Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Klíma gondok: a szomszéd klímájából csepeg a víz, ami nálunk is hallható, mit lehetne tenni ilyenkor? fórum

Klíma gondok: a szomszéd klímájából csepeg a víz, ami nálunk is hallható, mit lehetne tenni ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. aug. 6. 17:01
A két panelelem közt van némi rés,abba szokták gumi cső segítségével a résbe vezetni a vizet,ami szépen lecsorog a földszintig(bár addigra elpárolog)
38. andi6020 (válaszként erre: 35. - 3265084553)
2010. aug. 6. 15:34
Az, hogy ne az ablakpárkányra csepegjen, simán megoldható. Ha engem zavarna, már megoldottam volna.
37. 3265084553 (válaszként erre: 36. - J.B.)
2010. aug. 6. 14:07

Fogytán az ötletem.

Meg kell kérni a szomszédot, hogy gyűjtse össze a kondenzvizet, kiváló a vasalóba, autó ablakmosóba.

36. J.B. (válaszként erre: 35. - 3265084553)
2010. aug. 6. 13:57
Panelház, itt nincs semmiféle külső csatorna...
35. 3265084553 (válaszként erre: 33. - J.B.)
2010. aug. 5. 19:57
Hát, ha már nem az ablakpárkányra csepegne az is sokat számítana. Ez egyszerűen megoldható...de, ereszcsatorna nincs a kültéri egység közelében amibe esetleg be lehetne vezetni? Persze műszakilag korrekt megoldással.
34. sajert
2010. aug. 5. 19:56

Én a kutyás dologhoz tudok hozzászólni, mivel klimát még csak üzletben láttam. Én azt se tudtam eddig, hogy az csöpög.


A mi kutyánkkal sokat van foglalkozva. Ha itthon vagyunk is ugat. Pl. elmegy valaki a túloldalon, vagy előttünk, biciklis, mentő, rendőr, tűzoltó szirénázva, akkor még vonyít is. Egymást hülyítik a szomszéd kutyáival :-). Mindegyiket más ugatással jelez. Mióta a gyerekkel itthon vagyok, azóta kitapasztaltam, hogy melyik ugatás mit jelent. Amikor hozzánk jön valaki, mire a kapuhoz ér, én már kint vagyok (igen, mint az öregasszonyok :-)), mert úgy ugat, hogy tudom hozzánk jön valaki :-)). Tudom, mikor jön haza a szomszédasszony, mikor a férjem (ekkor nem ugat, de a szomszédé igen) :-)). Ez jó, mert biztonságot ad nekem. Amikor a szomszédhoz jönnek, azt is tudom :-)), ki is nézek, mivel mindkettő öregasszony. Mostanában errefelé rabolnak a rablók :-((.

A gyerekem még nem ébredt föl arra, hogy pl. az ablaka alatt ugat, mert megszokta. Pedig iszonyú rossz alvó a fiam.

33. J.B.
2010. aug. 5. 19:15

Köszönöm az eddigi válaszokat. Kedves Lisa: ha neked a nyitott ablaknál, kb. 7-8 emelet magasságból csepegne folyamatosan a jó kis aluminium (házgyári) ablakpárkányra a víz, te sem tudnál aludni. Az már nem csepegéshang, hanem hangos csattogás, még csukott ablaknál is.

Szabadgondolkodó: sajnos nem megoldható az ötleted, mivel a legközelebbi zöldterület a falsíktól kb 10 méterre van :-) (szervízút, parkoló).

Arra jutottam, hogy érdeklődni fogok az önkormányzatnál és a lakásszövetkezetnél is. Köszi az eddigieket, sziasztok!

32. lisa65 (válaszként erre: 30. - Zsú1965)
2010. aug. 5. 13:12

Sajnos igen nem lehet semmi érdemlegeset tenni ez ügyben. Ezt irtam is.

Mindenhol vannak "hülye és önző" emberek, akiket nem érdekel mennyire szenved az a szegény kutyus. Itt csak a gazdával tudtok beszélni, esetleg állatvédőt kihivni, mikor nincs otthol, hogy lássa ő is ha ennyire zavaró az ugatás.

Önkormányzatnál is be lehet jelenteni, és kijönnek felszólitják csináljon valamit az ebbel, de többet nem fognak tudni csinálni.


Az a baj, hogy nevelheted akárhogy, ha egyedül van akkor mindegyik ugat! Ezt megfigyeltem itt nálunk is, mindig lehet tudni mikor nincsenek itthol a szomszédok, pedig amúgy nincs baj a kutyikkal, de ha egyedül vannak még a legyet is megugatják!

31. andi6020 (válaszként erre: 30. - Zsú1965)
2010. aug. 5. 12:38
Én, mint kutyás, teljesen igazat adok neked!!!
30. Zsú1965 (válaszként erre: 29. - Lisa65)
2010. aug. 5. 12:33

Gondolhatod, hogy a problémamegoldást nem itt a fórumon kezdtem. Olvass vissza, már leírtam, és ismerem a kutyákat, ismerem a szomszédot. Érzékeltettem, hogy nem nevelei, nem törődik a kutyával, csak tartja.


Tudod, vidéken lakom, tudom, milyenekitt a kutyák, szinte minden udvarban van, és ezen az egyen senkinek sincs baja másik kutyával.


De ez itt egy meddő beszélgetés, te sem vagy egy olyan kutyás, aki objektív tud lenni kutyákkal kapcsolatban.

Nem a kutyák ellen vagyok, hanem a magam, és a telep lakóinak nyugalma érdekében kérdeztem. A többi kutyás nyugalma érdekében. Mert felénk ugyanis olyan kutyák élnek, akik nem kezdenek el ugatni a többi után.

És hülyeség vagy nem, bizony zavar, amikor éjjel ugat az ablakunk közelében, a szoszédot zavarja,amikor napközben végre elaltatja a kisfiát, és a kutyaugatásra felriad (nem nyitott ablaknál), és mindenkit zavar, amikor egy kutya vonítva ugatja, amikor az utca túloldalán elmegy.

És zavarja az összes szomsuzédot, hogya mint valaki kilép az udvarára, azonnal vad ugatásba kezd, más hangot nem is lehet hallani. Tudjuk és sajnáljuk,mert egyedül van, de akkor is kibírhatatlan sokszor.


Az ilyen gazdától elvenném a kutyát...de amíg nem veri, addig senkit sem érdekel. Sem a kutya, sem a környéken lakók.

29. lisa65 (válaszként erre: 28. - Zsú1965)
2010. aug. 5. 11:46

Aki ismer az szeret, és ez a lényeg!


Amúgy meg talán először beszélhetnél a szomszéddal, hogy sokat van egyedül a kutyus és sokat ugat. Bár akkor is hülyeségnek tartom, hogy a kutya ugatása zavar, nálunk itt a szomszédban sok kutya van, és ugatnak, de hát ez a dolguk, igy engem sem zavar. Megszoktam!

Ezzel nem tudsz mit csinálni, és a kutya ugatás nem csak nevelés kérdése, hanem fajta kérdése is. Egy hangjelző kutyát nem tudsz leszoktatni a jelzésről, lehet mikor ott vagy nem fog ugatni, de amint elmész ottholról abban a pillanatban ugat.

Tudod vidéken még a mai napig is vannak kutyák a házaknál és ugatnak és mégis jó a szomszédi viszony ezért.

Az a véleményem mindig azt zavarja akinek nincs kutyája, mert ha lenne, tudná az övé is ugyan úgy ugat ha hall valamit. Ráadásul ha több kutya van egymás mellett akkor még ugatnak is egymás után.

28. Zsú1965 (válaszként erre: 26. - Lisa65)
2010. aug. 5. 11:19

1. Én pl. most nem szeretlek.:))

2. Ahol lakunk, nincs átmenő forgalom, villamos meg pláne nem.

3. Szinte minden udvarban van kutya, minden zajra nem reagálnak csak úgy unalomból, mert okos gazdik okosan tanították őket.

4. A házőrző kutya indokolt ugatása még éjfélkor sem zavar.

5. Szomszédokkal addig nem volt baj, amíg nem vettek kerti dísznek kutyát.

6. Sajnos a szomszédot nem lőhetem le :)))

7. Nekünk már azért nincs kutyánk (aki volt, az már öreg volt és elaludt), mert nem tudnánk elég időt otthon, vele tölteni.

8. A kutya úgy jön a klímához, ahogy lejjebb pl. a klumpa, egyszerű asszociáció a bunkó szomszédságra.


Ha a kötözködésen túl érdemben is tudsz - mint kutyás- valamit tanácsolni, azt meg fogom köszönni.

27. lisa65
2010. aug. 5. 11:06
Amúgy meg hogy is jön a klíma gondhoz a kutya ugatás?
26. lisa65
2010. aug. 5. 11:03

Hát ez az, hogy a szomszédoddal van bajod, a kutya csak kifogás!


Én szeretem az embereket és ők is szeretnek engem. De a kutya az ugatni tud, miután sokat van egyedül (Te irtad) gondolom minden zajra reagál.

De miért is baj, ha ugat? Tudod az a véleményem a zajokkal kapcsolatosan, hogy az emberek képesek elviselni a villamos és autók zaját, de ha a szomszédot utálják, akkor attól bármilyen zaj is jön már őket zavarja.

25. 3265084553 (válaszként erre: 2. - J.B.)
2010. aug. 5. 11:02
Esetleg meg lehet hosszabbítani a kondenzcsövet, hogy jobban eláljon a faltól, és a fűre cseppenjen a víz. Be lehet kötni a szennyvíz, vagy az ereszcsatornába is.
24. Zsú1965 (válaszként erre: 23. - Lisa65)
2010. aug. 5. 10:29

Képeidből látom: kutyabarát vagy.

Hsz-eidből látom: emberbarát nem.


De még te is kaphatsz rossz szomszédot, és akkor jól jön majd segítő, megértő szándék...

23. lisa65 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2010. aug. 5. 09:38

Persze! Elköltözöl!

Vagy megtanítod a kutyát nyávogni!

22. Zsú1965 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2010. aug. 5. 09:28
nem vallamit, hanem valamit :))
2010. aug. 5. 09:27
Állandóan ugató, "neveletlen" kutya és neveletlen "paraszt" gazdája ellen van orovosságotok? A környék tele van kutyákkal, de csak ettől az egytől nem lehet pihenni. A gazdikkal próbáltunk szépenbeszélni, de.... Állandóan egyedül van az szegény állat, nem foglalkoznak vele. Tudok tenni vallamit szerintetek?
20. Zsú1965 (válaszként erre: 12. - J.B.)
2010. aug. 5. 09:23

Érdeklődj a közösképviselőnél és az önkormányzatnál. Ott, ahol egyik ismerősünk lakik, minden külső egységet leszereltettek, a ház külső falán nem lehet sem ez, sem "tányér"antenna, mert elrondítja a házat. Minden klíma az erkélyeken van, gondolom, oda is csöpög.

Nem tudom, hogy ez csak helyi rendelet-e, vagy a ház alapító okiratába tették bele.

19. lisa65
2010. aug. 5. 09:11

Ez a társasház velejárója, hogy el kell viselni a mások által nekünk zajoknak tűnő hangokat is.

Szerintem egy viz csöpögés nem olyan nagy hanggal jár, aki ettől nem tud aludni, annak szerintem más a baja. Talán igyál este egy gyenge nyugtató teát az segit.

2010. aug. 4. 20:16

Hát az hogy ki hány éve lakik valahol az egy dolog...szerintem intelligencia kérdése hogy éjjel vagy hajnal 5-kor nem fogok magassarkúban vagy klumpában járkálni...

Nálunk is lakik egy srác aki hangosan hallgatja a zenét.Napközben elviselem,mert ez valahol együtt jár a társasházzal.Lehet őt meg az zavarja ha én húst klopfolok...vagy ilyesmi.Viszont ha este hallgatja hangosan akkor megkérem hogy halkítsa lejjebb.

17. J.B.
2010. aug. 4. 20:12

A mi kedvencünk az a jó ember, akinek "sport" kipufogó van az autóján, de az is törött, lyukas. Minden reggel nehéz beindítás után 10 perc járatás a parkolóban, hogy "melegedjen".

De így legalább nem kell figyelni az ébresztőórára...

:-)

16. d82f1e2683 (válaszként erre: 11. - Lipiani)
2010. aug. 4. 19:54
Jaja, a kedvencem, a vasárnapi jóebédhez szól a nóta mix, a földszinti szomszéd mixelésében, van abban Abba, UB40, Edda, Ricky Martin, és az egész lakópark hallja. Csak csukott ablakok mellett lehet elviselni. :)))
15. d82f1e2683 (válaszként erre: 9. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:50
Szerintem is picit erős volt. Nekünk is van klíma, ha nagyon meleg van már bent napközben, akkor bekapcsolom, lehül a levegő, és jobban lehet bírni a meleg napokat. Akkor köttettem be, amikor pár hónapos volt a kisfiam, és elviselhetetlen volt a hőség. 10-12 perc alatt lehült a nappali, és egész hosszú ideig bírtunk megint létezni. De éjjel nem megy, mert a nappalinkban van a klíma és nem hűti le az egész lakást. Ha felébredek éjjel, akkor kimegyek a teraszra, és valóban berreg és csöpög másoknál. Azt gondolom, hogy sehol sem ideális, kertes házban a kutyák vonyítanak, társas házban pedig lehet sokféle körülmény, ami miatt nehéz együtt élni másokkal (pl. szomszéd éjfélig dolgozik, utána fürdik, és hallom a vízcsorgást, néha felébredek, de már megszoktuk). De minél jobban felhúzod magad, annál nehezebben fogod elviselni. Márpedig tenni ellene? Szinte lehetetlen. Tíz éve lakott felettünk egy nő, esküdni mertem volna, hogy klumpát hord, és hajnal 5-kor kelt. Egyszer felmentem hozzá, és csúnyán elhajtott, el lehet költözni, ezt mondta, és igaza volt, ő ötven éve ott lakott.
14. Lipiani (válaszként erre: 12. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:48
Esetleg nem tudom nem lehetne-e valamilyen tartályt a cső végére tenni(ha terasznál vezetődik ki akkor ezt meg lehet oldani) és akkor nem csepegne le a víz,hanem azt kéne maguknak üríteni...
13. Lipiani (válaszként erre: 12. - J.B.)
2010. aug. 4. 19:47

Ez sajnos ilyen...szerintem nem nagyon lehet vele mit kezdeni. :S

Nemsokára vége a nyárnak...tudom ez nem vigasz.:S

12. J.B.
2010. aug. 4. 19:43
Én nem azt mondom, hogy ne használják, sőt! Nyugodtan használják, az ő egészségük, villanyszámlájuk "bánja". Csak azt nem tartom normális dolognak, hogy a kondenzvíz elvezetésére mindegyiknél van egy kb. 20 centis, faltól kifele álló cső, amiből mindenfelé szóródik a víz.
2010. aug. 4. 19:40
Vagy esetleg beszélj a lakókkal,bár nem hiszem hogy azért nem fogják használni,mert téged zavar a víz csepegése.Sajnos a társasházaknak vannak ilyen árnyoldalai.És ha csak ennyi a problémád még örülhetsz is.Vannak érdekes szomszédok néhol...
2010. aug. 4. 19:38
Nem engedélyköteles,nem tudsz sem mit tenni.Zárd be az ablakod...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook