemben soha semmi bajom nem volt és most sincs mert minden leletem negatív és tök jó!

Ez tényleg ennyire nehéz is lehet ??

Nem vagyok puding de nem nagyon bírom.

529. Melcsi3
2020. aug. 3. 16:16

Sziasztok

Tapasztalatból merem ajánlani a mexikói Yam Gyökér kapszulát és WTN ciklusbarát krémet


Nekem semmi más nem vált be ( remifemin duó femin klimin csak kidobott pénz).

528. lizoka
2020. júl. 29. 21:04

Dr. Tóth Károly Sándor Dunamedical.

Remélem Vera nem haragszik,hogy kiírom.

2020. júl. 25. 18:20
Nem tudom, Vera76 szokott-e még idelátogatni, de ha valakinek már megadta a dokija nevét, elérhetőségét, az továbbítsa, kérem szépen! Köszönöm!
526. Amygdala (válaszként erre: 452. - Vera76)
2020. júl. 25. 18:18

Kedves Vera,

nem tudom, jársz-e még erre, de szükségem lenne a dokid elérhetőségére. Nem bírom tovább én se...

köszönöm!

525. Zsuzsa6
2020. júl. 18. 18:48

Szia Vera76!

Én is komoly problemakkal küzdök már 8 éve, szeretném elkerni az orvosod nevét,koszonom

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook