Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Klasszikus zenére való tanulás, tapasztalatok(Mozzart effekt)? fórum

Klasszikus zenére való tanulás, tapasztalatok(Mozzart effekt)? (beszélgetős fórum)

16. 53dfddad18 (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2011. okt. 28. 09:11
Attól is függ mennyire laza a munkatempó.
15. e3786dd7b2 (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. okt. 28. 08:37
Nálam szól a zene és mégsem zavar!:-) ..bár én csak egyszemélyes irodában dolgoztam eddig, így nem zavarhattam senkit..
14. Titánia83 (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. okt. 27. 18:22

Pedig tanulás mellé kifejezetten jó.

A klasszikus zene serkenti az agyműködést.

Kedves kérdező, Tanuljunk zenével könyv.


Ajánlom neked is bucika, kíváncsi leszek, utána hogy nyilatkozol. :D

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. okt. 25. 06:26

Neked nem jó, téged zavar, te nem tudsz koncentrálni, tanulni, elvonja a figyelmedet, de vannak sokan, akik bármilyen körülmények között képes jól teljesíteni.


Én pl. csendben, elszigetelten nem tudok tanulni. Ha így kellene tanulnom, akkor folyamatosan sajnálnám magam, hogy de sz...r nekem és milyen magányos vagyok. Én képes vagyok egyszerre több dologra kellő odafigyeléssel koncentrálni. Pl. egyszerre TV-t nézek, gépezek és olvasok.

Tanulni is mindig úgy szoktam, hogy szól a rádió vagy a TV és szeretem, ha ott vannak körülöttem. Régen a szüleim és testvéreim, most a fiam és a férjem.

Ha eljönnél hozzánk, akkor hallhatnád, hogy nálunk szól a rádió munka közben és nem mosónő vagyok:) Sőt, nem csak rádió szól, hanem beszélgetni is szoktunk és vihogni is:)


A kérdésre válaszolva: Ha azok közé tartozol, akik képesek tanulni akkor is,ha van mások számára zavaró dolog, akkor biztos menni fog klasszikus zenére is a tanulás és még az is lehet, hogy jobban, mint anélkül:)

12. Zizisicc (válaszként erre: 11. - 53dfddad18)
2011. okt. 24. 23:23

Szerintem ez egyéni, hogy kit miben zavar ..... és idegállapot, hangulat és persze zene kérdése is ..... én vagy beleolvadok, és akkor csak automatikus tevékenységek mennek mellette, vagy elhatárol a külvilágtól, és akkor tanulni is, írni is, fejben dolgozni is tudok mellette .....


De nyilván, ahol többen vannak, ott már ez zavaró lehet .....

11. 53dfddad18 (válaszként erre: 10. - Zizisicc)
2011. okt. 24. 23:16

Attól függ mire kell koncentrálni. Tanulás mellé tuti nem jó.

Olyat sem nagyon láttam még, hogy egy irodában szóljon a zene, akár klasszikus, akár könnyű. Ott mindenkit zavarna a munkában.

10. Zizisicc (válaszként erre: 9. - 53dfddad18)
2011. okt. 24. 23:12
Én a zenét sokszor "szigetelésnek" használom ..... segít kizárni a külvilágot, és koncentrálni arra, amire épp kell ....
9. 53dfddad18 (válaszként erre: 8. - 53dfddad18)
2011. okt. 24. 23:09

Ezért aztán soha nem szól zene iskolákban, irodákban, meg semmilyen olyan helyen ahol gondolkodnak, ahol erős agymunka van.


Szól viszont a festőműhelyben, mosodában...

2011. okt. 24. 23:03

Mindenféle intenzív szellemi tevékenységet zavar a zene.

A monoton dolgok mellé viszont jó.

7. M0ncsa (válaszként erre: 6. - Artiny)
2011. okt. 24. 22:42

fu az gaz. keptelen lennek ilyen zajban tanulni :S meg a termeszetben sem, tul sok a "tortenes"...

fuldugo...?

2011. okt. 24. 22:10
amugy en is tiszta csendben szeretek tanulni,de van olyan hogy a masik szobaban vendégek vannak vagy megy a TV,és az nagyon elvonja a figyelmem. Hetvegen fullhalgatobol szolt a kalasszikus zene és odatudtam figyelni mellete az anyagra...nelkule nem tudtam volna megcsinalni.
2011. okt. 24. 22:08
aahhh az jo lehet....nem töltenéd fel valahová a hanganyagot :) ?
2011. okt. 24. 22:00

Van egy könyv, egy agykontrollos kiadvány, Tanuljunk zenére a címe.


Én azt elolvastam, használtam a cd-t, ami hozzá volt, és az államvizsgáim alatt így készültem, na meg a szakvizsgára is. Nekem sokat segített!

3. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Artiny)
2011. okt. 24. 21:39

szia

en imadom a klasszikus zenet, de keptelen lennek tanulni mellette, elvonja a figyelmemet. ha zenet hallgatok, akkor arra oda is figyelek (keptelen vagyok nem odafigyelni, na :)))

a leghatekonyabban teljes csendben tudok tanulni (es lehetoleg mozgas se legyen korulottem). igy rekord ido alatt rekord mennyisegeket ;)


amugy nem tartom kizartnak, hogy valakinek jo...

2011. okt. 24. 21:34
hatékony!
2011. okt. 24. 21:28
Klasszikus zenére való tanulás,tapasztalatok(Mozzart effekt)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook