Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax/hormonpótlás/Trisequens fórum

Klimax/hormonpótlás/Trisequens (beszélgetős fórum)


1 2
42. amy_farrah_fowler (válaszként erre: 35. - Alinka01)
2023. jún. 12. 14:12
Szia! A Remifemin hüvelyszárazságon segít például? Megkérdezhetem, milyen mellékhatások jelentkeztek?
41. Gulipàn (válaszként erre: 38. - Powerfullmajesty)
2023. jan. 29. 10:29
Megoldódott a problémàd?
40. Gulipàn (válaszként erre: 39. - Kitti55)
2023. jan. 29. 10:28
Szia! Ha túl vagy az 50-en, akkor érdemes megnézetni a hormon szinteket. Azt kérte az orvosod?
2022. máj. 18. 14:12
Sziasztok.3 éve van cikluszavarom hol nem jön meg hol nem akar megallni a menstruaciom.Es ezek a szorongasos tünetek kikeszitenek.Hormont nekem sem irt a nögyogyasz mert rakot okoz helyette Drovelis fogamzasgatlot irt.Hat igy is nagyon szorongok de a mellekhatasoknal irjak hogy felerösitheti a szorongast.Na igy hogyan merjem szedni?
2022. máj. 17. 22:58
Sziasztok! 43 éves vagyok, egy ideje a klimax állapotában.... Tudtok olyan fokot, aki kiírja a hormonpotlást? Itt vidéken lent délen még senkit sem találtam, pedig volt, hogy sírva könyörögtem. Egyre vacakabbul vagyok, mindenféle szempontból. :(
37. mogyoro111 (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2022. febr. 15. 10:40

Szia!

Meg szabad kérdezni ennek a szernek a nevét?

Előre is köszönöm.

36. Jucus43 (válaszként erre: 32. - Mollyka2)
2021. aug. 26. 10:30
Nálam is úgy tűnik, hogy ez a helyzet. A nem alvás újra elkezdődött és a folyamatos szédelgés is:( . Nem is tudom, mit csináljak, kérjek-e mást a dokitól.
35. alinka01 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 23. 15:09

Nekem is felírta a klímax kezdetén a nőgyógyász Trisequens-t, de nemigen vettem észre semmit. Gyanítom, túl korán kezdtem el szedni, akkor még nem nagyon voltak tüneteim. Majd a doki gyorsan leállította a szedését, mert olvasott valami amerikai tanulmányt, amely szerint csekély mértékben, de mégis megnövelte ez a készítmény a mellrák kockázatát.

Utána, amikor már tényleg jöttek a tünetek (nálam éjszakai izzadás és emiatt alvászavar), Remifemint szedtem, és az segített valamennyit. A Remifemin Plus-tól viszont szörnyű mellékhatások jelentkeztek nálam, az nem vált be!

34. Moncsi48 (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2021. aug. 23. 14:51

Szia! Megtudhatnám, hogy mi segített?

Nagyon szenvedek én is a tünetektől, a Trisequens-ből a 3.tárcsa végén tartok, de még mindig nem az igazi a helyzet.

33. Brisk8 (válaszként erre: 32. - Mollyka2)
2021. aug. 4. 18:19
Szia! Sajnos nekem is az alvászavar és a rossz közérzet a lerosszabb a premenioauzás tünetek közül. Most kezdem a 2.tárcsát a Trisequensből. Eddig nem érzek változást. Az idegrendszeri kimerültség az alvászavar miatt borzasztó. A munkám miatt muszáj volt pihenni, altatót szedek 2 hónapja de azzal meg nem az a pihenés történik mint normál alvásban. Az enerváltság jellemez. A hormonpótlástól várom a változást, de megleptél az infóddal…
2021. aug. 4. 11:47

Sziasztok!


Én most kezdtem el szedni a 4.tárcsát a Trisequens-ből! Eddig teljesen bevált, de már a 4.hete újra kezdődik minden, rossz közérzet, és ami a legrosszabb, hogy nem tudok aludni! Borzasztó így bejárni dolgozni! Kérem ha esetleg lenne valakinel valami bevált ötlete erre, kérem írjon! Köszönöm előre is!

2021. júl. 29. 11:39

Sziasztok! Én hosszú évek óta szenvedtem a változókori tünetektől. Nagyon sok minden kipróbáltam. Végre most megtaláltam azt ami segített nekem.Nem gyógyszer,nem hormon, azt nem akartam szedni.

Jól vagyok,nincs semmi negativ tünetem. Rengeteg pozitív változás történt az egészségemben!

Energikus vagyok,jól alszom,nincs hőhullám! Ebben a melegben persze én is izzadok...

Ízületi gyulladásaim elmúltak. Végre fogyok és nem hízok..🙂

2021. júl. 7. 08:40
Sziasztok! Pár napja kezdtem a második tárcsát szedni a Trisequens-ből és már ennyi idő után is érzek némi javulást. Sajnos nekem elment 6 hónap úgy, hogy a háziorvosom a tüneteim alapján először B-komplex és Magnézium, majd később Magne-B6 kúrát javasolt, ezután pedig megállapította, hogy pszichiáterre van szükségem. A pszichiáter által írt antidepresszánstól sokkal rosszabbul lettem, mint előtte bármikor is, így ezt vele konzultálva 6 nap után abbahagytuk. A rendszertelen menzeszemnél azt vettem észre, hogy amikor megjön, akkor jobb a közérzetem, nem vagyok depressziós, jobban alszom. Így kerültem a változókori ambulanciára,ahol különböző vizsgálatok után ezt a gyógyszert kaptam. Remélem, hogy további szedése még jobb eredményeket hoz majd. Lassan kezdem magam jobban érezni a bőrömben, azonban ez még messze nem az a szint, mint kb. 1 évvel ezelőtt. Nekem a rendszertelen menzesz miatt nem kellett megvárnom a következőt, már aznap este kezdenem kellett a szedését.
29. Csibi2 (válaszként erre: 28. - Jucus43)
2021. jún. 30. 08:04

Nagyon várom hogy elkezdhessem….

De azóta nem jött még meg a menzeszem. A doki azt mondta hogy akkor kezdjem el szedni ha megjött.

Nehogymár pont most múljon el végleg.🙁

Engem az is nagyon megvisel, hogy elmúlt a nőiességem. 😞

Ezen is tudok bőgni….. meg mindenen…..

pedig régen egy életvidám csaj voltam. A párom is ezt hiányolja legjobban az összes változás közül.

Ha egy picit jobb lesz a hormontól, akkor már nekem megéri.

28. Jucus43 (válaszként erre: 26. - Csibi2)
2021. jún. 28. 11:39

Szia. Én már a 2. hónap végén tartok.


Nekem bevált, sokkal jobbak a nappalok és

az éjszakák is.


Sajnos most 2 hétig nem fogom szedni, mert

el kell csúsztassam a vérzés miatt.

Már előre félek, hogy esetleg a 2 hét nemszedés

alatt újra jönnek a kellemetlen tünetek...

2021. jún. 27. 15:31

Sziasztok!

Én indítottam a fórumot .3 hónapig szedtem a trisequenst...

Sajnos nekem nem segített....

De azóta kutattam,alternatív gyógyászt kerestem és elvégeztem pár tanfolyamot....

Miderült,hogy a női hormonok nem csak a klimaxtól borúlnak...sőt azt nem is nagyon szabadna megérezni.Boríthatja IR,mellékvesefáradtság,bélproblémák,vírusok,nehézfémek......glutén,cukor....és még ezer más dolog.Ha kiderülnek az okok és kezelve vannak/nem gyógyszeres tüneti/akkor minimális kellemetlenséggel lehet túljutni a klimaxon.

26. Csibi2 (válaszként erre: 25. - Jucus43)
2021. jún. 3. 19:38

Én is szeretném tudni, hogy mik a tapasztalatok a hormonpótlás óta a fórumindítónak!

Nekem most írta fel a nőgyógyász, és nagyon bízok benne, hogy jobbak lesznek a mindennapjaim.

2021. ápr. 15. 08:26

Kedves FI.


Milyen tapasztalat van a tablettával?

24. Greek Sun (válaszként erre: 15. - Mira54)
2020. okt. 28. 09:13

Kedves Mira54!


Megkérdezhetem, hogy mit szedsz?

2020. okt. 10. 19:11
Sziasztok! Éveken át hajhullással küzdöttem, 2016-ban elmentem a klimaxambulanciára, és ott kaptam a Trisequenset, azt ettem, semmi gondom nem volt vele,már akkor egy éve nem volt menzeszem, 2018-ban visszatért a menstruációm, 5 éves kihagyás után. Most olvastam arról, hogy ez a szer erősen androgén hatású, vélhetőleg közrejátszik a hajhullásban is. Azon gondolkodom, hogy talán váltani kellene másik hormonpótló készítményre, az Angeliq-ra gondoltam, az viszont mindennap azonos összetételű, és azt gondolom, hogy nekem az nem biztos, hogy jó, abbahagyni nem merem a hormont, félek hogy a hajhullás felerősödne, vélhetőleg már kevés az ösztrogénem is, ami a hajhagymának nagyon fontos. Esetleg van valakinek erről tapasztalata, vagy véleménye?
22. Mircsu
2020. júl. 22. 00:18

Sziasztok!

47 éves koromtól szedtem Trisequens tablettát,nagyon jó volt. Utána viszont megemelte a vérnyomásom,abba kellett hagynom.Többféle tablettát,gélt kipróbáltam,de mindegyok okozott vmilyen mellékhatást.A klimaxos tüneteim előjönnek tabletta nélkül. Most Angeliqe tablttát szedek. A tünetekre jó,de már félek a mellékhatásoktól.

2020. jún. 4. 10:08
senki????
2020. jún. 1. 08:36

Hahó klimaxoló sorstársak!Ha pótolják a hormonjaidat kérlek írj!!!

Én 2 hete szedek hormonokat beszélgetnék!!

19. mira54
2020. máj. 26. 08:10
Igen meg volt még a menzeszem de már rendszertelenül. Igen azt mondják csak ha már egy éve nincs menzesz akkor lehet szedni. Nem tudom miért írják rá a gyógyszerre de az orvos is felírja már előtte és nyugodtan lehet szedni.
2020. máj. 20. 20:49
Az érdekesség kedvéért megosztanád velünk, hogy ki az endokrinológus/nőgyógyász. Jöhet privát üzenetben is.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Mira54)
2020. máj. 20. 20:12

Kedves Míra!Te menzeszeltél még mikor elkezdted szedni?

Mert én még igen csak rendszertelenül.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Mira54)
2020. máj. 20. 18:27

Jajj de jó,hogy írtál!Köszönöm!Sajnos nekem a pszichés problémàk a szörnyűek.

Állandó szorongás belső feszültség.....

Ma szedem az 5.napja jó lenne kicsit fellélegezni.

15. mira54
2020. máj. 20. 13:45

51 éves voltam mikor elkezdődtek a klimax tünetei. Nehéz légzés, heves szívdobogás, idegesség, álmatlanság, száraz bőr, hüvelyszárazság, ödémás, felpuffadt szem, hőhullámok éjjel-nappal. Minden ami előfordul a változókorral mindent produkáltam. Rosszul éreztem magam a bőrömben nem volt kedvem semmihez. Teljesen elveszítettem minden nőiességem.

Elmentem orvoshoz de a végén már sírva meséltem neki a panaszaimról. Most 65 éves vagyok azóta hormont szedek és fogok is életem végéig mégpedig teljes meggyőződésből.

Úgy érzem hogy ezt nekem találták ki. Már három hét után éreztem a hatását. Apró pozitív jelekre lettem figyelmes. Két hónap után újból a régi önmagam voltam. Még ma is dolgozom napi 8 órát. Felszaladok a második emeletre. Kérik tőlem a személyit ha 9 és 12 között megyek vásárolni. Aki egészségileg meg teheti mindenkinek ajánlom ne szenvedjen.

2020. máj. 17. 11:30

Én nyáron leszek 50 éves. 42 éves korom óta a ciklus második felében voltak éjszakai hőhullámok, bár nem minden ciklusban. Nappal szinte semmi gondom nincs. Folyamatosan gyógyteákat iszom és egész jól elvagyok velük. A hangulatingadozás nálam nem újság, egész életemben ilyen voltam. Az álmatlansággal szenvedek néha, de már megszoktam.

Ja és soha életemben nem volt rendszeresen a ciklusom, szülés után kezdett helyrerázódni, 17 éve.

Eddig egyszer maradt ki a vérzésem, bízom benne, hogy csak az idegeskedés miatt. Nem bánnám, ha legalább 60 éves koromig menstruálnék, nekem semmi bajom vele :)


A Lady Klimax teát iszom, mellé zsályateát - nálam eddig bevált (kopp-kopp). Nemrég kezdtem el a kerti kakukkfüvet, az egész jó álmatlanságra és depire. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!


Hormonpótló gyógyszert sosem szednék, engem a gyógyteák egész életemben kisegítettek.

2020. máj. 17. 07:41
Senki nem pótolja a hormonokat a klimax alatt?Nagyon jó lenne tapasztalatokat olvasni,beszélgetni.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook