Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax idején fogamzásgátló. Érdemes? fórum

Klimax idején fogamzásgátló. Érdemes? (tudásbázis kérdés)


24. globus (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 18:57
Hááát...azt tudom feltételezni, hogy emiatt néhány évet letagadott a hölgy? 🙂
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 621bb5db60)
2020. okt. 27. 16:30
Igen. Egy majdnem 20 évvel fiatalabb pasi szerepe is közre játszik.
22. Borian (válaszként erre: 21. - 621bb5db60)
2020. okt. 27. 16:24

A női hormonok nem fiatalságot adnak, de fiatalosságot igen. Az egész szervezet, kezdve a szív- és érrendszerrel az emésztésen és vázrendszeren át a bőrig minden hirtelen megroggyan, ha leáll a működése.

Erre szokták mondani, hogy mozogjunk, éljünk egészségesen, meditáljunk, stb, de hogy mozogsz, a mindened fáj, ha egy eleséstől eltörnek a csontjaid, ha magas a vérnyomásod, szívritmuszavarod van, hogyan élsz egészségesen mentálisan és fizikálisan, ha depressziós és hisztis vagy stb.?


Gondolom - csak gondolom, mert a TI eltűnt - ő ezekre gondolt, amikor szerette volna kitolni az időt, csak rosszul kérdezett, rossz "eszközt választott". (Különben a kombinált HRT esetében ugyanúgy menstruálsz, mint addig.)

21. 621bb5db60 (válaszként erre: 19. - Csicsi25)
2020. okt. 27. 13:53

Én sem leszólom, főleg, hogy anyukám korán, 40 évesen érte el a klimaxot és durva tünetei voltak. Most pedig anyósomon látom a kínlódást. És igenis kell a hormonpótlás ilyen esetben, ezt nem vonja kétségbe szerintem senki. Anyukám szed is hormont, a hőhullámok, a hangulatingadozás és minden màs tünet el is múlt neki. Sőt, le is fogyott, örült neki nagyon, mert bizony a klimaxxal felugrott rá 10 kiló, hiába evett keveset. De se anyukám, se anyósom nem akarta a menstruációját visszakapni csak azért, h elmondhassa, ő még menstruál, tehát fiatal. Aki a fiatalságot ezzel azonosítja, kicsit el van tévedve. Mondom ezt annak ellenére, hogy nyilván azért kicsit megrendíti az embert, h egy korszaknak vége, minden nagyobb változást nehéz feldolgozni. De egy mentálisan egészséges ember pár hónap alatt hozzászokik az új helyzethez és elfogadja azt.

Persze vannak extrém esetek, mikor vki már 30 évesen elkezd klimaxolni. Egy ilyen helyzetben nyilván nem mondhatjuk az illetőnek, hogy "most mit izélsz ezen, fogadd el". Ilyenkor az orvos sokszor javasolja is, hogy gyógyszeresen hozzák vissza a menstruációt, mert a csontokra és az egész neuro-endokrin rendszerre is káros lehet az ennyire korai változókor. Anno még anyukámnak is javasolta a doki, de túl későn fordult orvoshoz.

Szóval egy valóban fiatalabb személynél még megérteném, hogy visszahozzák a menstruációt, de 50 felé már valóban semmi értelme. Persze mindenki maga dönt a testéről, de ha én lennék a helyében, ennyi idősen már tuti nem erőltetném. Főleg, hogy a külvilág soha nem látja rajtad, h most épp menstruálsz vagy nem. Ezután sem fogja senki észrevenni, h már nincs havi gondja.

20. 184481d874 (válaszként erre: 18. - Borian)
2020. okt. 27. 11:27
Nem leszólás volt ,hanem többnyire tapasztalat!
19. Csicsi25 (válaszként erre: 18. - Borian)
2020. okt. 27. 10:10

Egyetértek! Majd ha ott lesznek, akkor rájönnek, hogy nem annyiból áll a klimax, hogy hurrá, nem menstruálunk többé! Bár csak ennyiből állna! De ennél jóval összetettebb dologról van szó, ahogy te is írtad.


Viszont a fogamzásgátló tényleg nem megoldás.

18. Borian
2020. okt. 27. 09:56

Nem tudom, miért kell leszólni, ha vkit meglegyint a klimax szele és utánaolvas, mire számíthat, nem csoda, ha megijed. Hőhullámok, izzadás, hangulati ingadozás, szív- és érrendszeri betegségek, izületi fájdalmak, csontritkulás, fájdalmas szex, kollagének gyorsuló lebomlása a bőrben, petyhüdt, lógó bőr, hajhullás, férfias kopaszodás.


Az más kérdés, hogy erre nem a fogamzásgátló a megoldás, sőt, ilyenkor különösen veszélyes ezt szedni.

2020. okt. 27. 09:42
Valami fiatalabb pasinak akar még ilyen módon menstruáló "fiatal" maradni? Vagy mi? Ha csak saját magának akarja fenntartani ezt a tudatot, akkor hülyeség. Pár hónap és hozzászokna a tényhez, h már nincs piroska. Ha vki lelkileg ezt nem tudja egy idő után feldolgozni, ott fejben van baj. A változás mindig nehéz.
16. 184481d874 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 08:33
Baromság...Születünk ,attól kezdve "öregszünk".
15. 184481d874 (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2020. okt. 27. 08:31
igaz
14. 184481d874 (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2020. okt. 27. 08:31
hehe
13. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 07:14

Írhat, de lelkiismeretes doki nem teszi meg.

Alapos kivizsgálás után, ha szükséges inkább hormonpótlás.

Ha a látszat miatt szeretné, akkor ott inkább a fejében vannak gondok. Azt kellene kezeltetnie.

12. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 07:11
Hormonpótlásról kell beszélgetnie az orvossal, nem fogi gátlóról.
2020. okt. 27. 06:08
Egy véres betétnek nem tudom, hogy mi köze a fiatalsághoz. Nem kívánom neki, hogy 48 évesen miómával küzdjön.
10. andi6020 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 27. 04:31
Vicces, bocsi.
2020. okt. 26. 22:13
Az élet megy tovább a klimax után is.Én NŐ vagyok most is és minden jel arra mutat,hogy nem rendültem meg semmilyen szinten,hogy elmaradt.Kicsit megkönnyebbültem...
8. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:42
Hány éves koráig tervezné a fiatalságot? És ha eljön az az idő, akkor "lekapcsolja a lámpát" drámai módon?
7. Élodie (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:39
Inkább beszélgess másokkal sokat. Főképp okos dolgokról.
6. Élodie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:38

Hááát... Akár akarja, akár nem... ami késik, az jön.

Amúgy mutogatná a bugyiját valakinek, vagy mi?

Logikátlan a kérdés.

5. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 26. 21:34
Nézőpont dolga. Életem legjobb napja volt, amikor elmaradt.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
2020. okt. 26. 21:27

A fiatalság érzése miatt

Havi vérzés = fiatalság.

2020. okt. 26. 21:09
Csak a látszat miatt? Annak mi értelme? Valamit biztosan írna fel átmeneti időre, de 50 körül a hormonmentes védekezés célszerűbb.
2020. okt. 26. 21:05
Mit gondoltok?
2020. okt. 26. 20:40
Van egy nő aki 48 éves. Kezdődik nála a klimax, de nem akarja. Az orvos írhat neki fogamzásgátlót, hogy azért a vérzése megmaradjon neki, mintha termékeny lenne? Szóval csak a látszat miatt, hogy ne érezze magát rosszul.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook