Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kivel élek együtt és miért? Energiaváltozás a kapcsolatainkban. fórum

Kivel élek együtt és miért? Energiaváltozás a kapcsolatainkban. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kivel élek együtt és miért? Energiaváltozás a kapcsolatainkban.

1 2 3
2011. máj. 26. 17:34

Ma felteszek egy új cikket, nem tudom mikor jelenik majd meg. A honlapomon és a harmonet veboldalon van még jó néhány cikkem ebben a témában. Anyus82, Téged érdekel:-).


Sziasztok

82. Titánia83 (válaszként erre: 80. - Csilla183)
2011. máj. 25. 16:41

Az elengedés tanulása egy életfeladat. Az enyém is.

Nekem Apum idén lesz, hogy 15 éve meghalt. Ő is beteg volt. Hosszú évekig nem tudtam elengedni.

Én jártam kineziológushoz, aki segített az elengedésben. Hihetetlen volt maga a szituáció, amikor megtörtént az elengedés. Mintha egy nagy tehertől szabadultam volna meg. :')

2011. máj. 24. 21:58
huuu en nagyon szeretem az ilyen temat amirol itt folyik a beszelgetes,es nagyon szeretem az ilyen embereket akik erdeklodnek az ilyen tema felol.ma leltem ra erre
2011. máj. 24. 19:14
sziasztok.na látom jó kis társaság jött össze.jó ilyen beszélgetést olvasni a körülöttem élök nem ilyen magas röptüek.macilla ne hagyd magad felörölni ebbe a kapcsolatba pláne ha vár az igazi.mindent meg lehet oldani.ha máshogy nem valami szociális segitséget csak igénybe vehetsz amig újra épited az életeteket.tovább kell lépni csak az elején lesz nehéz.én most egy karmikus kapcsolatban élek viszont közösek a céljaink és a gondolkodásunk is hasonló csak ö elég heves természet .én egyébként anyukámat nem tudom elengedni pár éve halt meg tudom hogy már nincs köztünk mégis ha szomorú vagyok mindig azt szeretném ha még velem lenne.nagyon hiányzik.de neki jobb hogy elment mert beteg volt sokat szenvedett.nem tudom ezen hogy lehetne segiteni.
79. pviki
2011. máj. 17. 12:59

Vitába nem szállok senkivel. :)


Nekem tetszik a cikk, teljes mértékben hiszek benne, sokan tanulhatnának belőle, de sajnos nem mindenki érett még rá.

78. de6dcdc43c (válaszként erre: 77. - Jadviga17)
2011. máj. 16. 13:48
:)
2011. máj. 16. 13:47
No comment.
76. de6dcdc43c (válaszként erre: 75. - Jadviga17)
2011. máj. 16. 13:44
Én nem folytatok. Aki folytat az meg is érdemli.
75. Jadviga17 (válaszként erre: 69. - Tündér69)
2011. máj. 16. 13:43

Én sem értem miért nem lehet a témáról beszélni, ahelyett, hogy vitatkozunk a semmin. Merthogy kedves SUKACHERY, te mindenbe belekötsz. Bármit is írhat a másik még azt is hogy "igazad van!"... még az se lenne jó és kitalálnád, hogy hazudik, vagy csak bólogató kutya.


Ha ennyire penge vagy az emberi kapcsolatok terén, hogyhogy nem veszed észre, hogy egy hatalmi harcot folytatsz??!!!

2011. máj. 15. 22:48
aha...
73. Titánia83 (válaszként erre: 71. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 21:12
Vagy te vagy elvarázsolva. Az én párkapcsolatom maximálisan rendben van. :) Ha nem lenne rendben, akkor lenne valami gubanc. De bánatodra, nincs. Pedig az élet van olyan precíz, hogy visszajelzést ad arról, ahol hiba van.
72. de6dcdc43c (válaszként erre: 69. - Tündér69)
2011. máj. 15. 20:41
A baj ott van, hogy az emberek nagy többségét beleviszik olyan dolgokba, amit jónak állítanak be elöttük, valójában pedig negatív következményekkel bir nem győzőm mondani: hosszútávra és nem a pillanatnyira.
71. de6dcdc43c (válaszként erre: 68. - Titánia83)
2011. máj. 15. 20:38
Téged minden hülyeségbe bele lehet vinni? ezek szerint..
70. Titánia83 (válaszként erre: 69. - Tündér69)
2011. máj. 15. 20:28

Oké, no para, nincs vita. :)


Tündér, igazad van, könyveket lehetne róla írni. Szerintem tömören leírtad a cikkedet, valóban utána mindenkinek saját magának kell átgondolnia, hogy vele mi is történik. Én is elgondolkodtam a múltbéli és jelenbeli kapcsolataimon.


Na és ha azt vesszük, az emberek még tükröt is tartanak a másiknak. Csak néhányan nem látják be. Amikor pl. a családban van valami vita, akkor én azért nem szállok be, mert átgondolom, hogy mit akar nekem tanítani az illető. Igaz ilyenkor megkapom, hogy miért nem állok ki magamért. De azt gondolom, hogy sokkal többet teszek ezzel a kapcsolatnak, ha megkeresem a tanítást, és nem neki esek. Nemde? :)


Én is azt gondolom, hogy az életünk a saját lelki fejlődésünknek a folyamata. A legtöbbet mi tudjuk tenni saját magunkért. És magáért a kapcsolatért is sokat tehetünk. Na de ahhoz meg már ketten kellenek. :)


Akik párkapcsolati problémákkal küzdenek, tudom ajánlani a Szerelem pszichológiája c. könyvet, amiben a szeretetnyelvekről írnak. Mert sokszor eltérő a Párok szeretetnyelve, amitől kiüresedhet egy kapcsolat, ha ezekkel nincsenek tisztában a Párok! Velem ezt a Férjem elolvastatta még a megismerkedésünkkor, és azt gondolom, hogy nekünk ez is egy nagy tanítást adott. Sok felesleges vitát megspóroltunk vele! :)

2011. máj. 15. 20:21

Sziasztok!


Nem gondoltam, hogy ilyen vitát vált ki a cikkem:-). Őrizzétek meg a nyugalmatok:-).


Egy kapcsolat megtartásához és elengedéséhez is rengeteg dolog kell. 10 éve foglalkozom emberekkel, megtapasztaltam. Saját magamon is.

Egy rövid cikkben nem lehet mindent leírni, De legalább elgondolkodásra késztet.


megoldjátok a problémákat, csak magatokban bízzatok!

68. Titánia83 (válaszként erre: 65. - Jadviga17)
2011. máj. 15. 20:20

Figyelj, én konkrétan terhet kaptam az exszemtől, amit végül visszaadtunk neki egy kezelés alkalmával. Elég durva volt! De legalább már egy következő életben nem kell hadakoznunk.


A kapcsolatnak is volt értelme. Az is egy tanulási folyamat volt. Amit abban megtanultál, azt nem adod vissza. Az által fejlődtél. Ha valakik nem tanulnak viszont belőle, akkor majd lehet egy következő életben újra neki vághatnak a kapcsolatnak, hogy újra megtanulják a leckét.


Lehet rosszul fogalmaztam, hogy mit adunk vissza. Alfában voltam, félre is érthettem. De voltak dolgok, amikre mivel már nem vagyok vele, és viszont, így nincs szükségem. Lásd rosszindulatúan rám rakott teher vissza a feladónak. Akkor ez a része pontosításra szorul. Ha visszajutok valamikor ahhoz a nőhöz, aki csinálta a kezelést, majd megkérdezem.

67. Titánia83 (válaszként erre: 64. - Jadviga17)
2011. máj. 15. 20:15

Hát nem tudom, mert akkor számtalan tini hoz létre úton-útfélen ilyen kötést. Tele vannak ezzel a kijelentéssel blogok, versek, kíváncsiságból rákerestem. :)


Mindenesetre azt gondolom, hogy Lélekként sokféle döntést hozhatsz. És ha megtalálod azt, hogy te létrehoztál egy ilyen kötődést, akkor ha te hoztad létre, csak te tudod megszüntetni is. És ha nem szünteted meg, biztos átviszed a következő életekre, de a karmát is lehet egy életen belül ledolgozni.


Onnan tudod, hogy van még kötés, ha tényleg kötődsz még hozzá, vagy ő hozzád. Ha nem tudsz meglépni dolgokat, mert ugye akadályozhat is sok mindenben.


Nálunk onnan tudom, hogy nincs kötés, mert szépen elváltak az útjaink, és már nincs feladatunk egymással. Na meg a látó is mondta volna, hogyha kötés állna fenn. Azt viszont mondta, hogyha vele maradtam volna, akkor karmikus terheket vettünk volna még a gyermekeinkre is. Szóval szerencsére nálam a kötések eloldása sikeres volt. De én amúgy az összes meditációt megcsináltam a biztonság kedvéért. :)

66. de6dcdc43c (válaszként erre: 64. - Jadviga17)
2011. máj. 15. 20:04

Ennyivel egy kötést te nem tudsz feloldani-szétszakitani. Ha ez igy működne, a világon boldog emberkék szaladgálnának.


Sokan futnak fűhöz-fához, és nem tudják megszakittatni a dolgokat, mert magasdabb hatalom kell hozz, és évekbe tellik mire megszabadulnak a dolgoktól.

2011. máj. 15. 19:52
De azzal vannak fenntartásaim, hogy vissza kéne venni amit adtunk, illetve kaptunk.... akkor mi értelme volt a kapcsolatnak?! Nem igazán tudom ez energetikailag pontosan mit jelent.
2011. máj. 15. 19:49

Szerintem az kijelentések bizony hoznak létre kötést. Az enyém -amire emlékszem: "Vele maradok amíg nem jön rendbe" Ezt sokszor elmondtam.

(Eléggé mély gödörben volt amikor megismerkedtünk, előző párkapcsolat vége, nem volt munkája stb.

Nem tudom a tudatomnak mikor jön el az idő ??? :) )Szerintem soha, ezért inkább kipróbálom valamelyik meditációt.

63. Titánia83 (válaszként erre: 62. - Jadviga17)
2011. máj. 15. 19:40

Szia Jadviga!


Tudod azt én sem tudom maximálisan, hogy mi hoz létre kötést, de szerintem minden kapcsolatban - ahogy korábban írta - kialakul egyfajta kötődés. Energiákat adunk a másiknak, és kapunk ugyanúgy.


Most azon is elgondolkodtam, hogy maga az örökre szeretlek szó létrehoz e egyáltalán kötést. Hiszen nem használtam hozzá se gyertyát, se nem idéztem szellemeket vagy démonokat. :D Szóval csak egy buta tini voltam, aki hitt az első szerelemben. És maga a 8 éves kapcsolat elengedése, feldolgozása is hosszú folyamat volt.


A kötések feloldásához én Somának is találtam egy jó cikkét, amiben el kell vágni meditációban a másikhoz kötő szálakat. Majd minden szépet és jót kívánni, és elengedni őt. Aztán van olyan meditáció is, amikor egy zsákba belepakolsz minden jó és rossz emléket, ami úgy érzed, hogy valahol köt még hozzá, majd léggömbökre kötöd, és elengeded. Domján Lacinak is van egy meditációja, de nem tudom, hogy melyik. Abban van ilyen oldás. Megnézem majd neked. És van a Szeretetfa meditáció is, vagy a békében másokkal. Ezekkel is lehet elengedni valakit.


A kineziológus pedig segíthet azokat az energiákat visszaadni, amit egy hosszú kapcsolat során az emberek egymásnak adtak. Nekem az az oldásom volt a legkeményebb.

2011. máj. 15. 19:25

Nagyon tetszik a cikk, sokat foglalkoztat ez a téma mostanában.

Már elgondolkodtam egy párszor, hogy mi a jelentősége annak, hogy vagy nagyon hasonlít egymásra két ember vagy pedig ellentétei egymásnak. Köszi cikkíró, hogy ezt leírtad. Néha jó a leegyszerűsítés, az segít átlátni a dolgokat.

Titánia! Köszi az ötletet a kötések feloldására, végigveszem vajon én milyen kötéseket tettem.

61. 16594e332e (válaszként erre: 55. - Titánia83)
2011. máj. 15. 18:57
jó, köszi.
60. de6dcdc43c (válaszként erre: 58. - 10c97b2309)
2011. máj. 15. 18:39
Ha nem szeretném az embereket, nem próbálnék segiteni, hanem csendbe tett kézzel nézném végig, ahogy futnak a vesztükbe.
59. de6dcdc43c (válaszként erre: 58. - 10c97b2309)
2011. máj. 15. 18:38

Nem utálok senkit, de nem szeretem egyfelől azt, hogy megpróbálnak átrázni, másfelől azt, hogy ha jó indulattal szól, akkor ezt az előadást nyomják.


Nem áll szándékomban veled vitázni.

58. 10c97b2309 (válaszként erre: 57. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 18:36

Szerintem az embereket szeretni kéne, nem utálni....és akkor talán másképp látnál másokat....


Nem várok választ!

57. de6dcdc43c (válaszként erre: 55. - Titánia83)
2011. máj. 15. 18:23
Mert leleplezném a hazugságaidat.
56. de6dcdc43c (válaszként erre: 53. - Titánia83)
2011. máj. 15. 18:23
Ezt már nem tudod kimagyarázni.
55. Titánia83 (válaszként erre: 50. - 16594e332e)
2011. máj. 15. 18:19
Folytassuk priviben, abba nem tud beleszólni!
54. 16594e332e (válaszként erre: 51. - De6dcdc43c)
2011. máj. 15. 18:18

kösz, a jó tanácsot.

sokat segítettél...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook