Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kíváncsi lennék, hogy fél évvel az epeműtétem után csinálhatom e ezt a diétát? fórum

Kíváncsi lennék, hogy fél évvel az epeműtétem után csinálhatom e ezt a diétát? (tudásbázis kérdés)

2007. jún. 27. 09:49

Javasolt és kerülendõ élelmiszerek


Hús


Javasolt: fõtt, párolt, grillezett gyenge hús vagy sültbõl középdarabkák; borjú, marha, vagy jól párolt vad; tyúk, pulyka, baromfi bõre nélkül; sovány sonka, nyúl, nyers borjúnyelv.


Kerülendõ: sült, rántott, pirított, füstölt (sonkán kívül) vagy panírozott húsételek; zsíros hús vagy baromfiféle, pl. liba, kacsa, zsíros sertéshús, szarvas, füstölt szalonna, vese, kövér sonka, borjúmirigy; zsíros, füstölt vagy erõsen fûszerezett kolbászáruk.


Halak


Javasolt: sovány halfajták, pl. tõkehal, pisztráng, csuka, compó; lepényhal zsírszegényen elkészítve, kékre fõzve, párolva vagy felfújtnak.


Kerülendõ: zsíros halfajták: ponty, angolna, szardínia, tonhal, szardella; zsíros, erõs, vagy savanyú halmarinád, halsaláta.


Zsírfélék


Javasolt: vaj, margarin, növényi olaj kis mennyiségben.


Ajánlatos: kukorica, napraforgó, búzaolaj, melyek gazdagok telítetlen zsírsavakban! Az egyéni tûrõképességre tekintettel kell lenni. Általában 40 g fõzõzsírt és 20 g kenõzsiradék ajánlatos naponta.


Kerülendõ: pecsenyezsír, libazsír, szalonna, erõsen hevített zsírok.


Tésztafélék


Javasolt: a könnyû, zsírszegény tésztaféle, mint pl. kekszek, pudding, felfújtak, keverttészták, száraz keksz, rétes, krumplistészta, búzadara.


Kerülendõ: csokoládés tészták, vajkrémes, tejszínhabos tészták, leveles tészták, dióval, mandulával, mákkal töltött tészták, zsírban sült tészták, zsíros (lángos, fánk), krumplis, felfújós tészták, mint pl. a friss élesztõs tészta.


Köretek


Javasolt: krumpli, rizs, tésztafélék, nokedli, omlós zsemlemorzsa, dara, túrós gombóc, krumplisgombóc vagy nudli (ha nem zsírban sült).


Kerülendõ: minden zsírban sült köret (krokett, sült krumpli stb.).

2007. jún. 27. 09:28

Szia!

Van epekímélő diéta is, ha olyat szeretnél bátran.

De vannak olyan ételek amik tiltó listán vannak az "epebetegeknek" szerintem nyugodtan csinálhatsz bármi diétát, csak figyelj oda hogy mit nem kéne enni. Pl tojás.

Nekem jó rég volt epeműtétem lassan 10 éve ( 17 évesen) nem azért volt mert kövem volt vagy ilyesmi hanem egy májbetegségből kifolyólag az epe zsák (nem tom hogy hívák) is begyulladt, hatalmas fájdalmaim voltak. Most nincs olyan étel amit ne tudnék megenni, tojás uborka káposzta bármi. De pl az Édesanyám nem így van vele. úgyhogy szerintem egyén függő.

2007. márc. 14. 12:54
Bocs:Elírtam a kérdést.Milyen diétát szeretnél csinálni?
2007. márc. 14. 12:53
Melyen diétát?Szerintem a diéta sohasem árt.
2007. febr. 25. 11:55
Kíváncsi lennék, hogy fél évvel az epeműtétem után csinálhatom e ezt a diétát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook