Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kívülállónak érzem magam fórum

Kívülállónak érzem magam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. júl. 23. 06:26

Biztos vagy benne, hogy jól látod a dolgokat? Biztos vagy benne, hogy valóban egyik ágyból a másikba fekszenek? Nem csak mondják? Mert ugye sok fiatal azért, hogy megfeleljen a "mai elvárásoknak" képes olyat mondani, ami nem is igaz...


Sok fiatalt ismerek és van köztük olyan, aki szeretne ilyen lenni, de nem megy neki, mert semmi nincs bennük meg, ami az ilyen életvitelhez kell. Az igaz, hogy a mai fiatalok szülei teljesen másra tuningolják a gyerekeiket, sokszor szégyenkezek is miattuk, mert ugye én is a mai fiatal generáció szülői közé tartozom...szerencsére az én fiam nem ilyen, bár ha vége lesz egy kapcsolatának, amelyek nem szoktak rövidek lenni, azután nehezen talál magának "normális" lányt. Ő is van, hogy belefut foglalt lányokba, de azt vettem észre, hogy az ilyen lányok szívesen lépnének esetleg, de még sem teszik, mert bármilyen rossz a kapcsolat (közös célok nélküli, stb.), attól függetlenül ragaszkodnak hozzá, illetve nem szeretnek ágyról-ágyra járni, hosszan "gyászolják" a nem rég véget ért kapcsolatukat.

Tehát, én nehezen hiszem el, hogy pl. 10 lányból, mindössze 1 olyan mint te. Ha meg még is, akkor nehezen hiszem el, hogy ez valóban egy olyan helyen történik, ahol elvileg IQ bajnokok gyülekeznek.....

Én már régen jártam főiskolára, de nálunk nem volt ilyen, persze volt olyan, hogy néhány ember között kialakult szerelmi kapcsolat, de nem cserélgették egymás között a partnereiket, ezért azt gondolom, hogy veled is lehetnek gondok. Lehet, hogy féltékeny vagy azokra, akik megtehetik, hogy felhőtlenül szórakozzanak? Lehet, hogy a barátod túl rövid "pórázon" tart?

Én az anyukád lehetnék simán a korom miatt, de ha engem lát valaki egy céges bulin pl., azt hiheti, hogy azt csinálom, amit mesélsz a barátaidról, haverjaidról, pedig még sok barátom sem volt, és férjem is csak 1 van, volt, lesz:D


Szerintem próbálj meg lazább lenni, mert így nagyon rosszul fogod érezni magad, vetkőzd le a féltékenységedet, ha a kapcsolatod nem jó, akkor szállj ki belőle és élj! Ne azt figyeld, hogy a többiek mit csinálnak, és főleg ne azt, hogy emiatt lenézed őket. Igen, lehet, hogy veled van a gond....

10. messzi idegen (válaszként erre: 7. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 04:38

A barátoddal meg vigyázz, én azt mondom.

Mi át,hogy nem akar együtt élni?

Nem akarja elkotelezni magát,arról nem is beszélve, jarhatsz te valakivel éveket is,ha együtt laktok,egy háztartásban, ott derül ki minden.

Egy kapcsolatnak valamerre tartania kell.

Szerintem.

Persze, el lehet így eldegelni sok évet egymás mellett,de a veszély megvan, egy ilyen kapcsolatból egy pillanat alatt ki lehet hátrálni.

Rendben,fiatalok vagytok még.

Időtök van, a közös jövőre...

Mielőtt félreértenél, a negatív hangulatú kommentjeim miatt,rendes lánynak tűnsz :)

Bárcsak több ilyen lenne...

2016. júl. 23. 04:33

A te gondolkodásod a normális.

Viszont lehetnél toleransabb.

Attól még,hogy valaki 1-2 havonta cserélgeti a pasikat,a szex partnereket, még nem biztos, hogy rossz ember.

Te pedig kb xarnak sem nézed.

Szerintem túlságosan merev, ez a világlátás, értékrend, amivel rendelkezel.

Nem tartom valószínűnek,hogy mindenki ilyen az egyetemen,ne húzd rá ezt mindenkire.

2016. júl. 23. 00:29

Később örülni fogsz, hogy különbözöl a többiektől. Na nem mindig egyszerű ezzel együtt élni, de sokszor jó. Nekem például egy nagyon jó barátom van lassan 14 éve és most vagyok 27. Mindig az érdekes embereket keresem, akik nem felszínesek. Ilyenből kevés van. Neked ott a párod, az a legjobb szerintem ha a párod a legjobb barátod is.

Amúgy a mai generáció (tisztelettel a kivételnek) katasztrófa. Nulla erkölcs, nulla tisztelet, nulla életkepesség.

2016. júl. 23. 00:18

Köszönöm a válaszaitokat!

Astraroth valószínűleg igazad van! Én részemről sem teljesen fair, hogy nem tudok így elfogadni másokat. Nem tudom egyébként miért, de számomra olyan 5 hálótársig, kapcsolatig normális a dolog... itt viszont 15nél kezdődik az alja. Meg amiket látok...


Cucicsillag - Azért írtam, hogy van/volt, mert csak egyetlen volt, de ez a mai napig tart. Nem mondanám, hogy teljesen tökéletes a kapcsolat, még nem élünk együtt, a párom nem is nagyon szeretne én meg úgy gondolom, amíg ő nem hozza fel, én nem erőltetem. Viszont jól megvagyunk, boldog vagyok vele, és szeretem. Ő az egyetlen ember akinek körülöttem hasonló értékrendje van az enyémhez... őt is felháborítja az, amiket lát. Igazából ő az egyetlen barátom.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 00:10

Benned van a megfelelesi kenyszer... Mijareteknek?!

Mondom ezt huuuu de lazan, amugy tom, hgy nem egyszeru :) mi ez a kapcsolatom van/volt?

Nem feltetlenul "kell" baratokat talalni, mert ,ha ezt igy kell keresned az olyan is, tobbet art, mint hasznal...

Ebbenaz idoszakban (korban)bazi sok inger eri az embert es ilyenkor nehez eldonteni,mi a jo irany, mert azert huzza az ember lanyat ez-az. Ezen sztem ne izgulj :) Nalam haskepp volt, mentem szemben, ha szazan mast mtak, akkor is.

Tokre megertelek...

A kapcsid mennyire muxik?!?..megert, egyutteltek,stb?

2016. júl. 22. 23:57

Nem vagy rossz, csak más mint az átlag és néha olyan is van, amikor a többség a hülye. ;)


Nem feltétlenül kell lenézni a többi egyetemista társad (és az ő részükről ugyanez vonatkozna rád nézve), mert sosem tudhatod, hogy mi van a háttérben, hogy valaki miért megy bele adott dolgokba. Az emberek sokszor még saját maguknak se vallják be a valós motivációikat.


Én sok hülyeséget megcsináltam egyetemen, sőt néha még most is 30 éves fejjel, de azért mert engem hajt a kíváncsiság és a kalandvágy és mert nem találtam eddig olyan férfit, aki megüti nálam azt a szintet, hogy megállapodjak. Ennek ellenére vannak szabályaim, mert azt már nagyon fiatalon megfogadtam hogy nem leszek tisztességtelen, nem szúrok ki más nőtársammal, mert nekem is fájna ha velem valaki ezt tenné - szóval semmilyen párkapcsolatba nem vagyok hajlandó belemászni. Különben is ebül szerzett vagyon, ebül vész. ;)


De aztán emellett jöhetett (és néha még most is jöhet) ami a csövön kifér és hidd el, nem egyszer nagyon értékes és hasznos tapasztalatokkal leszel gazdagabb ha kirúgsz a hámból vagy kilépsz a komfort zónádból. Sok mindent én is így tanultam meg. Ahhoz, hogy öreg és bölcs legyél, először fiatalnak és ostobának kell lenned.


Szerintem ne agyald túl a dolgot, idővel úgyis megtalálnak a melléd való barátok és merj élni a saját magad által felállított szabályokkal együtt. :)

2016. júl. 22. 23:51
Fiatalság, bolondság...
3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 22. 23:48

Kívülállónak érzed magad, mert nem a nagy buta közösséghez tartozol?

Örülj neki! :)

2. Gabriella8606 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 22. 23:46

Szia !


Az az igazság hogy mindig azt közösitik ki aki nem velük van szinten ! S meghitt családi életbe éllnek ! De fel a feljel

2016. júl. 22. 23:39

Sziasztok! Nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy felhozzam-e így névtelenül is akár ezt a témát, de már annyira kívülállónak érzem magam, és nem találom a helyem a világban. Tudom, kicsit furcsán hangzik, hogy ezt a szexualiás témába tettem, sokat gondolkoztam is rajta, hova illene igazán, mert igazából párkapcsolat-szerelem-lélek-szexualitás, ez mind egyben lenne a pontos meghatározás.


23 éves nő vagyok, jelenleg egyetemen tanulok. Egyetlen párkapcsolatom van/volt, ez már 6 éve tart. Próbáltam beilleszkedni az elmúlt évek alatt az egyetemen, próbáltam barátokat szerezni, de egyszerűen nem találtam olyan embert akinek hasonló elképzelései lennének az életről- a párkapcsolatokról -a szexről, mint nekem. És ezt egyszerűen fontosnak tartom egy barátságban.


Kimondom kerek perec, az a helyzet, hogy az egyetemen azt vettem észre, hogy a körülöttem lévő emberek borzasztó felszínesek, érzelemmentesek, és minden csak a szexről szól. Mindenki mindenkivel, ha párja van, azon kívül is 4-5 emberrel csalja, minden héten, de legalább minden hónapban új pasi/csaj van, akikkel rendszerint 1x lefekszik, aztán annyi.


Sokszor én vagyok lenézve, ha kiderül, hogy nekem normális (szerintem ez a normális) párkapcsolatom van. Le vagyok nézve, amiért csak egyetlen emberrel csókolóztam, és feküdtem le, és le vagyok nézve azért mert nem csalom meg a barátomat a bulikon.


Amúgy én tényleg nagyon próbáltam beilleszkedni. Eljárok bulikba is, vannak "haverjaim", fogyasztok alkoholt, persze mindezeket normális keretek között, de nem érzem magam egy begyepesedett embernek, aki minden jónak az elrontója... de egyszerűen nem tudom nem lenézni azt ami körülöttem folyik. A mai világban azt látom, hogy az emberek elfelejtették, hogy a szexen kívül más érték is van a világon. Például a hűség... szeretet.... szerelem... barátság... egymás támogatása... stb. Az ismerőseim képesek egymás háta mögött ugyanazzal a pasival/csajjal összefeküdni, egymástól elszedni a párjukat, kiszemeltjüket, és barátnak tartják magukat. Meg normálisnak.


Tudnék erről regényt írni, mert annyi szomorúság, csalódottság van bennem, mert nem akarnék mást, csak normális barátokat, akik mellett felszabadult vagyok, és akiket nem nézek le... és igen lehetséges, hogy előítéletes vagyok de az ilyen felszínes embereket egyszerűen nem tudom komolyan venni. Szóval ez így egybe lenne az én problémám. Nem tudom értelmesen sikerült-e megfogalmaznom, és kirajzolódik-e belőle, hogy mit szeretnék mondani, de nagyon remélem. És tényleg nem azért tettem ki, hogy veszekedés, beszólogatás vagy bármi rossz legyen belőle, de érdekelne más emberek véleménye ezzel kapcsolatban. Tényleg velem van a hiba? Mert azt szokták mondani, ha rajtad kívül mindenkit rossznak látsz, valószínűleg te vagy a rossz és nem ők...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook