Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kívülállónak érzem magam fórum

Kívülállónak érzem magam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
41. 388b941089 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 24. 20:31

Majd ha lesz családod ők lesznek irigyek rád ;) ès bizony neked előbb lesz, mint nekik ;)

Ne foglalkozz másokkal, ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Majd lesz máshol ès máskor olyan társaság, akik hozzádvalók, akik veled egy èrzelmi intelligenciaszinten vannak. Csak lègy türelmes ;)

40. MZsanett (válaszként erre: 33. - DéBe2012)
2016. júl. 24. 20:24

Ez most lehet, hogy furcsán fog hangzani, de amit leírtál magadról, az "ugyanaz", csak a másik véglet. Ha el akarsz távolodni ettől a közegtől, akkor túl kell lépned ezen, és lehet, hogy meg fogod találni azt a társaságot, akik olyanok, mint te, mert észre fogod őket venni. Mert nem hiszem, hogy mindenki ilyen az egyetemen, csak őket veszed észre. Én a helyedben azzal kezdeném, hogy nem járnék el bulizni csak azért, hogy beilleszkedjek. Mi értelme van, ha nem érzed jól magad a bulikon?


Szerintem se korrekt, de mégis sokan csinálják... Én is ismerek olyat, aki nem szerelmes a párjába, mégis vele van, pedig nem érez iránta semmit. És nem hagyja el. Kíváncsi vagyok, mi lesz annak a kapcsolatnak a vége.


:)

39. DéBe2012 (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2016. júl. 24. 14:01
Ezt nagyon jó hallani! :) Remélem én is találok majd egy ilyen barátot. :)
38. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - DéBe2012)
2016. júl. 24. 07:39
Persze, hogy lehet két teljesen más felfogású ember komoly barát. A legjobb barátnőmmel ég és föld vagyunk. Én reálos vagyok, nem érdekel a divat, házat, gyerekeket tervezek, és macskás vagyok. Ő humán beállítottságú, imádja a ruhákat, nem akar gyerekeket, hanem világot akar látni, és kutyás. Mégis imádjuk egymást.
37. DéBe2012 (válaszként erre: 10. - Messzi idegen)
2016. júl. 24. 02:12
Ezt elfelejtettem megválaszolni, kedves "messzi idegen". Értem, hogy mi a probléma, tudom is már egy ideje... és vágyok is rá, hogy lépjünk, de boldoggá tesz engem ez a kapcsolat, és kicsit félek ráerőltetni az összebútorozást. Remélem, hogy hamarosan magától fog rá vágyni. Természetesen ha huzamosabb ideig nem történik semmi változás, be kell majd látnom, hogy valószínűleg akkor hiába a nagy összhang ha más terveink vannak a jövőben. Eddig viszont bármikor beszélgettünk erről, mindig azt mondta, hogy tervezi a közös jövőnket együtt, csak még kiakar építeni egy biztosabb anyagi hátteret. Remélem így van :)
2016. júl. 24. 02:04

Nem sikerült mindenki hozzászólására külön reagálnom, de mindet elolvastam, átgondolom, próbálok okulni belőle, próbálok toleránsabb lenni, és bárki véleménye érdekel ezzel kapcsolatban, vagy akár arról, hogy másokat mi az például ami így zavar, ahogy ez engem, stb.

Vagy hogy például mit gondoltok arról, hogy lehet-e két teljesen más felfogású, és érdeklődésű ember komoly barát? Vagy ez mindig súrlódást fog okozni?

35. DéBe2012 (válaszként erre: 26. - Mutáns Jane)
2016. júl. 24. 02:00

Szomorú dolognak, és egyben, ahogy te fogalmaztál: csőlátásnak tartom azt is, hogy azért, mert zavar az, hogy mások hogyan viselkednek egymással máris egyértelművé teszik az emberek, hogy rossz kapcsolatom van, vagy szexhiányom. Szerintem ez a csőlátás igazából. Én jól érzem magam a kapcsolatomban, ha nem így lenne, akkor arról kérdeztem volna mások véleményét, de engem csak ez a téma foglalkoztat. Meg igazából az egész, az, hogy mennyit változott a világ, a fiatalság, az emberek hozzáállása stb. Engem ez érdekel.

Remélem a válaszom nem sikerült túl negatív hangvételűre, mert nem ennek szántam, és még ezt a viszonylag picit bántó hozzászólást is köszönöm, azért mindenképpen elfogok rajta gondolkozni. :)

34. DéBe2012 (válaszként erre: 18. - Bc681dac13)
2016. júl. 24. 01:57

Köszönöm a hozzászólásodat, még ígyis, hogy nem igazán értem miből következtettél arra, hogy csak a szexen jár az eszem. Tanulok, mellette dolgozok, van egy nagyon jó kapcsolatom, amiben jó a szex is. Egyszerűen nem találok olyan barátokat, akik hasonlóak hozzám. Reméltem a leírásomban érthetően tudtam adni ezt a problémát, de hogyha ebből az jött le, hogy a szexről szól az életem, azt nagyon sajnálom, mert egyáltalán nem érzem így.


A másik dologra is reagálnék. Van több meleg ismerősöm is, akiket soha egy percig nem néztem le, teljesen elfogadtam őket. Lehetek felszínes amiatt, mert nem tetszik a mai világban az emberek (vagyis az emberek egy részének) hozzáállása a kapcsolatokhoz, kötöttségekhez, párválasztáshoz, szexhez. De ha emiatt vagyok én felszínes, igazából azt nem bánom. Persze próbálok toleráns lenni, de magamban mindig azt fogom gondolni, hogy ez nem helyes viselkedés.


Ettől függetlenül örülök, hogy írtál, ez is valami teljesen más szemszögből világított rá a dologra. :)

33. DéBe2012 (válaszként erre: 24. - MZsanett)
2016. júl. 24. 01:49

Valószínűleg rossz közegbe kerültem. Vagyis nem rosszba - csak nem oda, ahol jól érzem magam. Ezért látom ezt a nagy létszámot valósnak. De alapvetően nem vagyok harsány ember, inkább visszahúzódó, így nehezen nyitok csak úgy magamtól egy teljesen új társaság felé. Lehet sokkal jobban járnék.


A megcsalásról amiket írtál valóban igazságalap lehet, biztosan nagyon rossz sok időn keresztül egyedül lenni, ez lehet támpont, de nagyon csúnya a másikkal szemben aki esetleg komolyan gondolja. :( Ez szomorú.


Aranyos, hogy írtál, és szántál rám időt. :) Köszi!

32. DéBe2012 (válaszként erre: 21. - Astaroth)
2016. júl. 24. 01:46
Köszönöm, hogy írtál! Egyáltalán nem bánom senki véleményét. Amit itt elmeséltél nagyon hasonló ahhoz amit megélek, és bevallom tényleg látok benne nem kevés igazságot. Javarészt lehet erről is szó. :)
31. DéBe2012 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2016. júl. 24. 01:43

Köszönöm, hogy írtál! :)

Az elején első körben leírtam azt, hogy ők mit gondolnak. Persze nem mindenki, de igen volt aki a szemembe is mondta - nem is egy, hogy szerintük ez mennyire "gáz", hogy én csak eggyel vagyok. Ezt nem kitaláltam, tényleg ezt mondták sajnos.


A párkeresésről: én teljesen megértem, hogy valaki nem találja meg elsőre, másodikra, vagy élete folyamán ötödikre a párját. De az, hogy pl fél év alatt 15 másikkal látom nekem kicsit sok és igen, bevallom, én az ilyet lenézem. Az ilyen ember nem komoly kapcsolatot keres - amivel nem lenne semmi baj - ha ezt a másik is tudná. Nagyon sokszor viszont becsapják egymást - nemtől függetlenül. Vagy megcsalják egymást.

30. DéBe2012 (válaszként erre: 15. - 3d787b167a)
2016. júl. 24. 01:36

Biztosan így van, de én valóban nem ismerek egyetlen ilyet sem a környezetemben.

Ha direkt túlozni szeretnék, mi értelme lenne az egész írásomnak?

Bennem lehet a hiba tényleg, ezt elfogadom.

Köszönöm szépen, hogy írtál, mindenki véleménye számít! :)

29. DéBe2012 (válaszként erre: 9. - Messzi idegen)
2016. júl. 24. 01:34

Köszönöm, hogy írtál. Egyáltalán nem bánt meg a negatív hangulatú hozzászólás sem. Természetesen azért írtam, mert mindenki véleménye érdekel. Tudom manapság már egy sokkal szabadabb felfogású világban élünk, az én anyukám elég idős, nem ebben nőtt fel, nem is készített fel az ilyesmire.


Biztosan van még olyan felfogású, mint én, de valahogy nagyon szerencsétlenül próbálok barátokat szerezni. :(

28. DéBe2012 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2016. júl. 24. 01:33

Köszönöm a tartalmas hozzászólást :)

Igazából teljesen jól érzem magam a kapcsolatomban, boldog vagyok, szeretve érzem magam és nem vagyok féltékeny azokra, akik folyton mással fekszenek.


Nem kitalálom, nem szeretek olyan dolgokat mondani, amit nem láttam, vagy nem tudom biztos kézből. Az lehetséges, hogy nem igaz, amit pl a lány mond nekem bizalmasan? Mégis annak mi értelme lenne, hogy pont nekem adja elő a r*, mikor jól tudja, hogy én az ilyesmit nem tartom helyesnek?


Biztosan gond van velem, mert nem vagyok ezzel kapcsolatban toleráns, az ilyen dolgokat sosem tartottam normálisnak. Én ilyen merev vagyok, próbáltam változtatni rajta, de nekem ez nem tetszik. Szerintem az állatok csinálják ezt, az emberek meg attól emberek, és felsőbbrendűek, hogy a szexelés mellett érzelmeik is vannak.

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 14:46
Ha ebben a közegben nem találsz barátokat, miért nem nézel szét máshol? Kötelező talán innen választani? Bizonyára akadnak az egyetemen kívül erkölcsösebb csoportok, amik tagjai jobban megfelelnek az elvárásaidnak.
26. Mutáns Jane (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 14:30
A te problémád a súlyos csőlátás (aminek a végeredménye a leegyszerűsített kategóriákban való gondolkodás, más néven skatulyázás). Amúgy meg minek foglalkozol vadidegen emberek magánéletével, ha a tied (állítólag) rendben van? Nem is értem.
25. c73db520ef (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 13:39

Jobb lenne, ha tobbet foglalkoznal a sajat eleteddel, a tanulassal, a jovoddel, a szerelmeddel.

Masok elete nem a tied, ne vedd magadra azokat.

24. MZsanett (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 13:05

Ez szerintem egy kicsit túlzás. Én is jártam egyetemre, de nem tapasztaltam ezt. Sőt, még gimiben sem. Milyen szakra jársz, ahol ilyenek az emberek?:D Nem lehet, hogy te látod rosszul? Tény, hogy vannak ilyenek is, de azért nem 10 emberből 9.


Viszont azt én is látom, hogy sokan megcsalják a párjukat. Szerintem azért van ez, mert ha a megfelelő társat keresnék, akkor a keresés egy kicsit sokáig tartana, és nem akarnak sokáig egyedül lenni. Így inkább összejönnek egy olyannal, aki nem "tökéletes", de azért valamennyire megfelel. Ha meg találnak jobbat, akkor...De hogy valakinek ez legyen a szórakozása, hogy megcsalja a párját és utána a számokkal dicsekedjen...hát nem tudom. Ez elég hülye viselkedés egy egyetemistához. Gimiben még elmegy, de egyetemen nem tudom elképzelni:D


Én egyetemen kimaradtam a bulikból, de nem sajnálom. Nem az én közegem volt, meg én gimi végén rengeteget buliztam, olyan sokat, hogy sikerült megunni.

23. Astaroth (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2016. júl. 23. 10:10
Köszönöm! :) Én is miután átmentem agrár egyetemre és ott végeztem el egy szakot, akkor tapasztaltam meg azt hogy lehet másképp is, van élet az egyetemen kívül - nem is akármilyen. ;) És azt a szabadságot jobban szerettem és szeretem a mai napig... :)
22. gribedli*** (válaszként erre: 5. - Astaroth)
2016. júl. 23. 10:05
Ezzel nagyon egyetértek:)
21. Astaroth (válaszként erre: 15. - 3d787b167a)
2016. júl. 23. 10:04

Ha nem bánod egy kicsit megcáfolnám, amit írtál. Igazad van abban, hogy mindenhol vannak ledér csajok és szexgép pasik illetve kivételek és normális kapcsolatok is, viszont vannak olyan helyzetek amikor a tömeg java része pszichológiailag tolódik egy adott, némi túlzással deviánsnak nevezhető irányba.


Volt szerencsém 1,5 évet lehúzni az állatorvosi egyetemen állatorvos doktori szakon, ráadásul kollégista voltam. A kollégium ivararánya: 20% fiú, 80% lány és gyönyörűen hoztuk a sziget-effektust, amit tanultunk ökológiából. :P :D Agyonhajszolt fiatalok, akik 5 évig mást se csinálnak csak ezer oldalakat magolnak félévente(!) és gyakorlatokra járnak és ki se mozdulnak a könyvtárból meg a kollégiumból, ha tényleg állatorvosok akarnak lenni. A hormonok pedig működnek, ráadásul mi a komplett élettanát tudtuk annak, hogy a szex hogyan termel endorfint és segít a stressz oldásában - nosza hát a fiúk szétosztották maguk között a csajokat, a többit pedig el tudod képzelni...


És ez semmi más, mint az összezártság, a folyamatos nagy nyomás alatt tartás és a beszűkülő lehetőségek - egy pszichológus olyan tanulmányt írhatott volna belőlünk, hogy öröm nézni. Aki nem bírta az alkoholba menekült vagy kibukott, a lemorzsolódási ráta ötöd évre 65-70% átlagosan. Én is kibuktam, mert nem bírtam a kötöttségeket, hogy nincs meg a lehetőségem arra hogy mást csináljak, hogy 5 évig csak a tankönyvek között éljek egy olyan légkörben, mint amit fent leírtam.


Ennek ellenére ne nézzen kérem senki furcsán az állatorvosokra, akik végig csinálták azok nagyon elkötelezettek és javarészt jó szakemberek. De van egy ilyen oldala is a képzésüknek...

20. gribedli*** (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 10:01

Szerintem nem néznek le amiatt, hogy neked csak egy van és az tartós, nekik meg még nem dobott a gép olyan fiút/lányt, akivel annyira összeillenek mint te meg a barátod, hogy ne kelljen megcsalniuk, otthagyniuk az ô partnereiket és ôk is együtt lehessenek vagy 6 éve.


Azzal miért kellene együtt maradniuk akit nem tudnak szeretni mert nem illenek össze vagy nem jó vele. Biztos azt gondolják, hogy te milyen szerencsés vagy, hogy elsôre megtaláltad a szívszerelmedet és fogalmuk sincs, hogy te az ô boldogságkeresésüket felszínesnek nevezed.


A mód, persze nem a legjobb, hogy csalják az aktuálist, de gondolom neked azokról is megvan a véleményed, akik nem csalnak senkit, csak sûrûbben váltogatják ôket mert még nem találták meg azt, aki nekik a legjobb.


Neked mi a véleményed errôl?

19. Miss Jane (válaszként erre: 15. - 3d787b167a)
2016. júl. 23. 09:49
Egyetem után is vannak ilyen tapasztalataim, a 30-as korosztályban, és a 40-esben is :), de mindig voltak, vannak kivételek.
18. bc681dac13 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 08:54

Ha mindig csak a szexen jár az eszed, többet kellene a tetsi szerelemet gyakorolni a lovagoddal. Meglásd, kinyílik a világ, egy csomó mást is érszre fogsz venni!

Csupán a nemi életük alapján megítélni embereket, maga a felszínesség.

17. Sirga
2016. júl. 23. 08:16

Nincs Veled semmi gond! A többiek így buliznak, Te meg máshogy - ennyi.

A fiam, a barátnője is 23 éves, egyetemista. 3 és fél éve vannak együtt, a hagyományos - Általad és általam normálisnak vélt - értékrend szerint. Úgyhogy nem minden egyetemista vágyik érzelemmentes, felszínes kapcsolatokra . :) Akik mégis, idővel azok is felnőnek. Ez a bulizás ideje, hadd csinálják!

2016. júl. 23. 07:54

Nem rég voltam én is egyetemista, és én azt szerettem benne, hogy ennyiféle ember jár oda. Voltak bulizós, kicsapongó arcok is, de sok komoly, rendes kapcsolatban élő embert is megismertem (a baráti társaságom is ilyenekből állt össze). Az egyetemen találkoztam néhány baptista emberkével is, akik esküvőig nem élnek nemi életet. Sőt, olyan párok is voltak, akik egyetem alatt összeházasodtak.

Vagy nagyon rossz helyen keresel, vagy az előítéleted elhomályosít.

2016. júl. 23. 07:34

Én is jártam egyetemre, és amit itt leírtál, erős költői túlzás.


Te csak azért ezt látod, mert ezt akarod észrevenni.


Mindenhol vannak ledér csajok, szexgép pasik, de vannak normális, szerelmes kapcsolatok is.


Azt kell mondanom, a hiba a te gépezetedben van.

2016. júl. 23. 07:30
Nem igazan foglalkoznek azzal, hogy masok mit csinalnak, hogyan elnek. Az egyetemi eveknek elobb-utobb vege. Ne turaztasd ezen magadat.
13. 342402de6d (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 06:51

Sok a szomorúság csalódottság benned?Ha erre figyelsz még több lesz.Miért kell mindenáron barát,abból a közegből ahol nincs?

Hatalmas a világ...

12. Miss Jane (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 23. 06:33
Milyen szakra jársz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook