Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kivenni a bölcsiből vagy sem? fórum

Kivenni a bölcsiből vagy sem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Cippora (válaszként erre: 60. - Zebra25)
2014. máj. 5. 22:43

Én is ebben bízom,sőt biztos vagyok benne,hogy hatalmas különbség van kruppnál 2 meg 4 év között.Már nálunk is látszik,hogy 1,5 évesen még majdnem megfulladt,2,5 évesen már sokkal enyhébb volt.Most meg már mindjárt 3,azt mondják innentől vízválasztó,mert 3 éven túl már nem szokott súlyos krupp lenni.

Szerintem jól döntötök,ha megoldható így,akkor mindenképpen jobb lesz neki!

60. Zebra25 (válaszként erre: 59. - Cippora)
2014. máj. 5. 20:59
Nyár elejéig marad, mert sajnos nem nagyon tudom vizsgaidőszak alatt megoldani a felügyeletet, de már csak kb 6 hét. Ha minden igaz, akkor lehet, hogy jövő szeptemberig nem is fog menni. Addigra majd 4 éves lesz, talán kicsit jobban fogja viselni.
59. Cippora (válaszként erre: 58. - Zebra25)
2014. máj. 5. 20:46

Nem.Már 1 hónapja nem jár,és azóta teljesen egészséges Hál' Istennek.Komolyan felbecsülhetetlen ez most nekünk,ő is sokkal kiegyensúlyozottabb,én úgy látom.

Ma beírattam oviba,ha felveszik szeptembertől megy,nem tudom mi lesz,gondolom akkor sem ússzuk meg.Úgy vagyok vele,ha megint bedurvul a betegeskedés,akkor halaszt egy évet és 4 éves 4 hónaposan már tényleg megy (de akkorra már csak kifele megy a kruppból) meglátjuk.Azért jó lenne ha idén összejönne az ovi...

Te döntöttél?Marad bölcsibe?

2014. máj. 5. 14:25

Cippora, mizujs? nálatok most nem jött elő?

Nálunk megint kemény 4 nap volt:(

57. Cippora (válaszként erre: 56. - Zebra25)
2014. ápr. 10. 15:51

Ki tudja,legalább már lenne egy támpont ha ki ad valami allergiát vagy érzékenységet.Bár kifejezetten allergiás tünetei nincsenek semmitől,de már annyi helyen kivizsgáltattuk,ez is belefér.Ha ki is mutat valamit,úgyis évente megismételtetem.


Igen,most 4,5 hónap pihi :) kicsit fáj a szívem,de ez a gyerek érdeke,ez biztos,aztán remélem érni fog valamit.

56. Zebra25 (válaszként erre: 55. - Cippora)
2014. ápr. 10. 11:57

Látod, nekem 5 éves kort mondott a doki,h ogy addig hiába vizsgálják a tejallergiát, nem ad hiteles eredményt.

Örülök, hogy alakultok, aztán majd pár hónap múlva kezditek az ovit.

2014. ápr. 10. 11:46

Köszi,mi már jól vagyunk,éjszaka csendben aludt.Napközben még el-el köhinti magát,de többnyire hurutos,szerintem már nem lesz gond.Taknyosnak már nem taknyos.

Én adok neki mindent,nagyon szereti a tejtermékeket,de májusban megyünk allergia vizsgálatra,és az meg látjuk mit mutat.Nekem is mondták,hogy az allergia is kihozhatja az állandó kruppot,bár én kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban de meglátjuk.3 éves kor alatt elvileg nem ad hiteles képet az allergia teszt azért várjuk ki hogy betöltse a 3-mat.Kiváncsi leszek.


Amúgy ma kiiratkoztunk hivatalosan a bölcsiből,hát fájt a szívem rendesen,főleg,hogy jött oda a lányom kis barátja,és kérdezte,hol a lányom,nem hoztam??? Azért a gondozóink aranyosak voltak,mert mondták,hogy nyugodtan menjünk majd amikor szeretnénk egy kicsit játszani.Nem gondoltam,hogy ezt lehet,de akkor majd nyáron beviszem olykor,biztos örülni fog neki.Egyenlőre nem emlegeti a bölcsit,pedig nagyon szeretett járni,de

úgy látom egyáltalán nem fogja megviselni.Most nagyon anyás,a sok kórhát,betegeskedések kicsit kiakasztották szegénykémet.

54. Zebra25 (válaszként erre: 51. - Cippora)
2014. ápr. 10. 10:39

Ilyenkor adsz a lányodnak tejterméket egyébként?

Ilyenkor én nem adok egyáltalán, de azon gondolkodom, hogy vissza állunk a tejmentes étrendre.

Volt egy kis tejallergiája, de úgy kinőtte a doki szerint. Tejet még most sem iszik, de néha 1 joghurt lecsúszik, más tejtermék nem igazán. Vagyis néha egy kis túrudi. De nem mindennapos. Csak ugye én a főzeléket tejföllel habarom, szóval mégis jut valamennyi.

53. Zebra25 (válaszként erre: 50. - Cippora)
2014. ápr. 10. 10:27

Most az ugató köhögés már alább hagyott, de köhög még azért meg borzasztóan taknyos.

2 éves és 3 hónapos most.

Ti, most, hogy vagytok?

52. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2014. ápr. 10. 05:41
...talán ezt a betegséget" vizsgáltasd ki inkább. Ugyanezekkel a tünetekkel küszködött a sógornőm,mire kiderült,hogy allergiás a kislány. Addig viszont rengeteg gyógyszerrel tömték :(
2014. ápr. 9. 22:20
Ú,most olvasom,hogy ebben az évben még csak 3 hetet volt bölcsiben...hááát,akkor szerintem nem igen éri meg maradnotok.Járt eddig minden hónapban egy hetet,a többin meg beteg volt...
50. Cippora (válaszként erre: 49. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 22:19

Az enyém egyenlőre nem emlegeti (pedig ő is imádott járni) igaz még csak napok teltek el.Kiváncsi vagyok mikor fogja felhozni.Most az ovival van elfoglalva,annyira fel lelkesítettem :)

Azért gondold át jól.Az egészség az első,de ha nem olyan nagyon durván beteg,akkor talán megéri ha marad.Mennyi idős pontosan?

49. Zebra25 (válaszként erre: 48. - Cippora)
2014. ápr. 9. 22:07

Nem:(

Ma is emlegette a bölcsit, a pajtikat.

Most talán húsvétig biztos nem megy bölcsibe, addig eldöntöm:(

48. Cippora (válaszként erre: 44. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 22:01
Egyébként döntöttél már?
47. Cippora (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 22:00
Persze,muszáj mert amúgy is nagyon szeret csavarogni :) Érdekes,mert mindig annyi emberrel találkoztunk,gyerekekkel,jöttünk-mentünk nem volt agyon féltve,és még sem volt soha beteg,nem is álmodtam,hogy a bölcsi ennyire megbetegíti.Nekünk bronhititisz,heveny garatgyulladás,heveny gégegyulladás volt márciusban megspékelve egy kis kötőhártya gyulladással,rohamszerű ugató köhögéssel, 40,5 fokos lázzal...na mondjuk ez még a kruppTól is rosszabb volt.Végig is fertőzte az egész családot.
46. Zebra25 (válaszként erre: 41. - Felhőjáró)
2014. ápr. 9. 21:58

Azért borzasztó ez .

Sajnálom, hogy ezen ti is keresztül mentetek.

45. Zebra25 (válaszként erre: 41. - Felhőjáró)
2014. ápr. 9. 21:57
Rectodel van itthon nekünk is. A másik nincs, de van helyette más hasonló hatású szer.
44. Zebra25 (válaszként erre: 40. - Cippora)
2014. ápr. 9. 21:56
Egyenlőre tényleg használ(le is kopogtam). Nem szeretnék többet kórházba menni, az pokoli car volt.
43. Zebra25 (válaszként erre: 39. - Cippora)
2014. ápr. 9. 21:55

Most gyógyult ki egy hörghurútból kb 1 hete.:( Azért köhögött annyit, az meg lett egy gégehurutból:S

Azért majd biztosan fogtok járni néha közösségbe, baba-mama klubba pl.

42. Zebra25 (válaszként erre: 38. - Cippora)
2014. ápr. 9. 21:53
Igen, szoktam hallani, hogy majd kiszakad szegény gyerek tüdeje úgy köhög, de beviszik a bölcsibe. Meg óvodai gyakszin tapasztalom, hogy mi megy ott is. Úgy hozzák be a gyereket, hogy az egyik szeme úgy be van csipásodva, hogy nem bírja kinyitni a szemét, de se egy szemcsepp se semmi:(
2014. ápr. 9. 18:08

Végigolvastam a fórumot és nagyon sajnálom mind a gyerekeket és mind a szüleiket, mert tudom milyen betegség és mivel jár.

Igaz az én gyerekeim már felnőttek de kijutott nekünk is belőle.Rohammentő vitte kórházba olyan mértékű volt a gyulladás és az elzáródás a légcsőben.Orvos, orvos után jött míg találtunk egy magyon jó tüdőgyógyászt akinek igazán sokat köszönhetünk.A Rectodel kúp sokat segített és mikor nagyon nagy gáz volt akkor szednie kellett a prednisolon tablettát.Tudom erős gyógyszer de akkor az életét mentette meg.

Ma már erős egészséges felnőtt 21 éves fiatalember és nyoma sincs a kruppnak.

40. Cippora (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 15:08
Hát apám én meg azt hallottam,ez kruppra nem jó mert befulladhat tőle :O Pedig volt,be is kentem neki,aztán jól rám ijesztettek ezzel,ki is dobtam...mondjuk én nem láttam semmi látványos javulást tőle,de az jó,ha nektek segít.
39. Cippora (válaszként erre: 35. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 15:06

Nekem mindig csak ugatva köhög.Hurutosan max akkor ha már jön kifele a kruppból.


Nagyon aranyos gondozó nénijeink vannak (voltak) a gyerekek is,nagyon jó kis csapat,úgyhogy fáj a szívem,és nekik is.Azt mondta a gondozó nénink,hogy sajnálja,de megérti!Ő is látja mennyit kínlódunk.Holnap megyek elintézni a papírokat,meg viszek nekik egy kis apróságot köszönetképpen,mert tényleg nagyon lelkiismeretesek,gondoskodóak voltak.Nemhiába imádta a lányom a bölcsit.Most kíváncsi leszek mit fog szólni,hogy nem lesz bölcsi.Bár mondtam neki,de nem hiszem,hogy túlzottan felfogta mit is jelent ez.

38. Cippora (válaszként erre: 33. - Bibity)
2014. ápr. 9. 15:02

Nekem két fajta antibiotikumot is beszedett márciusban mert nagyon durva bronhititisze lett,és mégis 4 nap elég volt a bölcsiből,hogy lebetegedjen.

Szerintem az a gond,hogy sokan betegen viszik a gyereket,aki meg hajlamos rá,rögtön elkapja.


A broncho vaxom annyit segített,hogy az évben januárban végig járt,semmi baja nem volt,februárban bekruppolt,de egy hetet volt otthon,de nem került kórházba.Ez a jó széria március közepéig tartott,azóta megint beteges.Gyakorlatilag csak addig volt jól míg szedte.Mondjuk nekem már ez is jó volt.

2014. ápr. 9. 14:32
Babyluuf kencét próbáltátok már? Én úgy érzem egyébként, hogy az ment meg minket a kórháztól csak. Most a délutáni alvás előtt nem kentem be a hátát, de hallom, hogy fulldoklik már a sok köhögéstől:( Este is ha nem kenem, akkor nagyon rossz, miután bekenem, abba is marad a köhögés. Mostmár ha ilyen köhögősen beteg, akkor autómatice kenem lefekvés előtt a hátát.
36. Zebra25 (válaszként erre: 33. - Bibity)
2014. ápr. 9. 12:56

Ha kell az antibiotikum akkor kell. Én örülök neki, hogy van, mert sokszor csak az segített. Ésszel kell használni és akkor tényleg segít.


Picinek nem viszi haza a betegségeket?

35. Zebra25 (válaszként erre: 32. - Cippora)
2014. ápr. 9. 12:55

Most azt mondta a doki, hogy ez az esős párás idő tett be ennek a carnak. Azért is jött elő nekünk is a napokban. Most be vagyok tojva, mert most megint olyan az idő. Taknyos, nyálkás, párás. Tudja a fene:(

Én meg azt hittem, hogy itt a tavasz, itt a jóidő, szeptemberig vége ennek a kruppnak, de nem.....mégsincs vége.

Nálunk is ez van. Egyszerűen nem tud rendesen meggyógyulni, jön a következő.

Most volt beteg 2 hete, hogy kapott antibiotikumot, de még a hétvégén is köhögött, de nem ugatósan. Na, kedd hajnalban úgy elkezdett ugatva köhögni, azt hittem nem hallok jól.

Bölcsibe mit szóltak, hogy nem mentek?

34. bibity (válaszként erre: 32. - Cippora)
2014. ápr. 9. 12:11
A bronchovaxom mennyit segített? Nekünk most írták fel.
33. bibity
2014. ápr. 9. 12:09

A fiam is kb. ennyit volt oviban idén, vagy kevesebbet:( ráadásul bölcsiben is beteges volt, most ovis kiscsoportos, és még rosszabb! Szeptembert tüdőgyuszival kezdtük, volt intenzíven is :( bölcsiben nem volt ilyen súlyos! Nem tudom én sem, mi van... Most a picivel itthon vagyok, így a nagy annyit van itthon, amennyit kell, de sajnálom szegényt a sok betegség miatt! Idén én is mindent elkaptam... De az ovistársak rettenetesen hiányoznak neki, ha jól lesz, akkor azért fog menni.

Nehéz a helyzetetek, nem tudom, mi a jó döntés! Itt csak az anyai megérzésedre lehet hallgatni...

Személyes véleményem, hogy betesz a gyerekeknek, hogy nem kezelik ki őket antibiotikummal... Tudom, fúj antibiotikum, de most meg folyamatosan betegek a gyerekek... Szerintem ez most az orvosok ámokfutása, hogy szinte soha nem adnak, csak ha már nagy a baj. Meg kéne találni a középutat.

32. Cippora (válaszként erre: 30. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 11:49
Nem sok mindent.Kúpot kellett neki adnom,cetirizin,calcium,acc meg inhalálok.Most adok neki egy kis cataflan cseppet is,mert szombat,vasárnap húzó légzése volt,hétfőn már szinte semmi baja,erre tegnap elkezdett veszettül ugatni,ma ismét csak néha köhécsel.Nem értem én már ezt.Tegnap amúgy is 23 fok volt,és mégis.De nekem már szeptemberben megkezdte a kruppolásokat,kicsit kikészültem mostanra idegileg gondolhatod.Úgyhogy én ezért döntöttem el,hogy kiveszem,mert valószínüleg mindig felülfertőződik a bölcsiben.2 éves koráig egyszer kruppolt,sosem volt beteg,azóta meg mióta bölcsis...mindenfele vittem,kivizsgáltattam,amit csak lehetett,minden készítményt megvettem,kipróbáltam,és semmi.Egsézséges,csak kruppra hajlamos majd kinövi-ez mondják.A broncho vaxom ami ideig-óráig segített,annak adok majd még egy esélyt szeptemberben.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook