Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kívülállónak érzem magam fórum

Kívülállónak érzem magam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. júl. 27. 12:52
Köszönöm ezeket a tanácsokat, tényleg meg kell próbálnom nyitottabbnak lennem mások felé, és lehet csak ennyi a gond.
100. massalhangzo (válaszként erre: 96. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 18:11
akkor probald levetni a gatlasaidat es megtanulni beszelgetni. azzal indulnak az ismerkedesek, baratsagok is
99. MZsanett (válaszként erre: 73. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 13:21
Nekem is hasonló társaságom volt régen, és én is azért lógtam velük, hogy ne legyek egyedül. De egy idő után maguktól alakultak a dolgok, mert annyira más utat jártunk, hogy eltávolodtunk egymástól, nem kerestük egymást, és kész, ennyi volt. Gáz, amit csinálnak, de ha ők ettől érzik magukat menőnek, akkor annyi eszük is lehet.
98. MZsanett (válaszként erre: 63. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 13:19
Jobb egyedül, mint rossz társaságban.
97. 388b941089 (válaszként erre: 96. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 12:00
Sztem te rettenetesen gátlásos vagy. :( Így nagyon nehéz barátokat találni, ismerkedni. Abban a közegben, ahol mozogsz, meg aztán esélyed nincs és meg is értem, hogy furcsán néznek rád.(na nem azért, hogy nem csalod meg a párodat, hanem amiatt mert ilyen visszahúzódó, zárkózott vagy) Nem nyitsz az emberek felé, félsz, vagy nem tudod, hogy indulj neki, nem tudom, de mintha picit szocializációs problémáid lennének. :S
2016. júl. 26. 11:32
Ezek nagyon jó tanácsok, az edzés úgyis rám fér. Kutyusomat szoktam vinni, de egyszer-kétszer ha össze is találkozunk más kutyázókkal annyira nem akartak nyitni felénk. Volt akinek nem tetszett az se, hogy az én kutyum az övé közelébe merészkedett. :/ De a tornázást lehet megpróbálom, csak össze kell szedni a bátorságomat, hogy egyedül, teljesen bénán odamenjek. :D
95. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - Bekacomb)
2016. júl. 26. 10:13
A legtöbb ember szeret magáról beszélni. Felteszel neki egy-két kérdést, és azon kapod magad, hogy szóhoz sem jutsz mellette. Én pl piláteszen azzal nyitottam a már összeszokott barátnőknél, hogy nem tudnának-e ajánlani a környéken jó kozmetikust. A többi jött magától.
94. Channa* (válaszként erre: 93. - Bekacomb)
2016. júl. 26. 09:50

Egy kicsit mindenképp szükséges, na meg az is, hogy ne otthon várjuk az új barátságokat.

Mint írtam, nekem nem is lenne szükségem új kapcsolatokra, de valahogy mindig alakul.


Van olyan volt kollégám pl. akivel 1999. óta nem dolgozok együtt, de ennek ellenére rendszeresen emailezünk, telefonon is beszélünk, és évente többször találkozunk is. Ápolni kell a kapcsolatokat, ahhoz, hogy maradandóak legyenek.


Azt gondolom, hogy pl. eljárni tornázni nem nagy dolog. Én mindig itthon tornáztam, aztán egyszer beszélgettünk a barátnőmmel, hogy keressünk egy helyet, ami tetszik, így találtuk ezt, ahova járunk. Bénák voltunk az elején, de nem foglalkoztunk vele, aztán most már az újak bénák:D


Jó, az biztos, hogy nekem egyszerűbb, mert ugye van barátnőm, akivel belekezdhetek pl a tornába, de én egyedül is elmennék.

93. Bekacomb (válaszként erre: 92. - Channa*)
2016. júl. 26. 09:44
Ez de szuper! Remek, hogy ennyi jó ismerősötök van. :-) Talán a kulcs abban is rejlik, hogy tényleg ki kell mozdulni otthonról, illetve kicsit kilépni a komfort zónából.
92. Channa* (válaszként erre: 90. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 09:42

Idegenekhez én sem mennék oda:D

De pl. 5 éve járok tornázni, ahol szintén elég jó barátságok alakultak ki.

Van, hogy a tornáról beszélgetünk, de van akivel már olyan szintre eljutottunk, hogy megosztottam vele pl., hogy elpusztult a cicánk:(

Tehát, egy edzőterembe, ha lemennél, simán találhatnál barátokat.


Meg a kollégák. Most jött hozzánk 2 hónapja egy 25 éves lány, és nagyon jól érzi magát köztünk. Mi 7-en vagyunk az irodában és sok dologról szoktunk beszélgetni, kezdve az időjárástól, egészen a gyerekekig, lakásfelújítás, stb., és még bulizni is el szoktunk menni együtt.

Én szomszédolni nem szoktam, de volt olyan lakásunk, ahol egy idős néni, szinte a barátnőm volt:D

Sőt! A gyerekem haverjaival is tök jól el vagyok. Persze velük nem mennék el sehova, de ha itt vannak nálunk, akkor mindig fecserészek velük, aztán jön a visszajelzés, hogy milyen jó fej szülei vannak:DDDD


Ha lenne egy kutyád, akkor a kutya sétáltatósak is szóba jöhetnének:D A barátnőmnek rengeteg ilyen ismerőse van, és már van amelyik jár velünk tornázni is, és készülünk közös kerékpár túrára.


És még sorolhatnám.....

91. Bekacomb (válaszként erre: 90. - DéBe2012)
2016. júl. 26. 09:29
Hú, ezzel nekem is vannak gondjaim. Nem tudok odamenni idegenekhez csak úgy csevegni. Ha valaki csak egy icipicit is nyit felém, nincs gond, rögtön megnyílok. De én képtelen vagyok kapcsolatteremtésre. Nálad is ez a helyzet? Mert akkor kezet rázhatunk. :-)
90. DéBe2012 (válaszként erre: 87. - Channa*)
2016. júl. 25. 20:44

Büfében szoktam lenni, egy sráccal, de valahogy vele nem kerültünk olyan nagy barátságban, meg amúgy sem hiszem, hogy a párom örülne neki.


Lehet máshol kéne próbálkoznom, csak nem nagyon tudok nekikezdeni, hogy menjek oda bárkihez "szia, barátkozunk?", ez már nem az óvoda, lehet kikacagnának. :/

2016. júl. 25. 18:48
gondolom találtál már megoldást a problémádra.
88. moonlight13 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2016. júl. 25. 18:46
:D
87. Channa* (válaszként erre: 85. - DéBe2012)
2016. júl. 25. 18:32

Sajnálom!

És azóta nem sikerült találni...

Azt írtad, hogy dolgozol is? Ott sem sikerül? Nem jársz tornázni? Tényleg csak az egyetemisták vannak körülötted?

86. Channa* (válaszként erre: 84. - Massalhangzo)
2016. júl. 25. 18:30
Hát persze, hogy majdnem mindent tud:D
85. DéBe2012 (válaszként erre: 75. - Channa*)
2016. júl. 25. 18:27

Nincsenek. Az általános iskolás legjobb barátnőmmel néha találkozunk, de évente kb 3x.

A gimis barátnőm gimi után közölte hogy ő nem akarja tartani a kapcsolatot, mert most egy új életszakaszba lép, és új embereket akar maga köré, meg másik városba ment.

84. massalhangzo (válaszként erre: 81. - Channa*)
2016. júl. 25. 18:22
nemcsak a szexrol van szo, de azt gondoltam, minden baratno pletyizik a maganeleterol, kinek mondana el, ha nem egy baratnonek :D
83. Channa* (válaszként erre: 82. - Moonlight13)
2016. júl. 25. 18:09
Nekem meg az az érdekes, amikor a barátnő 'jólértesültebb', mint a pasi:DDD
82. moonlight13 (válaszként erre: 81. - Channa*)
2016. júl. 25. 18:04
Érdekes! :D
81. Channa* (válaszként erre: 80. - Massalhangzo)
2016. júl. 25. 18:02
Nem, nem! Van rengeteg más téma a szexen kívül:D
80. massalhangzo (válaszként erre: 78. - Channa*)
2016. júl. 25. 17:56

azt hittem, minden baratno pletyizik a pasikrol, szexrol :D


de te akkor nyitottabb szemelyiseg vagy, mert tenyleg az ember barmilyen korban szerezhet uj baratokat is, es kell legyenek, meg ha messze is visz az elet, azert manapsag meg a kapcsolattartas is konnyu

79. moonlight13 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2016. júl. 25. 17:54
Érdekes volt, ahogy olvastalak, az jutott az eszembe, hogy nekem vannak olyan barátnőim még iskolás korunkból, akik több tíz éve megmaradtak, és nem feltétlenül értek mindennel egyet velük, mégis jókat tudunk beszélgetni, nevetni. Sokat gondolkodtam már ezen, hogy valójában egy csomó dologban teljesen más a felfogásunk, mégis a közös múlt, a gyerekkor valahogy összetartja a barátságunkat. Nem kell mindenben egyetérteni egy barátnővel. :)
78. Channa* (válaszként erre: 77. - Massalhangzo)
2016. júl. 25. 17:44

Igen, ezen mindenki meglepődik:D

Még réges-régen a férjem is csodálkozott ezen, de már nem fura neki ennyi idő után:DDD



Igen, fura, ha valakinek huszonegynéhány évesen nincsenek barátai. Nekem van többféle, ezen jól szoktak szórakozni a szintén barátaim. Mert van a legjobb barátnőm, vannak a barátnőim, van nem százas barátnőm, van munkanélküli barátnőm, van tornázós barátnőm és még sorolhatnám:D

Van amelyikkel elmegyek bulizni, van amelyikkel csak tornázni, van amelyikkel csak kávézgatni, stb. Mert ugye mind különböző, nem mindet érdekli ugyan az. Van olyan, akit behoztam a baráti körbe is (ez igen ritka). Van, amelyiket ismeri a férjem, van amelyiket nem. Nem, nem azért, mert esetleg féltékeny lennék, hanem azért, mert tudom, hogy a férjemet idegesítené:DDDD

77. massalhangzo (válaszként erre: 75. - Channa*)
2016. júl. 25. 17:37

ilyet is eloszor hallok, hogy baratnok nem pletykaljak ki a pasikat :D


de igazad van abban, hogy ha valakinek nincsenek baratnoi, baratai, az nem egy termeszetes allapot, mert akkor obenne van valami, ami miatt nem alakultak ki ilyen szoros kapcsolatai. van, akit nem is zavar, mert maganak valo, akit zavar es szeretne baratokat, az tud valtoztatni, ha felismeri magaban, mi az akadalya ennek

76. Channa* (válaszként erre: 74. - Massalhangzo)
2016. júl. 25. 17:37
Igen, ha valaki szerintem úgy viselkedik, ami nekem nem fér bele, akkor azzal nem találkozgatok, ha meg az illető valamelyik barátom vagy barátnőm, vagy jó ismerősöm, akkor lazán közlöm vele, hogy ez szerintem gáz. És nincs harag, mert vagy nem meséli el nekem, vagy nem teszi akkor ha ott vagyok, vagy egyszerűn azt gondolja, hogy van abban valami amit mondok, és nem csinálja tovább....És persze nincs belőle harag sem.
75. Channa* (válaszként erre: 73. - DéBe2012)
2016. júl. 25. 17:33

Ha egy társaságban bármiért rosszul érzed magad, akkor nem kell odajárni!

Máshonnan is lehet jó ismerősöket szerezni, akikkel úgy töltöd el az idődet, ahogy te szeretnéd. Azaz, ne erőltesd ezt....


Neked nincsenek régi barátaid, csak a párodnak? Az, hogy lehet? Nincs barátnőd?


Ha valóban nincs barátod, azért kíváncsi lennék rá, hogy miért? Nekem pl. a barátaim már gyerek korom óta meg vannak. Velük szoktam bulizni, illetve a kollégáimmal is, ha épp kedvem van hozzá.


Őszintén bevallom, hogy a barátnőm 40 éve a barátnőm, de semmit nem tudok a szexuális szokásairól, ahogy ő sem az enyémekről:D Persze, az enyém nem is lehet túl érdekes, ugyan is férjnél vagyok lassan 28 éve. Sosem érdekelt, hogy ki, kivel, hányszor, mikor, stb. feküdt le, az sem, hogy akar e valaki valakivel. Nálunk ez sosem téma. A barátnőimet 9 éves koruk óta ismerem, és ennek ellenére nem tudok semmi ilyet róluk, és persze az újabb ismerőseimről sem tudok semmi ilyet, ezért nekem nagyon fura, hogyha valaki ilyen szinten informált egy másik emberről. El nem tudom képzelni azt, hogy milyen esemény kapcsán közli valaki a másikkal, hogy reggel Tomival, este meg Janival feküdtem le.

Persze az más, hogy látod őket csókolózni, de ez még nem jelent semmit szinte....

74. massalhangzo (válaszként erre: 73. - DéBe2012)
2016. júl. 25. 17:24

szerintem egyszeruen lepj ki a komfort zonadbol. akikkel nem erzed jol magad, ne torodj veluk. az jo, ha erzed, hogy nehezen nyilsz es nem mozdulsz, mert legalabb tudod, min kell valtoztatnod. probald lazabban venni, nem feltetlenul oribarikat keresni, csak ismerkedni, kikapcsolodni. a baratsagok maguktol alakulnak majd


de olyannak, akivel jol kijossz, de gaz dolgai vannak, siman meg is mondhatod. a baratok formaljak egymast. ugyanolyan jo hatassal lehetsz masra, mint rad valaki

2016. júl. 25. 16:37
Az a helyzet, hogy tényleg beragadtam egy társaságba, ebben igazatok van. Főleg azért mert nehezen nyitok mások felé. Először örültem, hogy végre tartozok valahova, és megismertem ezeket az embereket, aztán szép lassan - nem első látásra, hanem évek alatt - döbbentem rá, hogy nem vagyok ide való. Eleinte még annyira nem zavart, hogy egy-két "barátom" ilyen kicsapongó volt, de az évek során olyan dolgokat megcsináltak egymással is, velem is, meg annyira más irányba mentek, mint amerre én... nem tudom értitek-e. És az a baj, hogy már egyértelműen látom, hogy ők ilyenek - én sosem leszek ilyen. Ők is látják, meg is bántanak vele, hogy én még biztos szűzike vagyok, meg csodálkoznának ha kiderülne, hogy le is feküdtem a barátommal nem csak mosolygunk egymásra. És egyre inkább csak rosszul érem magam, aztán próbáltam másfele fordulni. Megismertem egy lányt, művészetis, máshova jár. Örültem neki, mert párja van, és úgy tűnt megtalálta a zsák a foltját, eljártunk mindenfele, és ahogy jobban megismertem derültek ki a dolgok, hogy igazából folyamatosan csalja a párját, és oda a közös ágyukba viszi fel a pasikat amíg a barátja dolgozik, meg ilyenek...Ezután őszintén lehet, hogy felszínes vagyok, de nem tudtam rá úgy nézni, ahogy addig, a párja szemébe meg főleg nem tudtam belenézni ezzel a tudattal. Valahol biztos vannak hozzám hasonló felfogású emberek, de hogy nagyon rosszul választok valamiért, az biztos. :(
72. túrógombócka (válaszként erre: 70. - DéBe2012)
2016. júl. 25. 16:32

mondom én, neked csak 1-2 ilyen kis ribizlivel van bajod, és ezt vetíted mindenkire.

mondjuk a te habitusoddal nem feltétlenül buliban tudsz haverokat szerezni, hanem inkább az órákon, tanulás közben. esetleg edzésen.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook