Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kivel illik tölteni a húsvéti ebédet? fórum

Kivel illik tölteni a húsvéti ebédet? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 27. 02:12
nyuszikával
2008. aug. 27. 19:41
szülőkkel
52. d541350465 (válaszként erre: 51. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 26. 14:44
Milyen igaz....
2008. márc. 26. 14:42

Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle.

Márai Sándor

50. fe6fe7671f (válaszként erre: 48. - Gabcsyka)
2008. márc. 25. 17:44

Hát nem könnyű az eseted. Sőt. Nagyon reménytelennek is látszik.

Ne értsd félre, hogy azért írok ilyeneket, mert nekem nem sikerült a kapcsolatomat anyósommal helyre hozni, azért Neked még sikerülhet. Csakhogy nálad is ugyanolyan gondok vannak... és a fene vinné el, most újra élem azokat a történéseket, amiket egyszer végig szenvedtem. Ugyanolyan indulatok vannak még most is bennem (pedig anyós már nem is él).

Nem tudom, hogy mi lenne a jó, én csak elmondtam a véleményemet.

49. gabcsyka (válaszként erre: 44. - 91d4989ab9)
2008. márc. 25. 15:38
Talán valamivel, de én szívből kívánom Neked, hogy győzd le a mamát!!
48. gabcsyka (válaszként erre: 45. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 25. 15:36
Szia! Dehogy veszem uszításnak, ezerszer átgyötrődtem már ilyen és még hasonló eseteket. Megette a fene az egészet, az okos anyja meg szigorúan azt az elvet vallja a férfi az úr a háznál... Persze az apósomnak hallgass a neve. A kisebbik fiáék a múlt héten váltak el 1 évi házasság után. Anyósomékkal egy telken laktak, ha csak a fele lenne igaz annak, amit a (sajnos) volt sógornőm elmesélt, már az untig elég lenne....De neki nem akadály, hogy mi nem lakunk ott...
47. LoLiNa
2008. márc. 25. 13:07
A párommal és a gyermekeinkel :)
2008. márc. 25. 12:51

Szia Gabi!


Változás?? Várom a privát üzenetedet!!


Tudom, h nehéz!! :(

45. fe6fe7671f (válaszként erre: 42. - Gabcsyka)
2008. márc. 25. 11:52
Gabcsyka! Ha szeret, akkor meg bizonyítsa be azzal AHOGY viselkedik veled. A szavak semmit nem érnek, a TETTEK az igaziak! Mondani bármit lehet, mert nem látod, hogy mi van az agyában. AMIT TESZ, az a lényeg! Szerintem. De nehogy uszításnak vedd ám! Csak nagyon sajnállak, mert én végig csináltam ezeket az első férjemmel.
44. 91d4989ab9 (válaszként erre: 42. - Gabcsyka)
2008. márc. 25. 08:31
Mi még nem élünk együtt, talán igy könnyebb.Főleg most, hogy a párom tegnap délben váratlanul beállitott azzal hogy itt alszik:))))
43. c6bb843c62 (válaszként erre: 42. - Gabcsyka)
2008. márc. 24. 21:50

Két ember szeretheti egymást, igazán, szívből. Hogy mégis miért vannak nézeteltérések?? MERT NEM ILLENEK ÖSSZE. Ezt elfogadva, le kell lépni!!!


Mindenkinek megvan valahol a párja. Az élet jeleket ad le, ha rossz úton jársz!!


Ha nem dekódolod azokat, ismét belecsúszol, és szenvedsz.


Annyira ismerős, de sztem mindenki életében előfordult már valamely téren.

2008. márc. 24. 20:59
Sziasztok! A helyzetünk mit sem változott az elmúlt 24 órában, milyen meglepő. Zsuzsa, én nem tudom elviselni, hogy folyamatosan a háttérben legyek az édesmama miatt...Tavaly május 9.-én engedtek haza a kórházból a lányunkkal együt, császárral szültem meg végülis a gyereket, délben hazahozott bennünket, kb. 3 óra múlva az anyjánál volt. Az öccse szólt neki, hogy figyelj már te nem tévedtél el... Oké nem voltunk egyedül, mert itt volt velem az anyukám nade akkor is...Ilyen történeteket tudék írni még legalább 100-at. Eddig csak reménykedtem, hogy hátha megváltozik, de mostmár nem igazán látom a kiutat--pontosabban egyetlen kiút létezik. Petrak, abban igazad van, hogy olyat keres, mit az anyja, az első szerelme egy tőle 15! évvel idősebb nő volt, és 4 évig tartott a kapcsolatuk, aminek a csaj vetett véget. A (még) férjemet az anyja 18 évesen szülte. Állítólag a nagy szerelem mindeben az anyósomhoz hasonlított. Sokszor megkérdeztem már tőle, hogy miért pont engem vett el, erre mindig azt a választ kapom, mert szeretlek. Ha-ha-ha
41. fe6fe7671f (válaszként erre: 39. - 91d4989ab9)
2008. márc. 24. 11:45

Ha meg tudod állni, hogy nem szólsz, akkor lehet, hogy sikered lesz, de én azt is megpróbáltam. Akkor is ment részéről az, hogy beleszólt a mindennapi életünkbe - amit szintén nem hagytam szó nélkül.

Például: fizetés napján eljött a munkahelyünkre (együtt dolgoztunk), és várta a fiát, hogy adjon neki pénzt, mert éhezik!!! Kikértem magamnak, hogy rongyos, szakadt ruhában, harisnyában odajöjjön fizetés napján a bejárathoz, és égessen mindkettőnket! Nála ez szokás volt, mert a volt férje elitta az egész fizetést, ha nem vette el tőle azonnal!

De mi az, hogy az ÉN FÉRJEMTŐL az anyja elvegye a pénzt!

Nagy balhét csináltam, de nem bánom. És most már azt sem bánom, hogy anyja halála után nem javult a helyzetünk, mert ő ugyanolyan, mint anyja volt.

40. fe6fe7671f (válaszként erre: 38. - Gabcsyka)
2008. márc. 24. 11:37

Hát ahogy leírod Gabcsyka! Nagyon úgy tűnik így kívülállóként, hogy ezt nem fogod tudni helyrehozni.

Akkor változik a helyzet, ha már nem lesz az anyja, de akkor is inkább a "vérrokonait" fogja választani és nem téged/titeket. Mert neki TE NEM OLYAN VAGY, mint az anya. Ő ugyanolyant fog keresni magának, mint amilyen az volt.

Csak azért írom, mert a volt férjem jóédesanyja is meghalt, de nem javult meg a kapcsolatunk. Max. 48 (!!!) másodpercet vagyunk képesek veszekedés nélkül tárgyalni. :)

Ő anyja halála után a TESTVÉREIT választotta. Azt mondta, hogy mi nem vagyunk rokonok. Hát az igaz, hogy nem vérrokonok, de a házassággal azért valmilyen rokonságba mégiscsak kerültünk, nem :) Olyan ökör! És köszönhetjük mindketten annak a JÓédesanyjának, aki annyira önző, hogy nem képes megválni attól, ami - őszerinte - az övé. Hát nem sok jót írtam, ugye? Bocsi.

39. 91d4989ab9 (válaszként erre: 38. - Gabcsyka)
2008. márc. 24. 10:11
gaby lehet hogy egy pasival járunk?:))) na jo csak vicc, de ezek a dolgok nálunk is megvannak. pl. nyaralni voltunk külföldön és ő folyamatosan hazatelozgatott aztán én persze kiakadtam hisztiztem egyet azóta persze csak a hisztire emlékszik:)))) én többet nem hisztizek az anyja miatt ez fix, mert csak elvaditom vele magamtól és épp ez a cél részükről:)
38. gabcsyka (válaszként erre: 36. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 24. 04:25
Ő soha nem fog pszichiáterhez fordulni, neki teljesen normális ez a fajta kapcsolat az anyjával. Minden szálat az anyja mozgat a háttérből, nem vagyok hülye hamar leszűröm, hogy kinek az ötlete volt ez vagy az. Naponta több órát beszél vele telefonon--még szerencse, hogy ingyen van--és mident de mindent elmesél neki, azt is, hogy mivel védekezünk. Szerinted menthető még a dolog?? Én már nem hiszem....
37. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Gabcsyka)
2008. márc. 24. 00:26
Szerintem teljesenérthető,hogy megbántódtál.De magamból kiindulva,én soha nem azzal töltöm az ünnepeket-most sem,hogyférnél vgayok-akivel illik,hanem azzal akivel szeretem együtt tölteni.Szóval nem az a lényeg,hogy kinek volt igaza,és mi illik,,hanem hogy a férjed,hol szeretne ünnepelni.Ha ő családjával akar ünnepelni,mert velük szereti elkölteni az ünnepi ebédet,akkor tegye azt,csak akkor elég sanálatos,hogy inkább velük van,mint a feleségével meg a gyermekével.Gondold végig,Te az illem alapján hoználdöntést,ha neked kéne,vagy az alapján,hogy hol érzed jól magad?!
36. fe6fe7671f (válaszként erre: 35. - RLindi)
2008. márc. 24. 00:23

Sajna ez a tapasztalat, hogy nem fog kiállni melletted, bármi apróságról is legyen szó. Mindíg Anyucija lesz a nyerő, neki fog igazat adni. Téged szíd, de Anyukáját az egekig magasztalja. Hiába Te szültél neki gyereket! Ő is hátrább fog szorulni az ő ranglistáján, mint az édesanyja. Ezt a szemléletet meg lehet változtatni, ha a férjed is akarja. Együtt elmentek pszichiáterhez, és kéritek a segítségét. Ha meg tud világosodni a férjed agyában, hogy mit művel, akkor nyert ügyed van, ha nem, akkor gondolkodj el, hogy egy életen át tudod-e így vállalni a házasságot.

Mégegyszer mondom, menthető, ha ő is akarja.

35. RLindi
2008. márc. 24. 00:02
Veletek lett volna a helye és ha Ő nem így érzi hát az már régen rossz és jobbat érdemeltek Ő az atipusu pasi ak a szüleivel szemben soha nem neked fog igazat adni sztem sajnos. Van ilyen:-S
34. gabcsyka (válaszként erre: 33. - 2577cdcc12)
2008. márc. 23. 22:15
De Ő a familijájánál van a helye.. Szólhatott volna, hogy Ők élete értelmei. Nem vagyok esküszöm rosszindulatú, de egyszer hallgatná valaki végig azt az öntömjénezést amit előadnak. Közben tartalom meg sehol. Ja a nagy összetartó család egy 100 ft-os csokinyuszit nem vett a lányomnak, pedig több unoka, illetve dédunoka nincs a "családban".
33. 2577cdcc12 (válaszként erre: 32. - C6bb843c62)
2008. márc. 23. 22:09
Igazad van! Ha ő nem érzi, hol a helye, akkor nincs is ott!
32. c6bb843c62 (válaszként erre: 31. - Gabcsyka)
2008. márc. 23. 22:05

És ha el tudják vinni, akkor jobb is, ha megy!

De kérlek, ne inogj meg! Tudom, hogy nehéz, de ne éld le így az életedet!!!

31. gabcsyka (válaszként erre: 24. - Fe6fe7671f)
2008. márc. 23. 21:56
Nem fura, léteznek még normális emberek. a maradhat is--ebben teljesen egyetértek. A szent család meg okoskodik, miért baj az ha férjem a családjával van? De azt nem értik, hogy a család már elsősorban nem ők, hanem a lányom és én lennénk a sorrend. Sajna már annyit vitatkoztunk ezen, hogy úgy vagyok vele vigyék a fiukat.
2008. márc. 23. 21:09
:)))))) olvastam:)))
29. c6bb843c62 (válaszként erre: 28. - 91d4989ab9)
2008. márc. 23. 20:54

:-))) de akkorát nevettem. gondoltam Gabit is felvidítjuk!:-))


Emlékszem Rááááááááááád!:-))

28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 27. - C6bb843c62)
2008. márc. 23. 20:46
uhh de csunya szegényke:)
2008. márc. 23. 20:28

Gabi,


Nézz rá értetlenül: [link]


:-)) és KÉRDEZZ! :D Remélem mosolyogsz!!:))

26. c6bb843c62 (válaszként erre: 20. - 91d4989ab9)
2008. márc. 23. 20:07

igen, Édesanyák nagyon rá tudnak állni a fiúcskákra.

KOMPENZÁCIÓ.

25. c6bb843c62 (válaszként erre: 17. - 91d4989ab9)
2008. márc. 23. 20:05

szia:-)))


kedves vagy, nagyon!! :*

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook