Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiütések az egy éves kisfiamon. Melegkiütés vagy allergia? fórum

Kiütések az egy éves kisfiamon. Melegkiütés vagy allergia? (beszélgetős fórum)


11. 5221355151 (válaszként erre: 10. - D.Kriszta)
2011. máj. 13. 13:04

Szia


Nekünk még nem volt ilyen súlyos a helyzet. Annyira nem volt piros még. De, ha még egyszer kezdődik az egész, viszem a bőrgyógyászatra.

Arielt én is használtam, tényleg nem volt jó nálunk sem! Most Tomit használok folyékony formában. Azzal úgy néz ki, hogy senkinek sincs baja. Öblítőt is muszáj vagyok használni az ő ruhácskáinál is, de csak sensitívet. Arra én is allergiás vagyok egy kicsit, ha nem az van.

Én is nagyon remélem, hogy egyikőnknél sem fog többet ilyesmi előfordulni! Szép napot!


Heni

2011. máj. 12. 22:03

Szia!

Eleinte nem viszketett, de aztán mikor már piros lett és irritált akkor már vakargatta, amúgy is érzékeny nagyon fehér bőrű szőke haju csajszi, meg az is lényeges tényező, hogy ariel mosószert vettem egy csomaggal, ez erősebb mint a persil, ez is irritálta neki szerintem, már nem használom babaruhákhoz.

De remélem nektek se és nekünk se lesz többet ilyen gondunk :)

K.

9. 5221355151 (válaszként erre: 8. - D.Kriszta)
2011. máj. 11. 10:01

Szia!

Nagyon szépen köszönöm!! Most egyenlőre elmúltak neki a pöttyök. Ha visszajön egyenesen visszük a bőrgyógyászatra! Annyi lenne még a kérdésem, hogy viszketett neki vagy ilyesmi? Az én kisfiam észre sem veszi. Még egyszer köszönöm, hogy írtál!!

Minden jót nektek! :-)

2011. máj. 11. 01:33

Szia!

Kislányom még kb fél éves volt mikor először kijött rajta, a könyökén.

Pont olyan amit írtál, alig látható nagyon apró pöttyök, gyerekorvos nem tudott mit mondani, kenegessem zsíros krémmel...mosószert váltottam, kerültem minden irritáló tényezőt, idővel jobb lett.

Két és fél évesen ismét előjött, kezdődött ugyanott a könyökén, de most nagyon durva lett pár hét alatt, kérdeztem a gyerekorvost (ez már egy másik, időközben költöztünk)azt mondta kenegessem valami zsíros krémmel, semmi nem történt, kipirosodott, elterjedt, már a pocakon és a combján is jelentkeztek pöttyök.

Elvittük Vega-tesztre (allergiavizsgálat) de csaka tojás sárgáját mutatta ki amit amúgy sem nagyon eszünk, egy hétre rá elvittük bőrgyógyászhoz, VÍRUS! majdnem minden második kisgyerek elkapja, csak nem mindenkinél lesz iyen durva, kb 6 hét a lefolyása adott krémet és azt mondta csak 2-3 naponta zuhany, fürödni tilos, ne ázzon fel a bőr, nem telt bele egy hétbe, alig láthatóak a foltok...

Gyerekorvosok általában találgatnak, megéri elvinni szakorvoshoz, 6000 ft-t fizettünk a magánrendelésen de pár nap alatt rendbejött, szerintem megéri... [link]

7. 5221355151 (válaszként erre: 6. - Elszabadult hold)
2011. máj. 9. 18:07

Szia!

Köszönöm, hogy megírtad én még nem hallottam róla, majd utána nézek. A kenőcs hatására szinte teljesen elmúltak a kiütéseink. Lehet, hogy még is csak meleg kiütés a ludas.

2011. máj. 9. 16:08
Én most hallottam egy újfajta, gyerekeken megjelenő betegségről, a neve: lepkehimlő. Fő jellegzetessége, hogy az arcon lepkeszárny alakban pír jelentkezik. Láz nem jellemző, viszont fertőz, lappangási ideje 4-7 nap. Izomfájdalmai lehetnek a gyereknek - bővebben a neten keressetek rá, én mostanában hallottam róla az óvodában.
5. 5221355151 (válaszként erre: 4. - Ében11)
2011. máj. 8. 15:20
Igyekszem lazán öltöztetni. Takarót meg nem is tűrné meg magán. Akár milyen mélyen alszik, rögtön lerugdossa magáról. Meg sem próbálom betakarni. Vékony rugiban alszik este. Nálunk kb. 21.5 fok szokott lenni.
4. ében11 (válaszként erre: 3. - 5221355151)
2011. máj. 8. 15:08

nem gondolnám...fogzásnál nem volt kiütés.Ha változott a kaki akkor igen, de az csak a popsinál...mondjuk, ha nem emésztett rendesen és kicsípte a fenekét a hígabb cucc...vagy pelenkaváltás.

Melegkiütésnél...laza szellős anyagú ruha...és kevesebb takaró...egyszer volt neki, és túlöltöztettem takartam...rögtön csúnya pöttyök, amik egybe olvadtak...főleg a hajlatoknál.hintőpor és laza ruhák.

Pl. mostanában kivagyok, ha egy bébit sztreccs farmerban látok.

2011. máj. 8. 14:58
Esetleg a fogzás miatt nem lehetnek ilyesmi tünetek? Vagy ez hülyeség?
2. 5221355151 (válaszként erre: 1. - Ében11)
2011. máj. 8. 14:57
Hát igen! Már elgondolkodtam azon, hogy doktornőt váltok, mert sok a panasz a mostanira. Sokszor előfordult már, hogy nekem kellett kiszedni belőle a dolgokat, hogy pl. amikor először kiütéses volt, azt mondta, hogy meleg kiütés, akkor még nagyon picik voltunk, nem mondott semmit, hogy mivel előzhetnénk meg. Amit én mondtam rá, hogy esetleg így, emiatt lehet, akkor csak ugyan azt hajtogatta hogy igen azt csináljam. Ráadásul első baba, így fogalmam nem volt róla, hogy mit lehet tenni. Csak hát közellenségek leszünk, ha átmegyek a másikhoz. Ha vinném tanácsadásra, akkor úgy kellene vinnem, hogy a dokinő még ne legyen ott, aztán meg el kellene vinni külön a másik orvoshoz is. Az ottani védőnőhöz meg nem járhatnánk, mert az nem választhatok másikat.
1. ében11 (válaszként erre: 21. - Gkhenrietta)
2011. máj. 8. 14:49

igen allergia tesztet csak 3 éves kor fölött vagy még később tudnak csinálni...és nyilván sok sok krém gyógyszer amit piciknél nem is lehet használni...de szerintem el lehet vinni...gondolom kell beutaló.

Hát én se erőszakoltam a dokit, és az az igazság, hogy nálunk van a családban aki bőrgyógyászaton dolgozik...de még ő sem tudott mit mondani a pöttyökre...ahogy a dokim mondta...kevés volt az infó amiből egy diagnózist leszűrt volna.Pl. nálunk a pöttyökre meleg kiütést mondott-pedig tudtam nem az, mert nyugtalan volt-de közben hurutos is-szóval a doki inkább azzal a részével foglalkozott.Csak mikor terjedt-akkor jöttek rá más miatt van-azt mondták a gyógyszer amit a hurutra kapott, vagy maga fertőzés.Most ha lenne gondja magándokihoz vinném az tuti-bár az meg borsos áron van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook