Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiütései vannak a babámnak, lehet, hogy allergiás? fórum

Kiütései vannak a babámnak, lehet, hogy allergiás? (tudásbázis kérdés)


18. giga455 (válaszként erre: 15. - Pritta)
2010. okt. 29. 11:58

Nem figyeltem hol laksz.

A fűtéstől is lehet kiütéses, ha túl melegen van a lakásban felöltöztetve. Az enyém is így lett pöttyös mikor bejött a hideg.

De ettől függetlenül lehet allergiás a tápszerre is.

17. pritta
2010. okt. 29. 10:26
kaptunk időpontot a védőnőnél du, kiderül majd...
16. pritta (válaszként erre: 13. - Giga455)
2010. okt. 29. 10:17
csak az a furcsa mint írtam h nem kapott még gyümit mikor először jelentkeztek a tünetek... én meg soha nem eszek narancsot, mert nem szeretem. max mandarint, de azt sem ettem sok ideje már. én almás vagyok inkább.
15. pritta (válaszként erre: 14. - Giga455)
2010. okt. 29. 10:16
Svédországban? inkább akkor hidegkiütés....
2010. okt. 29. 10:09
Meg lehet akár melegkiütés is :S
2010. okt. 29. 10:08

Szerintem a narancslé!

Van amelyik babát az anyatejen keresztül is kiüti annyira allergén!

12. pritta (válaszként erre: 8. - Costarika)
2010. okt. 29. 10:05
csináltam ilyen almalevet, de gondoltam ideje más gyümölcsöt is kóstolnia, mert lassan enni szeretnénk majd, és addig szeretném ha több féle gyümilevet is ismerne
11. pritta (válaszként erre: 9. - Costarika)
2010. okt. 29. 10:04
a cumisüveget pici korától ismeri csak teát kapott belőle korábban vagy lefejt tejet, tehát nem gondolom h most jött volna ki...
10. pritta (válaszként erre: 8. - Costarika)
2010. okt. 29. 10:01
de van kap naponta kb. 200 ml-t
2010. okt. 29. 09:59
Nem lehet, hogy azért fájt a hasa, mert sok levegőt nyelt? Aztán meg megtanult ügyesebben enni cumisüvegből és emiatt múlt el a hasfájása.
8. costarika (válaszként erre: 7. - Pritta)
2010. okt. 29. 09:57

Nem is figyeltem, honnan írsz:) Almalevet csinálhatsz úgy is, hogy lereszeled s kinyomkodod a levét vagy megfőzöd kompótnak (persze cukor nélkül)és annak a levét adod.

De valószínűleg a tápszertől pöttyösödik. Ilyenkor váltani kell. Neked már egy pici tejed sincs? Mert az is valami lenne, ha csak pár cseppet tudnál neki adni akár a tápszerbe téve akár kiskanállal adva neki. Legalábbis nekem még mindig van egy nagyon pici és néha szoktam neki tenni az ételébe.

7. pritta (válaszként erre: 4. - Costarika)
2010. okt. 29. 09:51

Még azelőtt kezdődött mielőtt kapott volna gyümilevet, tehát nem gondolom.

sajna nem tudok neki adni másfajtát mert ahol mi élünk csupa keverék cucc van csak

2010. okt. 29. 09:49
Narancsot nem szabad még adni nekik, szerintem is az a bűnös. Én mindent elég korán kezdtem adni neki, de a narancsot még nem mertem megkóstoltatni vele. Pedig mi már mindent eszünk. 9.5 hónapos.
5. costarika (válaszként erre: 4. - Costarika)
2010. okt. 29. 09:46
Szerintem inkább csak alma, barack vagy sütőtök levet adj neki és ha lehet, ne keverve ezeket, mert még elég fejletlen a kis emésztőrendszere. De ha folyadékpótlásra adod, akkor inkább forralt vizet vagy babavizet, mert később nem fogja meginni szívesen a sima vizet.
4. costarika (válaszként erre: 2. - Pritta)
2010. okt. 29. 09:43
Szerintem a narancslé a bűnös. Én szoptatás alatt ettem egy negyedet és utána 2 hét alatt múltak el a gyerekről a pöttyök. Az én babám Milupa tápszert kap, HA startot és semmi baja.
2010. okt. 29. 09:43
Szia! A pici apró kiütés lehet melegkiütés is, ami a babáknál gyakran előfordul. Remélem, nem lesz allergiás a babád. Jó egészséget kívánok nektek.
2010. okt. 29. 09:37

3,5 hós a babám, 2 hete tápszert kap főként. az első napokban sokat sírt, fájt a hasa, kiütéses lett(NAN-t evett). így kaptunk tejmentes táspzert, de mikor elfogyott

azt mondták próbálkozzunk ismét a tejessel, mert addig nem vizsgálják meg, míg biztosak nem lesznek, h tényleg van baja. Úgyhogy megint nekiálltunk kapta a maradék NAN-t, majd HA NAN-t, de 3 napja megint látom rajta a picike pontokat. főként a hasán és a hátán. De nem sír, nem fáj a hasa. Jah és 2 hete kap gyümilevet is , eleinte almát kapott most kap alma-barack-narancs kleverék levet.

Mitől lehet kiütése? ha tápszer akkor hogyhogy több napig nem volt panasz? És miért nem sír már tőle? ha nem tápszer mi lehet még?

2010. okt. 29. 09:37
Allergiás a babám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook