Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klímával az egészség ellen fórum

Klímával az egészség ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Klímával az egészség ellen

1 2
56. globus (válaszként erre: 30. - Helenhadsell)
2016. júl. 2. 15:16
:DDD
55. syria (válaszként erre: 53. - 3265084553)
2010. júl. 26. 09:57
Ez nem ökölszabály - azok működnek -, hanem ökör szabály. :D
54. helenhadsell (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. júl. 26. 00:51
:-D
53. 3265084553 (válaszként erre: 52. - Syria)
2010. júl. 25. 19:26
Igen, túl általános "ökölszabály". Lehetne rajta finomítani.
52. syria (válaszként erre: 41. - 3265084553)
2010. júl. 25. 18:00

Nem tudom, hogy az ENSZ-ben kit és mennyivel díjaztak, hogy azt a baromságot kijelentse: „legfeljebb 5 fok különbség az egészséges a benti és a kinti hőmérséklet között”.

Akkor télen, mikor kint mínusz 5 fok van a mi éghajlatunkon, mi a ménkűért fűtünk? Egy jól szigetelt, fűtetlen lakásban tuti van legalább 5 fok. Akkor már ez is meghaladja az egészséges határt?


Nem a kinti és a benti hőmérsékletkülönbségből kell kiindulni, hanem abból, hogy az emberi test normál hőmérséklete durván 36 fok. Ha télen jól érezzük magunkat a 20-22 fokos szobában – és itt a nagy átlagot kell venni, nem a szélsőséget, aki 26 fokban is fázik, vagy engem, akinek még a 16-18 fok is elmegy betegség nélkül –, akkor nyáron, amikor kint 38 fok van, mi a francért kell 33 fokban senyvedni. Ez gyakorlatilag annyi, mintha nem is hűtenénk!

Igenis, legalább 24 fokra kell hűteni, amikor kint 30 fok felett van a hőmérséklet.


Sok hülyeséget hallottam már a médiában kommunikálni. A fent idézett toronymagasan vezet az idiotizmusok között.

51. Holly
2010. júl. 25. 06:23
Megnéztem az oldalatokat, nekem a termék nagyon tetszik, de szerintem a cikket nem jó oldaláról fogtátok meg. Szerintem sokkal aggasztóbb probléma, hogy az ember lánya/húga picsányi nadrágokban jár (elnézést a szóhasználatért, de valós az adat) és ehhez szinte mell alá (vagy nem) érő pólót vesz fel. Akár iskolába is. Pulcsit nem visz, mert nincs hely a táskájába. És így tölt el 8 órát egy hűvös, huzatos tanterembe :( Ellenben ha divat termék lenne egy ilyen derék melegítő (mint ahogy a lábszár védő is azzá vált, meg még sorolhatnám) hatalmas szolgálatot tenne a későbbiekben a "mutatom a testem" korosztálynak, mert már így is tömeges (a környékünkönl legalábbis) a felfázott tinik száma :(
50. scara.bosco (válaszként erre: 40. - Syria)
2010. júl. 24. 14:12

Itt a pont :-). Persze off leszek, védjük meg a klímát :-)).

Anno foglalkoztam klíma-, épületgépészettel, nem szabad sz@rt venni. Csak, ami minimum 3-5 év garanciát ad.

49. 3265084553 (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2010. júl. 23. 11:10

Másik félelem volt a nagy sebbességgel kapcsolatban, hogy az emberi szervezet nem képes alkalmazkodni a klíma hirtelen változásához hosszabb utazás esetén.

Ez nem igazolódott be.

48. syria (válaszként erre: 42. - 3265084553)
2010. júl. 23. 10:33
Lehet, de azt kevésbé félreértelmezhető módon is meg lehetett volna tenni. :)
47. a14deb9047 (válaszként erre: 44. - 3265084553)
2010. júl. 23. 10:12
Nem, csak a sebességben látták az egészségkárosító hatást. Régi tanulmányt olvastam róla.
46. jsanett (válaszként erre: 41. - 3265084553)
2010. júl. 23. 10:04
Koszonom!
45. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Hippsy)
2010. júl. 23. 08:05

Hmmm...Ez itt a reklám helye.

Azt hittem a klímával kapcsolatban fogok valami okosat olvasni.

Én klímázok a kocsiban, és otthon is és eddig soha senkinek nem volt problémája. Ésszel kell használni

44. 3265084553 (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 20:13
Lehet hogy az is volt, az akkori technikai szint mellett, értsd sínek, kocsik. A vasút hajnalán gyakori volt a tengelytörés, mert akkor még nem igazán ismerték az anyagfáradás jelenségét, és az arra történő méretezést.
2010. júl. 22. 20:07
Amikor a Budapest-Vác közötti vasúti közlekedés elindult 30 km-es maximális sebességgel, ezt egyesek életveszélyesnek tartották.
42. 3265084553 (válaszként erre: 40. - Syria)
2010. júl. 22. 20:04

"A cikk címét kissé durvának tartom"


A cél itt a figyelem felkeltése volt ezzel.

41. 3265084553 (válaszként erre: 17. - Jsanett)
2010. júl. 22. 18:30

Ez az ENSZ egészségügyi szervezetének ajánlása: legfeljebb 5 fok különbség az egészséges a benti és a kinti hőmérséklet között.


[link]

40. syria (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2010. júl. 22. 09:41

A cikk címét kissé durvának tartom. Nekem azt sugallja: aki klímát használ, az garantáltan beteg lesz...

Egy derékmelegítő kacat reklámozásához valami jobbat is ki lehetett volna találni. (Most speciel egy pléd van a szék háttámlájára dobva, hogy a klímám ne érje a derekam. Az irodában is megteszi egy, a derékra kötött, vállra dobott pulcsi.)


Egyébként meg igaz: ha jól van beállítva, használva, és rendszeresen karban van tartva, semmi veszélyt nem okoz egy klíma sem.

Aki mégis beteg lesz, annak a klíma csak egy jó ürügy; van mire fogni, hogy nem vigyázott magára.


8 év alatt megfektettem egy általam nagy okosan vásárolt klímát. Idén már a jól bevált szerelőmre bíztam, hogy hozza a legjobbat, mert úgyis ő fog vele bajlódni. :)


Érdekes, az is 8 éve volt, amikor végre tudtam egy új autót vásárolni (csak azért sikerült kp.-ért venni, mert nyertem a Vágó műsorában egy kis pénzmagot), amiben alapként nem volt klíma. Persze, hogy kértem bele.


Összefoglalva: 8 éve használok klímát, kutya bajom. Pontosabban egy "kórságot" sikerült beszereznem: nem tudok ebben a dögletes hőségben klíma nélkül létezni. :D

39. scara.bosco (válaszként erre: 38. - Hippsy)
2010. júl. 21. 12:43
A csinosat nem véletlenül tettem idézőjelbe. Bár az akkori sporthoz használthoz képest akár még csinos is lehet. MInden csak attól függ, mihez viszonyítjuk. Ahhoz, hogy hordjam, nyanyás. Értem én, hogy mire ajánljátok, de oda se venném fel :-). Mert a 20 fokos irodában nem tartom valószínűnek, hogy a derekam fázik egy vállpántos ruhában, más alkatrészem meg nem :-)
38. hippsy (válaszként erre: 36. - Scara.bosco)
2010. júl. 21. 12:31
Most akkor nyanyás vagy "csinos"? :) Egyébként igazad van, az említett okok miatt nem plázakorzózásra ajánljuk, hanem arra az esetre, ha órákat kell egyhelyben görnyedned mondjuk a monitor előtt...
37. scara.bosco (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 21. 12:03

Mint minden mást, a klímát is tisztítani, karban tartani kell. Ezért jönnek évente 1x a szakemberek, akik fertőtlenítő szerekkel kitakarítják. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a szemetesben meg salmonella tenyészik, vagy egyéb. NAná, ha évekig nem mosod ki.

Bármi bárhol tenyészhet. Nézzünk már statisztikákat, hogy hányan betegedtek meg legionellától , amit biztosan a klímából kaptak?

Én ugyan sokáig nem voltam oda a kezelt levegőért, de most ölnék egy klímáért. Borzalmas diszkomfort érzetet ad, amikor mindenem ragad, és a hátsómon folyik a víz, nem alszom. A srácoknak még rosszabb, mert náluk az ablakot sem hagyom tárva nyitva, nehogy valami vicces kedvű bemásszon rajta. Földszintes ház, kertváros, megspékelve egy útépítéssel......

Lassan úgy járok, mint Al Bundy, a hűtőpult előtt fogok koktélozni egy napágyon.

36. scara.bosco (válaszként erre: 33. - Hippsy)
2010. júl. 21. 11:55

Egy vékony kardigánt is tarthatunk folyamatosan az irodában, nem kell minden nap cipelni. Én inkább ezt venném fel, mint egy nyanyás derékmelegítőt. Aki meg kilógatja a derekát, az nem fog derékmelegítőt hordani, hiszen azért teszi ki, hogy látszódjon. Pont megőrülnék,-még a klímázott irodában is, ha még egy réteg cucc szorongatná, melengetné a derekamat. Pedig érzékeny, és amíg sportoltam, volt is derékmelegítőm. És nem is ilyen "csinos", de más sport közben, és más egy elegáns, csinos ruha alatt fölött hordani.

De vegyük csak azt, hogy ki-be járkálunk a 40 fok és a klímás boltok, egyebek között. Le fel húzgálom? Legelőször a fedetlen karom-lábam fog fázni, nem a ruhával fedett derekam.

Ettől függetlenül biztosan van olyan ember, akinek jó, számomra haszontalan.

35. hippsy (válaszként erre: 34. - 3265084553)
2010. júl. 21. 11:41

Ez sajnos nem extrém helyzet. Sokan nincsenek tekintettel a másik nemre.. Nagy táska kacat, túlélőkészlet... Rövid leírása a női táskának.. :)))

Egyébként meg nyilván más az ingerküszöbünk. Ami egyeseknek kellemes, az másoknak már vacogtatja a fogát. Szerencsére nem vagyunk egyformák :)

34. 3265084553 (válaszként erre: 33. - Hippsy)
2010. júl. 21. 11:05
Estrém helyzetekre ritkán készül fel az ember, hiszen akkor állandóan egy nagy táska kacatot, túlélőkészletet kellene magunkkal hordanunk. A repülőgépen és a vonaton nincs gond a hőmérséklettel, irodában sem "kötelező" az öltöny, lehet rövidujjú ingben is dolgozni, tárgyalni.
33. hippsy
2010. júl. 21. 10:54
Üdv mindenkinek! A hozzászólásokból arra következtettem, hogy nem teljesen érthető az összefüggés a légkondi és a derékmelegítő között. Elég sok visszajelzést kaptunk arra vonatkozólag, hogy ha valaki egy nagyobb irodában dolgozik, ahol a férfiak öltönybe kényszerülnek még nyáron is, nem sok beleszólása van abba, hogy milyen hőmérsékletre állítsák a klímát. Ha pedig kint 40fok van, nyilván nem fog az ember 20foknak megfelelően felöltözni, csak azért, mert a munkahelye leginkább egy frigóhoz hasonlít. Akinek pedig érzékeny a deréktájéka, bizony próbálja eltakarni. Ugyanez a helyzet, ha repülőgépre vagy vonatra szállsz, hisz ott is nyomatják ezerrel a hideget. A derékmelegítő kicsi helyen elfér, akár a táskámban is. Ha szükségem van rá előveszem. Ennyi :)
32. 3265084553 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 21. 08:25

Igen, jobban tudom. A médiában sok ostobaság kering. Légiós betegséget fertőzött vízcseppek (aerosol) belélegzésével lehet csak elkapni, így veszélyforrások a zuhanyzók, szőkőkutak, ilyesmi.

Klímaberendezéstől még soha senki nem kapott el légiós betegséget, legalábbis nem jegyeztek fel ilyen esetet.

2010. júl. 21. 03:34

Évről-évre fontolóra veszem a klíma vásárlást.

Aztán mégsem vásárolok.:D)

Azt gondolom,hogy azt a pár hét kánikulát kibírom max ventilátorral is.


Igaz,nálunk a tetőtérben elviselhetetlen forróság van,a meleg nyári napokon-de sajnos nem megoldható a klíma beszerelése.

Sajnos,sok kis helyiség van fenn,és ezért nem tudnám sehova se elhelyezni.


Inkább hűsítem magam zuhannyal,beülök egy kádba,stb.

2010. júl. 21. 01:11
Szerintem mind kicsit h..lyék vagytok. Minek a klima a lakasban? Az autoban még feleslegesebb! Koltsétek a pénzetek derék - és agymelegitokre lepedo, paplan, mindig legyen kellemesen meleg. Ugy szép az élet. A kocsiban fel kell nyomni a futést. Minél melegebb van, annal inkabb!!! Nehogy mar a napnak legyen igaza! We are the champions!!!
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - 3265084553)
2010. júl. 20. 23:56

A légiós betegséget egy speciális baktérium okozza, amely felszíni vizekben forul elő, és közvetítés (légkondícionáló, klímaberendezés) útján terjed. Többnyire súlyos tüdőgyulladással jár, kezelése kórházi ápolást is igényel...



Akkor az orvosok akik figyelmeztettek ennek a veszélyére is a médián keresztül is: és a sok ismeretterjesztő műsor szerkesztője sok ostobaságot hordott össze.

Te akkor biztos jobban tudod.

28. 3265084553 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 20. 22:04
A legionella baktérium nem tenyészik klímákban. Ez egy tévhit.
2010. júl. 20. 21:52

Nekünk 6 éve van és nagyon jó.Figyelni kell,hogy jól legyen beállítva stb.Mielőtt használnánk minden évben tisztítva van.Éjszakára általában 23 fokra van állítva és a gyerekek is így jól tudnak aludni.Napközben csak akkor használjuk, ha tényleg elviselhetetlen a meleg.Mert a gyerekek is ki-be rohangálnak és ha menne biztosan megfáznának.

Az autónkban is van, azt nem mindig használom.Ha gyerekek nélkül megyek akkor általában lehúzom az ablakot, bár nem 50 fokban mert akkor hiába...akkor a klíma.

Szóval mi nem bántuk meg......

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook